2020.I.10. Ferencváros – KRC Genk: 1-2

A hajrában fordí­tott a belga bajnok, kikapott a Ferencváros az első felkészülési meccsén

A Rebrov-csapat hiába vezetett sokáig Lovrencsics találatával, egy potya góllal nyert a Genk.
A Ferencváros labdarúgócsapata az első téli felkészülési mérkőzésén sokáig vezetett Lovrencsics Gergő góljának köszönhetően, végül azonban 2–1-re kikapott a belga bajnok Genktől.

Ferencváros — KRC Genk: 1-2 (1-0)
Stadium Camilo Cano, La Nucia, 17:30. ? néző.
Vezette: ?

Ferencváros: Dibusz (Gróf, 46.) — Lovrencsics G. (Botka, 46.), Otigba (Blazic, 46.), Leandro (Frimpong, 46.), Heister (Civic, 46.) — Vécsei (Haratin, 46.), Sigér (Csonka, 46.) — Lódico (Bőle, 46.), Skvarka (Isael, 46.), Zubkov (Varga R., 46.) — Boli (Ramadan, 46.)
kispad: Szécsi G.
vezetőedző: Szerhij Rebrov

KRC Genk: Coucke, Mæhle, Cuesta, Adewoye (Screciu, 46.), Neto, Ito (Oyen, 68.), Hrosovsky, Thorstvedt (Sierra, 62.), Paintsil, Odey, Onuachu (Nygren, 72.)
kispad: Leysen
vezetőedző: Hannes Wolf

Gól: Lovrencsics G. (28.) illetve Oyen (80.), Odey (84.)

A Ferencváros az első téli felkészülési mérkőzésén a Genkkel találkozott a spanyolországi Benidormban. Az ősszel a Bajnokok Ligája csoportkörében is megforduló belga bajnokcsapatnak a zöld-fehérek elleni találkozó előtt már volt egy edzőmeccse, a Bundesligában szereplő Kölnnel 1–1-es döntetlent játszott. A Fradi ellen azok kaptak lehetőséget, akik a német alakulat ellen nem léptek pályára.

Az FTC kezdőjében két, télen szerződtetett játékos, Vécsei Bálint és Gastón Lódico is ott volt, mí­g a belgáknál is akadt egy ismerős arc az exfradista Joseph Paintsil személyében.

A szakadó esőben megrendezett találkozó elején a Genk volt mezőnyfölényben, az első helyzet azonban a Ferencváros előtt adódott: Lovrencsics Gergő jobb oldali lapos beadása után Michal Skvarka ziccerben nagyon rosszul találta el a labdát. A másik oldalon Dibusz Dénesnek csak elvétve adódott dolga, igaz, ebben a hosszú sérülése után visszatérő Otigba Kennethnek is nagy szerepe volt: a kétszeres magyar válogatott védő óriásit mentett a belgák legaktí­vabb játékosának, Ito Dzsunjának a közeli lövése után.

Nem sokkal később Franck Boli lövését még védte Gaëtan Coucke, fél perccel később azonban már ő is tehetetlen volt: bal oldali szöglet után röviden szabadí­tottak fel fejjel a belgák, majd a lecsorgó labdát Lovrencsics Gergő 25 méterről, állí­tgatás nélkül a kapu jobb oldalába küldte. 1–0

Ezt követően Boli előtt kí­nálkozott újabb lehetőség, majd Paintsil próbálkozott közelről egy fejessel, de az első félidőben már nem született újabb gól.

Szerhij Rebrov teljes sort cserélt a második felvonásra, a Ferencváros játéka viszont valamelyest visszaesett. A belga együttes fokozatosan növelte a nyomást, a magyar bajnok futballistái pedig többször a saját térfelükön – sőt, az is előfordult, hogy a saját tizenhatosukon belül – veszí­tettek labdát. Gróf Dávidnak ennek ellenére sem akadt sok feladata, a hajrában viszont mégis fordí­tott a Genk.

A 80. percben – a 12 perccel korábban pályára lépő, mindössze 16 éves – Luca Oyen lövésébe csak belekapni tudott a magyar kapus, a labda a hálóban kötött ki (1–1). Öt perc sem telt, már a belgáknál volt az előny: Oyen jobb oldali beadása után Gróf kezei közül kicsúszott a labda, í­gy Stephen Odeynek egy lépésről csak az üres kapuba kellett passzolnia – ezzel a Ferencváros 2–1-re elveszí­tette az első téli felkészülési mérkőzését. Szerhij Rebrov csapata szombaton 15 órától a német élvonalbeli Union Berlinnel találkozik.