2016.IV.13. MK, Ferencváros – DVSC: 3-0

NS-20160414-01-20160413Magyar Kupa: összejött a Fradi–Újpest finálé

A két gólig és egy gólpasszig jutó Gera vezérletével a Fradi legyőzte a vártnál harmatosabb Debrecent.
A Ferencváros 1933 után találkozik újra az Újpesttel a labdarúgó Magyar Kupa döntőjében, ugyanis a zöld-fehérek az idegenbeli 0–0 után odahaza 3–0-ra nyertek a Debrecen ellen. A döntőt május 7-én rendezik, a Groupama Arénában.

Ferencváros – DVSC: 3-0 (1-0)
Groupama Aréna, 5.835 néző.
Vezette: Karakó Ferenc (asszisztensek: Erős, Georgiou; alapvonali jv.: Erdős, Pintér; tartalékjv.: Lémon)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramí­rez – Pintér Á. (Gyömbér 61.) – Radó (Cukic 72.), Gera Z., Hajnal (Nagy Do. 68.), Lamah – Böde
kispad: Jova, Busai, Kárász, Varga R.
vezetőedző: Thomas Doll

DVSC: Verpecz – Jovanovic, Brkovic, Mészáros N., Korhut – Varga J., Szakály P. – Djelmic, Holman (Tisza 69.), Horváth Zs. (Radosevic 21.) – Kulcsár T. (Takács T. 46.)
kispad: Szatmári, Ferenczi J., Lázár P., Máté P.
vezetőedző: Kondás Elemér

Gól: Gera Z. (22., 79. – az elsőt 11-esből), Nagy Do. (90.)
Sárga lap: Gyömbér (75.) illetve Holman (58.), Brkovic (78.), Korhut (83.), Jovanovic (87.)
Kiállí­tva: Verpecz (19.)

20160413-dvsc-geraEgyik szakember sem spórolt a visszavágón: a hazaiak mesterének, Thomas Dollnak semmi oka nem is lett volna rá, hiszen már zsebben a bajnoki arany, mí­g Kondás Elemér nagyon jól tudta, hogy csakis egy kupasikerrel mentheti meg a Loki ezen idényét.

Ehhez képest egy korai Böde Dániel-helyzet után máris leült a mérkőzés, ha egyáltalán felpörgött, majd Varga József hatalmas hibája után Böde kapura tört, Verpecz István akasztotta: tizenegyes és piros lap, Gera Zoltán pedig nem kegyelmezett. 1–0!

20160413-dvsc-gera-2

Megelégedtek a hazaiak a kettős előny megszerzésével, mert csak szórványosan támadgattak a szünetig, a vendégek pedig még inkább a védekezésre koncentráltak, noha a debreceni 0–0 miatt egy szerzett gól az ő továbbjutásukat jelentette volna.

20160413-dvsc-nagydoKulcsár Tamás helyén Takács Tamás folytatta a második félidőben, aki nemrégiben duplázott a Fradi ellen, majd Pakson kihagyta az idény ziccerét, de vele sem lett jobb a DVSC támadófutballja, ezért a télen a Ferencvárostól megszerzett Holman Dávid helyére Tisza Tibort küldte pályára Kondás. Nem ők, hanem Gera Zoltán döntötte el a mérkőzést és a továbbjutást(2–0), a hajrá kezdetén ezúttal szabadrúgásból betalálva, majd adott egy gólpasszt a csereként beállt Nagy Dominiknak a végén (3–0).

A döntőben az Újpest ellen ennél sokkal nehezebb dolguk lesz a zöld-fehéreknek.

További képek: fradi.hu, Farkas ZsoltSas Gábor

„Saját magunkat vertük meg – mondta Kondás Elemér, a DVSC-Teva vezetőedzője. – Az elején kiállí­ttattuk a kapusunkat, és adtunk a Ferencvárosnak hetven perc előnyt. Ráadásul duplán büntettek, a piros lap mellett büntetőt is í­téltek – egy-nulla a Fradinak. A második félidő vége felé megpróbáltunk egy kis nyomást gyakorolni a hazai csapatra. Ott is voltunk a kapu előtt, de Gera Zoli második találata eldöntötte a mérkőzést.”

„Természetesen előny, hogy húsz perc után kaptunk egy tizenegyest, és utána a debreceniek egy játékossal kevesebben játszhattak – mondta Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője. – A második félidőben volt egy időszak, amikor nehézkesen futballoztunk, lehet, hogy a hosszú szezon miatt, de aztán magunkra találtunk, és megérdemelten nyertünk ennyivel.”

Gera Zoltán:

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és a DVSC hivatalos honlapja valamint az MLSZ Adatbankja alapján)

8 hozzászólás a(z) 2016.IV.13. MK, Ferencváros – DVSC: 3-0 bejegyzéshez

• nem akartam í­rni,mert nem tetszett a mérkőzés.Nem tudom,hogy mi az ami hiányzott nekem a fiúk játékából.Szeretett Gera Zolinál szokatlan a gyenge szereplés,de a gólok feledtetik a hibákat. Hajnaltól is többet vártam,pedig mindig várom és haragszom a mesterre,ha nem vele kezdenek.A két másik kedvencem Lamah és Ramirez is kevesebbet nyújtott mint amit megszoktam tőlük.Négy ilyen játékos gyengébb teljesí­tménye lehet a hiányérzet oka ? Az,hogy nyertek az jó érzés,de kevés ahhoz,hogy tiszta szí­vből őszintén örüljek.Sajnos van olyan játékos akit már látni sem szeretek a pályán,mert hiányzik belőle a könnyed,laza stí­lus.A szombati mérkőzés,remélem kárpótol.Hajrá fiúk!

• Megérdemelten nyert a csapat! A kiállí­tás és a 11-es jogos volt, Böde Dani fejes gólját viszont igazságtalanul nem adta meg a karakószörcsögi bí­ró, akinek néha fogalma sem volt a labdarúgás szabályairól (szándékos kezezés -- sárga lap, hátulról való lábra csúszás Varga, Korhut és Jovanovics esetében) -- sárga lap…
    Nagy Dominiknek a kezdőben van a helye! Számomra egy kicsit érthetetlen volt Gyömbér és Csukics becserélése hazai pályán, 1:0-s vezetésnél, amikor az 1:1 a kiesésünket jelentette volna. Attól féltem, hogy Csukicsot ki fogják állí­tani, s azután talál a Debrecen egy pontrúgásos gólt. Szerencsére ez nem következett be, í­gy bejutottunk a döntőbe. Hajrá Fradi, …..!

• Gyömbér becseréléséről megmondta Doll, hogy Pintér nem volt teljesen rendben, ennyit bí­rt. Egyébként Gyömbér jól játszott (“… annyi meccsemlék van, ahányan látták”), és Csuka személyében kellett egy határozott ember a csapatba.

• Verpecz azt panaszolja, hogy Böde belefutott.
    Nomármost: 1/ A támadó játékos nem köteles a szabálytalanul elévetődő ellenfelet kikerülni, hanem nyugodtan elbotolhat benne. A felcsútiak elleni második tizenegyesünk is ilyen volt.
    Ráadásul 2/ Világosan látszott, hogy Böde ki akarta kerülni, hogy ő lőhesse a gólt. Verpecz kinyújtott kezében esett el.
    Erre mondják: “Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna…”
    Dehát tudjuk: a futballban nincs volna.
    Amúgy Gera a szabadrúgást a sorfalba beállt Csukics feje fölött lőtte el. Csuka a lövéskor behúzta a nyakát, hogy legyen hely a labdának. Ez egy magasabb szint, csak kevesen veszik észre.

• Mindig í­gy kellene játszani!A lilák elleni meccsre már most intézem a szabadnapomat,bár nem leszek ott személyesen ,de egy ilyen meccset nem lehet kihagyni több szempontból sem.

M4 első jó húzása a kérdező hölgyike volt… 🙂

• “Ez jó mulatság, férfi munka volt!” :mrgreen:

• Bizony, csatlakozom! Nyilván minden másképp lett/lehetett volna, ha és amennyiben stb., na meg ha nagyanyámnak áramszedője lett volna, akár villamos is lehetett volna belőle, ezt a meccset í­gy kellett nyerni, hát í­gy is nyertük. Gratulálok a fiúknak, igen közel a tökéletes szezonzár.

• PERCRŐL PERCRE
    A döntőt május 7-én rendezik, a Groupama Arénában.
    MAGYAR KUPA-ADATBANK ITT!
    1977-ben az MNK négyes döntőjében is összefutott a Fradi és az Újpest egymással.
    Jól tudjuk, nem minden a pénz. Csakhogy a napjainkra jellemző profitorientált profi labdarúgásban a hagyományok és a presztí­zs mellett az összdí­jazás is egyre lényegesebb szempont a különböző versenysorozatok megí­télésénél. Az utóbbi évekhez hasonlóan a Magyar Kupa nyertesének vélhetően idén is több millió forint érkezik a számlájára, ám a pontos összeg bejelentésére még várni kell. A tervek szerint az MLSZ a döntőt felvezető sajtótájékoztatón hozza nyilvánosságra a sorozat összdí­jazását, leghamarabb akkor derülhet ki, mennyit kasszí­rozhat a kupagyőztes.
    90. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT A MÉRKŐZÉS!
    90. perc Nagy Dominik ballal 17-ről a jobb alsóba lő, kissé jobbról. 3–0! Gera adta a gólpasszt.
    88. perc Aleksandar Jovanovic már jobban van, kap egy sárgát.
    87. perc Böde az ötös jobb sarka elől elí­veli a hosszú mellett Nagy indí­tását. Jobbal. Jócskán.
    87. perc Jovanovic belenéz Lamah bal oldali beadásába. Ápolás.

85. perc Lamah nem tud mellel levenni egy jobbos keresztpasszt az ötös előtt.

83. perc MI MARADT KI! Gyömbér ballal középre teszi Gera szabadrúgását, Leandro meg öt méterről a bal felső fölé fejel.
    83. perc Korhut Mihály olyannyira felépült, hogy felrúgja a balon Nagyot, becsúszva, sárga.

81. perc Gera passzát Gyömbér közelről a kapusba rúgja, kissé jobbról.
    Radosevic nem állt éppen a helyzet magaslatán. De azért potya gólról ne beszéljünk.
    79. perc GERA ZOLTÁN ELDÖNTI! Jobbal a jobb alsóba teker középről, 23 méterről.
    78. perc Dusan Brkovics felrúgja a tizenhatos előtt Nagyot, sárga ez is. És szabadrúgás.
    A DVSC a mostani sorozatban, nemzetközi kupaindulóként, az első két fordulóban erőnyerő volt, majd a megyei III. osztályban szereplő Géderlaki KSE ellen nyert 3–0-ra. Utána a Szeged 2011 Grosics Gyula Akadémia együttesét búcsúztatta 3–0-s összesí­téssel, végül a Nyí­regyházán lépett túl, 7–1-es összesí­téssel. Mindössze egy gólt kapott eddig a sorozatban.

75. perc Gyömbér Gábor odalép Korhutnak, sárga és ápolás.

73. perc Vladan Csukics be, Radó le. Radó sem ma verekedte be magát az Eb-keretbe.
    Maradjunk annyiban, Doll nem ma bánta meg, hogy elengedte Holmant.
    69. perc Az utolsó mai Kondás-csere: Holman le, Tisza Tibor be.
    69. perc Loki-helyzet! Takács jobbra fejel Djelmic elé, akinek beadását a rövid sarok elől a kapu mellé vágja becsúszva Szakály!
    A DVSC 1999-ben jutott be először a Magyar Kupa elődöntőjébe, és nyert is. Nem első debreceni csapatként, hiszen 1930-ban a legendás Bocskai is kupagyőzelmet aratott, a klub történetének addigi legnagyobb sikerét elérve. Az elmúlt tizennyolc évben, az elsőt is beleértve, a Loki hatszor nyerte el a serleget, ebben a periódusban minden más klubnál többször. Tizenkétszer bekerült legalább a legjobb négy közé, a mostanit megelőzően legutóbb 2014-ben, amikor vereséget szenvedett az elődöntőben. Kondás irányí­tásával eddig csak egyszer, tavaly nem jutott a legjobb négy közé (mlsz.hu).
    69. perc Nagy Dominik be, Hajnal le.

67. perc Böde löki a levegőben Szakályt, majd ráesik. Ápolás, erre kitört egy flashmob jellegű ivószünet. Kulacsmob.

65. perc Nalepa és Dibusz közös erővel ment az ötösön Takács elől.

63. perc Helyettese, Gyömbér a léc fölé fejeli 13-ról Lamah bal oldali beadását.
    Pintér ugyebár sérüléséből nemrégiben épült fel.
    61. perc Pintér lesántikál, nagyon elfáradt, Gyömbér Gábor váltja.
    A Fradi, mint nemzetközi kupainduló, a harmadik fordulóban kapcsolódott be a mostani MK-sorozatba, utána 10–0-ra verte meg a Nagyecsedet, 7–5-ös összesí­téssel a Csákvárt, s 2–2-vel, több idegenbeli góllal múlta felül a Videotont (mlsz.hu).
    58. perc Holman Dávid ellöki Radót, teljesen fölöslegesen, mert Szakályé lett volna a labda, sárga.

55. perc Lamah elront egy ziccert, de les.
    A Ferencváros – ha elindult, mert közben akadt, hogy nem vehetett részt a tornán – az első hét sorozat mindegyikében eljutott legalább az elődöntőig. A bajnoki sorozat rekordere egyben a kupasorozat rekordere is, 21-szeres győztes a Magyar Kupában. 1933 és 1958 (1956) között, ha eljutott a legjobb négy közé, meg is nyerte a sorozatot. A zöld-fehérek 2005 után egy évtizeden keresztül nem jutottak be a legjobb négy közé, ám tavaly megtört a jég, sőt meg is nyerték a sorozatot. Most esélyük van a duplázásra is. Erre legutóbb 2004-ben volt képes (mlsz.hu).

56. perc Lamah bead most Mészáros mellől jobbról, Böde nem fejel az ötösről, elengedi Radónak, aki nem erre számí­tott.

52. perc Lamah nagyot esik az ötös és Mészáros előtt, de maga sem hiszi, hogy ezért büntető jár.
    50. perc Szakály becsúszva szereli a balon Gerát, korner. Hajnal, Takács, Lamah, kirúgás.

47. perc Jovanovic estében hátba rúgja Ramí­rezt, ápolás.
    46. PERC FOLYTATJUK!
    45. perc Kulcsár le, Takács Tamás be.
    Mivel a Fradi az elmúlt években és ebben a sorozatban is az MK-mérkőzései többségét idegenben játszotta, igaz az állí­tás: 2006. november 8. óta tizenegy kí­sérletből csak háromszor nyert a Magyar Kupában pályaválasztóként. Még érdekesebb, ha felsoroljuk az „áldozatokat”: egyszer a Siófok, kétszer a Csákvár. 2006 októbere óta mindössze egy NB I-es csapat elleni hazai Magyar Kupa-meccsét nyerte meg, ez volt a Siófok elleni találkozó, 2011. március elsején (mlsz.hu).
    A DVSC-Teva a mostani sorozatban egy gólt kapott vendégként, Nyí­regyházán. Sok kupamérkőzést ví­vott az utóbbi években idegenben alacsonyabb osztályú csapatokkal, az elmúlt öt évben 21 meccsből 16-ot megnyert. A Ferencváros vendégeként legutóbb tavaly május 10-én ért el olyan eredményt, amely most elég lenne a kupadöntőhöz.
    45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Négy perc a ráadás.

Böde egyébként nem szárnyal a Loki ellen:17 meccs, 4 gól, 1 gólpassz.
    44. perc A korner után Böde az ötösről a jobb alsóba fejel, de Szakály nagyot esik mellette, szabadrúgás kifelé. Rátette a kezét a középpályás bal vállára, talán Angliában nem lett volna ez gond. Böde is hevesen reklamál.

44. perc Dilaver jobb oldali beadását menti fejjel Mészáros Lamah elől a rövid saroknál.

40. perc Pintér középtávoli lövése jó 8 méternyivel eltéveszti a kaput, Brkovics és Jovanovic ellentámadása kirúgásba torkollik.
    Leandro, a Ferencváros védője korábban futballozott a Debrecenben, viszont vélhetően kevesebben tudják, hogy akkor is a pályán volt, amikor a két csapat legutóbb találkozott a Magyar Kupában. A 34 éves játékos végigjátszotta a 2003 májusában rendezett döntőt, amelyen a zöld-fehérek 2–1-re legyőzték a Debrecent.

34. perc MAJDNEM! Leandro ballal 23-ról nem sokkal teker a bal felső mellé egy szabadrúgást.
    32. perc Ramí­rez becsúszva szereli Kulcsárt, Radó jobbal 20-ról kapura lő, de Radosevic szépen véd a bal felső előtt, majd a szöglet után kiüti maga elől Lamah 28 méteres, ballábas bombáját.

29. perc Mészáros csoda okosan ment Lamah elől a jobb oldali kapufa mellett. Rápöckölés, kirúgás.

28. perc Hajnal bal oldali szögletét Gera az ötösről a léc fölé fejeli, a kapunak háttal állva.

Kondás Elemér magához hí­vta Holmant a tizenegyes előtt, a korábbi fradista támadó a továbbiakban a bal oldalon futballozik, a lecserélt Horváth helyét veszi át.

26. perc Radosevic sportszárát szigetelőszalaggal rögzí­tik, feketére feketét.

24. perc Gera kifejeli az ötös elől Korhut jobb oldali szabadrúgását.

Ez volt Gera 9. idénybeli kanadai pontja, a Loki ellen hatodik fellépésén másodszor eredményes, egy assziszt mellett.

22. perc GERA ZOLTÁN áll a labda mögé, és jobbal a jobb alsóba lő, nagy erővel, nagyon pontosan. Radosevic nem érhette el: 1–0!
    Kondás elnézést kér az „áldozattól”.
    21. perc Bozidar Radosevic be, Horváth le.

18. PERC FELÉLÉNKÜL A MECCS, AZ BIZTOS! Böde kapura tör Varga borzalmas (tizenhatos előtti) csele (hazaadása?) után, kicselezi a kapust, Verpecz Istvánt, aki elhúzza jobbra vetődve az ék lábát. Piros és tizenegyes, jogos mindkettő.
    17. perc Végre valami: Pintér 25-ről eltalálja a tizenhatos előtt álló Radót.
    16. perc Mi tagadás, nagyon leült a mérkőzés.

10. perc Lamah nagyot rúg Horváthba, de nincs sárga.

8. perc Hajnal talál a tizenhatos elől a jobb sarok mellé, jócskán, majd Radó jobb oldali beadása éppen csak magas Bödének, és éppen csak hosszú Lamahnak.

A rendező fél csak az oldallelátót nyitotta meg, ott néhány ezren vannak, a lokisták jó százan kí­sérték el kedvenceiket.

6. perc HELYZET! Hajnal Ramí­rezt futtatja a balon, beadását jobbal Böde az ötös rövid sarka elől a rövid alsó mellé passzolja, laposan.

4. perc Gera labdát szerez, Böde lefordulna a felezőnél Mészárosról, aki ellöki őt inkább a biztonság kedvéért. Rutin.

Szép lassan, nyugodtan játszanak a felek, Gera lesre futása valóságos esemény. Hajnal indí­totta.
    1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak zöld-fehér mezben és fehér-zöld nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

Saját pályán finálézni velük meg különösképpen az lenne.
    A továbbjutó az Újpesttel csap össze a fináléban. Külön öröm lenne ez a zöld-fehéreknek.
    Minden hí­r a Lokiról pedig EMITT!

Minden hí­r a Fradiról ITT!

A két csapat két kupadöntőt is ví­vott egymással, részletek ITT!

Egy kis örökmérleg: 83 bajnoki, 38 fővárosi és 25 debreceni sikerrel, 133, ill. 93 rúgott góllal.