2020.VIII.8. Sturm Graz – Ferencváros: 0-1

Varga Roland döntött, a Ferencváros legyőzte a Sturm Grazot

Baturina bemutatkozott Szerhij Rebrov csapatában • Laidouni és Kovacevic is játszott.
A magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapata nemzetközi felkészülési mérkőzésen Varga Roland góljával 1–0-ra legyőzte az osztrák Sturm Grazot.

Sturm Graz — Ferencváros: 0-1 (0-0)
Bad Radkersburg, 17:00. ~ 200 néző.
Vezette: ?

Sturm Graz: Siebenhandl (Schützenauer, 46.) – Ingolitsch, Geyrhofer (Ljubic, 46.), Gorenc-Stankovic (Amoah, 62.), Dante (Trummer, 46.) – Jäger (Koch, 46.), Hierländer, Jantscher (Shabanhaxhaj, 13.), Kiteishvili (Zeitl, a 46.) – Friesenbichler (Jacher, 62.), Balaj (Huspek, 46.)
vezetőedző: Christian Ilzer

Ferencváros: Dibusz — Lovrencsics G. (Botka, 67.), Blazic, Dvali (Kovacevic, 72.), Civic (Csontos, 79.) — Haratin, Sigér (Csonka, 77.) — Isael (Varga R., 46.), Laidouni (Somália, 62.), Nguen (Ramadan, 79.) — Boli (Baturina, 62.)
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gól: Varga R. (53.)

Utolsó előtti felkészülési mérkőzésén a háromszoros osztrák bajnok Sturm Grazcal mérte össze erejét a magyar rekordbajnok Ferencváros. A rekkenő hőségben meglehetősen eseménytelenül indult a találkozó, az első félidőben nem is nagyon jegyezhettünk fel helyzetet, a két kapusnak csak elvétve akadt feladata.

A második félidőre egyet cserélt Szerhij Rebrov, Isael helyére Varga Rolandot küldte pályára. Ez nyerő húzásnak bizonyult, hiszen az 53. percben Tokmac Nguen remek szólója után Varga 12 méterről az osztrák csapat kapujának bal oldalába lőtte a labdát. 1–0

A folytatásban folyamatosan frissítette a csapatát az ukrán vezetőedző – Roko Baturina is bemutatkozott – a helyzetek azonban elmaradoztak, így már újabb gól sem született, az FTC 1–0-ra legyőzte a Sturm Grazot.

A Ferencváros az utolsó felkészülési mérkőzésén (augusztus 9., vasárnap 17 óra) a cseh Sparta Prahával találkozik, majd jövő pénteken az MTK otthonában kezdi meg a szereplését az NB I új idényében.