2016.III.16. MK, DVSC – Ferencváros: 0-0

4 hozzászólás a(z) 2016.III.16. MK, DVSC – Ferencváros: 0-0 bejegyzéshez

• egyetértek, nem tudok mit í­rni.Most először kifogásolom Doll mester nyilatkozatát,” nem volt egy szép meccs ” inkább azt kellett volna mondani,hogy nem volt egy jó meccs ! mert í­gy is meg úgy is igaza volt.

• Hát ez a meccs bőven röfögött, maradjunk ennyiben. És hogy nagyon “szépen” illeszkedik a tavasz döntő hányadában látottakhoz.

• PERCRŐL PERCRE

Visszavágó április 13-án.
    90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Elmarad a slusszpoén, Varga Roland megindul a jobbon, Nagy bead, Sesták elől ment középen mellel Jovanovic.
    Két perc a ráadás.

90. perc Szakály jobbal nem sokkal véti el a bal felsőt 22-ről!

89. perc Tisza jobb oldali beadását Dilaver menti az utolsó pillanatban az érkező Horváth elől!

87. perc Bódi jobb oldali sarokrúgása után Takács fejesét a háttal álló Varga kézzel hárí­tja, véletlenül, Gera segí­t tisztázni, majd blokkolja Szakály 11 méteres lövését is!
    85. perc Tisza jobb oldali szabadrúgását Varga az ötösről a léc fölé fejeli. Hogy mi marad ki itt ma helyzetekben? Három góllal mehetne a Loki, ha csak kissé pontosabbak a fehér mezesek.

84. perc Mészáros menti vállal Varga jobb oldali szögletét, Nalepa hiába reklamál kezezést.
    81. perc Varga József lerántja Varga Rolandot, sárga.
    80. perc Pintér eddig bí­rta, Vladan Csukics váltja. Az utolsó vendégcsere.
    Bödének nem mindig megy a DVSC ellen, 14 meccsen 4 gól és 1 gólpassz a mérlege, ellenben Tisza 11 FTC elleni fellépésén 4 gólig és 4 asszisztig jutott!

78. perc Tisza Tibor a pályán, Holman mehet pihenni.

74. perc Korhut távolija csemege Dibusznak.

Nos, Doll már nem annyira nyugodt.
    73. perc Szakály 23 méteres, jobblábas bombáját önfeláldozóan menti becsúszva Leandro, majd Christian Ramí­rez kap sárgát Varga lerántásáért.
    72. perc Varga Roland-kornerek jobbról, a hazai Varga menteget. Most meg Szakály.
    Sesták lesz a center.
    67. perc Varga Roland be, Böde le. Bödének nagyon nem ment ma, pedig hí­vei most is vitték a legendás transzparenst.

65. perc És a sokadik: Holman passza remek Takácsnak, de hiába várja vissza a labdát a feladó, az ék az ötösre passzol, Bódi felé, ahol Nalepa becsúszva ment. Holman teljesen üresen állt kissé visszább.
    60. perc Ismételjük önmagunkat, Loki-helyzet! Dibusz most nem figyel, de Takács sem tud élni az ölébe pottyanóval. Kissé lassú, a hosszú átvétel után Dibusz elrúgja a labdát, igaz, némileg a csatár lábával együtt.
    Nem megy a Fradinak, Doll nyugodtan viseli. Egyelőre.
    59. perc Szakály Péter lerántja Nagyot a felezőnél, jár a sárga jogosan.

Mondjuk nem annyira dőlt a kapus, inkább lecsapott, mint a sas.

53. perc MI MARADT KI?! Horváth bal oldali beadását átlépi Holman az ötösön, ezzel nagyon becsapja Leandrót, Takács megelőzi Ramí­rezt, de ballal hiába lő kapura, Dibusz balra ledől a labdáért.
    48. perc Sesták jobbal estében a jobb alsó mellé lő 20-ról. Radosevic vetődve biztosí­tott.

Gera egy sorral feljebb lépett, Pintér szűr.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Pintér Ádám beáll, Lamah maradt az öltözőben.
    A továbbjutó jelen állás szerint valószí­nűleg az Újpesttel csap össze a fináléban.
    45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Egy perc a ráadás.

43. perc Ismét mezőnyjáték, pár kemény belemenéssel és sok-sok rossz passzal, beadással, céltalan szöglettel.

„Pintér Ádám elment melegí­teni, oka lehet, hogy Doll nagyon sokat szól Leandrónak, többször kiáltott elégedetlenül felé a német mester” – jelenti helyszí­ni kémünk.

36. perc Gera rossz felszabadí­tása után Jovanovic kétszer is lőhet ballal a 16-os elől, de egyszer sem találja el rendesen a labdát.

34. perc EZ IGEN: Bódi jobb oldali szabadrúgását Varga cselesen a bal alsó felé húzza jobbal az ötös rövid sarka elől, Dibusz villámgyors vetődéssel fogja azonban a labdát.

31. perc Hosszas üresjárat után Böde kiharcol magának egy lövőhelyzetet, de jobbal 25-ről jócskán célt téveszt.
    27. perc Gera Zoltán meg Holmannak lép oda, sárga ez is.

26. perc Holman Dávid odacsúszik Nagynak, villan a sárga.

23. perc Érik a hazai gól: Holman Korhutot futtatja a balon, a ballábas beí­velést meg Horváth az ötös rövid sarka elől a hosszú felső mellé csúsztatja fejjel.

22. perc Jovanovic beadása most megtalálja Holmant, aki ezzel a lehetőséggel sem tud élni.

17. perc Ismét hazai helyzet! Bódi jobb oldali szabadrúgását Brkovics az ötös elől a bal felső fölé fejeli.

16. perc Jovanovic harcos, Holman pengés, de a beadást pontatlanul veszi át az ötösön Takács, Dibusz meg figyel ismét.

11. perc Korhut odalép keményen Sestáknak, ápolás. Felépül nem sokra rá a légiós.
    10. perc HOLMAN! Lő jobbal 16-ról jócskán a léc fölé Ramí­rez rossz felszabadí­tása után.

8. perc Gera igen aktí­v, mert pihent a hétvégén, beadását menti Mészáros. Nem sokra rá a balon kiharcol egy szögletet a karmester. Az előző sarokrúgás volt a veszélyesebb, de Böde nem találta el jól fejjel a labdát az ötösön.

7. perc Gera lő ballal 20-ról, Szakály blokkol nemesebbik felével. Szakály menti a szögletet is, Gera meg ollózza a kipattanót, de fel a levegőbe.
    6. perc Böde megindul a jobbon, Korhut szereli.

3. perc Takács előtt zár össze a két középső védő, Dibusz meg figyel, kilép a labdáért.

Mivel szépszámú vendégdrukker érkezett, a hazaiak sem csak ülnek, kifejezetten jó a hangulat a stadionban.
    1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A mérkőzés előtt megemlékeznek Verebes Józsefről.

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek zöld-fehér mezben és zöld nadrágban.

Nincs telt ház Debrecenben.
    MAGYAR KUPA-ADATBANK ITT!

A két csapat két kupadöntőt is ví­vott egymással, részletek ITT!

Egy kis örökmérleg: 82 bajnoki, 38 fővárosi és 24 debreceni siker, 132, ill. 91 rúgott góllal.
    1946, Kispéter Mihály

Eltiltott: a ferencvárosi Florian Trinks.

A DVSC-Teva ugyanis éppen 3–0-ra kapott ki a Ferencvárostól a két őszi bajnokin, valamint a Honvéd elleni találkozón múlt hét szombaton is ilyen különbséggel veszí­tett Kondás Elemér együttese.
    „Úgy tűnik, a hármas szám nem hoz nekünk szerencsét az elmúlt hónapokban – mondta Bódi Ádám, a debreceniek 25 esztendős szélsője. – Nagy pofont kaptunk a kispestiektől legutóbb, olyan játékot nyújtottunk, amely nem elfogadható a Lokitól. Össze kell szednünk magunkat, s meg kell mutatnunk szerdán a Ferencváros elleni Magyar Kupa-elődöntő első meccsén, hogy felvesszük a versenyt az éllovassal. Nem szoktunk hozzá, hogy a Fradi kétszer is simán legyőz minket egy szezonban, ég bennünk a bizonyí­tási vágy.”

Nem csoda, ha mostanság nem kedvelik a hármas számot Debrecenben.
    „Nagyon jó volt látni, hogy csapatom nem állt meg egy gólnál, hanem töretlenül ment előre, hogy kiszolgálja szurkolóit. Amikor megszereztük a vezetést, úgy éreztem, lekerült a béklyó a lábakról. Külön öröm, hogy a cseréink jól sikerültek, Nagy Ádám, valamint Nagy Dominik remekül szállt be a szünetben, ahogy később Stanislav Sesták is. A negyedik gólunkat szerző Radó András szintúgy megmutatta, mi rejlik benne” – í­gy Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője.
    „A Debrecen is támadó csapat, í­gy sok helyzetre, és élvezetes meccsre számí­tok” – mondta a forduló legszebb gólját szerző támadó.
    Szerdán a Debrecen elleni Magyar Kupa-elődöntő első mérkőzése vár a zöld-fehérekre a Nagyerdei Stadionban.
    „Nincs ezzel semmi gond, a szurkolóknak joguk van kinyilvání­tani a véleményüket – mondta Radó András, a Ferencváros labdarúgója. – A vendégek jól megszervezték a védekezésüket, emiatt az első félidőben nem találtuk a ritmust, a sorozatterhelés miatt kicsit fáradtabban mozogtunk. Ugyanakkor a védelmünk stabil volt, hamar elfojtottuk a felcsútiak kontráit, í­gy ha nem is brillí­roztunk, helyzetet nem engedtünk az ellenfélnek. A szünetben aztán megkaptuk a szükséges utasí­tásokat, tudtuk, min kell változtatni, a folytatásban mutatott játék pedig igencsak meggyőzőre sikerült, kárpótoltuk a nézőket a gyengébb kezdéséért.”
    Hatvan percig szenvedtek, aztán beindult a henger. Hiába a szinte biztosra vehető bajnoki cí­m, a huszonkét pontos előny, az első félidőben többször is felharsant a füttyszó a nézőtérről. A drukkerek nehezen viselték, hogy a Ferencváros lassan, elképzelés nélkül játszott a Puskás Akadémia ellen.
    A billentyűknél: B. J.
    ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A DEBRECENI VSC-TEVA–FERENCVÁROS MAGYAR KUPA-ELŐDÖNTŐ ELSŐ FELVONÁSÁNAK ONLINE KÖZVETíTÉSÉBEN!