2020.VIII.4. Tabor Sezana – Ferencváros: 1-1

Egy hozzászólás a(z) 11111100100ejegyzéshez

• PERCRŐL PERCRE

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Skvarka lő egy 18 méteres szabadrúgást a cserekapushoz.

85. perc Heister eliramlik a bal oldalon, remek beadását Boli a kapusba püföli!

Jót tett a csere a Fradinak, a végére már a zöld-fehéreké az irányítás.

82. perc Katona és Isael hoz össze egy lövőhelyzetet Botkának, de elnyomják a védőt. A másik 16-osnálmár lőnek is, Bogdán azonban a helyén.

74. perc Egy eladott labda után veszélyes Tabor-kontra, de Kovacevic szereli Mihajlovicot. Nem sokra rá lemennek a mérkőzés eleje óta a pályán lévő Camoranesi-bébik is.

72. perc A csere óta mezőnyjáték.

68. perc Lecseréli Camoranesi a fél Tabort. Két helyen Satort írtunk a Tabor helyett, hiába no, hiányzik a Hegyalja Fesztivál…

Lovrencsics után Botka az új csk. a magyar csapatban.

65. perc Sárga Leon Severnek is, majd Boli passzát Isael feladja a kapusnak.

63. perc Sárga Dino Stancicnak Nguen felrúgásáért.

Maradt még egy vésztartalék a Fradi-lelátón. Volt kispadon…

61. perc SORCSERE! Bogdán – Botka, Frimpong, Kovacevic, Heister – Somália – Katona B. – Isael, Skvarka, Nguen – F. Boli.

59. PERC EGYENLÍT A FRADI! Civic bal oldali beadását SIGÉR DÁVID a szlovén kapuba fejeli, 1–1!

A zöld-fehérek szélsője, Varga Roland nem ijed meg az új riválisoktól, továbbra is az a célja, hogy beverekedje magát a kezdőcsapatba. INTERJÚ ITT!

52. perc Varga kornere után Blazic fejese szlovén kollégáié, az újabb szöglet már nem olyan veszélyes.

A mutatók alapján jön fel a Tabor, egyre kiegyenlítettebb a mérkőzés.

50. perc Lovrencsics távolija távolról sem veszélyes, Bogdán kap el a másik oldalon egy 22 méteres lövést.

47. perc Bogdán rögtön véd is egy nagyot, de les.

46. PERC FOLYTATJUK!

Szihnyevics és Dvali le, Michal Skvarka és Adnan Kovacevic be a Fradiban. Bogdán Ádám pedig Grófot váltotta.

Arról már az NB I-es idény után beszámoltunk, hogy a Ferencváros labdarúgócsapata kiemelt lesz a Bajnokok Ligája-selejtező 1. fordulójában, ha nem változik az eddigi lebonyolítási rendszer – azóta kiderült, változást csak az jelent az új idényben, hogy a playoffkörig egymeccses párharcok lesznek, és októberben rajtol a csoportkör. Az FTC kiemelt lesz a sorsolásnál, és miután a napokban Svájcban és Romániában is bajnokot avattak, immár mindegyik selejtezős csapat ismert, sőt, a főtáblán is már csak két hely kiadó.

Július 17-én írtunk először arról, hogy a Dinamo Zagreb 20 éves csatárával, Roko Baturinával erősíthet a Ferencváros labdarúgócsapata. Az FTC hétfőn jelentette be a legutóbb kölcsönben, Szlovéniában szereplő játékos szerződtetését.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! És eleredt az eső.

44. perc Egy bal oldali Fradi-szabadrúgás elzúg a léc fölött. Dvali feje is beleért még, helyzet!

Bogdán és Katona melegít. Bálint a Fradi, Mátyás az Újpest profija – a Katona testvérek történelmet írhatnak

41. perc Babic lő a léc fölé egy 25 méteres szabadrúgást.

38. perc Lasha Dvali kap sárga lapot belemenésért, a felezőnél szabálytalankodott.

Hiába birtokolja többet a Fradi a labdát, hiába támad többet és veszélyesebben, az ellenfél vezet.

35. PERC VEZET A TABOR! Egy beadást követően nem figyelnek a Fradi-védők, a felfutó DINO STANCIC Gróf hálójába fejel. 0–1!

31. perc Sever lő a léc fölé középtávolról, közben fellegek gyülekeznek a falu fölött.

A meccs első lövése a horvát Marko Babicé volt, a karmester volt korosztályos válogatott, a Dinamo Zagreb neveltje.

27. perc Haratin passzát Laidouni a kapu mellé rúgja, már csak a kapussal szemben állva. A 16-os előteréből.

26. perc Varga kornerét nagy nehézségek után hárítja a Tabor-védelem.

A Tabor keretében per pillanat 18 légiós van, az edző sem szlovén ugyebár.

25. perc A képek tanúsága szerint Rebrov mester ezúttal is a lelátón foglal helyet. Ivószünet.

A Tabor legértékesebb játékosa az U21-es válogatott középpályás, Leon Sever.

23. perc Civic elviharzik a balon, a ballábas beadásról azonban lemaradnak középen Szihnyevicsék.

19. perc KAPUFA! Varga passzával Civic tört be a 16-osra, és lövését csak a kapufa hárította.

17. perc Mezőnyjátékot láthatnak a pályán a barkóciak.

Az első 15 percben a Fradi dominált, háromszor lőtt kapura, a Tabor csak egyszer, és csak a magyar bajnok találta el a kapu felületét.

7. perc Sigér passzát Ramadan a 16-os elől nem sokkal feladja a szlovén kapusnak.

5. perc Varga lő 30-ről nem sokkal a kapu mellé, ballal.

2. perc Egy Babic-lövés nem sokkal kerüli el Gróf kapujának felső sarkát, a kapus nem vetődött.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A szlovén csapat tiszta fehérben, a Fradi zöld-fehér mezben és zöld nadrágban.

A FERENCVÁROS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
    Edzőtábor: július 17–27., Bad Radkersburg (Ausztria)
    Július 21.: FTC–Haladás (NB II) 2–2 (Szánthó, Ramadan)
    Július 22.: FTC–MFK Frydek-Místek (cseh, III.) 9–0 (Boli, Szánthó 3-3, Nguen 2, Ramadan)
    Július 26.: FTC–NK Brezice (szlovén, II.) 4–0 (Nguen, Katona B., Skvarka, Szihnyevics)
    Július 27.: FTC–NK Drava Ptuj (szlovén, II.) 2–2 (Blazic, Szihnyevics)
    Augusztus 4., 17.00: FTC–Tabor Sezana (szlovén)
    Augusztus 5., 17.00: FTC–FC Koper (szlovén)
    Augusztus 8., 17.00: FTC–Sturm Graz (osztrák)
    Augusztus 9., 17.00: FTC–Sparta Praha (cseh)

Szerhij Rebrov minden edzésen harcoló játékosokat akar – interjú ITT!

A szerdai felkészülési mérkőzésen a Fradi a szlovén első osztályú FC Koperrel játszik, ahol a 27 esztendős játékos, Miha Blazic a pályafutását kezdte. Ám ahogy azt a fradi.hu-nak elmondta: nem foglalkozik a múlttal, sokkal inkább érdekli, hogy az edzőtáborban dolgozó csapat készen álljon a közelgő rajtra. A zöld-fehérek napi két edzéssel hangolnak, szombat délután ugyanakkor elmaradt a gyakorlás, a játékosok szabad programon vehettek részt.

„Általában pihenéssel töltöm a szabadidőt – nyilatkozta a klub honlapjának Miha Blazic. – A folytatásban is szükség lesz az energiára. Egy edzőtábor mindig kemény kihívás, ráadásul ezúttal a forróság sem könnyíti meg a dolgunkat. A szabad délutánon jutott idő kikapcsolódásra is, néhányan fürödtünk a szálloda medencéjében, mások kerékpározni indultak vagy éppen pihentek a szobájukban. Természetesen az egész csapat várja már, ha csak edzőmeccsen is, de újra futballozhassunk. Noha egy felkészülési mérkőzés nem ugyanaz, mint egy tétmeccs, futballisták vagyunk, tehát leginkább játszani szeretünk. Négy fontos összecsapás vár ránk, hiszen az utána következő héten folytatódik a bajnokság, majd hamarosan elkezdjük a szereplést a Bajnokok Ligája selejtezőjében.”
    Az újonnan igazolt francia Aissa Laidouni, valamint a bosnyák Adnan Kovacevic is az utazó keret tagja, a szintén nyáron szerződtetett albán Myrto Uzuni ugyanakkor csak a hét elején csatlakozik a többiekhez, szombaton ugyanis klubjával, a horvát Lokomotiva Zagrebbel még a Horvát Kupa döntőjében szerepelt. A gyors, jól cselező szélső végigjátszotta a találkozót, ám csapata 1–0-ra kikapott a Rijekától, így csak ezüstérem jutott a Zagrebtől búcsúzó labdarúgónak.

Csütörtök délutántól újra csodálatos környezetben, az ausztriai Bad Radkersburgban (Regede) készül a bajnoki címvédő Ferencváros az OTP Bank Liga augusztus 14-i rajtjára, valamint a Bajnokok Ligája-selejtezőre (az 1. selejtezőkör párosítását augusztus 9-én sorsolják). Cseppet sem unatkoznak a labdarúgók, hiszen Szerhij Rebrov vezetőedző felettébb kemény edzéseket vezényel a keret tagjainak.

A szlovén csapatot 1923-ban alapították, az előző idényben az élvonal 7. helyén zártak, edzőjük pedig a nagy Mauro Camoranesi, 2006-os világbajnok!

Cikkünk a fradi.hu közvetítése alapján készül.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FTC–TABOR SEZANA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

03.17.14:45 TV:M4Sport