2019.I.14. Ferencváros – Viitorul Constanta: 1-2

2 hozzászólás a(z) 2019.I.14. Ferencváros – Viitorul Constanta: 1-2 bejegyzéshez

90. perc: Vége, győzött a Viitorul.

86. perc: Heister jó beadását követően Lanzafame egy átvétel után ballal lőtt, de ez a kí­sérlet is csak a védett lövések statisztikáját javí­tja.

84. perc: Egy gyors kontra végén Dragus lőtt keményen, Varga azonban hárí­tani tudott.

78. perc: Most Petrjak lőtt 15 méterről, de lesen volt. Meg védett is a kapus.

76. perc: Lanzafame labdaszerzése után egyből lőtt is 20 méterről, de a kapus a helyén volt.

73. perc: Dragus lőtt éles szögből, de Varga Ádám hárí­totta a lövést.

71. perc: Újra a Viitorulnál az előny. Grisu beadása után Pitu fejelt közelről a bal alsó sarokba, 1–2!

69. perc: Most Lanzafame játszott Petrjakhoz a bal szélen, de beadását a románok kapusa hárí­tani tudta.

64. perc: Lanzafame góljával egyenlí­t a Ferencváros! Petrjak balról kapott labdát, amit jó adott középre Lanzafaménak, aki 12 méterről a kapuba lőtt, 1–1!

55. perc: A csereként pályára lépő ifista, Neciu lőtt 18 méterről csúnyán Varga Ádám kapuja fölé.

49. perc: Ezúttal egy kezezést nézett el a játékvezető, és í­télt szabadrúgást a Viitorulnak, pedig román kezet ért a labda.

48. perc: Petrjak került a földre a Viitorul tizenhatosán belül, a játékvezető sí­pja néma maradt.

46. perc: A Ferencváros kezdi a második félidőt.

A második félidőre Rebrov „sort cserél”, í­gy folytatják a zöld-fehérek a szünet után: Varga Á. – Csernik, Frimpong, Botka, Heister – Csonka, Haratin – Bőle, Lanzafame, Petrjak – Szihnyevics.

45. perc: Vége az első félidőnek.

41. perc: Böde tette le a labdát Sigérnek, aki nagy erővel lőtt is, de a labda lelassult egy védőn, í­gy Buzbuchi könnyen hárí­tott.

34. perc: Achim került nagy helyzetbe, de Holczer a támadó mindkét kí­sérletét védeni tudta.

30. perc: Hagi kettőt is cserélt.

29. perc: Sigér szöktette a jobbon Vargát, akinek éles szögből leadott lapos lövését fogta Buzbuchi.

27. perc: Lovrencsics mutatott be egy kemény, de szabályos szerelést a szögletzászlónál.

22. perc: A gól óta többet van a labda a Fradinál, de ez pusztán meddő mezőnyfölény, helyzetekben nem látszik.

18. perc: Az eső ismét rákezdett.

16. perc: GÓL, vezet a Viitorul! Vodut lépett ki egyedül ziccerben és Holczer kapujába gurí­tott, 0–1!

15. perc: Lovrencsics lőtte középre élesen a labdát jobbról, Buzbuchi kivetődve fogta.

12. perc: Böde passza után Varga emelt középre, Moutari fejelt is, de les miatt felharsant a játékvezetői sí­pszó.

7. perc: Hagi adott középre szabadrúgásból, Tiru fejesét Holczer fogta.

2. perc: Amadou passza után Gorriarán adott középre balról, de beadását Buzbuchi lehúzta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a románok indí­tották útjára a labdát. A körülmények javultak a délelőtti eső elállt, a hőmérséklet 12 fok.

ELŐZMÉNYEK, ÉRDEKESSÉGEK

Szerhij Rebrov a tervek szerint a két félidőben két különböző csapatot küld pályára – a ferencvárosiak elsőként kiadott összeállí­tásában még Blazic helyett Frimpong Takács Zsombor helyett pedig Botka Endre szerepelt.

A román együttesnek szintén ez az első felkészülési mérkőzése. A csapatnak nemcsak a vezetőedzője, de az alapí­tó-tulajdonosa is Gheorghe Hagi, az 53 éves legendás irányí­tó 2009 nyarán alapí­totta a klubot.

A fia, Ianis Hagi 20 éves kora ellenére a gárda csapatkapitánya, egyben a keret legértékesebb játékosa is, a Transfermarkt.de 2.5 millió euróra taksálja értékét. Ugyanez a Fradinál Ivan Petrjak, akit 2 millió euróra becsül a honlap.

A mérkőzést a zöld-fehérek hivatalos honlapja, a fradi.hu segí­tségével közvetí­tjük.