2021.IX.19. MK, FC Hatvan – Ferencváros: 0-9

Myrto jó formában: hat gólig jutott a légiós, kilencig a Fradi

Könnyed győzelmet aratott a Hatvan ellen a Ferencváros, Gavric, Loncar és Gera Zalán is betalált.
A telt ház és a jó hangulat garantált volt, 9–0-ra nyert a Ferencváros a Magyar Kupa 3. fordulójában Hatvanban.

„Tudjuk, hogy az ország legjobb csapata az ellenfelünk  – mondta lapunknak Nahóczky Attila,  a hatvaniak vezetőedzője.  – Szerettük volna elkerülni az ilyen kaliberű riválisokat a harmadik fordulóban, de úgy vagyunk vele, ha már NB I-es ellenfél jut nekünk, a Ferencváros legyen az, hiszen ellene játszani mindenkinek felemelő. Úgy készülünk, hogy megpróbáljuk a többosztálynyi különbséget eltüntetni vagy minimálisra csökkenteni. Egész héten nagy becsvággyal készültek a fiúk az edzésen, dolgozik bennük a bizonyítási vágy.”

Az előző idényben még az NB III Keleti csoportjában szereplő együttes a megye I-es bajnokságot három győzelemmel és egy döntetlennel kezdte, a Magyar Kupában pedig a Sajóbábonyt (2–1) és a Herédet (4–0) búcsúztatta.

„Nehezen indult a nyarunk, tizenkét játékossal kezdtük el a felkészülést, de a rajtra szerencsére összeálltunk – folytatta a vezetőedző.  – Célunk a minél előbbi visszajutás az NB III-ba, és erre meg is van minden esélyünk. A keretünk javát fiatal, húsz év körüli labdarúgók alkotják, de erősek, agresszívak, megvan bennük a potenciál, ez valójában NB III-as erősségű keret.”

Nahóczky Attilától megtudtuk azt is, hogy a hatvani stadion befogadóképessége mintegy kétezer fő, de bizonyos szabályozások miatt az FTC elleni mérkőzésre legfeljebb 1600-1700 nézőt engedhetnek be – ám a telt ház biztosra vehető, pillanatok alatt elfogytak a belépők: „Amatőr játékosoknak óriási lehetőség egy ilyen mérkőzés, bízom benne, hogy nem bénítólag hat, hanem épp ellenkezőleg, felszabadultan játszanak a srácok.”

Magyar Kupa, 3. forduló (a 32 közé kerülésért):

FC Hatvan — Ferencváros: 0-9 (0-2)
Hatvan, 15:00. ~2.000 néző.
Vezette: Takács János (asszisztensek: Szilágyi, Vad A.; tartalékjv.: Sándor Cs.)

FC Hatvan: Uj M. (Sáfrán, 79.) — Tarnóczi (Bartha B., 71.), Bárkányi, Szabó R., Karácsony — Török N. (Ács Á., 63.), Mundi Z. — Tajti B. (Dinka K., 46.), Czibolya (Füzik, 71.), Fellner — Kitl K.
kispad: Sándor B., Zöldi, Szabó M., Labát
vezetőedző: Nahóczky Attila

Ferencváros: Bogdán — Botka, Könczey, Dvali, Csontos (Zubkov, 68.) — Laidouni (Loncar, 68.), Leandro — Gavric, R. Mmaee (Gera Za., 56.), Cabraja — Uzuni
kispad: Szécsi G., S. Mmaee, Nguen, Zachariassen, Civic, Blazic, Wingo
vezetőedző: Peter Stöger

Gól: *Uzuni (34., 40., 50., 59., 76. – 11-esből, 82.), Gera Za. (70.), Gavric (74.), Loncar (86.)
Sárga lap: Mundi Z. (89.) illetve —

1992 után járt ismét Magyar Kupa-mérkőzésen Hatvanban a Ferencváros, és ismét megtisztelte ellenfelét a zöld-fehér csapat: akkor a Balogh T. — Vaszil, Telek, Szekeres T. — Fodor I., Lipcsei, ifj. Albert, Szenes, Keller — Schneider, Deszatnik kezdőcsapatot küldte pályára Nyilasi Tibor (aki aztán a pálya melletti buszból nézte a találkozót, lévén éppen el volt tiltva), most Peter Stöger a Bogdán — Botka, Dvali, Könczey, Csontos D. — Cabraja, Leandro, Laidouni, Gavric — Uzuni, R. Mmaee kezdőcsapatnak szavazott bizalmat.

Nyolcezer helyett most csak 2000 néző lehetett a stadionban, NB II helyett már csak a negyedik vonalban szerepet a Hatvan, és nincsenek olyan játékosai, mint akkor Baranyi Miklós, Nyikos József vagy az 1984-es ifjúsági Európa-bajnoki Orovecz György. Egy fél óráig becsülettel tartották így is magukat az élvonal bajnoka ellen, de Myrto Uzuni két góllal még a szünet előtt eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Az albán légiós a szünet után még négyszer talált be, Zseljko Gavrics megszerezte első gólját új csapatában, de Gera Zalán is beköszönt a hazai kapusnak, majd a szintén csereként pályára lépő Stjepan Loncar is első góljának örülhetett a zöld-fehéreknél. 9–0 lett a vége: örömjáték itt, örömünnep ott, továbbjutott a Ferencváros a legjobb 32 csapat közé.

További képek: fradi.hu, nso.hu, Sportfotók

Nahóczky Attila: — A realitás érvényesült, de a végeredményhez hozzájárult, hogy kezdő kapusunk a hajrá előtt megsérült, a végén pedig nagyon elkerülhető gólokat kaptunk. Célunk az NB III-ba jutás, a mai kupameccs jól szolgálta a felkészülést a következő bajnokikra.

Peter Stöger:  Az első félidő játékával nem voltam teljesen elégedett, de a szünet után kifejezetten jó teljesítményt nyújtottunk és kiszolgáltuk a szurkolókat. Myrto Uzuninak az előző két-három hétben nem ment annyira a játék, de mai teljesítménye az önbizalmának is jót tett.

Myrto Uzuni:

*Orosz Pál 1955-ben ugyancsak hatszor talált be a Vasas Turbó (11:0) kapujába kupamérkőzésen.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és az FC Hatvan hivatalos honlapja, valamint az MLSZ Adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2021.IX.19. MK, FC Hatvan – Ferencváros: 0-9 bejegyzéshez

90+1. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

89. perc Mundi Zoltán kap sárga lapot Cabraja lerántásáért.

88. perc Loncar ballal a léc fölé emel 23-ról, középről.

86. PERC EZ IS BENT VAN, Botka jobb oldali beadását középre üti a kapus, STJEPAN LONCAR jobbal a jobb alsóba lő 17-ről, kissé balról, csizmaszárral. 0–9!

84. perc Egy bal oldali szöglet után Dvali talál közelről a kivetődő hazai kapusba.

82. PERC MYRTO UZUNIT indítja véletlenül Szabó, a támadó megindul, kicselezi a kapust is, majd hat méterről ballal a kapu közepébe emel a behátráló védő, Bárkányi mellett. 0–8!

81. perc Botka jobbról érkező beadását az ötös bal sarka elől jobbal a rövid alsó mellé töri Gavrics, 7 méterről.

(Fotó: Tumbász Hédi)

A szurkolók elismerik csapatuk teljesítményét: 0–7 után megint rákezdtek a “Hajrá, Hatvan!”-ra.

79. perc Sáfrán Tamás be, Uj-sérülés miatt kapuscsere.

78. perc Bogdán elcsípi vetődve a bal alsó előtt Kitl ballábas, 17 méteres próbálkozását.

77. PERC MYRTO UZUNI jobbal a jobb alsóba lő, Uj balra el. 0–7!

76. perc BÜNTETŐ, Zubkovot ellöki az ötös jobb sarka előtt Karácsony.

74. PERC ÚJABB GÓL, ISKOLAJÁTÉK ISMÉT, ZSELJKO GAVRICS jobbal a bal alsóba gurítja 13 méterről Gera passzát. 0–6!

74. perc Gavrics lő ballal egy szép csel után nem sokkal a léc fölé középről, 23 méterről.

71. perc Czibolya le, Füzik Bence be, Bartha Balázs meg Tarnóczit váltja.

70. PERC ITT A GÓL, GERA ZALÁN a bal alsóba talál középről, 22 méterről, Zubkov passza után. Potya góllal 0–5!

Védő helyett szélső, szűrő helyett középső középpályás.

68. perc Olekszandr Zubkov Csontost, Laidounit Stjepan Loncar váltja.

Lovas nemzet (Fotó: Nagy-Pál Tamás)
    66. perc Cabraja egy középről, 19 méterről járó szabadrúgást a sorfalba lő, majd Leandro talál a kapus mellé balról, 21-ről. De nem sokkal vétettel el ballal a bal alsót!

63. perc Török le, Ács Ádám be.

62. perc Uj nekimegy Uzuninak a kapu előtt kijövetel címén… tovább!

61. perc Uzuni lő ballal balról hét méterről a jobb, azaz rövid felső felé, de nagyot véd Uj kapus!

59. PERC MESTERNÉGYES, egy hazai szöglet után megindul MYRTO UZUNI, lerántani sem bírják, jobbra passzol Laidounihoz, majd a visszakapott labdát 12 méterről, középről jobbal a bal felső sarokba emeli. 0–4!

56. perc Mmaee le, Gera Zalán be.

56. perc Leandro labdát szerez, Laidouni Mmaeét indítja, aki nem lő ballal az ötös elől, Uzunival akart gólt rúghatni, de az albán hétméteres próbálkozása lepattan egy védőről.

53. perc Leandro menti a bal sarok mellé Dinka jobb oldali beadását. Dinka 19 éves, játszott a Honvédban és az Újpestben is.

50. PERC ÚJABB GÓL, Csontos bal oldali, ballábas beadását MYRTO UZUNI jobbal a bal alsó sarokba teszi bokából, öt méterről, középről. 0–3!

47. perc Laidouni lő jobbal a jobb alsó sarok mellé 19-ről.

46. perc Uzuni lő lesgólt.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Dinka Kristóf be, Tajti le a hazaiaknál.

45+1. PERC EZZEL VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc LÉC, Uzuni jobb oldali beadását Dvali nyolcról a bal sarok elé fejeli, Botka három lépésről, kissé kisodródva a lécre fejeli a labdát. Majdem gól a bal felső sarokba.

44. perc Cabraja jobbal a bal felsőbe lőne kissé balról, 23 méterről, Uj látványos légi út csúcspontjaként kiüti a labadát.

42. perc Cabraja jobb oldali kornerét felfejeli Szabó, Laidouni meg eltöri a 18 méteres kapáslövést. Kirúgás.

Myrto jó formában: 14 meccs az idényben, 7 góllal és 4 gólpasszal.

40. PERC ISKOLAJÁTÉK. Mmaee elmegy könnyedén Szabó és Tarnóczi mellett is, önzetlenül MYRTO UZUNI elé passzol, aki 11 méterről higgadtan a bal alsó sarokba passzol. 0–2!

Rutin. A 22 éves, volt U19-es válogatott Tarnóczy az MTK-ban, a Puskás Akadémiában és Mol Fehérvárban is megfordult már, utóbbi adta kölcsön ide.

37. perc Gavrics beadása Ujé, az ötösön ellökte Laidounit Tarnóczi. Megúszta.

Uzuni: 14 meccs az idényben, 6 góllal és 4 gólpasszal.

A gól után kezdtek rá a hazai szurkolók is: “Hajrá, Hatvan!”.

Laidouni adott be balról jobbal, Mmaee nem érte el fejjel a labdát, Uzunin nem volt már ember.

34. PERC ITT A GÓL, MYRTO UZUNI lő a hazai kapu jobb als sarkába kapásból, a levegőben úszva, középről, négy méterről. 0–1!

33. perc Uzuni két jobb oldali beadását is kifejeli az ötösről Szabó.

32. perc Unalmas mezőnyharc, majd Laidouni ad jobbról jobbal középre, de kivetődik Uj.

28. perc Fellner lő kissé balról, 23-ról a kapushoz.

26. perc Laidouni indítja Mmaeét, de figyel 23. perc Gavrics jobb oldali beadását Uzuni jobbal az ötös bal sarkán álló Tarnócziba vágja, kapásból.

22. perc Záporoznak a beadások a hazai kapu elé, egyet rossz helyre üt Uj, de javít, kettő pontatlan, a negyedik a kapusé.

19. perc Csontos eladja a labdát, de Dvali szereli a 16-os előtt Czibolyát, megelőzi, és hazapasszol kapusának.

17. perc Bogdán kap el egy jobb oldali beadást.

13. perc ZICCER, Botka szép emelését Cabraja jobbal a kapusba pazarolja az ötös bal sarkáról.

11. perc Mmaee nem lő jobbal 18-ról, középről, az ötös bal sarka és Gavrics elé passzol, de ment előle Tarnóczi.

A párszáz fős vendégtábor adja meg az alaphangulatot, énekelnek a mérkőzés eleje óta.

10. perc Csontos bal oldali, ballábas beadása Uj kapusé. A 19 éves kapus a Hatvan neveltje.

7. perc Cabraja indítását Mmaee jobbal 14-ről a védőkbe rúgja, a kipattanót dettó.

4. perc Kitl beadását elhalássza Leandro Mundi elől a 16-oson.

2. perc Higgadtan passzolgat és támad a Hatvan, szereli a 16-ösön Könczey Mundit.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

2000 néző jöhetett be, plusz a kerítés tetején ülő gyerekek, jelentik a helyszínről.

Az idő remek, süt a nap. A hazaiak kék-fehér-fekete mezben és kék nadrágban, a vendégek zöld-fehér mezben és fehér nadrágban.

Fotó: Nagy-Pál Tamás

Szabó Roland, a Hatvan harmincéves csapatkapitánya is izgatottan várja a mérkőzést, már csak azért is, mert a Ferencvárosban nevelkedett.

„Hatvani származású vagyok, tizenhárom éves koromban kerültem a Fradi utánpótlásába, tíz évet töltöttem az egyesületnél, a második csapatig jutottam. A Ferencváros II színeiben volt is néhány Magyar Kupa- és Ligakupa-meccsem, utána Soroksáron futballoztam, mielőtt hazatértem Hatvanba – mondta lapunknak. – Örültünk, amikor a Fradit sorsolták ki nekünk, nem mindennapi, hogy az ország legnépszerűbb csapata ellen futballozhatunk. Úgy állunk a mérkőzéshez, hogy nincs veszítenivalónk, fiatal az együttesünk, ketten vagyunk csak harmincévesek, a többiek jóval fiatalabbak, de nem feltartott kézzel megyünk ki a pályára. Jól kezdtük a bajnokságot, ám az előző fordulóban sajnos csak döntetlent játszottunk, szerintem már mindenkinek a Fradi elleni meccs járt a fejében. Kíváncsi vagyok, ellenfelünk milyen csapattal áll ki. Tisztában vagyok a realitással, de reménykedem a tisztes helytállásban.”

„Tudjuk, hogy az ország legjobb csapata az ellenfelünk  – mondta lapunknak Nahóczky Attila,  a hatvaniak vezetőedzője.  – Szerettük volna elkerülni az ilyen kaliberű ellenfeleket a harmadik fordulóban, de úgy vagyunk vele, ha már NB I-es ellenfél jut nekünk, a Ferencváros legyen az, hiszen ellene játszani mindenkinek felemelő. Úgy készülünk, hogy megpróbáljuk a többosztálynyi különbséget eltüntetni vagy minimálisra csökkenteni. Egész héten nagy becsvággyal készültek a fiúk az edzésen, dolgozik bennük a bizonyítási vágy.”

Forrás: fchatvan.hu
    „Nem mi voltunk az esélyesei annak a mérkőzésnek sem, de jó csapatunk volt. Szalai Miki volt az edzőnk. Rudi bácsi volt a pályaedző, mi előző nap elmentünk hozzá szüretelni, egy nagyszerű csapat összetartáson vettünk részt, másnap mérkőzésünk volt. Nem rólunk szólt a mérkőzés. A Fradi akkor is már a Fradi volt″ – visszaemlékezés egy 1982-es meccsre.

Erkölcs, erő, erősítés – Szöllősi György jegyzete
    A német válogatottban 2008 és 2010 között 16 alkalommal lépett pályára, egy gólt szerzett, két gólpasszt adott, az egyik gólpasszt éppen Magyarország ellen jegyezte a 2010-ben, Budapesten 3–0-ra megnyert felkészülési meccsen. Két találkozón, az ausztrálok és a szerbek ellen játszott a 2010-es világbajnokságon is, melyen a németek bronzérmet szereztek. Legutóbb csaknem 11 évvel ezelőtt, 2010. november 17-én játszott a válogatottban, a Svédország–Németország (0–0) felkészülési mérkőzésen.

A régi Jugoszláviában született Marin Németországban lett profi labdarúgó, a Werder Bremenben 116 tétmérkőzésen 13 gólt szerzett és 35 gólpasszt adott. 2012-ben a Chelsea szerződtette (16 tétmeccsen 1 gól és 1 gólpassz volt a mérlege a londoniaknál), majd többször kölcsönadták, szerepelt a Sevillában (30, 2, 7) és a Fiorentinában (4, 2, 0) is. Tavaly januárban a Crvena zvezdától került 2.25 millió euróért az al-Ahlihoz, ám sajtóhírek szerint a szaúdi klub jelentős összeggel tartozik neki, ezért távozott, így nyár óta szabadon igazolható volt.

Marko Marin a zöld-fehéreknél folytatja (Fotó: fradi.hu)

Amint a Nemzeti Sport előre jelezte, a Ferencváros szerződtette a 16-szoros német válogatott Marko Marint.

A 29 éves, 45-szörös bosnyák válogatott középpályás hét év után tér vissza a Ferencvároshoz. Korábban 2012 és 2014 között játszott az FTC-ben, ez idő alatt 50 tétmérkőzésen egy gólt szerzett és két gólpasszt adott. A számára nagyszerűen sikerült brazíliai világbajnokság után sajtóhírek szerint négymillió fontért megvásárolta az Everton, a Ferencvárost a vételár 30 százaléka, körülbelül 1.2 millió font illette meg, a fennmaradó részen Besic korábbi klubjai (Hamburg, Tennis Borussia Berlin), valamint a játékosügynökök osztoztak.

„Visszatér a Fradiba a Premier League-et is megjárt közönségkedvenc” – olvasható az FTC péntek délelőtti hírének címében. Kubatov Gábor klubelnök a reggeli órákban közzétett egy sejtelmes bejegyzést a Facebook-oldalán, több hozzászóló már akkor azt vizionálta, hogy a zöld-fehérek hamarosan Muhamed Besic szerződtetését jelentik be.

Muhamed Besic hét év után visszatért a Ferencváros labdarúgócsapatához.

03.17.14:45 TV:M4Sport