2016.II.20. Ferencváros – Puskás Akadémia: 2-0

6 hozzászólás a(z) 2016.II.20. Ferencváros – Puskás Akadémia: 2-0 bejegyzéshez

Véget ért a találkozó, 2–0-ra nyert a Ferencváros.

6124 néző.
    84`
    Leandro lerántotta Sallait, második sárga, piros.
    83`
    DIBUSZ! Zsótér lövése megpattant Leandrón, Dibusz azonban leért a labdára, hatalmas bravúrral védett.
    83`
    Radó cselezgetett a tizenhatoson belül, Bödéhez passzolt, a csatár lövése azonban Pogacsics kezében kötött ki.
    80`
    Nagy Ádám keresett jónál is jobb lövőhelyzetet, ám végül kisodródott és Pogacsics kezébe emelt.
    75`
    Kettős PAFC-csere: Bacelic-Grgic és Zsótér a pályán, Ljopa és Pekár jött le.
    73`
    GÓL! De nem… Ramí­rez bal oldali beadása után Böde a lécre fejelte a labdát, a kipattanót pedig a kapuba, de előtte lökött, í­gy szabadrúgás jött kifelé.

Annak ellenére, hogy információnk szerint még nem százszázalékos a lába.

Böde beállt, rögtön gólokat szerzett a Fradi.
    66`
    GÓL!!! KETTŐVEL MEGY A FRADI! Böde kapott kiváló labdát, de csak az alapvonal előtt érte el, a kicsúszó Pogacsics felett pedig elegáns mozdulattal elpörgette a labdát, a menteni igyekvő Pauljevics nem tudott felszabadí­tani, e helyett a gólvonalról a saját kapujába lőtt – öngól 2–0!
    65`
    Csurko helyett Mészáros a pályán.
    64`
    GÓL!!! VEZET A FRADI! Egymás után két szögletet is elvégezhetett a Ferencváros, a második után a kipattanót Nagy Ádám húzta kapura, a léc mentett, de a kipattanót Böde visszarúgta, Ramí­rez pedig közelről a kapuba fejelt, 1–0!
    62`
    BÖDE A PÁLYÁN! Hajnalt váltotta a közönségkedvenc.
    61`
    MAJDNEM! Lamah bal oldali beadásáról éppen csak lemaradt Sesták.

Böde Dániel a partvonal mellett meccsszerelésben, most a leghangosabb a Groupama Aréna.

Böde Dániel vetkőzik, lelkesedik a Fradi-tábor…
    58`
    Csurko hagyta faképnél simán Lamah-t, de az alapvonalhoz érkezve nem jött társ, aki segí­tené, í­gy odalett a lehetőség.
    57`
    Kapu előtti kavarodást úszott meg a PAFC, mind a három alkalommal vendégvédő elé került a labda, végül sikerült tisztázni.
    56`
    Lamah bal oldali beadása végiggurult az alapvonalon, majd az ötösnél elhagyta azt.
    55`
    ÚJABB PAFC -ZICCER! Pauljevics jobb oldali beadása elszállt a rosszul felugró Leandro feje felett, ez Sallait is meglepte, a támadó nem tett elég erőt a fejesébe, í­gy Dibusz védett.
    53`
    Márkvárt rúgta meg Pintért, sárga lap.
    52`
    DIBUSZ! Ismét a kapusa mentette meg a góltól a Fradit! Csurko passza után Ljopa kapott ismét remek labdát, de újra Dibusz nyerte kettejük párharcát. Maradt a 0–0.
    49`
    Hajnal szöglete után Dilaver fejelt kapura, de középre, Pogacsics védett.
    48`
    Két veszélyes Lamah-beadás, az első után Fiola látványos mozdulattal mentett, a másodiknál Kelic tisztázott.

Nem meglepő, Trinksnek idegen volt az a poszt, ahol szerepet kapott, Vargának pedig ez volt az egyik legrosszabb meccse Fradi-mezben.
    46`
    Kettőt cserélt a szünetben a Ferencváros, Radó és Lamah érkezett Trinks és Varga helyére.
    46`
    Elkezdődött a második félidő!

Érdekes és egyelőre nem túl hatékony a Fradi négy belső középpályásos játéka. Ramí­rez sokat mozog fel a bal oldalon, de amí­g eddig volt előtte egy szélső, most Trinks folyamatosan bemozog középre, í­gy kisebb a nyomás a PAFC védelmének jobb oldalán.
    45`
    Véget ért az első félidő, füttyszó kí­sérte be a hazai csapatot, de a szpí­ker megtapsoltatta Dibusz Dénest. Neki járt. Szünet.
    44`
    Trinks jobb oldali szabadrúgása után Leandro bólintott kapura, Pogacsics könnyedén védett.
    41`
    PEKÁR KIHAGYTA!! A PAFC-szélső lövése pedig nem volt rossz, Dibusz érezte az irányt, de végül a bal oldali kapufa védett.
    40`
    Ramí­rez lökte fel Csurkót a tizenhatoson belül. Jogos.
    40`
    TIZENEGYES a Puskás Akadémiának!
    36`
    Hajnal szerzett labdát, majd Vargát indí­totta a jobb oldalon, akinek a beadása közelében nem volt csapattárs…
    35`
    Trinks végezte el ezúttal a szabadrúgást, jobb is volt, mint Hajnal kí­sérletei, de Csurko kifejelte a labdát.
    34`
    Ramí­rezt buktatta Márkvárt a bal oldalon, még épp a tizenhatos előterében. Ezúttal nincs lap, de í­géretes helyről jön a szabadrúgás.

A Fradi-tábor pedig Böde Dánielt követeli a pályára.
    32`
    Jobb a Puskás Akadémia. Legalábbis eddig.
    31`
    ZICCER! Az első a meccsen. Pekár indí­totta Lopát a bal oldalon, aki egy csellel könnyedén megverte Leandrót, hét méterre volt a kaputól, de lövésében nem volt erő, í­gy Dibusz leért rá. Szép támadás, gyenge lövés, bravúros védés.
    30`
    Záporoznak a lapok, ezúttal Ljopa kapta, miután feldobta magát.
    29`
    Hajnal szabadrúgása-beadása szörnyű, a sorfal utáni első ember, Sallai kifejelte.
    28`
    Újabb sárga, Fiola buktatta Sestákot. Másodszor ér lapot a szlovák elleni szabálytalanság.
    27`
    Hajnal szögletét lehúzta Pogacsics.

Jönnek is az első füttyszavak a hazai közönségtől, nem ehhez van szokva a lelátó népe.
    25`
    Szinte először tudott a Puskás Akadémia térfelén támadást épí­teni lapos passzokkal a Fradi, Nagy Ádám passza azonban picit hosszú volt Sestáknak. Vagy a csatár nem indult időben…

SZÓLJON HOZZÁ, KOMMENTELJEN ITT!

A szezonban talán először NEM a Fradi irányí­tja a játékot a hazai pályáján, az előző percekben folyamatosan a Puskás Akadémiánál volt a labda.
    21`
    MEGINT! Hajnal buktatása után Ljopa végzett el szabadrúgást, és ismét a fenekén végezte, újra elcsúszott í­gy veszélytelen volt a kí­sérlete.

Az NB I-ben a Ferencvárosnak a legjobb a hazai mérlege (9–0–1, az Újpest kapta csak el), mí­g a PAFC nem remekel vendégként (1–3–6, ez a 9. mérleg).
    19`
    SZÉP! Pekár tolta be a labdát balról, megteremtette magának a lövőhelyzetet, de kí­sérlete középre ment, Dibusz védte.
    17`
    Legszebb öröm a… Ljopa végezte el a PAFC bal oldali szabadrúgását, de elcsúszott – ez nagyon tetszett a Fradi-tábornak.
    16`
    Varga jobb oldali beadása katasztrofális.

Az eredményjelzőn megjelent a többi meccs eredménye, csak rossz állásokkal.
    14`
    Hajnal jobb oldali beadása í­géretes volt, ám Fiola kifejelte a labdát.
    12`
    Az első szöglet, Hajnal beí­velésébe Gera csúsztatott bele, Leandro azonban a hosszún lemaradt a labdáról.
    11`
    Nehéz helyzetből szépen hozta ki passzokkal a labdát a Fradi, tapsot kapott érte közönségétől.
    9`
    Ez is sárga, Zsidai elkésett a becsúszásánál, Sestákot buktatta.
    8`
    Leandro húzta vissza Lopát, rögtön sárga lap.
    6`
    Pekár tolta be a labdát balról középre, lövésébe azonban Pintér beleért, Dibusz pedig megfogta a labdát.
    6`
    Dilaver bökött oda Sallainak a felezővonalnál, szabadrúgás.

Eddig ötször találkoztak az élvonalban, háromszor a Ferencváros nyert, egyszer a felcsúti csapat, egyszer döntetlen született. Az FTC pályaválasztása mellett mindkétszer a zöld-fehérek örülhettek (1–0, 2–1).
    3`
    Hajnal kapott jó labdát a bal oldalon, de nem vette át jól a labdát. Kirúgás.
    2`
    Ramí­rez szólózott a bal oldalon, már beadásra készült volna, de a játékvezető visszafújta, ugyanis út közben kivezette a labdát a partvonalon.
    2`
    Ljopa indult meg lendületesen a bal oldalon, de Nagy Ádám keményen leütközte.
    1`
    Trinks szerzett labdát, majd el is adta azt.
    1`
    Elkezdődött a mérkőzés!

A nemrég elhunyt Rudas Ferencre emlékezik meg a stadion.

Cristian Ramirez a Videoton ellen az 50. tétmérkőzését játszotta, Emir Dilaver pedig az 50. bajnokiját lép ma pályára. A két szélső védőt Orosz Pál vezérigazgató köszöntötte a találkozó előtt.

Jönnek a pályára a csapatok, Fiola Attila és Gera Zoltán vezetésével. A két csapatkapitány néhány hónapja még együtt ünnepelte az Eb-re jutást itt, a Groupama Arénában.

A Békéscsaba elleni hazai és a Paks elleni idegenbeli találkozó után ez a harmadik Fradi-meccs a szezonban, amit nem közvetí­t az M4 Sport.

Kocsis Gergő benne van a válogatott keretében, ám a Puskás Akadémiáéba nem fért be.

„Az előző fordulóban elért győzelemnek köszönhetően oldottabb hangulatban készültünk a hétközi edzéseken – mondta Márkvárt Dávid a PAFC középpályása. Tudjuk, hogy a legjobb magyar csapat stadionjában lépünk pályára, de nem mondunk le a pontszerzésről. Ha olyan szervezetten védekezünk, mint a DVTK ellen, és a kontratámadásokat is sikeresen visszük végig, meglepetést szerezhetünk. Ősszel döntetlent játszottunk a Fradival, de azóta több új játékos érkezett hozzánk, í­gy nem érdemes abból a meccsből kiindulni.”

„Tudom, hogy rajtam kí­vül nincs klasszikus jobbhátvéd a keretben, ezért figyelek, hogy fölöslegesen ne kapjak lapokat. Bár hátvédként olykor muszáj szabálytalankodni, a legtöbb esetben célszerűbb két lépést hátrálni, mint azonnal becsúszni. Arról nem beszélve, hogy ha nem szabálytalankodom, az ellenfél nem tud szabadrúgásból veszélyeztetni. Ami a konkurenciát illeti, a posztrivális a legtöbb esetben nagyobb erőbedobásra készteti a játékost, hiányában viszont olykor elkényelmesedhet az ember. Nyilván nekem is akadtak olyan időszakaim, amikor jót tett volna, ha veszélyben érzem a helyemet, de igyekszem minden edzésen a legjobbat nyújtani és úgy készülni, mintha hárman akarnának kiszorí­tani a kezdőből.”

Bár a védő 2014 nyarán érkezett a klubhoz, még egyetlen meccset sem hagyott ki eltiltás miatt (az előző szezonban három, ebben az idényben négy sárgát kapott), aminek azért is örülhet a szakmai stáb, mert a jobbhátvéd posztján nincs alternatí­vája.

„Az Austria Wiennel átéltem, milyen érzés, amikor egyre olvadni kezd a biztosnak hitt előny, nem szabad, hogy ez ismét megtörténjen. Ha továbbra is tartjuk az előnyt, a Magyar Kupára is nyugodtabban készülhetünk, ugyanis a cí­mvédés a célunk. Böde Dániel visszatérése nagy segí­tség lenne, nála jobban senki sem tartja meg elöl a labdát. Radó András is becsülettel teszi a dolgát középcsatárként, de látszik rajta, hogy az ő igazi posztja máshol van, sokkal veszélyesebb, ha lendületből tudja a védőkre vezetni a labdát.”

A Puskás Akadémia az első körben gól nélküli döntetlent játszott Thomas Doll együttesével, és bár az esetleges újabb pontosztozkodás nem veszélyeztetné a zöld-fehérek bajnoki cí­mét, a 24 éves bosnyák futballista szerint fontos, hogy minél előbb lezárják a bajnokságot – ahhoz viszont győzelmek kellenek.

Felkészültek a bunkerfutballra.
    „A szombati meccsen ugyanolyan ellenfélre számí­tok, mint az összes többi bajnokin: szinte biztos, hogy a Puskás Akadémia mélyen visszahúzódik, és a kontrákra, valamint a hibáinkra vár majd – véli Emir Dilaver, a Ferencváros védője. – Szeretjük birtokolni a labdát és irányí­tani a meccset, ezt pedig az ellenfeleink is tudják, í­gy mindig védekező felfogásban lépnek ellenünk pályára. Ezzel nincs is semmi probléma, egészen addig, amí­g olyan formában futballozunk, mint az őszi szezonban. Ám a Videoton elleni Magyar Kupa-mérkőzésen és a Békéscsaba elleni tavaszi nyitányon hiányzott a lendület a játékunkból, a helyzeteinket sem tudtuk kihasználni, í­gy pedig jóval nehezebb feltörni a zárt védekezést. Megijedni azonban nem kell, megesik, hogy ami korábban bement, az néhány meccsen kifelé pattan. Rengeteget dolgozunk az edzéseken, napról napra jobbak leszünk, és bí­zom benne, hogy a szombati bajnokin már ismét az őszi Fradit látják a nézők.”

Robert Jarni nem változtatott a DVTK ellen győztes kezdőcsapatán, Thomas Doll azonban több helyen is belenyúlt csapatába. Leandro újra a kezdőben, de Michal Nalepa helyett (és nem mellett), bekerült az új szerzemény, Florian Trinks is, aki középső középpályás, csakúgy mint Gera Zoltán, Hajnal Tamás és Nagy Ádám. Kí­váncsian várjuk, melyikük játszik majd idegen poszton, vagy ezúttal nem 4–3–3-ban játszanak a zöld-fehérek?

KEZDŐK
    FTC: Dibusz – Dilaver, Pintér, Leandro, Ramí­rez – Gera Z., Nagy Á., Hajnal – Varga R., Sesták, Trinks
    Cserék: Jova, Lamah, Nagy D., Radó, Böde, Nalepa, Gyömbér
    PAFC: Pogacsics – Pauljevics, Fiola, Kelic, Forró – Zsidai, Márkvárt – Csurko, Ljopa, Pekár – Sallai R.
    Cserék: Pajovics, Polonkai, Tar, Nagy Zs., Bacelic-Grgic, Zsótér, K. Mészáros

A meccset nem közvetí­ti a televí­zió, kövessék velünk!

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FERENCVÁROS–PUSKÁS AKADÉMIA MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSíTÁSÁBAN! HAMAROSAN KEZDETÉT VESZI A TALÁLKOZÓ!