2018.II.7. Cádiz CF “B” – Ferencváros: 0-4

Átrohant spanyol ellenfelén a Ferencváros

A Fradiban Varga Roland, és az új szerzemény, Dejan Georgijevics is duplázott.
A labdarúgó NB I-et vezető Ferencváros felkészülési mérkőzésen 4–0-ra megverte a Cádiz B-csapatát a zöld-fehérek spanyolországi edzőtáborában.

Cádiz CF “B” — Ferencváros: 0-4 (0-2)
Rota, ? néző.
Vezette: ?

Cádiz CF “B”:
I. félidő: Vazquez, Manu Sanchez, Sarir, Miguel, Moises, Sergio, Ezequiel, Nampe, Seth, Gubero, Peter
II. félidő: Vazquez, Duarte, Braganza, Miguel, Olano, Perez, Mario, Cavin, David Toro, Gubero, Navarro
vezetőedző:

Ferencváros:
I. félidő: Dibusz — Botka, Otigba, Blazic, Pedroso — Gorriarán, Leandro — Varga R., Spirovski, Paintsil — Böde
II. félidő: Varga Á. — Lovrencsics G., Batik, Koch, Sternberg — Hajnal, Nagy D., Moutari, Rui Pedro, Lovrencsics B. — Georgijevic

Gól: Varga R. (41., 43.), Georgijevic (64., 80.)

A Ferencváros a spanyolországi edzőtábor harmadik napján a Cádiz negyedosztályú B-csapatával csapott össze.

A spanyol együttes alaposan bekezdett, már a 3. percben kapufáig jutott, és az első fél órában ugyan többet birtokolta a labdát a Fradi, csak a spanyolok alakí­tottak ki nagyobb helyzetet. Harminc perc elteltével éledezett az FTC, egyre inkább átvette az irányí­tást.

A 41. percben aztán már az előny is nála volt, Varga Roland lőtt a kapuba szabadrúgásból, 17 méterről. Nem sokat kellett várni az újabb találatra, két perccel később Fernando Gorriarán lapos lövését védte ugyan a kapus, ám a kipattanót Varga Roland kaparintotta meg és ismét betalált.

A szünetben teljes sort cserét Thomas Doll, a zöld-fehérek vezetőedzője, beküldte többek között a két új érkezőt, Nagy Dominikot és Dejan Georgijevicset. A két új fiú nem is vacakolt sokat, Nagy beadásából a szerb csatár megszerezte az első találatát Fradi-mezben, majd Amadou Moutari passzát váltotta gólra.

A Ferencváros 4–0-ra győzött, szombaton a Lokomotiv Moszkvával játszik újabb felkészülési mérkőzést.

További képek: fradi.hu

Thomas Doll: —

Varga Roland: — Jó eredményt értünk el. Az elején kicsit nehézkes volt a játék, de összeszedtük magunkat, összességében elégedettek lehetünk. Megvoltak a meccsen a lehetőségeink, amelyekből négyet sikerült is gólra váltani, í­gy teljesen megérdemelten nyertünk. Örülök neki, hogy sikerült két gólt szereznem, ráadásul a játék sem ment rosszul. De majd az lesz a fontos, hogy a bajnokságban miként fogunk szerepelni. Ez a 4-0-s siker önbizalmat adhat a folytatásra. Biztos vagyok benne, ha még frissebbek leszünk, akkor még jobb teljesí­tményt fogunk nyújtani.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, az origo.hu valamint a Ferencváros és a Cádiz hivatalos honlapja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111100010ejegyzéshez

2. FÉLIDŐ

Köszönjük a figyelmet!

Véget ért a mérkőzés!

83. perc: Georgijevics lövése után újra rezdült a spanyol kapu hálója, ám a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.
    80. perc: GÓL! Georgijevics is duplázott. Ezúttal Moutari szolgálta ki a csatárt, aki közelről a kapuba lőtt. 4–0
    79. perc: Lovrencsics Gergő passzából Moutari lőtt mellé.
    75. perc: Folyamatosan alakulnak ki a Ferencváros helyzetei. Georgijevics elől kellett mentenie a védőknek, majd Batik fejesét védte a kapus, később megint Batik fejese okozott veszélyt, ám a labda nem sokkal mellé szállt.
    64. perc: GÓL! Georgijevics megszerezte az első találatát a Fradiban. Nagy Dominik verte meg a védőjét a tizenhatoson belül, majd a szerb új igazoláshoz passzolt, aki laposan a kapuba lőtt. 3–0
    A 60. perc után is a mezőnyben folyik a játék, a második félidőben még egyik csapat előtt sem adódott helyzet.

A decemberben megműtött Bőle Lukács már teljes értékű edzésmunkát végez.

A szünetben a teljes csapatot kicserélte Thomas Doll. A pályán: Varga Á. – Lovrencsics G., Batik, Koch, Sternberg – Hajnal, Nagy D. – Moutari, Rui Pedro, Lovrencsics B. – Georgijevics.

Elkezdődött a második félidő!

Az átigazolásáról szóló pletykák kapcsán megszólalt a Ferencvárossal hí­rbe hozott Southampton-játékos, Florin Gardos – a cikket ide kattintva olvashatja el.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első játékrész!

43. perc: GÓL! Varga duplázott. Nem sokkal az első találatot követően Gorriarán lövését védte a spanyolok kapusa, a kipattanóra Varga csapott le, és éles szögből a kapuba vágta a labdát. 2–0
    41. perc: GÓL! Varga Roland találatával vezet a Ferencváros. Böde a tizenhatos vonalánál harcolt ki szabadrúgást, amelyet Varga a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0
    38. perc: Egyre jobban támad a Fradi, ezúttal Varga beadását fejelte mellé Leandro.
    33. perc: Botka hozta volna helyzetbe Bödét, ám a csatár késett egy ütemet.
    30. perc: Pedroso bal oldali beadása után Bödét előzték meg a védők, majd Szpirovszki lövése lepattant.
    Húsz perc elteltével az állás 0–0. A Ferencváros többet birtokolja ugyan a labdát, de igazán nagy helyzetet még csak a Cádiz alakí­tott ki.
    12. perc: Leandro indí­tása után Varga Roland tört kapura, a lövése elzúgott a kapu előtt, Paintsil még megmentette a helyzetet, ám a felzárkózó Leandro lövését blokkolta a védelem.
    11. perc: Továbbra is a Cádiz a veszélyesebb, most Dibusznak kellett védenie egy veszélyes támadás végén.
    3. perc: KAPUFA! Alaposan bekezdtek a spanyolok, egy szögletet követő fejessel hajszál hí­ján előnybe kerültek.

Az utóbbi négy évéről, a legszebb és a legkeserűbb pillanatokról, a legjobb játékosokról, a Bundesliga-ajánlatról, a magyar futball felemelkedéséről és az állandó sikeréhségről is beszélt Thomas Doll, a Ferencváros német vezetőedzője a Nemzeti Sportnak – a cikket ide kattintva olvashatja el.

Elkezdődött a mérkőzés!

Tudósí­tásunk a fradi.hu beszámolója alapján készült.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Cádiz labdarúgó felkészülési mérkőzés online tudósí­tásában!

A zöld-fehérek két hazai sikert követően Portugáliában a HNK Rijekától kikaptak, az Ulszan Hyundai FC-t legyőzték, majd itthon nyertek a Slaven Belupo ellen.

A Ferencváros hétfő óta edzőtáborozik a Spanyolországban, ahol előbb a Cádizzal, majd szombaton a Lokomotiv Moszkvával játszik felkészülési meccset.