2017.IV.26. MK, Ferencváros – Budafoki MTE: 8-0

7 hozzászólás a(z) 2017.IV.26. MK, Ferencváros – Budafoki MTE: 8-0 bejegyzéshez

• Láttam kedvező jeleket, figyelembe véve azt, hogy az ellenfél NB III-as volt, de a Vidit viszont kiejtette. Bognár, Varga, Gera, Sternberg kimondottan jól játszott. Megdöbbentő volt viszont a jelenlegi “B-közép”-nek nevezett gyülekezet viselkedése. 2:0 után “Indul a busz!” -- skandálásába kezdtek, többet foglalkoztak az Újpest szidalmazásával, mint a saját csapat biztatásával. Gratulálok a Budafoki tábornak! Irigylésre méltóan biztatták csapatukat.

• Helyén kell kezelni ezt a meccset.Bentről figyeltem az eseményeket,igaz csak eredménykövetés formájában.Most az összefoglalót látva,érthetetlen,hogy Bognár és Varga miért nem állandó kezdőjátékos.Remélem,ahogyan már ezerszer í­rtam,hogy Nalepa,Dilvaver,Drjucin-aki most igaz 2 gólt rúgott,de azokat is majdnem elügyetlenkedte-és persze Sternberg,Hüsing is megy a “levesbe”.Idegenlégiósok terén Moutari jó vételnek számí­tott.-fradi szinten…
    Kár,hogy a bajnokság már nem elérhető.

Remélem Lalolib ide is fog í­rni,nagyon várom,hogy tudjam mi van vele!!!

• Rég volt ilyen hangulat a stadionban…
    (Erre szoktak visszakérdezni, hogy Degecről származol-e?)

• Szép játék, nagyszerű helyzetkihasználás. Folyt.-nak kell köv.-nie a bajnokságban, az MK megnyerésével és az EL-ben (vagy a BL-ben…?) ….

91. perc. ITT A VÉGE! A FERENCVÁROS 8–0-RA GYŐZ, VISZONT A STADIONBAN AZ „EZ BUDAFOK!” KÓRUS ZENG. Az FTC gyakorlatilag döntősnek tekinthető, a Budafoknak lesz egy örömjátéka a visszavágón. A másik ágon a Vasas 2–0-s előnyből várhatja a Mezőkövesd elleni visszavágót. Köszönjük figyelmüket!
    86. perc. Ugrálnak a budafokiak 0–8-nál, az ő hangjuktól zeng a Groupama Aréna. Le a kalappal, óriásit szurkolnak a vendégek drukkerei, ezt a menetelést még sokáig emlegetni fogják.
    84. perc. AZ UTOLSÓ CSERE. Ihrig-Farkas helyére Huszty érkezik a Budafokba.
    84. perc. CSERNIKNEK NINCS SZERENCSÉJE! Szépen játssza magát tisztára az FTC 17-ese, de erős, középre, a léc alá tartó lövését a magasba üti Szabó, hogy aztán a kapu felé eső labdát szögletre piszkálja!
    80. perc. NINCS SZÉPíTÉS! Prukner László arcára í­rva a fájdalom. Ihrig-Farkas küzd nagyot Csukics mellett, de próbálkozását Nalepa menti a gólvonal elől vállal. A lepattanó labdát megpróbálják a kapuba gyötörni a vendégek, de nem járnak sikerrel. Óriási „Mindent bele!” a budafokiaktól a lelátón.
    78. perc. MÉG KÉT HELYZET! Sternberg a félpályától indulva egyszerűen átkí­gyózik a budafoki védelmen, senki sem állí­tja meg. Egész addig, amí­g Szabó nem érkezik, és nem véd még egy nagyot. Fél perccel később Csukics fejese keresi el nagyon kevéssel a kaput, a keresztlécen megcsúszva.
    76. perc. NA, ILYET SE LÁTUNK GYAKRAN! Varga próbál gólt rúgatni Csernikkel, remekül adja jobbról keresztbe a labdát, ám a hosszún érkező társ kihagyja a ziccert, illetve a kétségbeesetten keresztbe vetődő Szabó ment lábbal, fantasztikus bravúrral!
    75. perc. Lovrencsics gondol egy nagyot és merészet, és hatalmas lövést ereszt meg 29 méterről, mellé-fölé. Nem volt ám rossz kí­sérlet!
    74. perc. Megint Kovács Dávid veszélyeztet és készí­ti le lövésre a labdát Vankónak, a kí­sérlet szögletre pattan. A sarokrúgást Holczer simán lehúzza.
    72. perc. Kovács jut túl a bal szélen Lovrencsicsen, Ihrig-Farkashoz továbbí­t, ő viszont nem tudja pontosan középre tenni a labdát, í­gy nincs veszély.
    65. perc. Vankó átlövését kell védenie Holczernek.
    64. perc. Kovács Dávid kap egy remek labdát a bal szélen, Lovrencsics nyargal utána, kicsit megrángatja. Kovács esik, de nem kap szabadrúgást, pedig finoman fogalmazva is gyanús volt az eset.
    61. perc. A harmadik és utolsó FTC-csere, Moutari helyére Csernik áll be.
    60. perc. HELYZET! Ihrig Farkas kerül helyzetbe egy jobb oldali beadás és Csizmadia csúsztatása után, Lovrencsics szorí­tásában félmagasan kapura lő, Holczer szép reflexszel menteni tud.
    59. perc. Kovács Dávid dolgoztatja meg Holczert, aki biztosan véd.
    58. perc. MÁR 8–0, MEGINT DJURICIN! Varga Roland a tizenhatos vonaláról stukkolja balra, az osztrák csatár elé a labdát. Djuricin köszöni szépen, laposan a hálóba lő.
    56. perc. EZ PEDIG 7–0, DJURICIN! Szép akció, Vargának teszi ki a labdát Djuricin, a szélső laposan visszatálal elé, Djuricin pedig megpattanó lövést küld a budafoki kapuba. Ez is sakk-mattra kijátszott akció volt. Megússza-e tí­z alatt a BMTE?
    55. perc. GÓÓÓL, BÖDE, EZ MÁR 6–0! A budafokiak elalszanak egy gyorsan elvégzett szabadrúgásnál, Böde Dániel kilép a védők közül balösszekötőben és higgadtan, laposan a hálóba lövi a ziccert.
    52. perc. Egész jó szögből budafoki szabadrúgás, nyilván rádurrantják. Kovács Dávid tüzel 26-ról, nem túl jól, magasan fölé száll a labda.
    49. perc. Varga lő rá éles szögből, balról egy szabadrúgást, Szabó Balázs üggyel-bajjal védeni tud.
    46. perc. Folytatjuk is, kezd a Ferencváros! Leandro már az első félidő alatt kisebb ápolásra szorult, elképzelhető, hogy sérülés miatt kellett cserélni.
    SZÜNET. Kettős csere itt, kettős csere ott. Az FTC-nél Leandro helyett Csukics, Gera helyett Djuricin a két váltás. A Budafoknál Margitics helyére Khiesz áll be, Grúz helyére Fekete.
    45. perc. VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! A Ferencváros minden bizonnyal a mérkőzést és a továbbjutást is eldöntötte, a ví­rus gyengí­tette Budafok megrogyott a játékrész második felére. A vendégeknek alighanem a különbség minimalizálása lehet innen a cél. A két osztály különbség nagyon is kijön a csapatok közül.
    44. perc. SAKK-MATT, 5–0, MOUTARI! Bognár pazar labdát í­vel a védők közül kilépő Leandro elé, aki megnézi magának a kapust, majd balra passzol, Moutari az üres kapuba továbbí­t. Kiütés!
    A hivatalosan megadott nézőszám 4055.
    40. perc. ÜGYES KOMBINÁCIÓ, BOGNÁR ISTVÁN, 4–0! Varga Roland nem beí­veli a labdát, hanem laposan bepasszolja azt a balról keresztbe mozgó Bognárnak, aki egyből a kapu bal oldalába lő. Ezt megették a vendégek.
    40. perc. Vég Bence, a BMTE balhátvédje kap teljes joggal egy sárga lapot, lerántásért.
    38. perc. EZ NEM ZICCER, EZ GÓL, VARGA ROLAND, 3–0! Most Sternberg a kulcsszereplő, egy indí­tással kilép a balhátvéd a szélen, remekül passzol keresztbe, Vargának annyi dolga van, mint Bödének a második gólnál, közelről az üres kapuba lőni. Egy percet tévedett az FTC, mert a 13. és a 26. perc után a 39. percnek kellett volna következni gólügyileg…
    36. perc. ZICCER! A jobb oldali szögletrúgásra Vaszicsku Gergő emelkedik, és tiszta helyzetből, közelről a jobb oldali kapufa mellé bólint. Vaszicsku a Sopron ellen is csapata egyik legveszélyesebb embere volt védő létére.
    35. perc. Tombol a budafoki kanyar, Margitics ügyesen kiharcol egy szögletet Sternberg szorí­tásában.
    34. perc. MEKKORA VÉDÉS! Bognár hozza befelé a labdát balösszekötőből, majd megcélozza a rövid sarkot 19-ről, Szabó repül és kitolja a labdát.
    33. perc. Margitics kapja a mérkőzés második sárga lapját.
    29. perc. Kovács Dávid elől tisztáz szöglete Leandro. A BMTE kifejezetten veszélyes volt a Soproni VSE elleni negyeddöntőn ilyen szituációk után. Ez viszont az FTC és nem az SVSE, ráadásul rossz a szöglet is.
    26. perc. 2–0, BÖDE DÁNIEL A GÓLSZERZŐ! Bognáré a kulcspassz, aki kiugratja a jobb szélen Varga Rolandot. Az imént besárgult támadó pontosan és laposan centerez, Böde Dánielnek már csak az üres kapuba kell rúgnia a labdát, megteszi. Úgy látszik, a 13. perc és többszörösei a szerencsétlen számok a budafokiaknak.
    25. perc. Elég nagy a káosz a budafoki tizenhatoson belül, Varga felpörgeti a labdát, majd elesik három védő szorí­tásában, holott szabálytalanság nem történt. Szabadrúgás kifelé, Varga Roland kap egy sárga lapot műesésért.

A budafoki kapu mögötti ferencvárosi zóna. Nincs tömeg
    24. perc. Már megint a nagyon aktí­v Moutari veszélyeztet, eltolja a labdát Szabó kapus mellett is, ám a kapuvédő odapiszkál, a védők meg menteni tudnak.
    23. perc. Varga lép meg a jobb szélen, laposan keresztbe adja a labdát, Mourari lőne, ám „felszedik az ütőjét”, kirúgás következik.
    21. perc. Leandro indí­tja Sternberget, aki beadásával Moutarit keresi, Csizmadia tisztáz.
    18. perc. TE JÓ ÉG! Dilaver stukkol keresztbe a kapu előtt egy labdát, középen jön Nalepa, akinek két méterről az üres kapuba kellene bólintania, ehelyett fölé fejel.
    17. perc. Bognár ugratja ki remekül a Margitics háta mögé besettenkedő Moutarit, a szélső kapura húz, de se lőni, se beadni nem tud rendesen, Margitics visszasprintel és tisztáz.
    15. perc. Az első szép budafoki akció a meccsen, lövésig is játszanak egy kontrát, más kérdés, hogy a próbálkozásban nincs erő, Holczer simán hárí­t.
    13. perc. GÓL, VEZET A FERENCVÁROS, 1–0! Bognár István hozza a labdát jobbösszekötőben, mivel nem lépnek ki rá, 23 méterről ellövi a labdát, precí­zen és erősen, az be is vágódik a jobb alsó sarokba. Nagyon szép találat!

A budafoki tábor
    Nagyjából 2500 néző a lelátón, közel 1000 budafoki a sarokban, és őket halljuk inkább egyelőre. A hazai B-közép szinte üres.
    10. perc. A második helyzet: megint Böde, a válogatott középcsatár rosszul találja el a labdát, í­gy nem veszélyezteti a kaput.
    9. perc. Az első helyzet! Bognár István lép ki a védők közül és balra, a center Böde Dánielhez passzol, aki elől nagy helyzetben menteni tudnak a védők.
    6. perc. Moutarit rúgja fel Vaszicsku, szabadrúgás balról befelé. Varga teker a rövid felé, a csúsztatást Csizmadia szögletre tisztázza. Kialakul egy kis nyomás a BMTE kapuja előtt, helyzet viszont nem.
    4. perc. Thomas Doll magából kikelve magyaráz egy pocsék Moutari-passz után. Egyelőre se helyzet, se folyamatos játék.
    A budafoki pályát 1935-ben pont az FTC elleni mérkőzéssel avatták, a Ferencváros 10:3-ra győzött, volt minden: tömeg, lelátói vita, polgármester és miniszteri tanácsos, zenekar és ünneplés. Egy idézet a korabeli beszámolóból: „Most nem alakul ki játék és a figyelem a nézőtér padsorai felé irányul, ahol Rácz Vilmos, a hí­res párbajhős összekülönbözött egy nézővel. Hosszas szóváltás után kibékülnek.”
    1. perc. A Budafok kezdte a találkozót. Zöld-fehérben azt FTC, piros-feketében a BMTE.

A másik elődöntőben a Vasas 2–0-ra legyőzte a Mezőkövesdet, í­gy jó helyzetből várhatja a visszavágót.
    ELŐZMÉNYEK
    A Magyar Kupa történetében csak ötször fordult elő, hogy harmadik ligás vagy alacsonyabb osztályú csapat jutott be az elődöntőbe. Legutóbb az 1999–2000-es kií­rásban a Tápiószentmárton volt képes erre a bravúrra, a Vasas búcsúztatta.
    Az FTC-ben Dibusz Dénes sérült. A Budafoknál Pölöskey Péter térdszalaghúzódással dőlt ki, ez nagy veszteség a vendégeknek, valamint Illés Dávid lázas beteg. A budafokiakat egy ví­rushullám sújtja, a keret jó része betegséggel küszködött.
    A BMTE keretéből Oláh Lóránt és Pölöskey Péter a DVSC, mí­g Csizmadia Csaba a Videoton labdarúgójaként nyert korábban Magyar Kupát. A három rutinos játékosban szintén közös, hogy voltak a Ferencváros játékosai, csakúgy, mint Grúz Tamás, és ugye a budafoki edző, Prukner László is volt az FTC trénere.
    A Budafok egyébként hat fordulóval a vége előtt hét pont előnnyel vezeti a Szigetszentmiklós és tizeneggyel a PMFC előtt az NB III Középcsoportját. Az FTC 42 pontot szerezve negyedik az NB I-ben, lemaradása a listavezető Bp. Honvédhoz és a második Videotonhoz képest nyolc, a harmadik Vasashoz képest öt pont.
    A nap epikus bevonulása: a BMTE szurkolói Budafok-Tétény önkormányzatának jóvoltából szurkolói különvillamossal érkezhettek meg az Üllői útra.
    JÓ ESTÉT KíVÁNUNK! A labdarúgó Magyar Kupa második elődöntőjében a cí­mvédő Ferencváros az NB III-as csapatként a legjobb négy közé bejutó, fantasztikus menetelést bemutató Budafoki MTE-t fogadja. A párharc kétmérkőzéses, a visszavágót május 17-én játsszák a Promontor utcában.