2020.VIII.8. Sturm Graz – Ferencváros: 0-1

Varga Roland döntött, a Ferencváros legyőzte a Sturm Grazot

Baturina bemutatkozott Szerhij Rebrov csapatában • Laidouni és Kovacevic is játszott.
A magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapata nemzetközi felkészülési mérkőzésen Varga Roland góljával 1–0-ra legyőzte az osztrák Sturm Grazot.

Sturm Graz — Ferencváros: 0-1 (0-0)
Bad Radkersburg, 17:00. ~ 200 néző.
Vezette: ?

Sturm Graz: Siebenhandl (Schützenauer, 46.) – Ingolitsch, Geyrhofer (Ljubic, 46.), Gorenc-Stankovic (Amoah, 62.), Dante (Trummer, 46.) – Jäger (Koch, 46.), Hierländer, Jantscher (Shabanhaxhaj, 13.), Kiteishvili (Zeitl, a 46.) – Friesenbichler (Jacher, 62.), Balaj (Huspek, 46.)
vezetőedző: Christian Ilzer

Ferencváros: Dibusz — Lovrencsics G. (Botka, 67.), Blazic, Dvali (Kovacevic, 72.), Civic (Csontos, 79.) — Haratin, Sigér (Csonka, 77.) — Isael (Varga R., 46.), Laidouni (Somália, 62.), Nguen (Ramadan, 79.) — Boli (Baturina, 62.)
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gól: Varga R. (53.)

Utolsó előtti felkészülési mérkőzésén a háromszoros osztrák bajnok Sturm Grazcal mérte össze erejét a magyar rekordbajnok Ferencváros. A rekkenő hőségben meglehetősen eseménytelenül indult a találkozó, az első félidőben nem is nagyon jegyezhettünk fel helyzetet, a két kapusnak csak elvétve akadt feladata.

A második félidőre egyet cserélt Szerhij Rebrov, Isael helyére Varga Rolandot küldte pályára. Ez nyerő húzásnak bizonyult, hiszen az 53. percben Tokmac Nguen remek szólója után Varga 12 méterről az osztrák csapat kapujának bal oldalába lőtte a labdát. 1–0

A folytatásban folyamatosan frissítette a csapatát az ukrán vezetőedző – Roko Baturina is bemutatkozott – a helyzetek azonban elmaradoztak, így már újabb gól sem született, az FTC 1–0-ra legyőzte a Sturm Grazot.

A Ferencváros az utolsó felkészülési mérkőzésén (augusztus 9., vasárnap 17 óra) a cseh Sparta Prahával találkozik, majd jövő pénteken az MTK otthonában kezdi meg a szereplését az NB I új idényében.

További képek: fradi.hu

(A Ferencváros és a Sturm Graz hivatalos honlapja továbbá az nso.hu és a Nemzeti Sport alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111100100ejegyzéshez

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Nincs hosszabbítás, ez a vége, a Ferencváros 1–0-ra legyőzte a Sturm Grazot.

84. perc: Varga szöglete után Somáliát megelőzve szabadítottak fel az osztrákok.

79. perc: Újabb cserék, Nguent Ramadan, Civicet Csontos váltotta.

77. perc: Ismét cserélt Rebrov, Sigér helyére Csonka András állt be.

75. perc: Nagy a meleg, újabb ivószünetet rendel el a játékvezető.

72. perc: Dvali nem tudja folytatni, Adnan Kovacevic állt be a helyére.

71. perc: Dvali maradt a földön, ápolni kell.

70. perc: Egy jobb oldali beadás után Shabanhaxhaj lőtte kapásból a kapu fölé a labdát.

67. perc: Újabb ferencvárosi csere, Lovrencsicset Botka Endre váltotta.

62. perc: Az FTC is cserélt kettőt, Somália érkezett Laidouni helyére, míg Bolit a most debütáló Roko Baturina váltotta.

62. perc: Ivószünet. Közben négyet cserélt a Sturm.

56. perc: Nguen 16 méterről lőtte a kapu fölé a labdát.

53. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ FTC! Nguen egy remek szóló végén balról adta be a labdát, amelyet Varga Roland állítgatás nélkül jobbal, nagyjából 12 méterről a Sturm kapujának bal oldalába lőtt. 1–0

49. perc: A bal oldali sarokrúgás után Varga kísérletezett, de nem találta el a kaput.

48. perc: Védés! Boli lépett ki helyzetben, kissé balról lőtt, de a kapusról szögletre pattant a labda.

47. perc: Dibusz adta el a labdát, de az osztrákok nem tudták megbüntetni a hibát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Az FTC egyet cserélt a szünetben, Isael helyére Varga Roland állt be.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő.

43. perc: Blazic mentett nagyot a tizenhatoson belül, Sturm-szöglet következik. Veszélytelen volt, a labda mindenki feje fölött elszállt.

33. perc: Egy a tizenhatoson belülre ívelt szabadrúgás után érkezett egy fejes Gorenc-Stankovictól, de a nem túl erős próbálkozás nem okozott gondot Dibusznak.

32. perc: Ezúttal Civic próbálkozott 25 méterről, de a kaput ő sem találta el.

31. perc: Friesenbichler kissé balról elvégzett szabadrúgása után Dibusz szedte fel könnyedén a jobb alsó sarok felé tartó labdát.

27. perc: Lovrencsics kísérletezett jobbról, állítgatás nélkül, de nem találta el a kaput.

23. perc: Ivószünet.

22. perc: Boli passzolt közelről a kapuba, de a csatárt kiszolgáló Isael lesen kapta a labdát Nguentől.

17. perc: Egymás után két szögletet végezhetett el a Sturm, de helyzet egyik után sem alakult ki.

Az előzetes hírekkel ellentétben a mérkőzést mégsem zárt kapuk mögött rendezik meg, nagyjából 150-200 néző van a lelátón.

15. perc: Dante lövése volt veszélytelen a ferencvárosi kapura.

13. perc: Máris cserélnie kellett a Sturmnak, Jantscher helyére Shabanhaxhaj állt be.

10. perc: Laidouni beadása a kapura is veszélyes volt, de a labda végül elkerülte azt.

5. perc: Lovrencsics kísérletezett, de ő sem találta el a kaput.

3. perc: A szöglet után nem alakult ki helyzet, a lövés elkerülte az FTC kapuját.

2. perc: Jantscher lövése után Dibusz nyomta szögletre a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a graziak indították útjára a labdát.

A mérkőzést a fradi.hu szöveges tudósítása alapján közvetítjük.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros–Sturm Graz nemzetközi felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

03.17.14:45 TV:M4Sport