2018.II.3. Ferencváros – Slaven Belupo: 3-2

A Fradi legyőzte a horvát hetedik helyezett Slaven Belupót

A magyar csapat fordulatos meccsen győzött. A szünetben beálló Gorriarán két gólpasszt adott.
A labdarúgó NB I listavetetője, a Ferencváros szombaton a Népligetben 3–2-re legyőzte a horvát élvonal 7. helyén álló kaproncai Slaven Belupót.

Ferencváros — Slaven Belupo: 3-2 (1-1)
Népliget, 150 néző.
Vezette: Erdős József (Varga G., Farkas D.)

Ferencváros: Dibusz (Holczer, 46.) — Botka (Csonka, 46.), Blazic (Otigba, 46.), Batik (Takács Zs., 46.), Pedroso (Sternberg, 46.) — Leandro (Gorriarán, 46.), Spirovski (Koch, 46.) — Lovrencsics G. (Rui Pedro, 73.), Paintsil (Lovrencsics B., 46.), Moutari (Nagy Do., 63.) – Georgijevic (Böde, 46.)
kispad: Priskin
vezetőedző: Thomas Doll

Slaven Belupo: Markovic — Goda, Kitanovski, Katic, Musa — Vidovic, Puclin (Arap, 68.), Trebotic (Bogojevic, 79.) — Dolezal (Rebernik, 67.), Delic, Ivanovski
vezetőedző: Tomislav Ivković

Gól: Batik (37.), Moutari (46.), Lovrencsics B. (71.) illetve Ivanovski (31.), Vidovic (56.)

A kezdeti tapogatózás után az első nagy helyzetre a horvát kapu előtt került sor, de a télen szerződtetett Dejan Georgijevics ziccerénél Markovic remekül robbant ki.

A kicsit ellaposodó mérkőzés fél óra után pörgött fel ismét, akkor Ivanovszki lövésével vezetést szereztek a horvátok, ám kisvártatva Batik fejesével egyenlí­tett a magyar együttes, í­gy 1–1-gyel fordultak a felek.

Rögvest a szünetet követő első percben aztán újabb gólt szerzett a gyakorlatilag sort cserélő Fradi, Gorriarán lekészí­tése után Moutari vágta a kaproncai kapuba a labdát, tí­z perccel később azonban Vidovic egy kapufáról kipattanót a hálóba pofozott (2–2).

Az utolsó fél órára a kölcsönbe visszaérkező Nagy Dominik is beállt, mí­g Gorriarán újabb előkészí­téséből Lovrencsics Balázs is eredményes volt, í­gy a Fradi 3–2-re nyert.

Thomas Doll: — Jó teszt volt a számunkra a mérkőzés. Mindkét csapat mindent beleadott, remek tempó jellemezte a találkozót. Az eredménytől függetlenül elmondható, hogy jó úton halad a felkészülésünk. A nehéz időjárási körülmények között előfordultak hibák, elcsúszások – nagyon fontos viszont, hogy sérülés nélkül lehoztuk az összecsapást. Összességében szervezett, egységes csapat benyomását keltettük, jó volt nézni a játékunkat.

Nagy Dominik:

(A Nemzeti Sport, az nso.hu valamint a Ferencváros és a Slaven Belupo hivatalos honlapja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111100010ejegyzéshez

• PERCRŐL PERCRE

90. Véget ért a mérkőzés.
    78. Lovrencsics B. kevéssel a kapu fölé lőtt.
    73. Lovrencsics Gergő helyére Rui Pedro állt be.
    72. Gorriarán került helyzetbe, de ballábas lövése kevéssel célt tévesztett.
    71. ÚJRA VEZET A FRADI. Gorriarán nagyon él, Csonka passza után külsővel pörgetett Lovrencsics Balázshoz, ő pedig magabiztosan lőtt a kapuba. 3–2
    63. Moutari helyére a kölcsönbe visszaérkező Nagy Dominik állt be.
    56. ÚJRA EGÁL. A veszélyes helyről elvégzett horvát szabadrúgás a lécről még kifelé pattant, Vidovic viszont Holczer alatt a kapuba gurí­tott. 2–2
    46. VILLÁMGÓL! Gorriarán készí­tette le a labdát Moutarinak, aki a horvátok kapujába vágta azt. 2–1
    46. Folytatódik a meccs.

Gyakorlatilag sort cserél a Fradi: Holczer, Takács, Otigba, Sternberg, Csonka, Gorriarán, Koch, Lovrencsics B. és Böde is beáll.

A két csapat a nyári felkészülés során is találkozott egymással, akkor a horvátok 1–0-ra nyertek.

45. Véget ért az első félidő.
    37. ITT A GYORS VÁLASZ! Leandro beadására remek ütemben érkezett Batik és a kapuba fejelt. 1–1
    31. VEZETNEK A HORVÁTOK! Katic indí­tása után Ivanovszki a jobb alsó sarokba helyezett. 0–1
    18. AZ ELSŐ ZICCER! Lovrencsics G. passzával Georgijevics lépett ki, de hiába vezette kapura a labdát, a kirobbanó Markovic védeni tudott.
    17. Egy beí­velést Dibusz húzott le, egy veszélyes Pedroso-beadást pedig Markovic öklözött a mezőnybe.
    11. Goda beadása után Dolezal előzte meg Dibuszt, de kevéssel célt tévesztett.
    9. Pedroso szabadrúgását kiütötte a kapus, Lovrencsics Gergő centerezése után Batik fejesét szintén hárí­totta.
    7. Puclin kapáslövése nem talált kaput.
    3. Dibusz ütötte ki Delic beadását.
    1. Elkezdődött a mérkőzés.
    A kezdeti esőzést havazás váltotta fel, a Fradiban először kezdett a télen igazolt Dejan Georgijevics.

Tudósí­tásunk a fradi.hu beszámolója alapján készült.

A „zöldek” két hazai sikert követően Portugáliában a HNK Rijekától kikaptak, az Ulszan Hyundai FC-t legyőzték, mí­g most ismét itthon lépnek pályára, mielőtt Spanyolország felé veszik az irányt.