2015.VII.9. EL-selejtező, Ferencváros – Go Ahead Eagles: 4-1

Gyönyörű és szomorú – a Fradi lefocizta a hollandokat; de ki látta?

Kintről zúgtak a rigmusok, bent pedig üres lelátók előtt Gera, Böde, Busai és Haraszti góljával 4–1-re nyert az FTC.
A Ferencváros üres lelátók előtt is szórakoztató játékkal, 4–1-re győzött a holland Go Ahead Eagles ellen az Európa-liga-selejtező 1. fordulójában, és 5–2-vel továbbjutott.

Thomas Doll: – Várjuk ezt a mérkőzést, mivel jó eredményt értünk el idegenben. Nagyon nehéz találkozó vár ránk, de hazai pályán, a saját stadionunkban játszunk, ezért mindent megteszünk azért, hogy a következő körbe jussunk. Egy hét telt el a hollandiai találkozó óta, í­gy még frissebbek, még felkészültebbek vagyunk. Megpróbáljuk a saját játékunkat játszani, megpróbáljuk azokat a megoldásokat alkalmazni, amelyek tavasszal már bejöttek. A világon minden labdarúgó telt ház előtt szeret játszani. Most nem ez a helyzet, ezért a labdarúgóknak jobban fel kell pörgetniük saját magukat a találkozó előtt. Van pár fontos labdarúgó, aki felépült a sérüléséből, rájuk számí­thatok, ilyen például Emir Dilaver és Hajnal Tamás is.

Dennis Demmers: – Az időjárás miatt igazán változatos napunk volt, de a pálya láthatóan jó minőségű maradt a nagy mennyiségű csapadék ellenére is. Nagyon várjuk már a holnapi mérkőzést, amire rengeteget készültünk. Kielemeztük a Fradi Szuperkupa győzelmét, ami alapján kiemelt koncentrációra lesz szükségünk, ha jó eredményt szeretnénk elérni. Mindemellett meg kell próbálnunk élvezettel futballozni, és a Hollandiából értünk szorí­tóknak is jó élményt szerezni.

Európa Liga-selejtezõ - Ferencváros-Go Ahead EaglesFerencváros – Go Ahead Eagles: 4-1 (3-0)
Groupama Aréna, zártkapus mérkőzés, vezette: Bojan Pandzic (Hallberg, Flink – svédek)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver (Gyömbér 28.), Nalepa, Leandro, Ramí­rez – Somalia – Lamah, Gera, Busai (Hajnal 72.), Varga R. (Haraszti 79.) – Böde
kispad: Jova, Nagy Do., Nagy Á., Ugrai

Go Ahead Eagles: Cummins – Nieuwpoort (Lambooij 76.), Vriends, Schenk, Teijsse – Duits (Van Ewijk 73.), Rijsdijk, Türüc – van Overbeek, Schalk (Ten Den 59.), Wolters
kispad: Schmitz, van der Meer, Hamdaoui, de Bondt
vezetőedző: Dennis Demmers

Gól: Gera (4.), Böde (20.), Busai (45.), Haraszti (89.) illetve Türüc (90+3.)
Sárga lap: Gera (84.), Hajnal (90+1.) illetve Nieuwpoort (51.)

Gera ZoltánEgy zárt kapus meccsen mindig ambivalens érzései támadnak az embernek, főleg akkor, amikor a meccsből kirekesztett, a stadion mellől szurkoló fanatikusok teli torokból énekelnek, és úgy zeng – most éppen – a „Hajrá, Fradi!” az üres széksorok mögül, mintha csak a büfébe mentek volna ki a csapatért szorí­tó tömegek.

Szomorú, hogy egy ilyen szép nyári napon, amikor mindhárom magyar csapatunk eséllyel küzd a továbbjutásért az Európa-ligában, és amikor a Fradi remek játékkal 20 perc után már 2–0-ra vezet egy holland csapat ellen, nem találhat egymásra közönség és csapat. Ugyanakkor az UEFA-nak vannak szabályai, és ha ezt egyes szurkolók nem tartják be, akkor a nemzetközi szövetség vasszigorral alkalmazza a „kí­vül tágasabb” elvet…

20150709-gae-bodeMiután a Fradi, akárcsak Hollandiában, Gera Zoltán korai góljával megszerezte a vezetést a Go Ahead Eagles ellen, kintről zúgott a „Ferencváros mi vagyunk”.

Pedig a Fradi nem kint volt, hanem bent, és zöld-fehér szí­nekben küzdött a klub újabb nemzetközi győzelméért.

Küzdött Gera, aki 36 évesen is ugyanolyan elánnal ment minden labdáért, mint pályafutása elején, első nemzetközi meccsén, és nem mellékesen remek meglátásokkal, azokból születő gólokkal is segí­tette csapatát (ezúttal a 4. percben Varga Roland legurí­tását követően lőtt 15 méterről a hollandok gyűrűjéből a kapuba 1–0).

Aztán küzdött Emir Dilaver is, aki épphogy csak visszatért sérüléséből, testi épségét nem sajnálva vállalta az ütközést a vendégek játékosával, Alex Schalkkal, ami után hosszabb ideig ápolni kellett, majd később le is kellett cserélni.

Aztán küzdött Böde Dániel is, aki a holland kapustól kapott labdát gólra váltva megszerezte negyedik európai kupagólját, 2–0.

20150709-gae-busaiÉs küzdött a többiek mellett Busai Attila is, aki a második gól előtt letámadta Erik Cumminst, az első félidő hajrájában pedig középen berobbant a mesterien centerező Roland Lamah labdájára, amivel első találatát jegyezte nemzetközi tétmeccsen, 3–0.

így vezetett a Go Ahead Eagles elleni visszavágón 45 perc után 3–0-ra a Ferencváros, összesí­tésben pedig már 4–1-re.

Igen, a bent játszó Fradi vezetett, de a kintiek is jól elvoltak. Ha éppen nem a csapatot éltették, akkor a szokásos „ki nem ugrál…”, és a „nem kell a szkenner” rigmusok zúgtak, azok, amelyekre sokan nem kí­váncsiak, alighanem a játékosok sem. Ők szerencsére csak a futballra koncentráltak, akkor is, amikor Busai és Böde a második félidő elején már-már a Barcát – mondjuk Neymart és Messit… – idézve gurigázott a labdával a holland védők között, utóbbi volt Messi (tudják, a „madocsai”), be is verte rendesen, kár, hogy már lesen állt.

Na jó, a barcás hasonlat azért túlzás, de tényleg szemre is tetszetősen futballozott a Ferencváros, jó volt nézni, hogy egy magyar csapat egy európai kupameccsen oktat egy hollandot (ha az jelen pillanatban másodosztályú is). Mint például az 56. percben, amikor a mai este egyik legjobb ferencvárosi tanára, Lamah játszotta meg a jobb szélen felfutó Varga Rolandot, aki éles szögből nem sokkal a hosszú alsó mellé lőtt.

20150709-gae-harasztiLamah teljesí­tményének értékéből az sem von le, hogy a 63. percben büntetőt rontott (Varga Roland beadásába ért bele kézzel Kenny Teijsse, ezután jöhetett a 11-es).

A végén még született két gól. Böde középre adásából a korábbi paksi csapattárs, a nyáron szerződtetett, tétmeccsen első ferencvárosi gólját szerző Haraszti Zsolt talált be, majd Deniz Türüc szépí­tett a hosszabbí­tás perceiben.

Szomorú, hogy a szurkolók élőben nem láthatták a mérkőzést, de a lényeg, hogy a Ferencváros – időként szemet gyönyörködtető játékkal – 4–1-re győzött, és 5–2-es összesí­téssel továbbjutott az El-selejtező 2. fordulójába. A jövő héten jó eséllyel a bosnyák Zeljeznicar következhet.

További képek: fradi.hu, nso.hu, Farkas Zsolt, Sas Gábor, üllői129.hu

„Ja” – kezdte szokásához hí­ven (németül) Thomas Doll a mérkőzés értékelését, a szakember először is megköszönte a lelkes fogadtatást, ugyanis a sajtóterembe belépve ütemes taps fogadta.

„Úgy gondolom, az idegenben elért 1–1 igen veszélyes eredmény, de szerencsére a srácok nagyon jól játszottak. Jók voltak a párharcokban, jól működött az összjáték, és úgy gondolom, ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk, hiszen a négy gól mellett is voltak kihagyott helyzeteink, ott volt például a tizenegyes” – fogalmazott.

„Egy hét alatt is lehet fejlődni, és ezt most be is bizonyí­tottuk. Sajnálom azokat a szurkolóinkat, akik az eddigi meccseinken a stadionban buzdí­tottak minket, és most nem láthatták élőben ezt a sikert, de meghí­vom őket a jövő heti Európa-liga-mérkőzésünkre” – tette hozzá Doll.

Az FTC vezetőedzője Emir Dilaver sérülése kapcsán kérdésre válaszolva elmondta, a védő szerencsétlenül összefutott az egyik hollanddal, de már jobban van, emiatt nem kell kihagynia.

A vendégek mestere, Dennis Demmers arról beszélt, hogy nem tudták folytatni azt a lendületet, ami az első meccsen jellemezte őket, í­gy hamar eldőlt a mérkőzés.

„Emmenben nagyon jó mérkőzést játszottunk, de azt a lendületet nem tudtuk folytatni. Egy ilyen jó csapat ellen két-három gól már nagyon sok, az első félidőben eldőlt a mérkőzés” – nyilatkozta a lefújás után a Go Ahead Eagles vezetőedzője.

„Sajnos megint kaptunk egy ugyanolyan gólt, mint a múlt héten, de ezután most nem tudtuk a saját játékunkat játszani” – tette hozzá.

Böde Dániel:

(Az nso.hu, az UEFA, a Ferencváros és a Go Ahead Eagles hivatalos honlapja alapján)

7 hozzászólás a(z) 2015.VII.9. EL-selejtező, Ferencváros – Go Ahead Eagles: 4-1 bejegyzéshez