2020.I.16. Ferencváros – 1. FC Köln U21: 3-2

Megvan a Ferencváros első győzelme a téli felkészülés során

A Ferencváros férfi labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 3–2-re legyőzte a német negyedosztályban szereplő 1. FC Köln U21-es csapatát, ezzel megszerezte első győzelmét a téli felkészülés során.

Ferencváros — 1. FC Köln U21: 3-2 (1-0)
Benidorm, 16:00. ? néző.
Vezette: ?

Ferencváros: Szécsi G. — Lovrencsics G. (Botka, 62.), Otigba (Blazic, 62.), Leandro (Civic, 62.), Csontos (Heister, 62.) — Haratin (Csonka, 62.) — Isael (Lódico, 62.), Bőle (Zubkov, 46.), Skvarka, Szánthó (Vécsei, 62.) — Ramadan (Szihnyevics, 62.)
vezetőedző: Szerhij Rebrov

1. FC Köln U21:
kispad:
vezetőedző: Mark Zimmermann

Gól: Haratin (11.), Zubkov (47.), Skvarka (84.) illetve Petermann (56. – 11-esből), Boakye (57.)
Sárga lap: Haratin (44.)

zöld-fehérek honlapjának tudósí­tása szerint a magyar bajnok a Szécsi – Lovrencsics G., Otigba, Leandro, Csontos – Haratin – Isael, Bőle, Skvarka, Szánthó – Ramadan összeállí­tásban kezdett.

Szerhij Rebrov csapata a 11. percben meg is szerezte a vezetést, Isael szögletét Haratin bólintotta a kapuba. A félidőben egyet cserélt azt FTC, Bőle helyett Zubkov érkezett, aki a 47. percben megszerezte csapata második gólját.

A kétgólos előny aztán hamar semmivé lett, Justin Petermann az 56. percben tizenegyesből talált be, egy perccel később pedig Gabriel Boakye egyenlí­tett.

A 62. percben érkeztek az újabb cserék a Fradinál: Szécsi, Zubkov és Skavrka maradt, innentől kezdve í­gy folytatta a magyar csapat: Szécsi – Botka, Blazic, Civic, Heister – Csonka, Vécsei – Zubkov, Lódico, Skvarka – Szihnyevics.

Skvarka le nem cserélése végül győzelmet ért, a szlovák játékos ugyanis a 85. percben szabadrúgásból bevette a németek kapuját, ezzel a Fradi 3–2-re megnyerte a mérkőzést.

A Ferencváros legközelebb hétfőn, a német másodosztályú SV Wehen Wiesbaden ellen lép pályára.