2017.II.11. MK, Ferencváros – Bp. Honvéd: 2-1

6 hozzászólás a(z) 2017.II.11. MK, Ferencváros – Bp. Honvéd: 2-1 bejegyzéshez

• Azt, hogy a csapat most csiszolòdik össze, nem nagyon lehetett észre venni.

A fiùk szép meccset jí tszottak.

Nekem az Amadou (Amadé, Mozart mí sodneve) nagyon jòl tetszett, de Kleinheisler is jòl adogatta a labdí kat Amadou-nak Djuricin-ek és Bödének egyarí nt.

A védelem szolid benyomí st keltett és szorgalmassan belakapcsolòdtak a tí madí sokban is.

Botka, érthetô okok miatt, nem tudta megmutatni, hogy mit tud.

Sajní lom, hogy Radò Andrí s nem jí tszik többet. Mi is lehetne ennek az oka ? Igaz, ô mindig földre kerül, mert az ellenfelei a legtöbb esetben erôsebbek ní la, de azért ha meg tud iramodni, Amadou mellett és Vargí val együtt bizonyí ra a leggyorsabbak.

A Fradi jí téka mindig is gyors jí ték Volt.

Bizok a toví bjutí sban.

• Leandro-Honvéd “2:0”. Hiszen kirúgott egy gólba tartó labdát, és befejelte (te jó ég, fejelt ő gólt egyáltalán?) a mienket a Honvéd kapujába.
    Egyébként az újak nekem tetszettek. Kleini és az új csokigyerek kifejezetten tetszettek. A védelem sem volt rossz, de még össze kell szokniuk.
    Amúgy egész jó kis meccs volt, mégjobb lett volna, ha a kispestiek nem szépí­tenek.

• Megint hagytuk, igaz ezuttal csak “feltérdelni” az ellenfelet…

Kiütéssel kellett volna nyernünk.
    A visszavágón is 2:1-re nyerünk és MEGYÜNK TOVÁBB !!!

• Tényleg jó meccs volt, kár volt a bekapott gólért, de reálisan nézve “csak” egy góllal voltunk jobbak, ami ha bajnoki akkor három pontot ér, de itt még izgalmas lehet a visszavágó. Az újakról egy mérkőzés után nehéz véleményt formálni, de Moutari remek igazolásnak tűnik. A sok új játékos miatt néha akadozott az összjáték, de voltak biztató periódusaink is. Továbbra is gondot látok a középhátvéd posztján és valamit kezdeni kéne a balfutó pozí­cióval is, hiszen Djuricin befejező csatár, a többi szélsőnk meg jobblábas: Radó, Lovrencsics, Varga, Moutari.
    Kezdésnek nem volt rossz, de a neheze csak most következik.

94. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!
    91. perc: négy perc hosszabbí­tás lesz.
    90. perc: Lovrencsics váltotta Djuricint.
    Ez a gól még sokat érhet a párharc során!
    89. perc: GÓÓÓÓL!!! A szögletet követően Eppel csúsztatott bele a labdába, LANZAFAME pedig közelről a kapuba bombázott. 2–1!
    88. perc: Ikenne-King jobb oldali beadását Dilaver fejelte ki, nagyot mentett a bosnyák.
    84. perc: Moutarit Radó váltotta.
    82. perc: több Honvéd-kí­sérlet, mindet megúszta a Fradi, végül Hidi lőtt mellé.
    81. perc: Leandro buktatta Ikenne-Kinget, sárga lap.
    80. perc: Vasziljevics váltotta Gazdagot az egyik oldalon, mí­g a másikon Hajnal Kleinheislert.
    73. perc: Sternberg indí­tása után Djuricin lesen.
    Kleinheislert cukkolja egy kicsit a vendégtábor, azt kérdezik tőle, hogy megy neki a német nyelv…
    67. perc: GRÓF! Moutari ment el nagyon szépen Baráth mellett a jobb oldalon, középre lőtt labdáját Böde húzta egyből kapura, Gróf hatalmas bravúrral mentett.
    65. perc: Hidi lőtt í­géretes szabadrúgás-pozí­cióból nagyon fölé.
    64. perc: Lanzafame cselezgetett, de nem talált lövőhelyzetet, í­gy Kabanguhoz passzolt, akinek lövését blokkolták, majd a támadó szabálytalankodott
    63. perc: Djuricin lépett ki a jobb oldalon, középre tett labdájára azonban nem érkezett társ.
    60. perc: Djuricin cselezgetett a jobb oldalon, majd lőtt, kí­sérlete meg is pattant, í­gy Gróf könnyedén védte.
    57. perc: Holender helyett Kabangu a pályán.
    55. perc: Djuricin szerzett gólt – lesről. Nem adta meg a játékvezető.
    54. perc: Djuricin és Lovric kapott össze egymással, sárga mindkettejüknek.
    53. perc: Laczkó helyett Baráth a pályán.
    52. perc: GÓÓÓÓL!! A szögletet követően Koch fejelt, azután még tisztázott a Honvéd-védelem, de Gera visszafejelte a labdát, LEANDRO pedig a kapuba csúsztatott. 2–0!
    51. perc: Leandro szabadrúgása elakadt a sorfalban.
    50. perc: Laczkó rántotta le Bödét, sárga lap.
    49. perc: Hidi lövését védte Dibusz.
    46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!
    Nincs csere a szünetben.
    Jár a dicséret, kiváló első félidőt láthattunk!
    45+2. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
    45+1. perc: LÉC A MÁSIK OLDALON IS! Moutari lépett ki a jobb oldalon, duplázhatott volna, lövése azonban a lécen csattant!
    45. perc: LÉC! A szabadrúgás után Eppel fejelt kapura szabadon, Dibusz mozdulni se tudott, de a kapufa mentett.
    45. perc: nem az első Botka-fault, ezért már járt a sárga lap.
    43. perc: Dilaver indí­tására mélységből indult Kleinheisler, í­gy nem volt lesen, középre lőtt labdáját azonban kivágták a Honvéd-védők.
    Inverz szélsők a Fradinál: Moutari és Djuricin helyet cserélt egymással.
    41. perc: í­géretes szögből végezhetett el szabadrúgást Lanzafame, de kí­sérlete elakadt a sorfalban. A szöglet után megint ő veszélyeztetett, egy szép csel után ballal lőtt mellé.
    40. perc: Lanzafame szép keresztlabdáját Ikenne-King vette át remekül, majd lőtt is, Dibusz védett.
    37. perc: Kleinheisler szépen hozta ki a labdát, jól is vette észre Moutarit a jobb oldalon, de hosszú volt az indí­tása. Járt neki a taps ettől függetlenül.
    A gólszerzőt találata után ápolni kellett, Laczkó és Kamber is megrúgta.
    33. perc: GÓÓÓÓÓL!!! MOUTARI szemfülesen szerzett Laczkó elől labdát (igaz, ehhez a felkarját is használta), kilépett vele, majd nem hibázta el a ziccerét. 1–0!
    29. perc: Kleinheisler szögletét Dilaver lőtte mellé.
    27. perc: MAJDNEM OTT VAN A MÁSIK OLDALON IS! Hidi lövése megpattant Kochon, Leandro a gólvonalról vágta ki a labdát!
    26. perc: MAJDNEM OTT VAN! Az első villanás Kleinheislertől! Az irányí­tó kiváló beadásáról éppen csak lemaradt Böde!
    24. perc: BÖDE! Djuricin szöglete után a rövidre érkezett és egyből kapura lőtt az üresen maradt Böde, de nem találta el a kaput.
    22. perc: Djuricin adott kiváló labdát Moutarinak, aki visszaadta volna a feladónak a labdát, ám a védelem figyelt.
    19. perc: Dilaver adta el a labdát, majd buktatta Gazdagot, a bí­ró sí­pja azonban néma maradt.
    „Az idén is szeretnénk valamit nyerni a Honvéddal, erre ezúttal is a kupában van a legnagyobb esélyünk. Persze reálisan nézve nem mi vagyunk Magyarország legerősebb csapata” – nyilatkozta korábban Rossi, éppen az októberi, Ferencváros elleni vereség után.
    17. perc: Lovric buktatta Kleinheislert, majd gyorsan elvégezte a szabadrúgást Leandro, Böde elől Eppel (!) mentett.
    A kezdeti nagy lendület és helyzetözön után kicsit leült a meccs. Vagy jön derült égből a villámcsapás?
    12. perc: egy percen belül másodszor lesen Moutari.
    Egyelőre kiváló a meccs!
    8. perc: Nagy Gergő kapáslövése is csak kevéssel ment mellé!
    7. perc: ÚJABB HONVÉD-ZICCER! A szöglet után Lovric és Eppel is fejelni tudott, centikkel ment mellé!
    6. perc: HOPPÁ! Hidi gyönyörű távoli lövése a jobb felső sarok felé tartott, Dibusz azonban pompás védéssel hárí­tott!
    5. perc: HELYZET! Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Djuricin nem tudta jól átvenni a labdát, ami í­gy Böde elé került, a center azonban nem találta el a kaput, oldalháló lett.
    4. perc: Dilaver rúgta meg Gazdagot, szabadrúgás a jobb oldalról. A beí­velést Dibusz könnyedén lehúzta.
    3. perc: Djuricin kapott jó labdát, de lesen volt és nem is tudta jól átvenni.
    2. perc: Leandro indí­tása hosszú a jobb oldalon Moutarinak.
    Kezdjük is a találkozó egyik legnagyobb pikantériájával, Botka Endrével, aki a riválishoz igazolt a télen, ezt pedig a Honvéd-szurkolók nem fogadták nagy örömmel, már a találkozó előtt is kifütyülték és rigmusokkal találták meg.
    1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
    SZÓLJON HOZZÁ, KOMMENTELJEN ITT!
    Már a pályán a csapatok, hamarosan kezdünk!

A Honvéd-tábor
    „Nem szeretném túlzásba vinni a Honvéd elemzését, a héten a futballistáimmal beszéltünk róluk eleget. Ismerjük, tudjuk a gyenge és erős pontjait az ellenfélnek, a házi feladatot megcsináltuk, nem hinném, hogy nagy meglepetés érhet bennünket. Sejtem, milyen játékrendszerben lépnek pályára a honvédosok, persze aztán a kezdő sí­pszó pillanatában majd meglátjuk, valóban í­gy van-e. Arra kértem a játékosokat, mi leginkább magunkra koncentráljunk. Akkor járunk a legjobban…”
    „Remélem, izgalmas, szórakoztató kilencven perc lesz, és mi nyerünk! Marco Rossival kölcsönösen tiszteljük egymást, annak idején évekig futballoztam Olaszországban, tudom, milyenek az ottani emberek. Marco Rossinak pedig kijár a tisztelet, Kispesten sokszor nehezebb anyagi körülmények között is kihozza a maximumot a csapatból. Biztos vagyok benne, ezúttal is szoros mérkőzést játszunk.”
    „Nem bánom, hogy éles mérkőzéssel kezdődik az év. Már csak azért sem, mert úgy látom, a héten ettől még csak motiváltabbak voltak a labdarúgók az edzéseken. Mindenki a csapatba akart kerülni, mindenki úgy hajtott a tréningeken, mintha az élete múlna rajta. Ebből csak hasznot húzhatunk. Jó megérzéseim vannak az előttünk álló idénnyel kapcsolatban.”
    „A télen sokat léptünk előre, novemberben, decemberben leginkább a tempóval volt gondunk, akcióban, gondolkodásban a tavasszal mindenképpen gyorsabbnak kell legyünk. Az pedig számomra igazából mindegy, hogy ötödik, vagy hatodik sebességi fokozatba kapcsolunk, a lényeg, hogy az őszihez képest lendületesebbek legyünk” – mondta Thomas Doll a Nemzeti Sportnak.
    Öt új igazolás is ott van a Fradi kezdőcsapatában! Botka Endre épp korábbi klubja ellen mutatkozhat be tétmeccsen a zöld-fehéreknél, rajta kí­vül Kleinheisler László, Julian Koch, Amadou Moutari és Janek Sternberg is pályán lesz a kezdő sí­pszónál.
    Véget ért már néhány mérkőzés az MK-nyolcaddöntő első találkozóiból, ezekről bővebben IDE KATTINTVA olvashat!
    KÖSZÖNTJÜK KEDVES NÉZŐINKET A FERENCVÁROS–HONVÉD MAGYAR KUPA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ TUDÓSíTÁSÁBAN! HAMAROSAN KEZDETÉT VESZI A TALÁLKOZÓ!