2017.I.14. Ferencváros – Tevel: 23-1 (edzőmérkőzés)

5 hozzászólás a(z) 2017.I.14. Ferencváros – Tevel: 23-1 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• Valenciában lesz az első értékmérő.

• Jó volt látni, hogy a megterhelő alapozás ellenére milyen fürgén mozogtak -- mindvégig! -- a játékosok; s hogy a tizenévesek mertek játszani, látszólag lámpaláz nélkül. Remélem Bognárral újra lesz egy megbí­zható szabadrúgás-lövőnk. Mert egy beakadhat, de kettőhöz már valamivel több is kell a szerencsénél.

• PERCRŐL PERCRE

2. FÉLIDŐ
    Köszönjük a figyelmet!
    Véget ért a mérkőzés!
    90. perc: Csernik szólózott, majd ő is betalált. 23–1
    87. perc: Bognár egy újabb szabadrúgással állí­totta vissza a 21 gólos különbséget. 22–1
    84. perc: HOPPÁ! A Tevel szöglete után Buzás szerezte meg csapata első gólját. 21–1
    82. perc: Radó is betalált: távoli lövése védhetetlen volt. 21–0
    78. perc: Bognár 18 méterről lőtt szabadrúgása elszállt a sorfal fölött, egyenesen a kapuba. 20–0
    70. perc: szinte azonnal érkezett az újabb találta: Kundrák a második gólját szerezte. 19–0
    70. perc: Csukics szögletből fejelt gólt. 18–0
    63. perc: egy szöglet után Radó lőtt kapura, a labda végül Djuricinről pattant be. 17–0
    60. perc: Bognár 18 méterről lőtt, ezúttal nem a kapufára, hanem a kapuba. A volt diósgyőri megszerezte első fradis gólját. 16–0
    59. perc: Djuricin kilőtte a jobb alsót. Ez már a hatodik találata. 15–0
    57. perc: Bognár hozta Djuricint kihagyhatatlan helyzetbe. 14–0
    52. perc: Djuricin átemelte a kapust, a labdát senki nem érte utol. 13–0
    51. perc: Bognár nagy kapufát lőtt.
    50. perc: Kundrák megszerezte első gólját a Ferencváros felnőtt csapatában. 12–0
    Beálltak a Ferencváros új igazolásai, Botka Endre és Bognár István is, valamint Radó András, Holczer Ádám, Kundrák Norbert és Vladan Csukics is a pályára került.
    Elkezdődött a második játékrész!
    1. FÉLIDŐ
    Véget ért az első félidő!
    44. perc: Djuricin ezúttal a lövést választotta. Ez már a harmadik gólja volt. 11–0
    41. perc: Djuricin vitte el a kapus mellett a labdát, majd a lövés helyett inkább kiszolgálta Bödét, akinek már csak az üres kapuba kellett gurí­tania. 10–0
    40. perc: ismét Böde! A balon vezetett támadást a Fradi, a kapu elé passzolt labdába ért bele ügyesen a ferencvárosi csatár. 9–0
    37. perc: Csonka í­géretes lövését a jobb alsóból szedte ki a kapus.
    37. perc: Djuricin pöckölte el a labdát a kapus mellett, a gólvonal elől még éppen menteni tudott egy védő.
    35. perc: a balról érkező beadást Djuricin juttatta a hálóba. Ő is egy gólra került a mesterhármastól. 8–0
    33. perc: a Ferencváros vezetett kontrát, melynek végén Lovrencsics lőtt fölé. A mesterhármas várat magára.
    28. perc: Csernik remekül lőtt, a Tevel kapusa azonban ismét nagyot védett. Balszerencséjére í­gy is gólt kapott: a kipattanót Djuricin passzolta a kapu előtt álló Lovrencsicsnek, aki ismét betalált. 7–0
    25. perc: ismét Djuricin akciózott: ezúttal passzolt, de a kapu előtt elguruló labda hosszú volt Bödének.
    24. perc: a Tevel kapusa fogta Djuricin fejesét.
    19. perc: a Tevel kapusa védett, de a labda épp a Fradi gólfelelőse, Böde elé pattant, aki kihasználta a lehetőséget, és belőtte önmaga harmadik, csapata hatodik találatát. 6–0
    15. perc: Lovrencsics cselezte ki védőjét a bal oldalon, majd kilőtte a kapu hosszú felső sarkát. 5–0
    14. perc: Gera a gólja után gólpasszt is adott: a középpályás átadásából Djuricin szerezte meg a 4. Fradi-találatot. 4–0
    12. perc: nincs egy súlycsoportban a két gárda, Böde ismét kihagyhatatlan helyzetbe került, kicselezve a Tevel kapusát a kapuba gurí­tott. 3–0
    10. perc: szinte a kapuig sétált Böde, aki könnyedén duplázta meg a Fradi előnyét. 2–0
    5. perc: az első gólra sem kellett sokat várni: ferencvárosi szöglet után Gera Zoltán talált a kapuba. 1–0
    2. perc: gyorsan helyzetbe került a Fradi. Lovrencsics puskázta el a lehetőséget.
    A Ferencváros kezdője: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Tucsevics – Lovrencsics, Gera Z., Csonka, Csernik – Böde, Djuricin
    Elkezdődött a mérkőzés!
    A labdarúgó NB I élgárdái közül eddig a 4. helyen álló Ferencvárosnál volt a legnagyobb mozgás: a cí­mvédője hétfőn és kedden is bejelentett egy-egy új futballistát. Jobbhátvédposztra érkezett Botka Endre a Honvédtól, ő hosszú távon Emir Dilavert szorí­thatja ki a csapatból, a bosnyáknak nyáron le is jár a szerződése.
    Az FTC megszerezte már Bognár Istvánt is Diósgyőrből. Rá többek között azért volt szükség, mert a középpályáról távozott Nagy Dominik (Legia Warszawa), és Thomas Doll vezetőedző nem számol már az egy éve szerződtetett Florian Trinksszel sem, aki visszatérhet Németországba. Ugyanakkor jöhetnek új légiósok.
    Az Oroszországba igazoló ecuadori balhátvéd, Cristian Ramí­rez (FK Krasznodar) helyére a Werder Bremenben keveset játszó német Janek Sternberget szemelte ki a klub.
    A Fraditól Nagy mellett távozott már Busai Attila (DVTK) és – a Soroksárhoz kölcsönbe – Jova Levente, de Pintér Ádámmal sem számolnak már az Üllői úton.