2015.VII.26. Ferencváros – DVTK: 3-1

NS-20150727-01-20150726Ferencváros: az NB I teljesen más kávéház!

Ez El-ből a héten kieső Fradi odahaza igen könnyedén verte meg a Diósgyőrt, 3–1 lett a vége.
Jó fél óra alatt három gólt vágott a Ferencváros a Diósgyőrnek, de aztán már csak helyzetekig és kapufákig jutott, mí­g a vendégek a szünet után szépí­teni tudtak a labdarúgó NB I második fordulójában rendezett bajnokin.

Thomas Doll: — Bí­zom benne, hogy a soron következő DVTK elleni bajnoki mérkőzésen, ráadásul hazai pályán a csodálatos stadionunkban, vissza tudjuk adni szurkolóink hitét a csapatban. A csütörtöki fájó vereség után pénteken már újra a munkáé és a 100%-os koncentrációé volt a főszerep. Férfias küzdelmet és mindenki tudása legjavát akarom viszontlátni a pályán vasárnap. Azt hiszem, mondanom sem kell, hogy a 3 pont megszerzésén kí­vül más eredményt nem tartok elfogadhatónak.

Bekő Balázs: — Ha úgy alakul, hogy meg kell elégednünk az egy ponttal, akkor megelégszünk, ha meg tudjuk szerezni mindhármat, akkor annyi lesz. A csapatnak van egy alaptudása, ha ezt jó százalékban hozzuk, akkor ez ad egy alapot, hogy bizakodhassunk meccs közben. Erre jön az a plusz, amit a játékos hozzá tud tenni. Ha sokan hozzák a pluszt, akkor egy jó csapatteljesí­tmény jöhet ki belőle. Nagy hittel, bátran, fegyelmezetten és tudatosan kell játszanunk. Ez a négy szegmens kell a sikerhez, taktikailag természetesen felkészültünk. Nagy erény, hogy sok helyzetet kidolgoztunk az előző meccsünkön, de bőven van hova fejlődni. Ebben a csapatban van még tartalék. Nem szabad középpályán annyi labdát eladni, mint tettük a Vasas ellen, masszí­vabb védekezés kell. Nehéz sorozatban van a Fradi, sokat utazik, ezek nem optimális feltételek, de van annyi jó játékosa, hogy ezeken úrrá tudnak lenni. Biztos vagyok benne, hogy olyan csapattal találkozunk, amely 100 százalékosan a győzelemre fog törni.

Ferencváros – DVTK: 3-1 (3-0)
Groupama Aréna, 6.027 néző, vezette: Farkas Ádám (Albert (ifj. Varga G.), Viszokai)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Gyömbér, Leandro – Somalia – Lamah, Gera, Hajnal (Nagy Á. 64.), Varga R. (Sesták 64.) – Böde (Nagy Do. 82.)
kispad: Jova, Haraszti, Radó, Busai

DVTK: Antal – Okuka, Lipták, Kovács G. (Bacsa 32.), Németh M., Husic – Egerszegi (Takács T. 72.) – Kitl,  Koman, Nikházi (Barczi 46.) – Grumic
kispad: Rados, Nemes, Halmai, Bognár
vezetőedző: Bekő Balázs

Gól: Nalepa (4.), Leandro (23.), Böde (31.) illetve Barczi (54.)
Sárga lap: Nalepa (76.) illetve Egerszegi (27.), Grumic (41.), Lipták (87.), Okuka (89.)

20150726-dvtk-nalepaMennyire más kávéház az NB I, mint az európai kupaszí­ntér!  Vagy csak pár keresetlen szó hiányzott? Thomas Doll, a Ferencváros mestere ugyanis alapos fejmosást tartott beosztottjainak a kí­nos Európa-liga-kudarc miatt, és olyan győzelmet várt csapatától a Diósgyőr ellen, amely visszaadja a szurkolók hitét a csapatban – erre fel 31 perc alatt három gólt lőttek a zöld-fehérek.

Igaz, kellett ehhez a sokszor az entek táncát előadó vendégvédelem, amely mellett nem három, akár hat gólt is szerezhettek volna a hazaiak az első harminc percben.

Feltűnő volt, hogy a jól megtermett védőkkel (öttel is) és középpályásokkal felálló diósgyőriek mellett szinte az összes szöglet és szabadrúgás megtalálta a ferencvárosiakat, akik közül Michal Nalepa fejjel (1–0), Leandro (2–0) és Böde Dániel (3–0) egyaránt lábbal volt eredményes.

20150726-dvtk-leandro-2A szünetig már „csak” egy kapufát  és pár kihagyott helyzetet tudott felmutatni a Fradi.

A Diósgyőrt a kispadról az NB I-ben először dirigáló, eltiltását a múlt héten letudó Bekő Balázs két cserével próbálta meg felrázni övéit, előbb Bacsa Patrik, majd a szünetben Barczi Dávid állt be – nem hiába, mert ők ketten hozták össze a szépí­tést. 3–1!

Nem tudott lendületbe jönni a Fradi, de í­gy sem jutott helyzetig a következő húsz percben a DVTK, Bekő pedig egy középpályást helyett újabb csatárt vezényelt a pályára Takács Tamás személyében. Leandro és Böde végképp eldönthette, Miroszlav Grumics szorosabbá tehette volna a mérkőzést, de újabb gól már nem született.

Hogy megbocsájtják-e a Fradinak az El-kiesést a szurkolók? Nem hinnénk. Hogy elkezdték-e a nézők visszacsalogatását a zöld-fehérek? Hamarosan kiderül a nézőszámokból.