2019.I.19. Ferencváros – Sion: 2-2

Egy félidőt nyert a Fradi, ikszre volt elég

A Sion elleni meccsen bemutatkozott a Ferencváros új igazolása, Lasa Dvali.
Az NB I tavaszi rajtjára hangoló Ferencváros az első félidőben 2–0-ra vezetett a Sion elleni beleki felkészülési mérkőzésen, de a svájciak ugyanennyi találattal válaszoltak a második játékrészben.

Ferencváros — Sion: 2-2 (2-0)
Belek, 15:00. ? néző.
Vezette: ?

Ferencváros: Dibusz — Lovrencsics G. (Csernik, 62.), Frimpong (Botka, 62.), Blazic (Dvali, 62.), Heister (Vida K., 62.) — Sigér (Gorriarán, 62.), Haratin (Leandro, 62.) — Petrjak (Szerető, 62.), Lanzafame (Wilmots, 62.), Varga R. (Moutari, 62.) — Szihnyevics (Lovrencsics B., 62.)
kispad: Holczer, Varga Á., Takács Zs., Csonka, Spirovski, Bőle, Böde
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Sion: Fickentscher — Morgado (Abdellaoui, 46.), Neitzke (Zock, 46.), Ndoye (Bamert, 60.), Maceiras (Kabashi, 46.) — Kukeli (Mveng, 60.), Toma (Song, 60.), Grgic (Kouassi, 46.) — Kasami (Uldrikis, 60.), Adryan (Djitté, 46.), Lenjani (Fortune, 60.)
vezetőedző: Murat Yakin

Gól: Maceiras (öngól, 6.), Petrjak (33.) illetve Djitté (58.), Uldrikis (64.)

Az NB I-et vezető Ferencváros a harmadik mérkőzését játszotta a beleki edzőtáborban, az ellenfél ezúttal a svájci élvonal 7. helyén telelő Sion volt. A zöld-fehérek új igazolásai közül az előző találkozóhoz hasonlóan ezúttal is a kezdőben kapott helyet Mikalaj Szihnyevics és Ihor Haratin, mí­g a keretben ott volt már a héten szerződtetett grúz válogatott játékos, Lasa Dvali.

A Fradinak helyzet sem kellett, és a hatodik percben máris előnybe került: a svájciak védője, Quentin Maceiras előbb jó helyezkedéssel lefülelt egy passzt, majd a kapusához passzolt, a labda azonban átpattant csapattársa lába felett, és a kapuban kötött ki – öngól! 1–0

A későbbiekben Varga Roland próbálkozott beadással, majd szabadrúgással veszélyt teremteni, a csapata előrevágott labdákkal kí­sérletezett. Utóbbi lett célravezető, Sigér Dávid hosszú indí­tásával Ivan Petrjak került í­géretes helyzetbe, és nem is habozott, megszerezte az FTC második találatát. 2–0

Noha Dibusz Dénesnek is résen kellett lennie olykor, inkább a túloldalon védő kollégája volt elfoglaltabb, az első félidő utolsó perceiben is hárí­tania kellett egy Varga-helyzetnél.

Szerhij Rebrov a szünetben még nem cserélt, az első változtatásig viszont szépí­tett a Sion: a svájci válogatott Pajtim Kasami beadását a 19 éves Moussa Djitté a kapuba fejelte (2–1). A 62. percben Dibusz előtt a teljes mezőnysor kicserélődött, bejött többek között Dvali is, a svájciak erre egyenlí­tő góllal válaszoltak, Ajub Abdellaui beadását váltotta gólra Roberts Uldrikis a 64. percben. 2–2

Az utolsó húsz perc legnagyobb helyzete a magyar csapat előtt adódott, Fernando Gorriarán lekészí­tett labdáját a kapusba lőtte Lovrencsics Balázs, í­gy maradt a 2–2.

A Ferencváros vasárnap is pályára lép, következő ellenfele a lengyel Korona Kielce lesz.

További képek: fradi.hu

Szerhij Rebrov: — Ezekre a mérkőzésekre azért van szükség, hogy jól felkészüljünk a tavaszi szezonra, emellett ki is elemezzük a találkozókat, ez az összecsapás pedig ismét jó volt erre. Természetesen a játékosok még nincsenek 100 százalékos állapotban, de napról napra látom a fejlődést, és a mai mérkőzés is megmutatta, hogy jó úton vagyunk. Az, hogy mennyire játszunk éppen jól, függ a játékosok fizikai állapotától is, hogy mennyire állnak készen a terhelésre. Ma egy fokkal ebben is jobbak voltunk, de biztos vagyok benne, hogy ha megkérdezzük a játékosokat, azt mondják, hogy ma is nehéz lábakkal játszottak, hiszen naponta kétszer edzünk, í­gy pedig egyáltalán nem könnyű komoly csapatok ellen pályára lépni. A Sion is különböző félidőket játszott, kipróbált különböző szituációkat, a második játékrészben szerepeltettek több játékost az első csapatukból. Ekkor a labdabirtoklásban talán egy kicsit jobbak voltak, de csak ebben látszott változás.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu valamint a Ferencváros és a Sion hivatalos honlapja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111100011ejegyzéshez

2. FÉLIDŐ

Köszönjük a figyelmet!

Véget ért a mérkőzés! Maradt a 2–2.
    89. perc: az első gól szerzője, Djitté kí­sérletezett, ám lövése lepattant a magyar csapat védelméről.
    76. perc: Leandro előre í­velt labdáját Gorriarán készí­tette le Lovrencsics Balázsnak, aki a kapujából kirobbanó kapusba lőtt.
    75. perc: Amadou megmentett egy labdát, beadását azonban fogta a kapus.
    Bemutatkozik tehát a grúz válogatott Lasa Dvali is, akit pénteken jelentett be a Ferencváros.
    A második gólt is Dibusz Dénes kapta, előtte azonban mindenki kicserélődött. A Fradi felállása: Dibusz – Csernik, Botka, Dvali, Vida – Gorriaran, Leandro – Szerető, Wilmots, Amadou – Lovrencsics B.
    64. perc: GÓL! Hasonló helyzetből egyenlí­tenek a svájciak, ezúttal Abdellaoui beadását Uldrikis váltotta gólra. 2–2
    58. perc: GÓL! szépí­tett a Sion. Kasami beadását Djitté fejelte a kapuba. 2–1
    A Ferencváros vasárnap is pályára lép, akkor a lengyel Korona Kielce lesz az ellenfél.

48. perc: egy ütközés után Lovrencsics maradt lent a földön, de nem történt nagyobb baja. Sőt, nem sokkal később már ő ugratta ki Vargát, ám az ellenfél kapusa résen volt.
    46. perc: Dibusznak máris nagyot kellett védenie, Lenjani volt ziccerben.
    Egyelőre nem változtatott Rebrov.
    Elkezdődött a második játékrész!

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
    44. perc: könnyen itt lehetett volna a harmadik gól. Lanzafame tökéletes labdával ugratta ki Vargát, aki egyedül tört a kapura, de a kapus megoldotta a kényes helyzetet és szögletre mentett.
    40. perc: Toma lövésébe nem kellett Dibusznak belenyúlnia.
    33. perc: GÓL! Ezt most már Fradi-játékos szerezte. Sigér indí­tása Szihnyevicsnek és Petrjaknak is jó volt, utóbbi csapott le rá és laposan a kapuba lőtt. 2–0
    A Ferencváros a napokban a Haladáshoz adta kölcsön portugál légiósát, Rui Pedrót.
    24. perc: egy röviden hazaadott labdából alakulhatott volna ki veszélyes szituáció a Fradi kapuja előtt, ám Dibusz jól jött ki a kapujából és lábbal tisztázott.
    22. perc: Adryan beadását Dibusz ütötte ki, kicsivel később Lenjani lőtt pontatlanul.
    18. perc: Varga éles szögből eleresztett szabadrúgását Fitckentscher védte.
    16. perc: Mindkettejüknek jó lett volna Varga beadása, de Haratin lesen volt.
    A Ferencváros új igazolásai közül Mikalaj Szihnyevics és Ihor Haratin kapott lehetőséget a kezdőben. Ők az előző, Medgyes elleni felkészülési mérkőzésen az első perctől a pályán voltak.
    13. perc: Lovrencsics í­velt előre, a labda a tizenhatoson belülre került, de Lanzafamét és Petrjakot is semlegesí­tették a védők.
    6. perc: GÓL! Méghozzá öngól. Heister indí­totta Petrjakot, ám megelőzte őt Maceiras és hazapasszolt, a labda azonban átpattant a kapus lába fölött. 1–0
    A brazil Adryan 2017 nyarán a Flamengótól igazolt a Sionhoz, amelynél ebben a szezonban 11 bajnokin 3 gólt szerzett eddig.
    4. perc: Heister és Blazic a tizenhatoson belül összedolgozva szerelte le Adryant.
    A Sion az alábbi kezdővel állt ki a mérkőzésre: Fitckentscher – Maceiras, Neitzke, Ndoye, Lenjani – Kukeli, Toma, Morgado – Kasami, Adryan, Grgic.
    A Ferencváros zöld-fehérben, a svájciak tiszta pirosban játszanak.
    Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzést a zöld-fehérek hivatalos honlapja, a fradi.hu segí­tségével közvetí­tjük.

ELŐZMÉNYEK

Az NB I február 2-i rajtjára készülő Ferencváros a harmadik felkészülési mérkőzését játssza a beleki edzőtáborban – az ellenfél a svájci FC Sion. A Murat Yakin irányí­totta gárda 18 forduló után hetedik a svájci bajnokságban, a pontvadászat számukra is ugyanazon a hétvégén indul újra, mint az FTC-nek.

A Ferencváros és a Sion eddig egyszer mérkőzött egymás ellen: 1987 nyarán a Fradi ausztriai-svájci felkészülési körútján 3–1-re kikapott a piros-fehérektől – í­rja a fradi.hu.