2016.III.12. Ferencváros – PAFC: 4-0

6 hozzászólás a(z) 2016.III.12. Ferencváros – PAFC: 4-0 bejegyzéshez

• A tegnapi mérkőzés sem tetszett.Nem tudom megmagyarázni,hogy miért éreztem idegennek a csapatot.A gólok ! nekem a 11-es nem gól,azt csak rosszul lehet rúgni.A Radó-é és a Böde fejese már igen.Ezzel együtt,Böde önzetlenül átadhatta volna a 11-es rúgást egy másik társának,mert ne í­gy akarjon gól király lenni,mert ez nem fair.Nagyon hiányzott Gera,Hajnal jó stí­lusú játéka.az vigasztalt,hogy a két kiválóság Lamah és Ramí­rez fáradhatatlanul viszi a hátán az egész brigádot.

Lamah negyedik Puskás elleni meccsén első gólját szerezte, Radó hatodik PAFC elleni meccsén 4. gólját és 5. gólpasszát jegyezte!

Érik a kora tavaszi, akár már március végi bajnokavatás.
    90`
    VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!
    90`
    NAGYON SZÉP LETT A VÉGE! Radó András jobbal a bal felsőbe teker a 16-os bal sarka elől befelé lopva a távolságot, miután labdát csen Pauljevicstől. 4–0!

Böde: 7 meccs, 7 kanadai pont a PAFC ellen.
    85`
    HÁROM NULLA! Böde Dániel jobbal a jobb sarokba bombáz, félmagasan, nagy erővel. Pajovics ismét hiába repült: 3–0!
    84`
    Marko Dinjar be, Forró le.
    84`
    Lipcsei Ádám kap sárgát. Fiola eladja a labdát, Radó cselez az ötös bal sarka előtt, majd hatalmasat esik az elécsúszó védőn. 11-es…
    80`
    Radó lő jobbal 17-ről, Bacelic-Grgic blokkolja.
    77`
    Forró Gyula eltolja Sestákot nyakánál fogva, sárga.

Az FTC 2013. november 30. óta nem kapott ki fővároson kí­vüli csapattól hazai pályán a bajnokságban. Akkor a PMFC tréfálta meg (1–2 a Puskás Ferenc Stadionban).

Van még egy cserelehetősége a Puskásnak, a Fradié elfogyott.
    74`
    Geoffrey Castillion be, Pekár le.

Böde: 7 meccs a PAFC ellen, 5 gól és 1 assziszt.

A PAFC szeret két gólt kapni gyorsan a Fraditól.

Az FTC október 31. óta nem nyert úgy bajnokit, hogy gólt kapott – igaz, ritkán találtak be a zöld-fehérek kapujába az ellenfelek… Legutóbb a Vasas ellen (5–1) nyert úgy a Ferencváros, hogy nem nullázta le ellenfelét.
    70`
    MÁR KETTŐ NULLA! Sesták jobb oldali beadását a Fiolát most megelőző Böde Dániel hat méterről a jobb felsőbe fejeli. 2–0!
    68`
    BENT IS VAN! Roland Lamah ballal a jobb alsóba lő. Pajovics érezte az irányt és a magasságot, de nem érhette el: 1–0!
    67`
    BÜNTETŐ A FRADINAK! Zsótér ballal nagyot rúg Sesták passza után a kapunak háttal álló Nagy Dominikba.
    64`
    Trinksnek ma sem ment, Stanislav Sesták váltja.
    61`
    Lamah most már futballozik, Ramí­rez passzát balról ballal beadja Bödének, aki hatról a bal alsó mellé fejel! HELYZET ISMÉT!
    59`
    Lamah közben összevész a Puskás-kispaddal.
    59`
    Vladan Csukics hátulról kegyetlenül odalép Mészáros bokájára, minimum sárga.
    58`
    Lamah kicselezi a balon Pauljevicset, de magát is, az alapvonalon túlra.
    56`
    Nagy Ádám elcseni a labdát Pekártól, azonnal jobbal kapura is teszi, 28-ról, Pajovics azonban vetődve fogja a labdát a jobb alsó előtt.
    55`
    Trinks beadását a levegőbe rúgja estében Fiola az ötösön, Bacelic-Grgic azonban kisegí­ti.
    54`
    Vjacseszlav Csurko lerántja Ramí­rezt, sárga.
    50`
    Forró meghúzza a balt, majd ballal elrúgja a labdát Corvin-közig. Bedobás.
    47`
    Zsótér balról jobbal középre ad, Leandro felszabadí­t.
    46`
    FOLYTATJUK!
    45`
    A vendégekhez Zsótér Donát áll be Sallai helyére, a hazaiaktól Vargát Nagy Dominik, Pintért Nagy Ádám váltja.

Böde szeret a PAFC ellen fellépni: 6 eddig meccsen 4 gólt lőtt, és adott egy asszisztot is.

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

A Ferencvárosé a legjobb hazai mérleg a bajnokságban (10–1–1, 31 pont), a Puskás Akadémiáé a második legrosszabb idegenbeli mutató (1–3–8, 6 pont).

A hét közben a PAFC megszakí­tott egy hármas vereségsorozatot, idegenben viszont november 28. óta (Vasas–Puskás Akadémia 2–4) nem győzött. A felcsútiak idegenbeli gyengélkedése nem újdonság: 2014. április 26. óta 15 mérkőzésen 1 győzelem, 3 döntetlen és 11 vereség a mérlegük.

Az FTC pályaválasztóként háromból hármat nyert a felcsútiak ellen, legutóbb február 20-án. Böde Dánielnek utólag az MLSZ í­rta jóvá az eredetileg Branko Pauljevics öngóljának minősí­tett találatot.

Hetedszer csap össze a két csapat az élvonalban, a PAFC a legelső találkozás alkalmával győzte le a Ferencvárost (3–1, 2013 szeptemberében).
    45`
    VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Böde lehetett volna kissé gyorsabb is, ritka dolog ellenben, hogy Lipcsei ellen szurkolnak a zöld-fehérek.
    44`
    VÉGRE VALAMI! Lamah passzol Bödének, akiről Lipcsei valósággal lepattan, Pauljevics azonban utoléri az ötösön, sarokkal szereli, Pajovics meg a nevető harmadik.
    40`
    Az első sárga, Pintér Ádám odacsúszik Bacelic-Grgic bokájára.
    40`
    Csukics ment ollózva Mészáros elől a 16-os előterében, utolsó védőként, Pekár passza után.
    36`
    Radó balról középre tart, majd jobbal a 16-os elől Pajovics ölébe talál.

A Puskás Akadémia (holtversenyben a Diósgyőrrel) a legrosszabb idegenbeli mérleggel rendelkezik, egyetlen győzelem mellett három döntetlent tud felmutatni. Érdekes, hogy a Ferencváros 2015. december 12., a Pakson aratott 5–0-s győzelme óta mindössze egy tétmeccsét nyerte meg egygólosnál nagyobb különbséggel: ez pedig a Puskás Akadémia elleni 2–0 volt (mlsz.hu).

A Fradi a Groupama Arénában legutóbb csak döntetlent játszott a Diósgyőri VTK ellen, a stadion megnyitása óta ez volt az első olyan bajnokija, amelyen két gólt kapott. A felcsútiak ellen ősszel idegenben ugyancsak döntetlenre végzett, azon a találkozón veszí­tette el százszázalékos mérlegét. A két csapat legutóbb februárban találkozott az Üllői úton, a felcsútiak nagyon sokáig tartották magukat – az idény kezdete óta Robert Jarni együttese húzta legtovább kapott gól nélkül a Fradi ellen –, de a végén kaptak két gólt.
    33`
    Radó nagyot esik Forró mellett a 16-oson belül, de tovább, majd Lamah talál ballal 25-ről jócskán a kapu fölé.
    32`
    Fiola tesz jobbal középre egy szögletet, Lipcsei éppen csak nem éri el a labdát az ötösön!
    30`
    Bacelic-Grgic ad most be balról, a hosszú sarok elől Dibusz öklöz.
    28`
    Lamah szereli a 16-oson belül Mészárost, majd meggondolja magát, visszaadja a labdát, a beadást kifejeli Leandro, Zsidai 15 méteres, ballábas lövését meg blokkolja Csukics.
    27`
    Dibusz kiöklözi a gólvonalról Pekár balról kapura tekert kornerét.

23`
    Pekár beadását bravúrral fejeli ki Lamah, a levegőben úszva, Bacelic-Grgic távolija meg távol áll a tökéletestől.
    22`
    Forró passzol, Pekárt meg eldönti Csukics, szabadrúgás.
    21`
    Lamah elindul, Varga passza azonban Fiolát találja meg a 16-os előtt.
    21`
    Trinks odalép Pekár lábára, folytatja rövid ápolás után a felcsúti karmester.

Miután megdicsértük, természetesen leült a mérkőzés.

Thomas Doll és Robert Jarni (a magyar élvonal aktuális edzői karából a legjelesebb futballistamúlttal rendelkező két tréner) között összekötő kapocs az olasz Bari csapata, amelyben mindketten játszottak, igaz, nem egyszerre. A német középpályás 1996 és 1998 között, a horvát védő 1991 és 1993 között. Ugyanakkor mindketten a campionatóban futballoztak a kilencvenes évek egy részében (Jarni: Bari, 1991–1993, Torino, 1993–1994, Juventus, 1994–1995; Doll: Lazio 1991–1993, majd Bari, 1996–1998).
    17`
    Varga újabb jobb oldali beadása is elképesztően pontatlan.

Két helyzet egymás után, látszik, hogy nem védekező felállású csapatokat küldött pályára a két mester.

Volt paksiak egymás között.
    12`
    Pintér remekül ugratja ki Bödét, Lipcsei lemarad róla, de amikor lő az ék jobbal 14-ről, elécsúszik Fiola. NAGY MENTÉS!
    12`
    MI MARADT KI! Pauljevics jobb oldali beadását Mészáros 10-ről, Leandro mellől a jobb alsó mellé fejeli.
    10`
    Radó jobbal 24-ről a jobb felsőt veszi célba, Pajovicsnak vetődnie sem kell, hogy fogja a labdát.

Egymás elleni mérkőzések jegyzőkönyvekkel, összefoglalókkal ITT!
    8`
    Böde futtatja a jobbon Vargát, akinek beadása pocsék, de a túloldalról Lamah középre kanyarintja a labdát, Pajovics csak üti, szerencséjére Forró ment az ötösön Varga elől.
    7`
    Ramí­rez elmegy a balon, beadására pontosan vetődik ki Pajovics.

Csukics középső védő, Pintér szűr, Nagy Ádám a kispadra szorult.
    1`
    Pintér távoli, pontatlan lövésével.
    1`
    ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és zöld nadrágban, a vendégek fekete-sárga mezben és fekete nadrágban.

NB I, 25. forduló, március 12., 18.00. Groupama Aréna, 4858 néző. Játékvezető: Bognár Tamás.

A hazai kispadon: Jova (k.), Busai, Nagy Do., Gyömbér, Nagy Á. és Sesták.

A vendégekén: Pogacsics (k.), Nagy Zs., Dinjar, Tar, Zsótér, Polonkai és Castillion.
    Hajnalt a kezdőbe nevezte Doll, de lesérült a középpályás, Trinks került be helyére a kezdőbe.

Egy kis örökmérleg: hat meccs az élvonalban, 4 Fradi- és 1 PAFC-sikerrel, 8, ill. 5 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK! Nincsenek ilyenek.

Eltiltott: a felcsúti Ljopa.

A hazaiaktól Hajnal, Gera (combizomhúzódás) és Batik (részleges térdszalagszakadás) sérült, a vendégektől Márkvárt és Kelic (combizomhúzódás) maródi.

„A szerdai hazai győzelem csupán lélegzetvételhez juttat bennünket. így valamivel könnyebb a hétköznapi felkészülés. Továbbra is nagyon veszélyes zónában vagyunk, nem fogunk magunktól elszállni, könnyelműsködni. Az éllovas otthonába látogatunk, kőkemény mérkőzés vár ránk. Minden előttünk álló bajnoki egy döntővel ér fel számunkra. A legutóbbi Ferencváros elleni összecsapás során a két csapat közül talán mi voltunk azok, akik jobban játszottak, ám a helyzeteinket nem sikerült értékesí­teni, í­gy végül pont nélkül maradtunk” – nyilatkozta a puskasakademia.hu-n a felcsútiak horvát mestere, Robert Jarni.

„Ha nem is könnyen, de csak legyűrtük a Paksot szerdán – mondta Fiola Attila, aki kisebb sérülés miatt kihagyta csapata előző heti, debreceni meccsét. – A Ferencváros elleni találkozónak nyilván nem mi vagyunk az esélyesei, de erőt merí­thetünk abból a futballból, amelyet három hete nyújtottunk a listavezető otthonában. Szombaton csak akkor van esélyünk jó eredményt elérni, ha a védőjátékunk rendben lesz, és persze kihasználjuk a lehetőségeinket. Fogynak a mérkőzések, mindegyik párharcból, í­gy a Ferencváros elleniből is megpróbáljuk kihozni a maximumot.”

A télen szerződtetett ukrán középpályást a Paks elleni kiállí­tását követően az MLSZ fegyelmi bizottsága öt mérkőzésre tiltotta el, mert két kézzel meglökte Karakó Ferenc játékvezetőt.

A Paks elleni 2–1-es győzelemnek köszönhetően elmozdult a kiesést jelentő tizenegyedik helyről a Puskás Akadémia, ám hogy a jelenlegi pozí­cióját megőrizze, újabb bravúrokra lesz szüksége. Az biztos, hogy Robert Jarni vezetőedző nincs könnyű helyzetben, hiszen csapatát a bajnokságot húsz pont előnnyel vezető Ferencváros ellen kell felkészí­tenie, ráadásul a horvát szakember jó ideig nem számí­that Dmitro Ljopa játékára.

„Dani maximálisan rászolgált arra, hogy megválasszák kétezer-tizenöt legjobbjának. Fontos gólok fűződnek a nevéhez, nem véletlen, hogy a csapattársai jóval nyugodtabbak, amikor a pályán van. Egyébként í­gy vagyok ezzel én is. Erős jellem, nem ül a babérjain, keményen edz, mindig többre vágyik. Büszke vagyok a dí­jára, egyebek mellett azért, mert azt mutatja, hogy a csapat körül mindenki jól dolgozik” – í­gy Thomas Doll, a Fradi vezetőedzője.

A múltkori találkozóból kiindulva igen. Legutóbb három hete fogadtuk őket, akkor kettő–nullára nyertük. A tét nem kicsi, mi arra hajtunk, hogy mihamarabb biztossá tegyük az elsőségünket, ők a bennmaradásért küzdenek. Könnyű meccs egyébként sincs már ezen a szinten, a sereghajtó Békéscsaba vendégeként is csak egy góllal tudtunk nyerni. Ja, és a Békéscsaba három veretlenül megví­vott mérkőzéssel a háta mögött várt minket. Döntetlenre végzett az MTK és a Videoton otthonában, nyert Pakson – és ez az élvonal utolsó helyezettjének eredménysora. Ezzel is csak oda akartam kilyukadni, hogy a győzelem a legfontosabb. Azt sosem kell megmagyarázni.

Nehéz mérkőzésre számí­t a tizedik helyen álló felcsútiak ellen?

Ebből nem érdemes messzemenő következtetést levonni, mert legyen szó Európa-bajnoki selejtezőről, NB I-es meccsről vagy baráti fociról, mindig felemelő érzés gólt lőni. Nem tagadom, csatárként fontos számomra, hogy a kapuba találjak, de nem fontosabb, mint a csapat sikere. Jóllehet azt nagyon szeretem, amikor az én gólommal nyerünk.

Azért, mert többször is eredményes voltam ellene?

Térjünk át a mára: kijelentheti, hogy az egyik kedvenc ellenfele a Puskás Akadémia?

Egyrészt az öndicséret büdös, másrészt sokan nyújtottak kiemelkedőt az előző évben. A félreértéseket elkerülendő: örülök az elismerésnek, keresek is az oklevélnek egy szép helyet a polcon. Hál’ istennek, sorakozik már ott néhány ereklye, ugyanakkor remélem, nem a mostani az utolsó darab a gyűjteményemben.

Miért nem?

Az biztos, hogy nem magamra.

Ön másra voksolt volna?

Igen! – vágta rá a sportújságí­rók szavazatai alapján a 2015-ös esztendő legjobb NB I-es játékosának járó dí­jat csütörtökön átvevő Böde Dániel, a Ferencváros támadója.

Meglepte?

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FERENCVÁROS–PUSKÁS AKADÉMIA FC LABDARÚGÓ NB I-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETíTÉSÉBEN!