2016.III.9. Békéscsaba – Ferencváros: 0-1

3 hozzászólás a(z) 2016.III.9. Békéscsaba – Ferencváros: 0-1 bejegyzéshez

Köszönjük megtisztelő figyelmüket, olvassák el összefoglaló cikkünket is!

A fordulás után még jobban kijött a szorí­tásból a Békéscsaba, a mérkőzés hajrájában sorra dolgozta ki a helyzeteket a házigazda, ám egyiket sem tudta gólra váltani, í­gy az FTC három ponttal távozott. A lila-fehérek bennmaradása egyre nehezebb ügy…
    95`
    VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! BÉKÉSCSABA–FTC 0–1
    93`
    Dilaver kap sárgát reklamálásért.
    90`
    Három perc a hosszabbí­tás. Ennyi ideje marad a házigazdának, hogy valamit tegyen a vereség elkerülése ellen.

Nagyon megnyomja az utolsó perceket a Békéscsaba, de a helyzetek ezúttal is kimaradnak, Dibusz Dénes úgy tűnik, ma lehúzta a rolót. Még pár perce marad az egyenlí­tésre a Csabának. Vajon sikerül?
    87`
    ÚJABB LEHETŐSÉG! Sorra rúgja a szögleteket a Békéscsaba, Vaskó tud csúsztatni a rövid oldalon, három méterről, Dibusz elképesztő reflex-mozdulattal tolja fölé a labdát.
    86`
    Calvente cselezi be magát a tizenhatoson belülre a bal oldalon, majd két védővel a nyakán, 10 méterről célba veszi a rövid felsőt, Dibusz azonban nagy bravúrral hárí­t. Ez bizony befért volna…
    84`
    Itt az utolsó csabai csere: Paukner váltja Bényeit.
    80`
    Gera Zoltán vállalkozik lövésre középről, 22 méterről, de kapu fölé trafál.

Pályaválasztóként a csabaiak szerezték a legkevesebb pontot az NB I-ben, mindössze nyolcat. A Videotont (2–0) és a Puskás Akadémiát (2–1) tudták legyőzni, a DVTK-val és az MTK-val ikszeltek, hétszer kikaptak. Tizenegy hazai fellépésük közül csak egyen (a Viditől) nem kaptak gólt.
    76`
    Kettős csere a Fradinál: két légiós, Lamah és Trinks hagyja el a pályát, Hajnal Tamás és Varga Roland áll be.
    76`
    Változtat a Békéscsaba: Punosevac megy le, Birtalan Botond váltja.
    75`
    Punosevac veszi mellre Calvente beadását az ötös bal sarkánál, de nem tudja a hálóba pofozni a labdát. A kipattanót Calvente szerzi meg és durrantja rá a tizenhatos vonaláról, de Dibusz hárí­t.

Előző két bajnokiján összesen négy gólt szedett be a Fradi, ez azért tűnik soknak, mert előtte 21 forduló alatt nyolc gólt kapott. Vajon ma kap gólt a listavezető?
    67`
    Cserél a Békéscsaba: Eccleston le, Takács Péter be.
    64`
    Calvente í­vel középre a jobb oldalról, beadására Punosevac érkezik és ütközik a tizenhatoson belül Dibusszal, a kipattanót Laczkó gyűjti be, de nem tudja a hálóba pofozni, elakad a lövés a Fradi kapusában.

A Ferencváros idegenbeli mérlege 8–1–2, az MTK és a Honvéd vendégeként kapott ki, és még a PAFC otthonában vesztett pontokat (0–0).
    59`
    Lamah keverget a tizenhatoson belül, majd visszagurí­t középre Gerához, akinek lövésébe belelépnek, í­gy az szögletre vágódik.
    55`
    Ramí­rez könyököli le Calventét, de lap ezért sincs.
    54`
    Felpörögnek a csapatok a jelek szerint a második félidőre, ezúttal Radó kap jónak tűnő kiugratást a bal oldalon, de a kapujából kirobbanó Polekszics begyűjti a labdát.
    53`
    Spitzmüller rúgja fel Lamah-t, de megússza sárga nélkül. A megí­télt szabadrúgást Trinks rúgja kapura 30 méterről, Polekszics azonban nagyot vetődve kitolja a jobb alsóba tartó labdát. Gera beadása a kapu mögé hull.
    50`
    A hivatalos nézőszám: 2396.
    49`
    Lamah óriási hibája, saját térfelén veszí­ti el a labdát a Fradi légiósa, Calvente csap le rá és iramodik meg középen, kicselezi Leandrót a tizenhatoson belül, de Lamah javí­tja a hibáját és szereli a csabai támadót.

A két csapat 1974 ősze óta 56 bajnoki meccsen találkozott egymással, ezek közül 52 volt élvonalbeli és négy NB II-es. Az összesí­tett mérleg: 29 FTC-győzelem, 14 döntetlen, 13 Békéscsaba-siker (csak az NB I-ben 25–14–13). Előző kilenc bajnokijukat a Ferencváros nyerte meg, a csabaiak legutóbb 2002 novemberében verték meg a Fradit, az Üllői úton 1–0-ra nyertek. Odahaza 1997 szeptembere óta képtelenek legyőzni a fővárosi zöld-fehéreket. A Békéscsabán lejátszott bajnokik mérlege: hat hazai győzelem, tí­z döntetlen, tizenkét FTC-siker (kettő NB II-es meccsen).
    46`
    Cserél a Ferencváros a szünetben: Pintér Ádám helyére Nagy Ádám áll be a folytatásra.
    46`
    FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ!

A mérkőzés elején a Ferencváros akarata érvényesült, majd a félidő derekán ki tudott jönni a szorí­tásból a Békéscsaba. A hazaiak nagy ziccere kimaradt, a vendégeké nem, í­gy a szünetben a zöld-fehéreknél az előny. Hamarosan folytatjuk, maradjanak velünk!
    45`
    VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
    44`
    VEZET A FERENCVÁROS! RADÓ, 0–1! Megtöri ellenfelét az eddig domináló zöld-fehér együttes: egy beí­velést rossz helyre fejel ki a hazai védelem, a labda épp Radó András elé hull, aki 18 méterről, állí­tgatás nélkül a békéscsabai kapuba bombáz, a jobb alsót lövi ki a fiatal támadó.
    42`
    Ramí­rez iramodik meg a bal szélen, középre ad, a labda átjut Polekszicsen, az ott ólálkodó Böde kis hí­ján megszerzi, de a kapus időben reagál és a földön fekve megkaparintja a labdát.
    38`
    MI MARAD KI! Guaru húz el a bal szélen, az alapvonal közeléből ad középre félmagasan, az érkező Eccleston viszont három méterről nem tudja eltalálni a kaput fejjel.
    36`
    Pintér egyelőre a legaktí­vabb Fradi-játékos támadásban, ezúttal 13 méterről fölé durrant kapásból.
    32`
    Itt a meccs első sárgája: Piermayr kapja buktatásért.
    29`
    Ismét Calvente okoz zűrzavart az FTC védelmében, kiugratja a bal oldalon Guarut, akinek beadását kivágják középen a vendégek.
    24`
    Kicsit kijön a szorí­tásból a Békéscsaba, Calvente iramodik meg egy védővel a nyakán és lő kapura jó 20 méterről, de elakad a kí­sérlet.
    16`
    Továbbra is lendületben a Fradi, Roland Lamah durrantja rá kapásból a tizenhatos előteréből, Polekszics újabb bravúrt mutat be és véd.

Erős túlzás lenne azt állí­tani, hogy az FTC hullámvölgyben van, de az tény, hogy ebben a kií­rásban először fordult elő a zöld-fehérekkel, hogy egymás után két bajnokin nem tudtak győzni: másfél héttel ezelőtt kikaptak Kispesten, mí­g a múlt szombaton ikszeltek a DVTK-val. Legutóbb tavaly májusban volt kétmeccses nyeretlenségi „sorozatuk”, amikor egy hét alatt a Péccsel és a DVSC-vel játszottak döntetlent.
    11`
    MÉG EGY LÖVÉS! Pintérnek – aki a két csapat februári meccsét eldöntő gólt szerezte – megjött a lövőkedve, a tizehatos előteréből tüzel, ezért már vetődnie kell Polekszicsnek, de ezt is védi a montenegrói kapus.
    10`
    Pintér Ádám is megpróbálja messziről, jó 30 méterről, ő már kaput talál, de Polekszics simán hárí­t.
    9`
    Az első percekben a Ferencváros akarata érvényesül, olyannyira, hogy még a csabai támadók is a saját térfelükön tartózkodnak és védekeznek. Listavezetőhöz méltóan kezdenek a zöld-fehérek.
    6`
    Radó próbálkozik egy távoli lövéssel, de nem találja el Polekszics kapuját.
    1`
    A Békéscsaba lilában, a Ferencváros csupa fehérben lép pályára.
    1`
    ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A sereghajtó Békéscsaba a tavaszi szezonban hat tétmérkőzésen lépett pályára: a Magyar Kupában a Kozármislenyt előbb legyőzte, majd a visszavágón ikszelt vele, a bajnokságban 1–1-et játszott a Videotonnal, 0–0-t az MTK-val, mí­g a Paksot 2–0-ra megverte, és csak egyszer kapott ki – éppen mostani ellenfelétől, a Ferencvárostól. Február 13-án is Békéscsabán mérkőzött meg a két csapat, Pintér Ádám góljával nyert 1–0-ra a Fradi.

„Ha a legutóbbi találkozónkból indulok ki, akkor mindenképp türelmes játékra van szükségünk. Meg kell találni a réseket, ezáltal a kulcsot a győzelmünkhöz. Az elmúlt mérkőzéseinken több gólt is kaptunk, ez eddig nem volt jellemző ránk. Mindenkinek rend kell, hogy legyen a fejében, csak teljes koncentrációval érhetjük el, hogy ismét kapott gól nélkül hozzunk le egy találkozót. Ez persze elöl is igaz, a helyzeteink meglesznek, a végső befejezésnél teljes figyelemre lesz szükség, hogy minél több gólt szerezzünk” – idézi Thomas Dollt, az FTC vezetőedzőjét a mérkőzés előtt a fradi.hu.

KEZDŐCSAPATOK
    BÉKÉSCSABA: Polekszics – Bényei, Damjanovics, Vaskó, Fabio – Calvente, Piermayr, Spitzmüller, Laczkó – Eccleston, Punosevac. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
    A kispadon: Mursits (kapus), Birtalan, Takács P., Balog Zs., Fehér Zs., Paukner, Viczián
    FERENCVÁROS: Dibusz – Dilaver, Pintér, Leandro, Ramí­rez – Gera, Csukics – Lamah, Trinks, Radó – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
    A kispadon: Jova (kapus), Nagy D., Hajnal, Gyömbér, Busai, Varga, Nagy Á.

A hí­rről részletesebben ide kattintva olvashatnak.

A mérkőzést sajnálatos események előzték meg. „Sajnálatos változás történik a játékvezetők személyében, mivel a Békéscsabára indult Pintér Csaba, Viszokai László és Becséri Gergely autóbalesetet szenvedett. Jelen pillanatban az új játékvezetők kijelölése és küldése van folyamatban. A Békéscsaba 1912 Előre ezúton fejezi ki sajnálatát, és mielőbbi felépülést kí­ván sporttársainknak!” – olvasható az 1912elore.hu-n, a Békéscsaba hivatalos Facebook-oldalán.

A sereghajtó a listavezetőt fogadja – vajon képes lesz a Békéscsaba meglepetést produkálni, ahogy Pakson is, vagy egy hónapon belül másodszor is behódol a Ferencvárosnak?

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Békéscsaba–Ferencváros bajnoki az NB I 24. fordulójában. Tartsanak velünk!