2015.X.25. NB III, Ferencváros II. – Videoton II.: 2-1

W_ftc-videoton

NB III – Csapatunk Popov Patrik duplájával győzött 2-1-re a Videoton II ellen, ezzel ötpontosra növelte előnyét a második fehérváriakkal szemben.

Ferencváros II. – Videoton II.: 2-1 (2-1)
Népliget, ? néző, vezette: Takács Tamás (Viczián, Flinta)

Ferencváros II.: Rácz G. – Kárász Gyurácz, Szpirulisz (Hodgyai 75.), Silye (Fábián 64.) – Haris, Csilus Á. – Haraszti, Nagy Do., Szántó G. (Farkas A. 68.) – Popov
kispad: Sebestyén, Adamcsek, Lipcsei K., Gőbölös
vezetőedző: Lipcsei Péter

Videoton II.: Gábor – Baksa (Gulyás G. 46), Szekeres, Bognár, Király, Kiprich, Paudits, Ács, Sejben, Géresi, Büki
kispad: Gyánó, Schiller, Babolek, Dobsa, Kónya, Kókány
vezetőedző: Disztl László

Gól: Popov (8., 24.) illetve Géresi (30.)
Sárga lap: Kiprich (56.)

Kellemes őszi időjárásban, jó hangulatú mérkőzésen fogadta Lipcsei Péter együttese a Videoton második csapatát. Az NBIII Nyugati-csoportját vezető Fradi II egyedüli veretlen csapatként várta a második helyezett fehérváriak elleni rangadót, ráadásul abban a tudatban, hogy az esetleges gőzelem öt pontosra növelheti együttesünk előnyét a bajnokságban.

Csapatunk a Rácz – Kárász, Gyurácz, Szpirulisz, Silye – Haris, Csilus – Haraszti, Nagy D., Szántó – Popov kezdőcsapattal állt fel és hamar megszerezte a vezetést. A nyolcadik percben az egész játékrészben agilisan futballozó Csilus Ádám bolondí­totta meg védőjét, majd önzetlenül a középen érkező Popovhoz passzolt, aki közelről az üres kapuba helyezett.

A gól jó hatással volt a játékra, több jó megoldással és kisebb helyzetekkel is veszélyeztetett csapatunk, ami a 24. percben újabb góllá érett: egy jobb oldali akció végén Kárász Krisztián beadását követően Popov Patrik fejelt előrevetődve okosan a kapuba. Úgy tűnt a második góllal egyoldalúvá válik a mérkőzés azonban egy védelmi hibát kihasználva Géresi Krisztián visszahozta csapatát a mérkőzésbe a 30. percben. A csapatok 2-1-es ferencvárosi vezetéssel vonultak szünetre.

A második félidő kiegyenlí­tettebb játékot hozott, igaz kevesebb helyzettel, í­gy nem is változott az állás. Végeredményben 2-1-re diadalmaskodott a Ferencváros!

A második helyezett fehérváriak legyőzésével öt pontosra növelte előnyét Lipcsei Péter együttese, mely a következő fordulóban a negyedik helyezett Mosonmagyaróvárt látja vendégül.

Disztl László: — Az első negyedórában fölényben játszott a Fradi, de utána átvettük az irányí­tást, és egész mérkőzés során nagyszerűen játszottunk, uraltuk a mérkőzést, az ellenfél fölé nőttünk, sajnos az eredmény mégis számunkra kedvezőtlen lett. Gratulálok a fiúknak, jó meccset játszottunk!

(A Ferencváros és a Videoton hivatalos honlapja valamint az MLSZ adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2015.X.25. NB III, Ferencváros II. – Videoton II.: 2-1 bejegyzéshez