2017.I.31. Ferencváros – Sparta Praha: 0-0

fradi_cimerA Fradi döntetlennel zárta a valenciai edzőtábort

A Ferencváros végig pariban volt az Európa-ligában még versenyben lévő Sparta Praha ellen.
A labdarúgó NB I tavaszi idényére készülő Ferencváros az utolsó valenciai felkészülési mérkőzésén 0–0-s döntetlent játszott a cseh élvonal harmadik helyén álló Sparta Praha ellen.

Ferencváros – Sparta Praha: 0-0
Valencia, Oliva Nova Edzőközpont, ? néző.
Vezette: ?

Ferencváros: Dibusz — Botka, Hüsing (Csonka, 58.), Cukic, Leandro — Dilaver (Csernik, 80.) — Radó (Varga R., 58.), Hajnal (Bognár I., 58.), Kleinheisler (Kundrák, 58.), Moutari (Lovrencsics, 46.) — Böde (Djuricin, 46.)

Sparta Praha: Bičí­k – Sáček (Karavaev, 73.), M. Kadlec (Vatajelu, 61.), Holek, Hybš – Ch. Frýdek, Havelka, Vácha, ÄŒermák, V. Kadlec – Lafata
vezetőedző: Tomáš Požár

Sárga lap: Kleinheisler (44.)

A Ferencváros a cseh élvonal harmadik helyén álló, és az Európa-liga legjobb 32 csapata közé bekerülő Sparta Praha ellen ví­vta az utolsó valenciai felkészülési mérkőzését. Az új igazolások közül a kezdőben kapott helyet Botka Endre, Kleinheisler László és Amadou Moutari, mint ahogy az október óta először pályára lépő Oliver Hüsing is.

Az előző meccséhez hasonlóan most is aktí­van kezdett a Fradi, a balon többször is jól futott el Amadou, az egyik ilyen ellépéséből pedig nagy helyzet alakult ki: a nigeri játékos kapu elé tett labdájáról Böde Dániel ugyan lekésett, a hosszún érkező Radó András viszont elérte azt, próbálkozását azonban védte a csehek kapusa.

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője próbálgatta a felállásokat, a félidő közepén például helyet cserélt a két szélen Amadou és Radó, de í­gy is a baloldal maradt aktí­vabb. Az első játékrészben a csehek birtokolták többet a labdát, igazán nagy helyzetet viszont ők sem tudtak kialakí­tani.

A második félidőben szépen lassan a teljes támadószekció kicserélődött: a szünetben beállt Marco Djuricin, később követte őt Bognár István, Varga Roland és Kundrák Norbert is. Bár az osztrák csatár többet találkozott a labdával, mint az első 45 percben Böde, a Fradi mégis veszélytelenebbnek mondható az első félidőben látotthoz.

Dibusz Dénesnek, a magyar csapat kapusának néha ugyan nagyot kellett védenie, hogy megmentse csapatát a góltól, összességében viszont nem játszott sokkal veszélyesebben Sparta.

A Ferencváros a csehek elleni 0–0-val zárta a valenciai edzőtáborozását, február 4-én pedig már itthon lép pályára a szlovákiai Eperjes elleni felkészülési mérkőzésen.

További képek: fradi.hu

Thomas Doll: – Jól védekeztünk ma, jó látni, hogy az új játékosokkal is egyre jobban működik a védekezésünk. Sternberg ma nem tudott játszani, de Leandróval, majd Botkával a bal oldalon is jól működött a hátsó alakzat. A stabil védekezésből épí­tkezve pár szép helyzetet is kidolgoztunk, és értékes döntetlent játszottunk egy erős ellenféllel szemben. De az eredménytől függetlenül is pozití­v volt a mérkőzés képe: keményen küzdöttünk, sok párharcot nyertünk meg. A jövőben törekednünk kell arra, hogy kicsit többet birtokoljuk a labdát. Ma sok hosszú indí­tással próbálkoztunk, a Sparta sokszor keményen letámadott minket. Nagyszerű teszt volt ez a meccs az edzőtábor zárásaként.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu és a Ferencváros és a Sparta Praha hivatalos honlapja alapján)

5 hozzászólás a(z) 2017.I.31. Ferencváros – Sparta Praha: 0-0 bejegyzéshez

• A Sparta 9 játékost cserélt ki a Sturm elleni 5-0-ra megnyert meccshez képest.
    A Rapid elleni első félidőt leszámí­tva nem sokat értek az edzőmeccsek.
    Egyelőre Moutari tűnik erősí­tésnek.
    A nyári nemzetközi tétmeccsekre ez vékony keret, mí­g a bajnoki cí­m sorsa a Videoton kezében van. Persze ez az NB I, itt aki kevesebbet hibázik, az örül a végén.
    Reméljük Gera minél hamarabb bevethető lesz.

• Jó volt látni, milyen stabilan védekezett a csapat -- összeállí­tástól függetlenül -- és hogy ismét a “régi” Dibusz védett. Elöl van még bőven javulni való, ám még í­gy is látszott a “strimen”, hogy a sporik érdekesen í­télték meg a leseket.

• Összessen a Sparta talí n veszélyesebb Volt, mert egységesebb és összeszokott csapat.

Jòl lehetett lí tni a hìres “hí romszögek”-et.

A fiatal Fradi jí tékosok még nem olyan elhatí rozottak (talí n jogosan és nem ok nélkül is féltették a lí bukat az elég elhatí rozott Sparta védôkel szemben).

Az FTC nem tûnt nekem — persze sok fiatal jí tékosai révén — olyan fegyelmezettnek, mint a cseh csapat. Példí ul a Cseheknél egy ferencví rosi tí madòra, olykor két, hí rom jí tékos is jött.

De itt nem az Volt a lényeg, hogy okvetlen gyôzni kell, hanem, hogy összeszokjon a csapat.

A fiatalok közt ùjbòl Botka és Bogní r tûntek ki, de Kundrí knak is voltak egy néhí ny jò megmozdulí sai is.

Csonka jobban jí tszott, mint még a Slovanec ellen mérkôzésen.

Kleinheislere jòl vigyí ztak, mégis sikerültek neki kitörései. Ez jò jel a Fradi szí mí ra, amikor egy hatí rozottan védekezésre beí llìtott csapatal kell kûzdenie.

Elsô benyomí som, hogy ez a Sparta elleni meccs nem Volt olyan lí tví nyos, mint a Rapid elleni.

De ez a benyomí s bizonyí ra megví ltozna, ha még egyszer megnézném a meccset.

A Rapid és az FTC jí tékstilusa inkí bb hasonlìtott egymí séra mint a Spartara.

Talí n ez azzal is van összefügésben, hogy mindkét zöld-fehér csapat jelenleg hasonlò problémí kal küzközdik.

2. FÉLIDŐ
    Véget ért a mérkőzés!
    86. perc: az egyik cseh óriásit lőtt, 25 méterről. A kemény löketet Dibusz nagyot vetődve védte.
    80. perc: Dilavert kellett ápolni, nem is folytatja az osztrák játékos. A helyére Csernik Kornél érkezett.
    78. perc: Varga léphetett volna meg a jobb szélen, de nem volt elég gyors, í­gy ketten is utolérték, és szerelték.
    73. perc: egy távoli Sparta-próbálkozást védett Dibusz.
    70. perc: Djuricin közeli lövése elakadt egy védőben. Túl nagy volt a 16-oson beüli népsűrűség.
    69. perc: Djuricin indí­totta Vargát, a cseh védő azonban megelőzte a magyar játékost.
    63. perc: Kundrák jól cselezett a balon, a kapu elé tett labda leragadt Djuricinnál, nem tudott lőni a csatár.
    60. perc: ez a félidő a csehekről szól egyelőre, bár nem tudnak ők sem helyzetet kialakí­tani.
    58. perc: Varga Roland, Bognár István, Kundrák Norbert és Csonka András lépett pályára. Lejött Hüsing, Hajnal, Radó, Kleinheisler.
    50. perc: a félidő első 5 percében még nem nagyon jött ki a saját térfeléről a Fradi.
    46. perc: a szünetben Böde helyett Djuricin állt be, Amadout pedig Lovrencsics váltotta.
    Elkezdődött a második játékrész!
    1. FÉLIDŐ
    Véget ért az első félidő!
    42. perc: valamivel több, mint 20 méterről, majdnem középről végezhetett el szabadrúgást a Sparta. A lövés végül a sorfalban álló cseh játékost találta el. Erre kár volt ilyen sokat készülni.
    Az utóbbi percekben is a Sparta birtokolta a labdát, de a Fradinak is volt egy-két jobb megindulása.
    33. perc: Kleinheisler szerzett labdát, majd húsz métert futott a védője elől, mielőtt az szabálytalanul megállí­totta volna. A 16-os sarkától elvégzett szabadrúgást elrontotta a Fradi, még kapuralövés sem lett belőle.
    28. perc: a Praha védője, Kadlec nagyot hibázott utolsó emberként.Az egyensúlyát vesztett hátvédet természetesen simán elnyomta Böde, és a kapura tört. Kadlec a hibáját javí­tandó utolérte a magyar csatárt, és belelépett a lövésbe.
    24. perc: a mérkőzés első szögletét végezték el a csehek. Egy jól sikerült figura végén Lafata lőtt laposan, Dibusz azonban résen volt. A kipattanóból is helyzet lett, abba viszont már nem kellett beleavatkoznia a magyar kapusnak.
    22. perc: az utóbbi percekben inkább a Sparta birtokolta a labdát, de helyzetet nem alakí­tottak ki.
    17. perc: ezúttal Kleinheisler indult lesről, az FTC-nél ez már a harmadik ilyen alkalom. Nagyon gólt akar szerezni a Fradi.
    14. perc: az egyik cseh játékos lövését/passzát Dibusz szedte fel a földről.
    11. perc: kezdeti tanácstalanság után Csukics remek labdával indí­totta Amadout. A balon elfutó nigeri kapu elé tett passzáról Böde lemaradt, a hosszún érkező Radó azonban kapura lőtt, de próbálkozását fogta a csehek kapusa. Szép játék volt.
    7. perc: a csehek játékosa próbálkozott távolról. Nem tévedett sokat, a jobb felső mellé csavart.
    5. perc: az utóbbi percekben átvette az irányí­tást a Fradi, Amadou kétszer is meglépett volna, egyszer szabálytalanul rázta le a védőjét, a második alkalommal pedig lesen találta a labda.
    1. perc: A Sparta kezdte a meccset. Botka egy ütközés után már az első percben a földön maradt. Nem tűnik súlyosnak a sérülése, a védő folytatni tudja a játékot.
    Elkezdődött a mérkőzés!
    Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Sparta Praha labdarúgó felkészülési mérkőzés online tudósí­tásában! Hamarosan kezdünk!

ELŐZMÉNYEK

A Ferencváros január 23. és február 1. között Spanyolországban edzőtáborozik . A zöld-fehérek korábban már megmérkőztek a Rapid Wiennel, melytől 1–0-ra kikaptak, a Slovan Libereccel pedig 3–2-t játszottak, a csehek javára.

Az FTC aktuális ellenfele, a Sparta Praha a cseh élvonal 3. helyén áll, az Európa-ligában pedig még mindig versenyben van – a legjobb 32 között az FK Rosztovval került össze.

A Fradi vezetőedzőjével, Thomas Dollal az edzőtábor utolsó napjaihoz érkezve a fradi.hu készí­tett terjedelmes interjút, melyben a német mester az edzőtáborban folyó munkáról, Gera Zoltán hiányáról, az újonnan érkezőkről, az edzőmeccsekről, a tavaszi célokról, az egészséges rivalizálásról beszélt.