2016.II.27. Bp. Honvéd – Ferencváros: 2-1

5 hozzászólás a(z) 2016.II.27. Bp. Honvéd – Ferencváros: 2-1 bejegyzéshez

• A világ egyik legjobb csapata saját otthonában kikap,csupa klasszis játékossal,akkor azt kell megint í­rnom, ilyen a futball ! Semmi sem törvényszerű,két csapat közül az egyiknek nyerni kell.Vagy jó játékkal és gólokkal,vagy igen nagy szerencsével.Fradinak tegnap semmi sem sikerült,nem tudom megfejteni az okát.Név szerint nem akarom bí­rálni a játékosokat,de az edzőt remélem senki sem fogja hibáztatni ezért a rossz szereplésért.Ahányszor a kamera mutatta,a döbbenet látszott rajta nem akarta elhinni, ami a pályán történik.Van egy olyan érzésem,hogy a tegnapi lejtőn jót estek a fiúk,jól beverték a fejüket,de mára magukhoz tértek és az eszüket használva készülnek a következő mérkőzésre.Annyit,ha szabad, én egy két három játékost most padoztatnék,a pont előny megengedi ezt a luxust,mert velük vagy nélkülük is kilehet kapni,de legalább a szürke egyhangúságot felváltanák.Jaj fiúk,de rossz szombatot okoztatok ! Legközelebb neveket is í­rni fogok nem kí­mélek senkit,nem fogom a feszültséget magamban fojtani.Ámen

Lamah: 4. meccs a Honvéd ellen, 2-2 gól és gólpassz.

ÖSSZEFOGLALÓ, KÉP, TABELLA, FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

Izgalmas, férfias küzdelemben nyert a nagy esélyes, de tompán játszó Fradi ellen a lelkes Honvéd.
    90`
    VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!
    90`
    Emir Dilaver felül a provokációnak, nekiugrik Soulaymane Youlának egy szabadrúgás elvégzése előtt. Második sárga. Youla is sárgát kapott, de neki ez volt a meccsen az első.
    90`
    Vasziljevics passza után Hidi a 16-os elől ballal a lécre bombáz, nem sokkal eltévesztve a jobb felsőt!

Négy perc a ráadás.
    90`
    Nagy Ádám rúg lyukat a 16-oson.
    88`
    SZÉPíT A FRADI! Gera gyorsan elvégez egy szabadrúgást, Ramí­rez szépen ad be ballal balról, Roland Lamah meg három védő közül 12-ről a bal alsóba fejel. Nagy erővel: 2–1!
    86`
    Vasziljevics jobbal nem sokkal véti el a jobb felsőt, oldalháló! Dibusz vetődve biztosí­tott.
    85`
    Nagy Dominik akasztja a 16-os bal sarka előtt Vasziljevicset, szabadrúgás.

Thomas Doll csapatának az előző idényben 27 forduló kellett, hogy eljusson 55 pontig, most elég volt erre 21 kör is. De meglesz-e a plusz egy?
    83`
    Botka nem tér vissza, Hidi Patrik váltja.
    82`
    Varga 19 méteres szabadrúgását blokkolják, a Varga-szöglet után Gera fejel kapura 6-ról, a labda a jobb oldali kapufa tövén csattan. MAJDNEM EGY EGY!
    81`
    Djordje Kamber kap sárgát Nagy Dominik elkaszálásáért, teljesen jogosan.
    79`
    Botka lesérül, lesántikál, csere lesz?
    77`
    Dan-Marius Constantinescu átesik a tűzkeresztségen az élvonalban, Baráthot váltja.
    75`
    Eppel le, Jelena Richárd be.
    75`
    Nagy Gergő távolija elzúg a léc fölött.

Az FTC előnye 20 pont a tabellán a második Újpesttel szemben, a bajnokságból hátralevő 12 fordulóban 36 pont a megszerezhető maximum. Az Újpest és a sereghajtó, 12. Békéscsaba között egyébként 22 pont a különbség.
    74`
    Varga a jobbon ismét, de most sem tud beadni, ment középen Lovric.
    70`
    Radó indí­tja a jobbon Vargát, Baráth ment előle az utolsó pillanatban.
    67`
    Dibusz kikapja a bal alsó elől Youla 17 méteres, jobblábas lövését.
    66`
    Besárgul a Nagy Gergőt megbukfenceztető Nagy Dominik is.
    65`
    Vasziljevics most a léc fölé talál, jobbal, a 16-os bal csücske elől.

Eddig csupán a Videoton, az Újpest és az MTK tudott betalálni vendéglátóként a Ferencváros kapujába a szezonban – és csak a kék-fehérek tudták legyőzni a vizitáló FTC-t.
    63`
    Nalepa le, Radó András be.
    62`
    Ivan Lovric kap sárgát labdaelrúgásért.
    59`
    Nagy Ádámot ellöki Eppel, megérkezik lökdösődni a két csapat, a két főkonkoly, Baráth Botond és Emir Dilaver kap sárgát.

A Vidi, az Újpest és immáron a Honvéd szí­neiben is betalált a zöld-fehéreknek.

Ez a nemsokár már 34 éves Vasziljevics 16. meccse az FTC ellen, és 6. gólja.
    55`
    MICSODA GÓL!!! … szóval a kapus által kiütött labdával megiramodik Nagy Gergő, a 16-os elől jobbal beijeszti Dilavert, ballal oldalra passzol Dusan Vasziljevicshez, akiről Ramí­rez lemarad, a szerb meg jobbal az ötös jobb sarka elől pimaszul a kapu közepébe emel a kirepülő Dibusz fölött. Mestermunka: 2–0!
    55`
    Botka nagyot lök a balon Vargán, de nincs második sárgája. A szabadrúgást kiüti Horváth az ötösön lévő tömeg tetejéről…
    54`
    Lamah megveri a jobbon Baráthot, de Lovric kisegí­ti társát, Varga szögletét meg lehúzza Horváth.

Visszatérve még a szűrőre: Kamber az idényben 9 kanadai pontnál jár, az utóbbi négy meccsén három gólt lőtt. Hosszabbí­thatott is, egészen 2018-ig a 32 éves játékos.

De az utóbbi 8 mérkőzésre 6 kanadai pontja jutott!

Kell is félni tőle. Böde immáron holtversenyben a Honvéd ellen játszotta legtöbb tétmeccsét, 19-et, eddig 4 gólt és 3 asszisztot ért el ezeken a fellépéseken.
    47`
    Varga helyzetben, de nekimegy inkább a 16-oson Lovricnak.

Három Nagy is a pályán, Nagy István meg, Rossi egyik edzője, a kispadon.
    46`
    FOLYTATJUK!
    45`
    Kettős csere Dolltól: Busai és Sesták le, Nagy Dominik és Böde Dániel is a pályán.

„Jólesik az edző dicsérete – mondta a felvetés kapcsán Djordje Kamber. – Örülök, hogy Marco Rossi úgy látja, hasznára vagyok a csapatomnak. Más úgysem ad okot az elégedettségre. Hiányérzet van bennem a tavaszi szereplésünk miatt. Rossz érzés, hogy mindkétszer kikaptunk, ráadásul a Haladás és a Diósgyőr ellen is csak egy-egy góllal maradtunk alul.”

Követendő példának állí­totta középpályását a Bp. Honvéd vezetőedzője, Marco Rossi, rámutatva, hogy a hullámvölgyből csak olyan hozzáállású játékosokkal kecmereghetnek ki, mint amilyen ő.

„Harcolni, küzdeni kell, úgy, mint Djordje Kamber.”

Rossz formában van a Honvéd, legutóbbi három bajnokiját elveszí­tette. Fordulat?

Az FTC megnyerte legutóbbi négy, Honvéd elleni bajnokiját, előtte viszont volt egy ötös nyeretlenségi sorozata. A legutóbbi kispesti siker dátuma 2013. október 6. (1–2), a legutóbbi hazai Honvéd-győzelemé pedig 2013. április 16 (1–0).

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

Egy kis korabeli hangulat itt – „a legendás hí­rű B-közép”, valamint a meccs hősének bizonyuló Déri is látható a korabeli Képes Sport-fotókon.

Összehasonlí­tásul: a legjobb honvédos győzelmi széria a párharc történetében hatmeccses (1950–53). A rekordsorozat 1939. november 26-án, a Kispest–Ferencváros 2:1-es mérkőzésen szakadt meg.

A párharc legnagyobb szériája a Ferencvárosé, a zöld-fehérek 1922 és 1939 között egymás után 35 bajnokit nyertek meg a Kispest ellen – hasonló sorozat ritkaság bármely élvonalbeli összecsapás történetében.

A rangadók történelme 1915–16 óta í­ródik,az örökmérleg a pályaválasztó szempontjából 58–31–107. A Honvéd honlapja az 1916-os FTC–KAC mérkőzés elé beszámí­t még egy 1915-öst is, nyilvántartásuk szerint 198 mérkőzés és 58–31–108 a mutató.
    45`
    VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
    43`
    Nagy Ádám a tűzzel játszik, odarúg Nagy Gergőnek.
    42`
    Ramí­rez ellöki a jobbon Youlát, Vasziljevics beadását nem talála el jól fejjel a túlsó sarok előtt Youla.

Baráth eddig 7 Fradi elleni meccsen csak három sárgát meg pár tucat prezúrt gyűjtött.

Mindig kell egy Baráth – mondja Rossi és a sláger is.
    41`
    BOMBAGÓÓÓL! Vasziljevics gyorsan felépül, bal oldali szabadrúgását az ötös elől középre fejeli ki Nalepa, Baráth Botond meg jobbal a jobb felsőbe varrja a kipattanót 18-ról, elképesztő erővel! 1–0!
    40`
    Nagy Ádám odarúg Vasziljevicsnek, sárga.
    39`
    Vasziljevics jobbos beadását Kamber 10-ről fejjel a jobb alsó mellé csúsztatja.
    36`
    TŠ°ZIJÁTÉK! Youla és Kamber közeli próbálkozását is blokkolják Nalepáék, harmadszorra Nagy Gergő lő, jobbal, 12-ről, de Dibusz vetődve eléri a labdát a jobb alsó előtt!

A Honvéd elveszí­tette, a Ferencváros megnyerte az eddigi két tavaszi bajnoki mérkőzését. A kispestiek a Bozsik-stadionban 1–0-ra kikaptak első 2016-os tétmérkőzésükön a Haladástól, július 25. óta mindössze két hazai bajnokijukat nyerték csak meg. A Fradi idegenben eddig mindössze két mérkőzését nem nyerte meg, a Puskás Akadémia ellen döntetlent játszott, az MTK-tól pedig kikapott. A Bp. Honvéd legutóbb 2013 tavaszán, közel három éve nyert bajnokit a Ferencváros ellen. Ugyanakkor, minden sorozatot, í­gy a már megszűnt Ligakupát is beleértve, a Fradi a legutóbbi három, a Honvéd elleni idegenbeli meccséből csak egyet nyert meg a rendes játékidőben (mlsz.hu).
    32`
    Nagy védés, a 30 méteres szabadrúgás után Eppel jobbal kapura teszi a legurí­tást, szitál a labda, de ment í­gy is Dibusz, látványos robinzonáddal. A léc alól.
    31`
    Dilaver hatalmasat ugrik, közben háton térdeli Baráthot.

Rázendí­tett a Fradi B-közép is, amely különös helyről hallatja most a hangját.
    28`
    Kemény a meccs, Pintér orra bánta. Vérzik.
    25`
    Eppel menti fejjel Gera jobbos kornerét.

22`
    Botka Endre megbokázza Sestákot, sárga.
    22`
    Vasziljevics szabadrúgását Eppel 12-ről Dibuszhoz fejeli.
    21`
    Nagy Ádám nagyot rúg Kingbe, sárga nincs.
    17`
    KING! Vasziljevics tanári indí­tásával az ötös jobb sarka előtt elfekteti Pintért, ballal lágyan a léc alá emelne, de Dibusz résen.

A 34 éves ék az idényben 11 kanadai pontnál jár, a Fradi ellen négy meccsen már három gólig jutott!

Jobbal.
    15`
    YOULA! Szépen játszik össze Baráthtal, de az ötös bal sarka elől ballal gyatrán a rövid alsó mellé húzza a labdát.
    13`
    Nagy Gergő kornerét Baráth jobbal borzalmasan találja el a 16-oson, Lamah kontrázhat, de nagyot hengeredik Baráth mellett. Tovább.
    12`
    Ramí­rez mellett Botka meghúzza a jobb szélt, beadását kirúgja Pintér.

Egymás elleni mérkőzések a közelmúltból, jegyzőkönyvekkel ITT!
    9`
    Lovric előretör, passzával Eppel kicselezi a 16-oson Pintért, de Ramí­rez szereli, Kamber gigabedobását meg a jobb sarok mellé fejeli Baráth az ötösről. Jócskán.
    8`
    Baráth in action, kifejeli Gera és Lamah beadását is, majd blokkolja az ötös előtt Varga jobblábas próbálkozását.
    7`
    Dilaver megindul a jobbon, King nekiugrik, szabadrúgás.
    5`
    Youla 17-ről jó 20 méterrel talál a bal alsó mellé.

Jó a hangulat a stadionban, 3500 néző lehet körülbelül a lelátókon.
    3`
    Kamber okos emelésével Eppel máris kapura tör, Pintér ment előle a 16-oson az utolsó pillanatban.
    1`
    ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Tí­z légiós hallgatja a Himnuszt a kezdés előtt a gyepen, a kispadok előtt még négy, egy olasz és egy német edző mellett. Jegyezzük meg azt is, hogy a kispestieknél hét akadémista is a fedélzeten, négy a kezdőben, három a kispadon.

A hazaiak piros-fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek zöld-fehér mezben és zöld nadrágban.

NB I, 22. forduló, február 27., 18.00. Bozsik József Stadion. Játékvezető: Solymosi Péter.

A hazai kispadon: Vereckei (k.), Ignjatovics, Constantines, Hidi, Vernes, Jelena és Prosser.

A vendégekén: Jova (k.), Trinks, Nagy Do., Gyömbér, Csukics, Radó és Böde.

Az FTC-kezdő is Böde nélküli ma.

Az FTC Böde nélkül: 242 perc/1 gól, Bödével: 30 perc/2 gól. NAGYíVŠ° ELEMZÉS ITT!

Egy kis örökmérleg: 196 élvonalbeli meccs, 107 Fradi- és 58 Kispest-siker, 443, ill. 306 rúgott góllal.

Kemenes Szabolcs anno 15 mérkőzésen játszott a Fradiban a felnőttek között.

1950, Budai II László

Eltiltott: a hazai Gazdag (öt sárga lap) és a ferencvárosi Leandro (piros lap).

A hazaiaktól Holender (szárkapocscsont-zúzódás), Kemenes (vádliszakadás) és Nagy S. (combizomhúzódás) sérült, a vendégektől Batik (részleges térdszalag-szakadás) és Hajnal maródi.

„Örömteli, hogy két győzelemmel kezdtük a tavaszi bajnoki szezont, ezzel teljesí­tettük a magunkkal szembeni elvárásokat, igaz, a játékunkat illetően még egyáltalán nem lehetünk elégedettek. Ugyanakkor ez a két megnyert találkozó önbizalmat kell, hogy adjon a Honvéd elleni mérkőzést megelőzően. A kispestiek ellen soha nem játszunk könnyű mérkőzést, várhatóan í­gy lesz ez most is. Tiszteljük az ellenfelünket, de nagyon komoly célok lebegnek a szemeink előtt, amit, ha el akarunk érni, akkor a Bozsik Stadionból is pontokkal kell távoznunk. Harcias, taktikus mérkőzésre számí­tok, ahol higgadtnak kell maradnunk és a saját játékunkra kell koncentrálnunk” – í­gy Thomas Doll a fradi.hu-n.

„Sajnos én is tisztában vagyok a bajnokság állásával – í­gy az olasz szakember. – Nagyon rossz érzés, hogy mindkét tavaszi meccsünket elveszí­tettük. Rossz volt megélni a pálya szélén például, ahogyan a Diósgyőr ellen futballoztunk az első félidőben. Életemben nem láttam olyan gólt, amilyet Vernes Richárd hibája után kaptunk. Cselezgetés a tizenhatoson belül, majd eladott labda, végül hazai gólöröm. Hogy számí­that-e büntetésre a futballista? Nem. Nem hiszem ugyanis, hogy ez lenne a megoldás. Ricsi amúgy érdekes srác, rendkí­vül ügyesen bánik a labdával, de olykor nagyon felelőtlen, s ez megbosszulja magát. Ennek ellenére velünk edz, nem száműztem a csapatból, de még egyszer nem követhet el ilyen hibát. Nincs pánikhangulat, nem is tartok a kieséstől, az ötpontos előny azonban nagyon kevés. Ha úgy játszunk, mint a Haladás és a Diósgyőr ellen a második félidőben, felzárkózunk a középmezőnyhöz. Érzem a bizalmat a vezetőség részéről, már »csak« pontokat kellene szerezni.”

Marco Rossinak, a Budapest Honvéd vezetőedzőjének egyre csak vörösödött a feje, amint látta, hogy csapata szenved a Diósgyőr elleni legutóbbi, 2–1-re elveszí­tett bajnokin, s rendre elpuskázza helyzeteit – a nyolcadik helyen szerénykedő kispesti együttes mindössze öt ponttal előzi meg az utolsó előtti Puskás Akadémiát.

„Vezetőedzőnk, Marco Rossi a legjobbját nyújtja, nem az ő hibája, hogy a csapat nem tudja teljesí­teni az elvárásaimat. Bí­zom benne, hogy előbb-utóbb ez megtörténik, s már a szombati, a Ferencváros elleni rangadón elindulunk felfelé a tabellán” – George F. Hemingway, a Budapest Honvéd tulajdonosa.

Nyolc mérkőzés, nyolc győzelem, 27–7-es gólkülönbség – í­gy fest a Budapest Honvéd téli mérlege. Marco Rossi csapata egy élvonalbeli ellenfele (Paks) mellett hét alacsonyabb osztályú tesztpartnerét is felülmúlta a felkészülés során, sőt egy kivételtől eltekintve gólokban gazdag mérkőzéseket játszott. Ezzel szemben a kispestiek tavaszi szereplése a legkevésbé sem nevezhető diadalmenetnek. Két mérkőzésen elszenvedett két vereségük azt bizonyí­tja: az edzőmérkőzések eredményeiből sosem szabad messzemenő következtetést levonni.

Pályára lépését követően két perccel azonban a válogatott támadó gólpasszt adott Cristian Ramí­reznek, majd a vezetés megszerzése után két perccel Böde Dániel kapura emelésénél Branko Pauljevics saját kapujának jobb felső sarkába bombázta a labdát. Később a Ferencváros csatára fejelt egy gólt, de lökés miatt a játékvezető érvénytelení­tette, teljesí­tményével azonban a csatár jelezte, visszatért, s az Európa-bajnokságra is teljes intenzitással készülhet.

Decemberi bokasérülését követően először lépett pályára Böde Dániel, s rögvest főszerepet vállalt a Puskás Akadémia elleni bajnokin. Csapata ugyanis jó egy óra elteltével gól nélküli döntetlenre állt a kiesés elől menekülő ellenféllel szemben, ráadásul csak Pekár Lászó rosszul elvégzett tizenegyesének köszönhetően volt iksz az állás.

Jubileumi találkozó lesz a szombati Kispesten. A Honvéd és a Ferencváros ötvenedik alkalommal játszik bajnoki mérkőzést a Bozsik-stadionban, az eddigi negyvenkilenc összecsapás kiegyenlí­tett mérleget mutat: 23 ferencvárosi és 22 Honvéd-győzelem mellett négy döntetlen született.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BUDAPEST HONVÉD–FERENCVÁROS lABDARÚGÓ NB I-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETíTÉSÉBEN!