2020.VIII.4. Tabor Sezana – Ferencváros: 1-1

A Ferencváros döntetlent játszott Camoranesi Taborával

A Barkócon rendezett felkészülési mérkőzésen egy-egy gólt fejelt a magyar bajnok és a szlovén ellenfele is.
A magyar bajnok Ferencváros a szlovén Tabor Sezana ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen, és a találkozó 1–1-re végződött.

Tabor Sezana — Ferencváros: 1-1 (1-0)
Bakovci (Barkóc), 17:00. Zártkapus mérkőzés.
Vezette: ?

Tabor Sezana: Sugic — Yameogo, Ristic, Nemanic, Kouao, Doukoure — Sever, Mihajlevic, Krivicic, Babic — Stancic
Cserék: ?
vezetőedző: Mauro Camoranesi

Ferencváros: Gróf (Bogdán, 46.) — Lovrencsics G. (Botka, 61.), Blazic (Frimpong, 61.), Dvali (Kovacevic, 46.), Civic (Heister, 61.) — Haratin (Somália, 61.), Sigér (Katona, 61.) — Varga R. (Isael, 61.), Szihnyevics (Skvarka, 46.), Laidouni (Nguen, 61.) — Ramadan (Boli, 61.)
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gól: Stancic (35.) illetve Sigér (58.)
Sárga lap: Stancic (63.), Sever (65.) illetve Dvali (35.)

A kőkemény edzések közepette a Ferencváros igen erős kezdőcsapattal állt ki az szlovén Tabor Sezana ellen, amely az előző idényben a szlovén bajnokság hetedik helyén végzett, edzője pedig a Juventus és az olasz válogatott volt ásza, a világbajnok Mauro Camoranesi.

Jobban kezdte a mérkőzést a Fradi, különösen Varga Roland és Eldar Civic csipkedte magát, kettejük akciója után a védő a kapufát találta el lövésével a 16-oson belülről. A félidő felére mintha elfáradt volna a magyar bajnok, a Leon Sever, Mario Babic szlovén, horvát kettős egyre veszélyesebben futballozott, meg is szerezte a vezetést a Tabor egy fejes góllal. Nem sokkal a pihenő előtt Lasa Dvali fejessel egyenlíthetett volna, de Varga beadása után nem találta el a kaput.

Szerhij Rebrov a szünetben hármat cserélt, beállt Bogdán Ádám, Michal Skvarka és az új fiú, Adnan Kovacevic, majd a 61. percben újabb nyolc játékost vezényelt pályára az ukrán mester, és Lovrencsics Gergőtől Botka Endre örökölte meg a csapatkapitányi karrszalagot.

Ekkor már egyenlő volt az állás, Civic sokadik jó beadását ugyanis Sigér Dávid a Tabor-kapuba fejelte.

Kovacevic nehéz helyzetben mentett veszélyes szlovén kontra végén, ugyanis veszélyesebben futballozott ekkor a szlovén gárda, Bogdán Ádámnak is védenie kellett párat. Nem sokkal a vége előtt Franck Boli hagyott ki ziccert – a hajrára szép lassan fölénybe került a Fradi, de a „meccslabda” után nem volt több igazi gólszerzési lehetősége. 1–1

Sigér Dávid: — Inkább Eldart dicsérném, az ilyen góloknál azt szoktam mondani, hogy legalább 70 százalékban a beadó játékos érdeme a találat. Annyira tökéletes helyre jött a labda, hogy nekem igazából csak bele kellett tenni a fejemet, hogy a kapu felé irányítsam. Örülök, hogy a második félidőben góllá érett a mezőnyfölényünk. Úgy éreztem, hogy jobb erőben vagyunk, az is érződött, hogy a Tabor Sezana magasabb minőséget képvisel, mint az előző ellenfeleink. Szerintem ez a mérkőzés nagyszerűen szolgálta a felkészülésünket. Fokozatosan kapjuk a terhelést, egyre nő a riválisaink erőssége is. A Tabor Sezana ellen a csapat egyik fele 60, a másik 30 percet játszott, holnap ez fordítva lesz, a lényeg, hogy a két nap alatt mindenki megkapja a 90 perces terhelést.

(A Ferencváros és a Tabor Sezana hivatalos honlapja továbbá az nso.hu és a Nemzeti Sport alapján)