2015.X.17. Ferencváros – Haladás: 3-1

NS-20151018-01-20151017Haladás-veréssel robog újabb rekord felé a Ferencváros

Nem adta meg könnyen magát a Haladás, de a hazaiak nyerték meg a rangadót, előnyük 15 pont az üldözők előtt.
Ha nem is könnyedén, de megverte az éllovas Ferencváros odahaza a bajnokság első harmadát a második helyen záró Haladást a labdarúgó NB I tizenkettedik fordulójának záró mérkőzésén.

Thomas Doll: —

Mészöly Géza: — Nem kérdés, hogy egy remek csapat ellen lépünk pályára. Meg kell akadályoznunk, hogy jó napot fogjon ki a Fradi. Remélem, hogy az eddigi teljesí­tményünket egy ilyen rangadón meg tudjuk kettőzni, és a játékosok igazi ünnepnek érzik a találkozót. Bí­zom benne, hogy ugyanolyan bátor játékkal tudunk előrukkolni, ahogy tettük azt már az idegenbeli meccseinken, akár a Videoton, akár a DVSC vendégeként, amikor sikerült eredményesen játszanunk. A sérültjeink is kezdenek gyógyulgatni. Nagyon fontos számunkra, hogy a Ferencváros elleni mérkőzésre felépüljenek, és be lehessen őket vetni a kezdőcsapatban. Predrag Bosnjak és Ugrai Roland valószí­nűleg ott lesz a keretben, ez mindenképp jó előjel.

Ferencváros – Szombathelyi Swietelsky Haladás: 3-1 (2-0)
Groupama Aréna, 7.869 néző, vezette: Erdős József (Erős, Lémon)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramí­rez – Nagy Á. – Varga R. (Pintér Á. 62.), Gera, Lamah (Nagy Do. 80.), Sesták – Böde (Busai 84.)
kispad: Jova, Haraszti, Cukic, Lakatos

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Király – Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – Fehér, Nagy P. – Gaál, Németh M. (Medgyes 82.), Halmosi – Ugrai (Th. Wils 70.)
kispad: Rózsa, Jánvári, Gosztonyi, Schimmer, Batarelo
vezetőedző: Mészöly Géza

Gól: Sesták (18.), Varga R. (37.), Ramí­rez (79.) illetve Nagy P. (59.)
Sárga lap: Pintér Á. (66.), Nalepa (85.) illetve S. Wils (88.), Fehér (90+2.)

20151017-haladas-sestakEzúttal nem hatott a Németh Márió-mágia: a fiatal utánpótlás-válogatott támadó középpályás mindegyik idénybeli NB I-es találatát a 25. és a 30. perc között szerezte, ráadásul ezek a gólok mind pontot vagy pontokat értek a Halinak. A Ferencváros otthonában azonban a 28. percben a szombathelyi játékos lövése hiába jutott már tovább Dibusz Dénesen is, a kapus mögött álló Gera Zoltán menteni tudott.

Saját kapuja előtt sem járt több szerencsével a Haladás: előbb Nagy Patrik passzolt sarokkal véletlenül az amúgy leshelyzetben helyezkedő Stanislav Sesták elé, aki okosan értékesí­tette a lehetőséget (1–0), majd Varga Rolandot sikerrel ihlette meg Böde Dániel Feröer ellen bemutatott rövid felső sarkos bombája (2–0).

20151017-haladas-vargarHa hozzátesszük, hogy láttunk még pár Király Gábor-bravúrt és pár elpuskázott fővárosi lehetőséget is, akkor megérthetjük, miért vártak sokan unalmas második játékrészt – a Hali azonban megmutatta, miért is kezdett sikersorozatba a Fradi elleni idénynyitón elszenvedett vereség után. Dibusz nem győzött röpködni az újrakezdés után, Gaál Bálint fejesét nem is ő, hanem a léc tudta csak hárí­tani, de az 59. percben Nagy Patrik lövésénél már ő is tehetetlen volt. 2–1!

Nagy Patrik nem unatkozott ezen a mérkőzésen, gólja előtt pár perccel a gólvonalról mentette Leandro közeli csúsztatását.

20151017-haladas-ramí­rezA szépí­tést követően az igen aktí­v Fehér Zoltán kecsegtető helyzetből feladta a labdát a Dibusznak, és ez már Gerának is sok volt, hangosan leszidta a védelmet, és Thomas Doll is épí­tő jellegű tanácsokat fogalmazott meg az oldalvonal mellől, az ilyenkor szokásos edzői hőfokon. A német behozta Pintér Ádámot is, aki kőkemény mezőnymunkával jeleskedett, miközben a hajrára elfáradt a Haladás – és ahogyan az ilyenkor lenni szokott, a jobb erőben lévő fél egy kontrával eldöntötte a mérkőzést, itt Cristian Ramí­rez lepte meg az ötös bal sarka elől Királyt, első találatát szerezve az NB I-ben. A 3–1 után sem adta fel a vidéki zöld-fehér csapat, de Dibusz „kirepülte” a bal alsó elől Halmosi Péter fejesét, majd Nagy Patrik újra mentett a gólvonalon: ismét győzött tehát a Fradi, és veretlensége immár 32 bajnoki mérkőzést ölel fel.

Ezzel megelőzte a klub örökranglistáján az 1966–67-es Fradit, a klubrekord 36, 1931–32-ből.

Megszakadt a bajnoki idény első harmadát a második helyen záró Haladás 10 bajnoki óta tartó veretlensége, de abban bí­znak a szombathelyiek, hogy ismét egy legalább ilyen sorozatba vágnak: az előzőt éppen a Ferencváros elleni hazai kudarc után nyitották.

A táblázatra pillantva pedig azt (is) láthatjuk, hogy a Doll-legénység immár 15 ponttal vezet a második helyezett debreceniek előtt – ekkora előny még sohasem volt a magyar élvonalban 12 forduló után.