2015.XI.28. Ferencváros – DVSC: 3-0

NS-20151130-01-20151128Újra szárnyal az NB I-ben a Fradi, három gól a Loki-kapuban

Az első félidőben tartotta magát a Debrecen, de a zöld-fehérek sebességváltásával nem tudott lépést tartani.
A Ferencváros a második félidőben három gólt szerezve könnyedén győzött a Debreceni VSC ellen a labdarúgó NB I 17. fordulójának záró mérkőzésén.

Thomas Doll: — Igazából mindegy, milyen felfogásban játszik a Debrecen, a fontos, hogy mi felkészülten küzdjünk. Ha a vendégek valóban feljebb tolják a védősorukat, az a feladatunk, hogy megtaláljuk a réseket, és kihasználjuk a hátvédek mögötti üres területet. Ha pedig mélyen védekeznek, minél előbb meg kell bontanunk a kapujuk elé húzott falat. Ha felkészülten lépünk pályára, sikeresek leszünk.

Kondás Elemér: — Győzelemre fogunk játszani, mert mindenképpen meg akarjuk szerezni a három pontot.  A Ferencváros jó csapat, kiváló játékosokból áll a kerete. Jó széria volt mögöttük, viszont a múlt héten kétszer vereséget szenvedtek, előbb a Magyar Kupában, majd a bajnokságban, de nyilván ez nem téveszthet meg bennünket. Egy jó mérkőzést szeretnénk játszani a Groupama Arénában, ahol legutóbb is remek összecsapást játszottunk a zöld-fehérek ellen. Erre törekszünk most is. Azon leszünk, hogy gólt, gólokat szerezzünk, mert akkor van sanszunk a sikerre. Biztos vagyok benne, hogy lesz helyzetünk, ezekkel kell majd jól sáfárkodni. Fontos lesz a jó védekezés, és ha szükséges, akkor a kapus tudjon bravúrt végrehajtani. Radosevic múlt héten, a Diósgyőr ellen is jól védett, bí­zunk benne, hogy most kevés dolga lesz, de ha védenie kell, akkor segí­tse a csapatot. Lesznek hiányzóink, mert Máté Péterre, Varga Józsefre és Kulcsár Tamásra továbbra sem tudunk számí­tani. Zsidai László már a csapattal edz, de valószí­nűleg nem lesz bevethető állapotban. Akik pályára lépnek, meg kell oldani a feladatukat.

Ferencváros – DVSC: 3-0 (0-0)
Groupama Aréna, 6.642 néző, vezette: Kassai Viktor (Erős, Viszokai)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Pintér Á., Leandro, Ramí­rez – Nagy Á. – Sesták (Radó 66.), Gera, Hajnal (Varga R. 46.), Lamah – Böde (Busai 86.)
kispad: Jova, Nagy Do., Cukic, Popov

DVSC: Radosevic – Lázár, Mészáros, Brkovic, Korhut – Jovanovic, Szakály P., Bódi (Tisza 70.) – Coulibaly (Castillion 70.), Balogh N., Sidibe (Horváth Zs. 80.)
kispad: Verpecz, Szatmári, Nagy Z., Szécsi M.
vezetőedző: Kondás Elemér

Gól: Ramí­rez (66.), Gera (78. – 11-esből), Radó (87.)
Sárga lap: Varga R. (85.) illetve Szakály P. (74.)

20151128-dvsc-ramirezUgyan három csatárral kezdett a Ferencváros otthonában a Debrecen, de az Ibrahima Sidibe, Balogh Norbert, Adamo Coulibaly trió az első félidőben összesen egy (pozití­van) emlékezetes tettet hajtott végre: Sidibe szerelte becsúszva tüneményesen kapuja előtt a ziccerben lévő Böde Dánielt.

20151128-dvsc-geraBalogh igyekezett, de igen pontatlanul futballozott, a várva várt Coulibaly pedig csodásan alakí­totta az árnyékéket, mert tényleg csak árnyéka volt korábbi önmagának. Nem remekeltek a hazaiak sem, főleg az első harminc percben, de aztán szép lassan belelendült Gera Zoltán, és húzta magával az egész csapatot, ám társai vagy pontatlanul céloztak az adódó lehetőségek alkalmával, vagy a lelkesen és hasznosan futballozó Mészáros Norbert, Dusan Brkovics debreceni védőpáros mentett.

Egészen a 66. percig állta a páros a sarat, akkor azonban első súlyos védelmi hibáját Cristian Ramí­rez kihasználta. Remekül húzott balról középre, majd jobbal a kapuba ágyúzott: 1–0!

20151128-dvsc-radoA vendégmester, Kondás Elemér a hajrá felé közeledve bátor változtatásra szánta el magát, Coulibalyt ugyanis Geoffrey Castillionra, Bódi Ádámot pedig Tisza Tiborra „cserélte”, és innentől kezdve olykor hamisí­tatlan 4–2–4-ben támadt a Loki.

Hiába, mert fizikailag és szellemileg is elfáradtak a hajdúságiak, az egykori Fradi-játékos, Aleksandar Jovanovic teljesen fölöslegesen összehozott egy büntetőt, amelyet Gera Zoltán értékesí­tett (2–0), majd a 11-esben is főszereplő, csereként beálló Radó András bombagólja feltette a zöld-fehérek második félidejére a koronát. 3–0, amikor sebességet váltott a Fradi, esélye sem maradt a pontszerzésre a DVSC-nek.

Thomas Doll, az FTC vezetőedzője: „Boldog vagyok, mert két jó csapat jó mérkőzést ví­vott. Ez a csata szoros volt még akkor is, ha a végeredmény mást sejtet. A meccsnek voltak olyan időszakai, amikor nagyon kiegyenlí­tett volt a játék. A futballisták rengeteget dolgoztak, gratuláltam is nekik, és végül megérdemelten győztünk. Már az első félidőben is sokat birtokoltuk a labdát, ám akkor a jó befejezés még hiányzott, ezért a szünetben arról beszéltünk, hogy maradjunk türelmesek, ne kapkodjunk, jó a produkciónk, és ennek meglesz az eredménye. Kulcsfontosságú volt, hogy a Debrecen három, százkilencven centi körüli támadójának a fejjátéka nem tudott érvényesülni a kapunk közelében. Azt tudtuk, hogy Varga Roland mire képes, és ezúttal a kispadról beszállva tett hozzá a győzelemhez. Radó András kissé más eset, hiszen sérülésből tért vissza. Tőle is sokat várunk, de türelmesek vagyunk vele, ám az edzéseken már igazolta, hogy egyre többször számí­thatunk rá.”

Kondás Elemér, a DVSC-Teva vezetőedzője: „Úgy láttam, hogy sokáig működött, amit elterveztünk erre a mérkőzésre. Nemcsak védekezni akartunk, hanem a támadójátékkal is próbáltuk meglepni a Ferencvárost. Egy figyelmetlenség után hátrányba kerültünk, Cristian Ramí­rez be tudott törni a tizenhatosunkon belülre, megszerezte a vezetést, ezután már nehezebb volt a dolgunk. Az volt a célunk, hogy minél többet birtokoljuk a labdát, és a két gyors ékünkkel veszélyes kontratámadásokat tudjunk vezetni, ez részben sikerült is. Úgy gondolom, hogy gól nélküli állásnál volt egy nagy helyzetünk. Balogh Norbert tehetséges játékos, biztos vagyok benne, hogy jó döntést akart hozni, sajnos másként alakult. A második félidőben aztán végigszáguldott a pályán a labdával, és bár többen is érkeztek középen, a beadás végül nem volt pontos. Ilyen megesik, ez ilyen meccs volt, még a második félidő közepén sem éreztük, hogy három gól lenne a két csapat között.”

Radó András: — Természetesen nagyon jót tett a lelkemnek, hogy gólt szereztem a sérülés miatti hosszabb kihagyás után. Örülök a gólomnak és a kiharcolt büntetőnek is, szerettem volna hozzájárulni a sikeres szerepléshez, de sokkal fontosabb az egyéni érdeknél, hogy a csapat győzött. Uraltuk a mérkőzést, sok helyzetet dolgoztunk ki, szerintem megérdemelten nyertünk. Lépésről lépésre kell előrehaladnunk. Erős ellenfél volt a Loki, de máris itt a következő feladat, a Videoton elleni ütközet sem í­gérkezik könnyűnek. A Debrecen ellen tudtuk a saját játékunkat játszani, hasonló céllal vágunk neki a szerdai mérkőzésnek is. A bajnoki cí­m? Mindig is azt mondtuk, hiába a nagy előny, vannak jelentős riválisok. Eddig sem gondolta senki közülünk, hogy nyugodtan hátra lehet dőlni, az MTK elleni vereség pedig még inkább felhí­vta erre a figyelmet. A jövőben is nagyon komolyan veszünk minden mérkőzést.

A 17. FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A NEMZETI SPORT OSZTÁLYZATAI ALAPJÁN
Danilovics (Videoton) 6 – Heris (Újpest) 6, Pintér Á. (Ferencváros) 6, Litauszki (Újpest) 6, Ramí­rez (Ferencváros) 6 – Bacelic-Grgic (Puskás Akadémia) 5 – Radó (Ferencváros) 6, Kovács I. (Videoton) 6, Gera Z. (Ferencváros) 6, Nagy G. (Bp. Honvéd) 6 – Tischler (Puskás Akadémia) 5
A forduló játékvezetője: Kassai Viktor (Ferencváros – DVSC) 9 – Erős Gábor, Viszokai László, Andó-Szabó Sándor, Szőts Gergely

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és a DVSC hivatalos honlapja valamint az MLSZ Adatbankja alapján)

5 hozzászólás a(z) 2015.XI.28. Ferencváros – DVSC: 3-0 bejegyzéshez