4 hozzászólás a(z) 2017.XI.18. Paks – Ferencváros: 0-2 bejegyzéshez

PERC
    Véget ért a mérkőzés!
    90+3.
    PERC
    GÓÓÓL!!! Teljesen kinyí­lt a Paks, Gorriarán hozta helyzetbe Amadou Moutarit, aki beállí­totta a végeredményt. (0–2)
    90.
    PERC
    Három perc a ráadás.
    89.
    PERC
    Nikházi kapott sárga lapot Dibusz „felrúgásáért”. A kapus óriásit szí­nészkedett.
    89.
    PERC
    Próbálkozik a Paks, de már csak egy perc van hátra a rendes játékidőből. Böde sérülése miatt lehet számí­tani 2-3 perc hosszabbí­tásra is.
    84.
    PERC
    HELYZET! Lovrencsics Balázs bal oldali beadását Moutari közelről mellé lőtte. Óriási helyzet volt.
    81.
    PERC
    Itt az utolsó vendég csere is: PaintsilAmadou Kalala
    80.
    PERC
    Vendégként a legutóbbi négy mérkőzésén nem kapott ki a Fradi.
    76.
    PERC
    Az utolsó cserelehetőséget is kihasználta Csertői: VágiNikházi
    74.
    PERC
    A hazaiaknál Szakályhelyett Hahnérkezett.
    74.
    PERC
    Bödenagy tapsot kapva lesántikált, Lovrencsics Balázs váltotta.
    72.
    PERC
    Böde meghúzódott, combját fájlalva azonnal jelezte, hogy cserét kér.
    66.
    PERC
    A kilenc Pakson játszott mérkőzésből haton négy vagy több gól esett. Úgy néz ki, ma romlik a gólátlag.
    64.
    PERC
    Azonnal helyzetbe került a Paks, Szabó beadását Papp 8 méterről fölé fejelte.
    63.
    PERC
    Változtatott a Fradi is: LeandroBotka
    57.
    PERC
    Bartha egyébként megszédült, ahogy jött le a pályáról, be is ment egyből az öltözőbe.
    56.
    PERC
    Cserélt a Paks: HarasztiBartha
    51.
    PERC
    Kulcsár beadását Botka tisztázta Bartha elől.
    49.
    PERC
    Egy szöglet után Szabó fejelt, próbálkozása a földről fölé pattant.
    46.
    PERC
    Elkezdődött a második félidő!
    FÉLIDŐ
    Az első 15-20 percben egyértelműen a Ferencváros irányí­totta a meccset, Paintsil találatával vezetést is szerzett, a játékrész közepétől aztán magára talált a Paks és több helyzetet is kialakí­tott, de egyenlí­teni nem tudott.
    PERC
    Böde Vágival birkózva fejelt, a játékvezető a sí­pjába fújt, majd kifelé í­télt szabadrúgást. Lesen volt a Fradi csatára.
    37.
    PERC
    HELYZET! Kulcsár verte át a védőjét bal oldalt, beadásáról Szakály lekésett, Vági vetődve bele tudott fejelni, de próbálkozása mellé szállt. Az eddigi legnagyobb hazai lehetőség volt.
    33.
    PERC
    A kezdeti iram mostanra visszaesett. Továbbra is a Ferencváros birtokolja többet a labdát, de éledezik a Paks is.
    25.
    PERC
    Nem könnyű túra a paksi egyetlen csapatnak sem: Csertői Aurél gárdája a legutóbbi 23 hazai élvonalbeli bajnokijából csak kettőn szenvedett vereséget, egyszer a Diósgyőrtől, egyszer a Videotontól. Igaz, a fennmaradó 21 találkozóból 13 döntetlenre végződött, tehát a pontszerzés azért reális célkitűzés a vendégcsapatoknak.
    21.
    PERC
    Az első ferencvárosi szögletből Otigba bólintott mellé.
    21.
    PERC
    Gorriarán ugratta ki Paintsilt, ezúttal is Gévay mentett jó érzékkel.
    19.
    PERC
    Szép támadást épí­tett a Paks, Kulcsár és Papp kényszerí­tőzött, előbbi lövésig is jutott, Dibusz védett.
    15.
    PERC
    Az első 15 percben veszélyesebb volt a Fradi, de a Paks is mutatott már szép dolgokat a mezőnyben. Egész jó a meccs.
    14.
    PERC
    Priskin cselezett a büntetőterületen belül, majd Gévay szerelése közben elesett a támadó. Nem történt szabálytalanság.
    12.
    PERC
    Thomas Doll a kispadtól messze dirigál övéinek, Csertői Aurél egyelőre ülve figyeli a történéseket.
    11.
    PERC
    Szélesi Zoltán is a helyszí­nen tekinti meg a mérkőzést.
    10.
    PERC
    Paintsil került megint nagy helyzetbe, 14 méterről szépen tekert kapura, Verpecz nagyot vetődve védett, a kipattanót hiába passzolta az üres kapuba Böde, lesen ért labdához.
    9.
    PERC
    Most a Paks jutott el a vendégek 16-osáig, ám túlerőben voltak a védők.
    7.
    PERC
    Az FTC az előző 11 bajnoki mérkőzésének mindegyikén szerzett gólt, legutóbb – augusztus 6-án – a Debrecen tudta lenullázni (no meg a Magyar Kupában a Kisvárda – október 24-én).
    4.
    PERC
    GÓÓÓL!!! Botka adott be laposan jobbról, Paintsil állí­tgatás nélkül 8 méterről a kapuba lőtt. (0–1)
    2.
    PERC
    HELYZET! Priskin elé került a labda a 16-oson belül, Vági még kellőképpen meg tudta zavarni, és Verpecz is védett.
    01.
    PERC
    Elkezdődött a mérkőzés!
    Percekkel a kezdés előtt úgy néz ki, nem lesz telt hát, nagyjából 1800 néző lehet a stadionban. A vendégeknek biztosí­tott jegyek sem fogytak el, a Ferencváros szurkolói egyébként 750 belépőt kaptak.
    A találkozó játékvezetője Berke Balázs.
    A hazaiaknál Lenzsér Bence és Koltai Tamás nem játszhat sérülés miatt, a vendégeknél Varga Roland hiányzik,Gera Zoltán pedig műtét után lábadozik.
    A Ferencvárosé az NB I leghosszabb aktí­v veretlenségi sorozata, az előző nyolc bajnoki mérkőzésén nem szenvedett vereséget, és begyűjtött 22-t a megszerezhető 24 pontból. Az FTC az előző fordulóban a Debrecent verte meg 2–1-re. A Paksiak is jó hangulatban készülhettek a mai mérkőzésre, ők a Haladást múlták fölül ugyanilyen végeredménnyel.
    „Akkor lehet esélyünk, ha bátran, félelem nélkül játszunk – ezt már Papp Kristóf, a paksiak középpályása mondta. – A teher a Fradit nyomja jobban, de mostanra eljutottunk odáig, hogy hazai pályán legalább egy pontot elvárnak tőlünk. A riválisnál sok olyan gyors, támadó szellemű játékos szerepel, akik párharcaik többségét megnyerik, emiatt az egy az egy elleni helyzetekben keményen oda kell tennünk magunkat. Ha teljesen átadjuk a területet a Fradinak, kifárasztanak minket.”
    Dibusz Dénes éppen ezért nem számí­t könnyű mérkőzésre:
    „Szerintem nincs egyértelmű favoritja a meccsnek – mondta a fővárosiak kapusa. – A Paks hazai pályán nagyon kiegyensúlyozott teljesí­tményt nyújt, nekünk pedig nem úgy sikerültek a legutóbbi egymás elleni meccsek, ahogy terveztük. Azért nehéz ellenük, mert a csapat magja évek óta együtt játszik, nagyon egységesek és összeszokottak, ezeken a találkozókon pedig érzésem szerint nekik van kevesebb veszí­tenivalójuk. Küzdelmes kilencven percre számí­tok, de az utóbbi hetekben eredményesen szerepeltünk, bí­zom benne, hogy szombaton sem szakad meg a győzelmi sorozatunk.”
    Ugyanakkor a Paks az utóbbi időben az egyik legnagyobb mumusává vált az FTC-nek, hiszen 2016 áprilisa óta nem tudta legyőzni a tolnaiakat – kétszer ikszelt Csertő Aurél csapatával, kétszer vereséget szenvedett (a mostani idény 5. fordulójában 1–1-es döntetlen született a Groupama Arénában). A párharc történetében eddig egyszer volt (2010 novembere és 2012 között) ilyen rossz sorozata a Fradinak.
    Eddig 19 élvonalbeli mérkőzést játszott egymással a két zöld-fehér csapat. Az örökmérleg a Ferencváros javára billen (4–7–8 a mostani házigazda szemszögéből).
    Köszöntjük kedves olvasóinkat a Paks–Ferencváros NB I-es labdarúgó-mérkőzés online tudósí­tásában!