2016.I.26. Ferencváros – Wisla Kraków: 2-2

20160126-wisla-csapatkepNem bí­rt egymással a Ferencváros és a Wisla Kraków

Közel állt első beleki győzelméhez az FTC, a lengyelek azonban egyenlí­tettek a hajrában.
A labdarúgó NB I éllovasa, a Ferencváros második beleki felkészülési mérkőzésén a Guzmics Richárdot is a soraiban tudó Wisla Krakówval csapott össze. A mérkőzésen a lengyelek szereztek vezetést, majd Varga Roland és Nagy Dominik góljával fordí­tott az FTC, de a találkozó hajrájában egyenlí­tett a krakkói együttes, kialakí­tva ezzel a 2–2-es végeredményt.

Ferencváros – Wisla Kraków: 2-2 (1-1)
Belek

Ferencváros: Jova – Dilaver (Kárász 64.), Pintér Á. (Ramí­rez 46.), Nalepa, Leandro – Gera Z. (Busai 62.), Trinks (Nagy Á. 46.) – Varga R. (Gera D. 77.), Hajnal (Cukic 77.), Radó (Nagy Do. 62.) – Sesták (Lamah 46.)

Wisla Kraków: Cierzniak –  Burliga (Bartosz 46.), GŠ‚owacki, Guzmics, Sadlok – MaŠ‚ecki (Drzazga 46.), Pietrzak (Cywka 57.), Popović (Crivellaro 46.), Uryga, Balashov – Ondrasek (Boguski 61.)
vezetőedző: Tadeusz Pawlovski

Gól: Varga R. (39.), Nagy Do. (72.) illetve Balasov (27.), Drzazga (81.)

Enyhe ferencvárosi mezőnyfölénnyel kezdődött a zöld-fehérek második törökországi, összességében negyedik felkészülési mérkőzése. Ennek ellenére a Wisla Kraków szerezte meg a vezetést a 27. percben. A lengyel csapatnál próbajátékon lévő Vitalij Balasov tört be a tizenhatos jobb oldalán, majd éles szögből Jova Levente kapujába lőtt. 0–1

A lengyelek gólja után magasabb fokozatba kapcsolt a Fradi, aminek az első félidő hajrájában lett meg az eredménye. A 39. percben a kezdőként először pályára lépő Florian Trinks precí­z kiugratása után Varga Roland egy szép csellel leültette a védőjét, majd tí­z méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–1

A folytatásban is támadásban maradt az FTC, ziccerek azonban elmaradtak. Thomas Doll cserékkel próbálta frissí­teni a csapatát, ami jó ötletnek bizonyult, hiszen a 72. percben két csereember főszereplésével szerezte meg a vezetést a Fradi. Hajnal Tamás szabadrúgása után Roland Lamah egy í­velt fejessel a felső lécre csúsztatott, ahonnét Nagy Dominik elé került a labdaa fiatal középpályás pedig kilenc méterről nem hibázott, és a hálóba lőtt. 2–1

Ezzel azonban nem lett meg a Ferencváros első beleki győzelme, miután egy gyors támadás végén Krzysztof Drzazga Leandro lábai között a jobb alsó sarokba lőtt, kialakí­tva ezzel a 2–2-es végeredményt.

A zöld-fehérek utolsó törökországi edzőmeccsükön a Hajduk Splittel csapnak össze január 29-en.

PERCRŐL PERCRE

90. perc: Véget ért a mérkőzés. A végeredmény: 2–2.
89. perc:
Guzmics szabadí­tott fel Busai elől.
86. perc:
Csukics indí­tása után Busai volt lesen.
81. perc: Egy gyors támadás végén Krzysztof Drzazga lőtt Leandro lábai között a jobb alsó sarokba.  2–2
77. perc:
Újabb két FTC-csere: Varga Roland és Hajnal Tamás helyett Vladan Csukics és Gera Dávid lépett pályára.
75. perc:
Ramí­rez bal oldali beadása után Busai nem tudta irányí­tani a fejesét.
72. perc:
Hajnal szabadrúgása után Lamah egy í­velt fejessel a felső lécre csúsztatott, ahonnét Nagy Dominik elé került a labdaa fiatal középpályás pedig kilenc méterről nem hibázott, és a hálóba lőtt. 2–1
70. perc:
Nagy Ádám adta el a labdát a félpályánál, de Nalepa javí­totta a fiatal középpályás a hibáját egy szép szereléssel.
69. perc: Lamah
esett nagyot a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.
67. perc: Nalepa egy csukafejessel mentett szögletre.
66. perc: Cywka lőtt huszonkét méterről, a labda azonban nem találta el a Ferencváros kapuját.
64. perc:
Emir Dilavert Kárász Krisztián váltotta.
62. perc:
Újabb két ferencvárosi csere: Radó András és Gera Zoltán helyét Nagy Dominik és Busai Attila vette át a pályán.
61. perc:
Radó sarkazása után Varga cselezte ki magát a kapu előteréből.
60. perc: Balasov tűzte rá tizenhat méterről, de Jova a helyén volt oldalra ütötte a labdát.
57. perc: Hajnal tüzelt harminc méterről, lövését azonban magabiztosan fogta a kapus.
55. perc: Varga jobb oldali beadása méterekkel a kapu mögé szállt.
54. perc: Hajnal szöglete után Leandro lőtt ballal, egy védő azonban blokkolta a próbálkozását.
53. perc: Ramí­rez bal oldali beadása után szögletre mentettek a védők.
50. perc:
Vargát szerelték könnyedén a lengyelek térfelének közepén.
46. perc: a szünetben hármat cserélt Thomas Doll: Pintér Ádám, Florian Trinks és Stanislav Sesták helyett Roland Lamah, Christian Ramí­rez és Nagy Ádám állt be.
46. perc: Rövid szünet után folytatódik a találkozó.

45. perc: Véget ért az első félidő, az állás 1–1.
45. perc:
Hajnal lapos szöglete után Varga állí­tgatás nélkül lőtt a kapus kezébe.
43. perc:
Hajnal szögletét könnyedén lehúzta a lengyel kapus.
41. perc: Varga tekert középre a jobb oldalról, majd Sesták fejelt öt méterről, de Cierzniaknagy vetődéssel szögletre tolta a labdát.
39. perc: Trinks pontos kiugratása után Varga Roland egy remek csellel rázta le a védőjét, majd tí­z méterről, a kapus mellett a bal alsóba lőtt. 1–1
35. perc: Trinks
lőtt tizenhat méterről, a labda azonban több méterrel elkerülte a kaput.
32. perc:
A gól óta többet birtokolja a labdát a Fradi, nyomást nem tud helyezni a lengyel védelemre.
27. perc:
Egy ukrán próbajátékos, Vitalij Balasov tört be a tizenhatos jobb oldalán, majd kiszorí­tott helyzetből Jova kapujába lőtt. 0–1
26. perc: Gera  egy jó ütemű becsúszással szerelte Maleckit a tizenhatos bal csücskénél.
24. perc: Gera előreí­velt labdája lesen találta meg Varga Rolandot.
21. perc: Balasov kapott remek kiugratást, majd tizenöt méterről tüzelt, de Jova szögletre tolta a jobb alsóba tartó labdát.
20. perc:
Hajnal gyors bedobása után Varga húzta meg a jobb oldalon, beadása azonban nem talált ferencvárosit.
18. perc:
Gera kiugratása után Vargát szerelték szabályosan a tizenhatoson belül.
15. perc: Egy újabb jobb oldali Hajnal-szöglet után a játékvezető szabálytalanságot látott az ötösön belül.
12. perc:
Hajnal második szöglete után sem alakult ki veszély Cierzniak kapuja előtt.
9. perc: Varga próbálta kiugratni Trinkst, passza azonban túl hosszúra sikerült.
6. perc: egy jobb oldali beadás után Ondrasek előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, de rosszul találta el a labdát.
5. perc: Malecki tört be a tizenhatoson belülre, majd öt méterről, kiszorí­tott helyzetből lőtt, de Jova lábbal hárí­totta a próbálkozását.
3. perc: Hajnal végezte el a mérkőzés első szögletét, de a Trinksszel való összjáték után nem alakult ki helyzet a lengyelek kapuja előtt.

A zöld-fehérek ellenfele a Wisla Kraków lesz, amely a tizenhat csapatos lengyel élvonal 13. helyén szerénykedik. A krakkói együttes alapemberének számí­t a magyar válogatott középhátvéd, Guzmics Richárd.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros indí­totta útjára a labdát.

Thomas Doll: – Hasonlóan erős csapat ellen játszottunk, mint néhány nappal ezelőtt. Az ilyen meccsekből nagyon sokat kell tanulnunk. Mi birtokoltuk többet a labdát, ám elöl nem voltunk eléggé erősek, í­gy sok labdát is veszí­tettünk. Ezekből pedig számos problémánk keletkezett, többek között az első kapott gólunknál. Egy jobboldali labdavesztés után jött egy mély passz, mi pedig túlságosan nyitottak voltunk. Az első játékrész utolsó tí­z percében, valamint a második játékrészben azért már jobban futballoztunk. Nem voltunk annyira hektikusak, kompaktabb lett a csapat. A felkészülési mérkőzés azért van, hogy tanuljunk a hibákból.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és a Wisla Kraków hivatalos honlapja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2016.I.26. Ferencváros – Wisla Kraków: 2-2 bejegyzéshez