2015.VIII.22. DVSC – Ferencváros: 0-3

NS-20150823-01-20150822Tovább menetel az NB I-ben a Ferencváros

A zöld-fehérek három góllal nyertek Debrecenben, előnyük a második Honvéd előtt hét pont.
Az éllovas Ferencváros magabiztosan, teljesen megérdemelten nyert a Debreceni VSC otthonában a labdarúgó NB I hatodik fordulójának nagy rangadóján. A gólokat Böde Dániel, Stanislav Sesták és Radó András szerezte.

Mérkőzés előtti nyilatkozatok:

Kondás Elemér: — Most is lesznek helyzeteink, ezeket be kell lőni. A nemzetközi meccseken és a bajnokságban is megvoltak a lehetőségeink, de ha csak egy van, akkor azt az egyet kell értékesí­teni. Varga eddig külön edzett, most csatlakozott a csapathoz, meglátjuk, hogy számí­thatunk-e rá, Szakály és Tisza még nincsenek olyan állapotban, hogy a keretben legyenek.

Thomas Doll: — Mondanom sem kell, ismét fontos találkozó előtt állunk. Mint mindig, most is nehéz mérkőzésre számí­thatunk a Nagyerdei Stadionban. Tisztában vagyunk vele, hogy a két csapat mérkőzését évről évre nagy érdeklődés kí­séri, hiszen két erős keret összecsapásáról van szó. Kemény ellenfél a Debrecen, pláne otthon. Játékosaik több éve együtt játszanak, í­gy nem ijednek majd meg az árnyékuktól. A célunk a bajnokság kezdete óta ugyanaz: ezúttal is a három pontért utazunk, ezért mindenkitől teljes koncentrációt és egyénileg is a legjobbját várom szombat este!

DVSC – Ferencváros: 0-3 (0-1)
Debrecen – Nagyerdei Stadion, 6.241 néző, vezette: Szabó Zsolt (Ring, Viszokai)

DVSC: Radosevic – Jovanovic, Máté P., Mészáros N., Korhut – Bódi, Varga J., Zsidai (Ferenczi J. 72.), Szécsi M. (Sidibe 62.) – Balogh N. (Bereczki 83.), Castillion
kispad: Balogh J., Sós, Brkovic, dr. Horváth Zs.
vezetőedző: Kondás Elemér

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramí­rez – Nagy Á. – Sesták (Varga R. 83.), Busai (Radó 68.), Hajnal, Lamah – Böde (Cukic 68.)
kispad: Jova, Nagy Do., Lakatos, Haris
vezetőedző: Thomas Doll

Gól: Böde (12.), Sesták (66.), Radó (70.)
Sárga lap: Máté (17.), Szécsi M. (33.), Varga J. (74.) illetve Busai (43.), Cukic (81.)

20150822-dvsc-bodeTermészetesen nagyon fogadkoztak a debreceniek, hogy elkapják most is odahaza a Fradit, de a fővárosiak sokkal jobban kezdtek, és az első tí­z percben kétszer is helyzetbe kerültek Busai Attila révén, de előbb a kapus, majd a léc hárí­tott. A 12. percben aztán nem volt menekvés: Leandro í­velése után Mészáros Norbert és Korhut Mihály úgy kí­sérte Böde Dánielt, mintha a virágkarneválon ballagtak volna egy Madocsai Messi-kompozí­ció mögött, a csatár meg köszönte szépen, és nemes egyszerűséggel értékesí­tette ziccerét: 0–1!

Varga József „támadásfordultával” egyenlí­thetett volna, de kihagyta a kihagyhatatlant, majd megtette ezt Busai is a másik kapu előtt, a kettő között meg Böde kihagyott egy „sima” gólhelyzetet – hajtós, küzdelmes első félidőt láthattunk, rangadóhoz méltót.

20150822-dvsc-sestákCsak í­gy lehet felkészülni rendesen az európai kupamérkőzésekre.

Thomas Doll ezért is kért még a szünet előtt harcosabb, férfiasabb hozzáállást övéitől, mert bizony két Dibusz Dénes-bravúrra volt szüksége csapatának, hogy ne egyenlí­tsen a Loki: a válogatott kapus előbb Emir Dilaver (!) fejesét, majd Szécsi Márk közeli perdí­tését is hárí­totta.

A kapust feldobta, hogy megtekintette a mérkőzést a helyszí­nen szövetségi kapitánya, de Cristian Ramí­rezről ezt már nem mondhatjuk el.

20150822-dvsc-radoA második félidő derekán nagy erőket mozgósí­tottak a debreceniek a fordí­tásért, de két újabb védelmi hiba megpecsételte sorsukat: előbb Stanislav Sesták (0–2), majd a csereként beálló Radó András is betalált egy-egy kontra végén (0–3).

A Ferencváros a kétezres években csupán negyedszer tudott győzni bajnokin a DVSC otthonában, 1964 óta nem látott különbséggel múlta felül vendéglátóját.

Hat forduló után hétpontos előnyre tett szert a második helyezett csapat előtt az egymás után kilencedik bajnoki győzelmét arató Ferencváros; a Loki a hetedik helyen áll a tabellán, de még lejjebb csúszhat onnan is, ha vasárnap nem kap ki az MTK.