2021.II.3. Újpest – Ferencváros: 0-4

Izgalom nélküli derbi, a Ferencváros simán elintézte az Újpestet

Isael gólja után Tallo a saját kapujába fejelte a labdát, majd Uzuni és Vécsei is beköszönt.
A labdarúgó NB I 19. fordulójának szerdai játéknapján a címvédő és listavezető Ferencváros idegenben 4–0-ra legyőzte az Újpestet.

Szerhij Rebrov: — A csapat mindig készen áll. Tisztában vagyunk vele, hogy ez a mérkőzés mit jelent a szurkolóink számára. Sajnálatos, hogy nem lehetnek velünk ezen a fontos mérkőzésen sem, de tudjuk, hogy követik az eredményeket és továbbra is támogatják a csapatot. Biztos vagyok benne, hogy a játékosok mindannyian átérzik ennek a mérkőzésnek a felelősségét. A többit majd szerda este meglátjuk! Bízom benne, hogy a jó sorozatom nem szakad meg. Koncentrálnunk kell, hiszen akár az Újpest elleni mérkőzést, akár a bajnokság jelenlegi állását nézzük, nagyon fontos, hogy újabb három pontot szerezzünk. Biztos vagyok benne, hogy motiváltak, nyilvánvalóan azon lesznek, hogy elkezdjenek minél több pontot szerezni. Komoly csapatról van szó, ezért komolyan is készülünk ellene.

Újpest — Ferencváros: 0-4 (0-1)
Szusza stadion, 20:00. Zártkapus mérkőzés.
Vezette: Iványi Zoltán (asszisztensek: Tóth II. V., Buzás; alapvonali jv.: Karakó, Németh Á.; tartalékjv.: Márkus)

Újpest: Banai — Pauljevic (Kastrati, 71.), Kutrumbisz, Baosic, Antonov (Katona M., 89.) — Csongvai, Onovo — Simon K. (Mucsányi, 62.), Mitrovic (Szakály P., 62.), Stieber Z. (Beridze, 62.) — Tallo
kispad: Pajovic, Ristevski, Máté, Bjelos, Bjarnason, Perosevic
vezetőedző: Michael Oenning

Ferencváros: Dibusz — Wingo (Lovrencsics G., 74.), Blazic, Botka, Heister (Civic, 81.) — Somália (Vécsei, 81.), Haratin — Isael (Boli, 74.), Nguen, Uzuni — Baturina (Sigér, 64.)
kispad: Bogdán, Gera D., Redzic, Csontos, Skvarka, Laidouni
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gól: Isael (24.), Tallo (47. – öngól), Uzuni (76.), Vécsei (90.)
Sárga lap: Kutrumbisz (5.), Tallo (25.), Kastrati (81.) illetve —

Poénnal kezdte a felvezetést az újpesti műsörközlő: „A mai minden idők legkevesebb nézője előtt rendezett derbi…”

Kristin László a kezdő sípszó előtti pillanatokban aztán újra megszólalt, mondván, ilyenkor szokta arra kérni a tábort, hogy torka szakadtából szurkoljon, most az odahaza a fotelben ülőket bátorítja arra, zengjen-zúgjon a nappali. A Megyeri úton eközben olyan csend volt, hogy a környékbeli varjak károgását is lehetett hallani.

Mindaddig, amíg el nem kezdődött a mérkőzés.

Merthogy a játékosok nagy lelkesedéssel vetették magukat bele a küzdelembe, csatakiáltásoktól,  utasításoktól és a sípcsontvédők csattanásától volt hangos a stadion. Az első húsz percben egyáltalán nem látszott a pályán a két csapat közötti (akkor még) huszonnégy pontnyi különbség, az Újpest kezdett aktívabban. Negyedóra sem telt el a derbiből, a hazaiak – jogosan – meg nem adott tizenegyest kértek számon a játékvezetőn, a Ferencváros pedig köszönte, s nem sokkal később, első veszélyes támadásából megszerezte a vezetést. A jelek szerint Szerhij Rebrov ismét jól keverte meg a kártyát, a legutóbb a cserepadon kezdő Isael és Roko Baturina hozta össze a gólt. Az első fél órában látottak alapján joggal voltak idegesebbek az újpestiek, alig akadt olyan szabálytalanság, amely után ne reklamáltak volna valamilyen nyelven Iványi Zoltán játékvezetőnél. Feszült hangulatban ért véget az első félidő, a hazaiak bosszúsága érthető volt, amiért negyvenöt percnyi játék után vesztésre álltak.

Ha jó folytatásban, összeszorított fogakkal kiküzdött, megfordított eredményben bíztak az újpestiek, akkor nem sokáig élt a reményük… Két perc telt el a második félidőből, és máris lehorgasztott fejjel bámulták a gyepet. Junior Tallo ezúttal a saját kapuja előtt ugrott a legmagasabbra, pechjére olyan „mesterien” csúsztatott, hogy képtelenség volt védeni.

Ezzel el is dőlt a derbi.

Ekkor talán csak Michael Oenning hitt a feltámadásban, a vezetőedző cserékkel próbált frissíteni csapatán, ám a lila-fehérek sorozatban ötödik találkozójukon maradtak gólképtelenek a Ferencváros ellen – legutóbb 2019 májusában az Üllői úton Nagy Dániel talált be a zöld-fehérek kapujába. A rangadó utolsó fél órájában nem igazán maradt nyitott kérdés, a zöld-fehérek könnyedén érték el a gólokat, előbb Myrto Uzuni mattolta Banai Dávidot, majd Vécsei Bálint talált a kapuba, utóbbi első gólját szerezte ferencvárosi mezben (0–4).

A szerda este duplán fájhatott az Újpestnek: a Fradi elleni vesztes csata mindig érzékenyen érinti a csapatot, a vereséggel pedig kieső helyre csúszott vissza.

Innen kellene talpra állnia.

További képek: fradi.hu, nso.hu, Sas Gábor, Sportfotók

Az Újpest FC vezetőedzője, Michael Oenning szerint csapatának el kell fogadnia, hogy a jelenlegi állapotában nem volt képes legyőzni a listavezetőt, ugyanakkor úgy véli, a gárda már elindult a fejlődés útján.

„Ez a munkám, hogy összerántsam a csapatot, segítsek a játékosoknak nyugodtnak, összeszedettnek maradniuk. Igazság szerint ma is jól szervezett volt a csapat, de nem végig a kilencven percen keresztül. Meg kell tanuljuk azt, hogyan maradhatunk végig kompaktak. Ezeket a hibákat kell elsősorban orvosolunk, és ha sikerül a védekezésünket megerősítenünk, akkor valószínűleg a csapat teljesítménye is sikeresebb lesz.”

Oenning úgy véli, vannak előrelépésre utaló jelek csapata játékában.

„Minden rendben van. A futásteljesítmény, a küzdőszellem, az akarat. Természetesen játszani is kell, és időnként a mai mérkőzésen is kiváló megmozdulásokat láttam. De mindaddig, amíg nem lövünk gólt, addig nem fogunk tudni előrelépni.”

Akár még több ferencvárosi góllal zárulhatott volna a mérkőzés az FTC trénere, Szerhij Rebrov szerint.

„Úgy gondolom, az Újpest kicsit hitevesztetté vált az öngól után. Négyet lőttünk, de lőhettünk volna többet is.”

A Fradi vezetőedzője elmondta, a Mol Fehérvárral szemben kialakult 13 pontos előny ellenére még nem foglalkozik azzal, hogy a csapatnak jó esélye van a címvédésre.

„Az én filozófiám az, hogy sose a bajnokság végével foglalkozunk, hanem mindig a következő mérkőzéssel. Jelenleg az Újpestre koncentráltunk, legközelebb a Mol Fehérvárra fogunk. Ugyanezt adom át a fiúknak is.”

Isael:

Vécsei Bálint:

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és az Újpest hivatalos honlapja, valamint az MLSZ Adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2021.II.3. Újpest – Ferencváros: 0-4 bejegyzéshez

90+3.

PERC
    Ez a vége, a Ferencváros 4–0-ra legyőzte az Újpestet a derbin.

90.

PERC
    Három perc a ráadás.

90.

PERC
    GÓÓÓL!!! OTT A NEGYEDIK! Uzuni jobb oldali beadása után rosszul szabadítottak fel a hazaiak, így az üresen álló Vécsei Bálint 18 méterről, ballal lőhetett, a labda pedig egy újpesti védő lábán is irányt változtatva a bal alsó sarokban kötött ki. 0–4

89.

PERC
    Az ötödik újpesti csere is megtörtént, Antonov helyére Katona Mátyás állt be.

88.

PERC
    Vécsei beadása után Boli lőtt kapásból, de Banai elsőre, majd másodikra is védett.

85.

PERC
    FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

84.

PERC
    Antonov jobb oldali szöglete után Dibusz ütötte el a labdát a tizenhatoson belülről.

80.

PERC
    Heistert Eldar Civic váltotta.

80.

PERC
    Kettős csere a vendégeknél, Somália helyére Vécsei Bálint állt be.

80.

PERC
    Lirim Kastrati sárgult be, Botkát rúgta fel.

76.

PERC
    GÓÓÓL!!! EZ IS BENT VAN! Lovrencsics indítása után Boli tette középre a alabdát, amelyet Banai középre ütött. Uzuni, majd Nguen sem tudott gólt szerezni a kipattanóból, majd ismét Myrto Uzuni előtt adódott lehetőség, és másodszorra már nem hibázott: egy lépésről, jobbal a kapuba küldte a labdát. 0–3

74.

PERC
    Isael le, Franck Boli be.

74.

PERC
    Kettős csere az FTC-nél, Wingo le, Lovrencsics Gergő be.

70.

PERC
    Újabb újpesti csere, Pauljevicset Lirim Kastrati váltotta.

70.

PERC
    Nguen löbbölte a tizenhatoson belülre a labdát, amit azonban Isael nem talált el.

69.

PERC
    Tallo távoli lövése után Dibusz védett könnyedén.

68.

PERC

67.

PERC
    Antonovnak fájdult meg a jobb válla, ápolni kellett.

64.

PERC
    Cseréltek a vendégek is, Baturina le, Sigér Dávid be.

63.

PERC
    Csongvai bal oldali beadása után Tallo pontosan Dibusz kezébe fejelte a labdát.

PERC
    Hármas csere az Újpestnél: Mitrovics le, Szakály Péter be.

60.

PERC
    Lehetőség! Pauljevics jobb oldali beadása után Blazic nem tudott tisztázni, így Stieber lőhetett, de Dibusz védett, a védők pedig eltakarították a kipattanót.

60.

PERC
    Banai jó ütemben lépett ki a kapujából, és felszedte a labdát.

59.

PERC
    Csongvai távoli lövése veszélytelen volt.

58.

PERC
    Stieber bal oldali beadása nem jutott el a társakig.

55.

PERC

49.

PERC
    A Ferencváros vendégként még nem kapott ki a bajnokságban, 6 győzelem és 3 döntetlen (1–1 az MTK, a Fehérvár és a Puskás Akadémia ellen) áll a neve mellett, ami a legjobb teljesítmény jelenleg az élvonalban.

48.

PERC

Fotó: Török Attila

47.

PERC
    ÖNGÓL! KETTŐVEL VEZET AZ FTC! Isael jobb oldali szöglete után a menteni igyekvő Junior Tallo az öt és felesen belülről a kapu jobb oldalába csúsztatta a labdát. 0–2

46.

PERC
    Wingo beadása után Antonovról pattant szögletre a labda.

46.

PERC
    Csere egyik oldalon sem történt.

46.

PERC
    Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

FÉLIDŐ

Ezzel a góllal szerzett vezetést az FTC:

FÉLIDŐ

FÉLIDŐ

Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő, a szünetben 1–0-ra vezet az FTC.

45.

PERC
    Stieber visszakészítése után Mitrovics jobbal csúnyán a kapu fölé lőtte a labdát nagyjából 18 méterről.

44.

PERC
    Az FTC a 2021-ben lejátszott négy bajnokijából csak egyet tudott megnyerni (2 döntetlen és 1 vereség mellett). Hasonlóra korábban csak egyszer, 2018 decembere és 2019 februárja között volt példa, amióta Szerhij Rebrov az edző. Akkor a négy meccs alatt 1 győzelem, 1 döntetlen és 2 vereség volt a mérlege.

43.

PERC
    Stieber jobb oldali szabadrúgása sem volt veszélyes, a ferencvárosiak elfejelték a labdát.

41.

PERC
    Isael szabadrúgása után a hazaiak elfejelték a labdát a tizenhatoson belülről.

38.

PERC
    Stieber bal oldali szöglete után Tallo megint a földre került a tizenhatoson belül, de Iványi ezúttal sem látott szabálytalanságot.

37.

PERC
    Az Újpest az idei két tétmeccsén még nem szerzett pontot (0–5 otthon a Fehérvár ellen, majd 2–3 Mezőkövesden).

36.

PERC
    Közben rákezdett az eső Újpesten.

34.

PERC
    Wingo jobb oldali beadása után Baosics tisztázott Baturina elől.

33.

PERC
    A Megyeri úton 2014. szeptember 21-én született legutóbb Újpest-siker. Akkor 8200 néző előtt Dusan Vasziljevics 11-esével és Simon Krisztián 17 méteres nyesésével 2–1-re győzött az Újpest.

PERC
    Mitrovics szabálytalankodott Botkával szemben.

27.

PERC
    Zárt kapuk mögött, tétmérkőzésen másodszor találkozik a két csapat az 1905 óta íródó közös történelmük során. Tavaly májusban Újpesten Boli góljával 1–0-ra a Fradi nyert.

25.

PERC
    Isael 18. bajnokiján az ötödik gólját szerezte a 2020–2021-es idényben.

25.

PERC
    A gól után Junior Tallo még kireklamált magának egy sárga lapot.

24.

PERC
    GÓÓÓL!!! VEZETÉST SZERZETT AZ FTC! Isael lövését Banai védte, majd a felperdülő labdát Pauljevics – Uzuni szorításában – kis híján a saját kapujába fejelte, de Banai visszaért a gólvonalra, és mentett. Az újpesti kapus szerencsétlenségére azonban pontosan Isael elé paskolta a labdát, a brazil pedig hat méterről, félfordulatból, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 0–1

24.

PERC
    VÉDÉS! Uzuni bal oldali szöglete után Blazic csúsztatott, Banai azonban oldalra nyomta a labdát.

23.

PERC
    Van egy kis lökdösődés az öt és felesen belül, Iványi próbálja nyugtatni a kedélyeket.

23.

PERC
    Uzuni harcolt ki szögletet Simon mellett.

21.

PERC
    A Szusza Ferenc Stadionban legutóbb Simon Krisztián volt eredményes a zöld-fehérek ellen: 2019. február 9-én a 93. percben egyenlített az 1–1-gyel záruló találkozón.

20.

PERC

19.

PERC
    Heister adott pontatlan passzt, Rebrovnak nagyon nem tetszik, amit lát.

17.

PERC
    Mitrovics lökte fel a levegőben Botkát.

15.

PERC
    Mitrovics találta meg a tizenhatoson belül Simont, aki levitte az alapvonalig a labdát, majd Dibusz kezébe passzolta.

14.

PERC
    Az Újpest pályaválasztása mellett 43-szor örülhetett győzelemnek, 34 találkozó végződött döntetlenre, 35-ször nyert az FTC. Viszont a Ferencváros összesítésben (426–314) és idegenben is (181–177) több gólt szerzett az Újpestnél a bajnoki derbiken.

12.

PERC
    Stieber bal oldali szöglete után Tallo terült el a földön, tizenegyest reklamáltak a hazaiak, de Iványi szerint nem történt szabálytalanság. A visszajátszások alapján Haratin meghúzta az újpesti csatár mezét.

11.

PERC
    A lila-fehérek az előző négy találkozón gólképtelen voltak a Ferencváros ellen, legutóbb 2019 májusában az Üllői úton Nagy Dániel talált be a zöld-fehérek kapujába.

10.

PERC
    Pauljevics jobb oldali beadása után Tallo esett el a védője szorításában a tizenhatoson belül, de ezért nem járt büntető.