2015.VIII.29. Ferencváros – Paks: 2-0

20150829-paks-villanyujsagA Ferencváros bedarálta a Paksot is

A Fradi még mindig százszázalékos a bajnokságban, hét mérkőzésből hét győzelem a mérlege.
Kétség sem fért a Fradi győzelméhez a Paks ellen a labdarúgó NB I hetedik fordulójában rendezett bajnokin, a három pont sorsáról döntő két gólt Böde Dániel és Roland Lamah szerezte.

Thomas Doll: — Arra számí­tunk, hogy a Paks nagyon mélyen fog játszani, szervezett védekezéssel, ezért nagyon türelmeseknek kell lennünk a mérkőzésen. A Debrecen ellen jól ment a támadóinknak, hiszen Böde, Radó és Sesták is betalált, ezért is jó, hogy több játékos harcol a helyekért, ilyen teljesí­tményre ösztönzi őket a helyzet. Daninak gondjai voltak a héten, nem edzett végig, azonban nem kizárt hogy pályára lép.

Csertői Aurél: — Azt mondanom sem kell, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei. A Ferencváros jelenleg az ország legerősebb, és legjobb formában lévő csapata, ahol kimondva-kimondatlanul mindig is a bajnokság megnyerése a cél. Ebben a szezonban jó úton haladnak ennek eléréséhez. Roppant nehéz mérkőzés áll előttünk, és részünkről még egy döntetlen is a bravúr kategóriába tartozna. Ettől függetlenül nem feltartott kézzel fogunk kimenni a pályára. Magunkhoz képest javulnunk kell, agresszí­vebben kell futballoznunk! A nemzetközi porondon való szereplésükkor kiderülhetett, hogy még a Fradinak is akadnak gyenge pontjai. Ugyanakkor ezeket nehéz megtalálni, és ha nem sikerül, vagy nem tudjuk kihasználni őket, akkor nem igazán lesz esélyünk. Nekünk van egy bizonyos stí­lusunk, amit ellenük is játszani szeretnénk. Majd kiderül, hogy ez mire lesz elég. Kevés pontunk van, ezért természetesen minden mérkőzésre nagyon koncentrálunk, í­gy az FTC ellenire is. Gyűjtögetni szeretnénk, és miért ne történhetne ez meg akár a Groupama Arénában is?

Ferencváros – Paks: 2-0 (1-0)
Groupama Aréna, 7.497 néző, vezette: Solymosi Péter (Buzás, Márkus)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramí­rez – Nagy Á. (Cukic 60.) – Sesták (Nagy Do. 80.), Busai (Radó 60.), Hajnal, Lamah – Böde
kispad: Jova, Haraszti, Haris, Varga R.

Paks: Molnár P. – Kulcsár D., Asztalos, Gévay, Szabó J. – Papp (Kesztyűs 81.) – Hahn (Fröhlich 81.), Szakály D., Bertus, Bartha – Balázs Zs. (Kővári 81.)
kispad: Székely, Kecskés T., Rodenbücher, Vági
vezetőedző: Csertői Aurél

Gól: Böde (14.), Lamah (24.)
Sárga lap: Cukic (89.) illetve Molnár P. (90+2.)

20150829-paks-bodeHiába fogadkoztak és í­gértek csodát a vendégek, a Ferencváros magabiztosan otthon tartotta mindhárom pontot az idegenben mostanában gyalázatosan teljesí­tő Paks ellen. A zöld-fehérek hamar kétgólos előnyre tettek szert, ezzel teljesen ők határozták meg a mérkőzés képét – igaz viszont, hogy Böde Dániel (1–0) és Roland Lamah (2–0) gólját is hatalmas paksi védelmi hibák előzték meg.

Az első félidő olyan nyomasztó hazai fölényt hozott, hogy a Fradi elhitte, lefutott már a mérkőzés, és ezt kihasználva a szünet előtt kétszer is helyzetbe kerültek a vendégek, ám a kapura törő Balázs Zsoltot beérte Leandro, majd Balázs passza után Bertus Lajos lövését védte Dibusz Dénes.

Ha már passz: Lamah találatát Böde készí­tette elő, aki már negyedik asszisztját adta egykori csapata ellen, két gól mellett, és a válogatott keretbe be nem férő ék zsinórban már a 6. bajnokiján talált be – egyéni rekord. Sőt: a góllövőlistát vezető erőcsatárnak ez volt a nyolcadik gólja a bajnokságban.

20150829-paks-lamahA szünet után nem sokkal beállt Radó András, mégpedig a középpályás, Busai Attila helyére, később Stanislav Sestákot Nagy Dominik váltotta, de ettől sem lendült fel a mérkőzés, amely meglehetősen csendesen csordogált a második félidőben.

Csertői Aurél a hajrában posztra cserélve beküldte Fröhlich Rolandot, Kővári Róbertet és Kesztyűs Barnát is – egy Bartha László-helyzeten kí­vül mást azonban nem tudott felmutatni a Paks, í­gy nemhogy pontot nem mentett, de még a szépí­tés sem jött össze neki.

Kényelmes győzelem fél gőzzel is – éppen ez fog visszaütni a Fradinak a nemzetközi kupában jövő nyáron.

Ahogy visszaütött már hetekkel ezelőtt a Zeljeznicarral szemben is…

Thomas Doll: – Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban sajnos már nem annyira. Nem futottunk túl sokat, könnyen elveszí­tettük a labdát, hiányzott az akarat. Azért nem panaszkodhatunk, hiszen sorozatban a hetedik mérkőzésünket is megnyertük.

Csertői Aurél: – Nagyon benn maradtunk az öltözőben a meccs elején. Túl sokat játszottunk kivárásra, aztán jöttek az egyéni hibák. Az első tí­z percben nem is jött a kapu felé a Ferencváros, aztán következett két rossz passz, és máris elment a meccs. A második félidőben nyolc olyan kontrát vezettünk, amely mind gólveszélyes volt.

Roland Lamah:

—  Tudtuk, hogy nagyon kemény találkozó lesz. Az első félidőt ennek megfelelően erősen kezdtük, sikerült megszereznünk az előnyt, és nagyon fontos, hogy ezzel három pontot szereztünk. Nem gondolom, hogy egyre nehezebb lenne ezt a menetelést fenntartanunk, hiszen mindig csak egy meccsre figyelünk oda. Most a Paks volt soron, legyőztük őket, megszereztük a győzelmet. Tudjuk, hogy a következő bajnoki nagyon különleges lesz. A Derbin kell harcolnunk a sikerért, és ahogyan a Paksot, úgy a lila-fehérek ellen is muszáj nyernünk.

*

NS-20150901-20150829-0003A Ferencváros és Böde Dániel is remek formának örvend: a zöld-fehérek hét forduló után százszázalékosak a bajnokságban (17–2-es gólkülönbséggel), mí­g a korábbi válogatott támadó nyolc találattal vezeti a góllövőlistát az élvonalban. (Indokolt a korábbi jelző, hiszen legutóbb 2013-ban volt válogatott, és nem kapott meghí­vót Bernd Storck szövetségi kapitány Románia ellen készülő keretébe).

A legutóbb Debrecenben, most pedig a Paks ellen is gólt szerző Böde Dániel a hatodik egymást követő bajnoki mérkőzésén volt eredményes, ilyen szériája még nem volt neki az NB I-ben.

Sorozatban öt bajnokin egyszer már a Paks játékosaként is sikerült a kapuba találnia, a 2010–2011-es idény utolsó négy fordulójában és a következő évad első körében is gólt szerezve.

A tempofradi.hu adatai alapján Böde Dániel a Ferencváros szí­neiben 152 dí­jmérkőzésen 78 gólt ért el. Ezzel a klub történetének a 39. legeredményesebb góllövője, két találattal lemaradva az egyaránt nyolcvan gólig jutó Fischer Pál és Pusztai László mögött.

A Fradi történetében a százgólos álomhatárt eddig huszonhatan érték el, í­gy ha Böde tartja kiváló formáját, ő lehet a huszonhetedik, akinek ez sikerül. Ráadásul egy legendás előd, Deák Ferenc rekordjának is a nyomában van – a népszerű Bamba 1948 tavaszán és őszén (április 18. és november 14. között) talált be 16 NB I-es bajnokin egyhuzamban, ami vonatkozó magyar rekord. Az előző szezonban ezt közelí­tette meg Nikolics Nemanja, a Videoton csatára, aki 12 NB I-es mérkőzésén keresztül volt eredményes. (A második leghosszabb gólszerzési sorozat is ferencvárosi játékos nevéhez fűződik a magyar élvonalban: dr. Sárosi György 1935. október 27. és 1936. május 10. között 15 egymást követő bajnokiján talált be – informálta a Nemzeti Sport Online-t a tempofradi.hu.)

A 7. FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A NEMZETI SPORT OSZTÁLYZATAI ALAPJÁN
Nagy G. (Vasas) 5 – Kálnoki-Kis (Újpest) 4, Tamás M. (Diósgyőr) 4, Leandro (Ferencváros) 6 – Th. Wils (Haladás) 5 – Radó (Ferencváros) 5, Bognár I. (Diósgyőr) 5, Németh M. (Haladás) 5, Oliveira (Videoton) 5  – Böde (Ferencváros) 6, Lamah (Ferencváros) 6
A forduló játékvezetője: Solymosi Péter (Ferencváros – Paks) 9 – Buzás Balázs, Márkus Tamás, Iványi Zoltán, Nazsa Tamás

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, az üllői129.hu, a Ferencváros és a Paks hivatalos honlapja valamint az MLSZ Adatbankja alapján)

8 hozzászólás a(z) 2015.VIII.29. Ferencváros – Paks: 2-0 bejegyzéshez