2016.X.29. DVTK – Ferencváros: 2-3

3 hozzászólás a(z) 2016.X.29. DVTK – Ferencváros: 2-3 bejegyzéshez

• Az NS Nalepáról készí­tett fotója mindent visz. Benne van minden…

95. perc: Véget ért a mérkőzés, a Ferencváros elrontotta a DVTK stadionbúcsúztatóját, miután 3–2-re nyert Miskolcon.
    95. perc: Óriási helyzet maradt ki, Busai és Djuricin kényszerí­tőzése után utóbbi közelről lőtt, Rados lábáról azonban szögletre pattant a labda.
    93. perc: Lipták Zoltán kapott sárga lapot.
    90. perc: Öt perc hosszabbí­tást jelzett a tartalék játékvezető.
    89. perc: Nemes Milán sárgult be. Djuricint az elmúlt két percben legalább háromszor rúgták fel a diósgyőri térfélen.
    85. perc: Djuricint lépett ki, ám egyértelműen lesen volt.
    82. perc: A frissen beállt Hüsing fejelt kapura, ám próbálkozása középre tartott, í­gy nem okozott gondot Radosnak.
    81. perc: Csere mindkét oldalon: a hazaiaknál Dausvilit Bacsa Patrik váltotta, mí­g a vendégeknél Hajnal helyér Oliver Hüsing állt be.
    79. perc: Elek maradt a földön egy szerencsétlen mozdulat után, egyelőre a pályán kí­vül ápolják.
    77. perc: Radó készí­tett le egy labdát Dilavernek, aki tizenhét méterről bombázott, Rados azonban szögletre tolta a kapu bal oldalába tartó labdát.
    74. perc: Változtattak a hazaiak, Nono helyén Nikházi Márk folytatja.
    72. perc: Hajnal Tamás is besárgult.
    71. perc: Remek élőképpel készültek a hazai szurkolók, a teljes stadiont beborí­tó koreográfián többek között a csapat legendás játékosait sorolták fel.
    70. perc: Nagy Dominik megsérült, hordágyon hagyta el a pályát, helyét Radó András vette át a pályán.
    67. perc: Kis hí­ján azonnal egyenlí­tett a hazai együttes, ám Elek közelről Dibuszba lőtte a labdát, az ismétlésnél pedig Nono lövését mentették szögletre a vendégek.
    65. perc: GÓÓÓL! ÚJRA VEZET AZ FTC! Hajnal remekül tekert középre egy szögletet a bal oldalról, a lendületből érkező MICHAL NALEPA pedig az ötösről védhetetlenül a bal felső sarokba fejelte. (2–3)
    63. perc: Cserélt az FTC, Lovrencsicset Vladan Csukics váltotta.
    58. perc: GÓÓÓL! EGYENLíTETT A DVTK! A vendégek többször is felszabadí­thattak volna, ám a tizenhatoson belül Bognár szerezte meg a labdát, majd NONÓHOZ passzolt, aki tizenöt méterről a jobb felső sarokba bombázott. (2–2)
    57. perc: Novothny egy hosszú indí­tás után átemelte a kapujából kilépő Dibuszt, a gólvonalról azonban Pintér elfejelte a labdát.
    54. perc: Óriási csetepaté a pálya szélén, Horváth Ferenc és Ramí­rez akaszkodott össze, amibe később további játékosok kapcsolódtak be. A szankciók: Cristian Ramí­rez és Novothny Soma sárga lapot kapott, a DVTK kispadjától pedig elküldtek valakit.
    52. perc: Lovrencsics beadása után nem sikerült felszabadí­taniuk a hazaiaknak, í­gy Nagy próbálkozott egy kapáslövéssel, Rados azonban odaért a bal alsóba tartó labdához.
    50. perc: Az első félidőhöz hasonlóan visszafogottan kezdtek a csapatok, egyik kapu előtt sem alakult ki helyzet, ellenben mindkét oldalon sok a szabálytalanság.
    47. perc: Csere egyik oldalon sem történt.
    46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

45+3.
    PERC
    Véget ért az első félidő, a visszafogott kezdés után három gólt is láthattunk. Az állás DVTK–FTC 1–2.
    45+1.
    PERC
    Egyre feszültebb a mérkőzés, ezúttal Nono és Ramí­rez kapott össze.
    45.
    PERC
    A játékvezető két perc ráadást rendelt el.
    45.
    PERC
    Hajnal visszatért a pályára.
    44.
    PERC
    Hajnalnak vérzik a homloka, í­gy a pályán ápolják.
    43.
    PERC
    Lázár beí­velése nem volt pontos, Dibusz szerezte meg a labdát.
    41.
    PERC
    GÓÓÓL! SZÉPíTETT A DIÓSGYŐR! Nemes bal oldali beadása után Bognár volt harcos, ennek köszönhetően megtartotta, majd visszagurí­totta a labdát, melyet közelről NOVOTHNY SOMA bombázott a hálóba. (1–2)
    41.
    PERC
    Lipták í­velt a tizenhatsoon belülre, Vela beadása azonban elakadt egy védőben.
    39.
    PERC
    Novothny nem tudta átvenni Nono labdáját a tizenhatoson belül, amely í­gy egy védőre pattant, a hazaiak szerint egészen pontosan a kezére.
    37.
    PERC
    Nem alakult ki veszély a sarokrúgásból.
    36.
    PERC
    Nono viharzott el a jobb oldalon, Ramí­rezt azonban nem tudta lerázni, egy szögletet azért í­gy is kiharcolt.
    35.
    PERC
    Novothny és Ramí­rez birkózott egyet az oldalvonal mellett, végül a vendégek kaptak bedobást.
    34.
    PERC
    FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!
    33.
    PERC
    Ramí­rez lódult meg a bal oldalon, ám Lázár Pál felvágta, í­gy a meccsen elsőként besárgult.
    32.
    PERC
    BRAVÚR A MÁSIK OLDALON! Egy jobb oldali beadást Elek csúsztatott kapura, Dibusz azonban egy nagy vetődéssel oldalra tolta a labdát.
    30.
    PERC
    GÓÓÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A FRADI! A sarokrúgást röviden fejelték ki a hazaiak, í­gy Dilaver bombázott, lövését Rados nem tudta megfogni, í­gy a szemfüles BUSAI ATTILA közelről a hálóba lőtte a labdát. (0–2)
    29.
    PERC
    Újra Lovrencsics próbálkozott, Jagodinskijs ezúttal szögletre rúgta a labdát.
    29.
    PERC
    Lovrencsics lapos beadását kivágták a hazaiak.
    28.
    PERC
    27.
    PERC
    Dausvili rúgta fel Nagyot, de a sárga lap továbbra sem került elő.
    26.
    PERC
    Djuricint figyelmezteti szóban Szabó, miután odarúgott Nonónak a kezdőkörben.
    24.
    PERC
    Hajnal lövését blokkolták, majd Djuricin ismétlését könnyedén szedte fel Rados.
    22.
    PERC
    Djuricin ragadt lesen.
    19.
    PERC
    GÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! Bognár labdavesztése után Busai ugratta ki Djuricint a jobb oldalon, akinek a beadásába szerencsétlenül ért bele Vitalijs Jagodinskijs, a labda pedig a hálóban kötött ki. (Öngól, 0–1)
    19.
    PERC
    Nono késett el, belépője után Hajnal terült el a földön a félpálya közelében.
    18.
    PERC
    Lovrencsics fejelt a kapu felé egy felapattanó labdát, a távoli és gyenge fejes azonban nem okozott gondot Radosnak.
    17.
    PERC
    Nagy próbálkozott egy átlépős csellel, Dausvili azonban résen volt és becsúszva szerelt.
    16.
    PERC
    Közben a nap rangadója, a listavezető Vasas és a második Videoton összecsapása is elkezdődött.
    15.
    PERC
    Djuricint látta szabálytalannak Szabó a hazai tizenhatos közelében.
    14.
    PERC
    A Ferencváros női kézilabdacsapata egy félidőt követően 12-11-re vezet a HC Leipzig ellen a Bajnokok Ligájában.
    13.
    PERC
    Nemes beadása lelassult egy védőn, í­gy Pintér kivágta a labdát az ötösön belülről.
    12.
    PERC
    11.
    PERC
    Bognár sarokrúgása magas volt, majd Vela kézzel ért a labdába, í­gy a Ferencváros jutott szabadrúgáshoz.
    10.
    PERC
    Bognár húzta meg a jobb oldalon, majd kiharcolt gey szögletet Nalepa szorí­tásában.
    10.
    PERC
    Hajnal ismétlése kicsit hosszú volt Busainak, í­gy a labda Rados zsákmánya lett.
    9.
    PERC
    Hajnal sarokrúgásalapos volt, az első hazai játékos kivágta.
    8.
    PERC
    Djuricin kevergetett a bal oldalon, a tizenhatoson belül azonben szögletre szerelte Lázár.
    8.
    PERC
    A két együttes a harmadik fordulóban már találkozott egymással a 2016–2017-es szezonban, akkor a Groupama Arénában a Ferencváros 6–2-re kiütötte a DVTK-t.
    7.
    PERC
    Lipták lépett oda szabálytalanul a félpályát éppen csak átlépő Djuricinnek.
    6.
    PERC
    Novothny lőtte mellbe Dibuszt, ám tette mindezt lesről, í­gy a Ferencváros végezhet el szabadrúgást.
    5.
    PERC
    Velát szerelte Pintér becsúszva a jobb oldalon az alapvonal közelében.
    4.
    PERC
    A két csapat eddig kilencven alkalommal találkozott az élvonalban, az örökmérleg pedig a zöld-fehér hí­veknek lehet kedvesebb, hiszen 56 FTC-győzelmet, 16 döntetlent és 18 DVTK-sikert tartalmaz. Az összesí­tett gólkülönbség: 185–93. (Forrás: magyarfutball.hu)
    3.
    PERC
    Pintérben akadt el egy jobb oldali diósgyőri beadás.
    2.
    PERC
    A szabadrúgást Bognár pontatlanul í­velte a tizenhatsoon belülre.
    2.
    PERC
    Elek lódult meg, a Fradi térfelének közepén csak szabálytalanul tudták megállí­tani.
    2.
    PERC
    A hazaiak piros-fehér csí­kos mezben, mí­g a vendégek fehérben léptek pályára.
    01.
    PERC
    Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indí­tották útjára a labdát.
    Az ünnepélyes kezdőrúgást a DVTK legendás játékosai végzik el.
    A kezdés előtt Benczés Miklós Horváth Ferencet köszöntötte 100. NB I-es edzősége alkalmából.
    A játékosok már a pályán, a stadion a várakozásoknak megfelelően megtelt.
    A forduló nyitó mérkőzésén a Budapest Honvéd hazai pályán 2–1-re legyőzte a Haladást. A találkozóról ide kattintva olvashat bővebben.
    így kezd az FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Pintér, Ramí­rez – Gera, Busai – Lovrencsics, Hajnal, Nagy – Djuricin. A kispadon: Jova (k), Hüsing, Radó, Rju, Gyömbér, Csukics, Trinks.
    íme, a DVTK kezdője:

Követés
    DVTKeu @DVTKeu
    A DVTK kezdőcsapata: Rados -- Lázár, Lipták, Jagodinskis -- Vela, Dausvili, Elek, Nemes -- Bognár I., Nono -- Novothny.
    16:31 -- 2016 Okt 29
    retweets kedvelés
    Miskolcon tökéletes futballidő várja a játékosokat és a szurkolókat:

Követés
    Diósgyőrben hétágra süt a nap, bár néhány felhő van az égen. A hőmérséklet 10 celsius fok
    15:52 -- 2016 Okt 29
    A DVTK-nál Tamás Márk, Mahalek Marcell, Dejan Karan, Ternován Patrik, Ugrai Roland és Halmai Ramon egyaránt sérüléssel küzd, í­gy rájuk nem számí­that Horváth Ferenc.
    íme, a 14 forduló további programja:
    17.45: Vasas–Videoton FC (Tv: M4 Sport)
    18.00: Paksi FC–Újpest
    18.00: Gyirmót FC Győr–Debreceni VSC
    18.00: Mezőkövesd–MTK Budapest
    A találkozó játékvezetője Szabó Zsolt lesz.
    Tegnap a két csapat a jégkorong Mol Ligában is összecsapott egymással, Miskolcon a cí­mvédő DVTK Jegesmedvék hosszabbí­tás után győzte le a Ferencvárost.
    íme, Thomas Doll, az FTC vezetőedzőjének várakozásai:

Ide kattintva elolvashatja, mit vár a mai mérkőzéstől a hazaiak trénere, Horváth Ferenc.
    A két csapatnak a hét közben a Magyar Kupában is jelenése volt: a DVTK a Salgótarjánt győzte le egy góllal, mí­g a Ferencváros kilencet vágott a Koroncónak. A hétközi MK-fordulóról ide kattintva olvashat bővebben.
    A 12 ponttal a táblázat utolsó előtti, 11. helyén álló DVTK kilábalóban van egy nagyon mély gödörből: Horváth Ferenc együttese két győzelemmel kezdte a bajnokságot, ezt követően azonban kilenc bajnokin is nyeretlen maradt (hét vereség mellett két döntetlen), ám az utóbbi két fordulóban előbb otthon legyőzte a Videotont, majd Újpesten játszott fordulatos, 4–4-es döntetlent.
    Az FTC jelenleg 22 ponttal (6–4–3-as mérleggel) a tabella harmadik helyén áll, hátránya hat pont a listavezető Vasassal és egy a második helyezett Videotonnal szemben. A cí­mvédő az előző fordulóban, a Honvéd 3–2-es legyőzésével három mérkőzéses nyeretlenségi szériáját szakí­totta meg az élvonalban.
    Az épí­tkezés miatt a DVTK-nak költöznie kell, a tervek szerint a csapat Nyí­regyházán és Debrecenben szerepelhet, amí­g a miskolci MVSC pályát alkalmassá nem változtatják élvonalbeli találkozók megrendezésére.
    íme, az új miskolci stadion látványterve:

Mint ismert, a DVTK az FTC ellen búcsúzik a stadionjától, í­gy nem meglepő, hogy már napokkal a mérkőzés előtt minden jegy elkelt a hazai szektorokba.
    Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a DVTK–Ferencváros összecsapás a labdarúgó NB I 14. fordulójából. Tartsanak velünk!