2021.VI.25. SV Heimstetten – Ferencváros: 0-5

2 hozzászólás a(z) 2021.VI.25. SV Heimstetten – Ferencváros: 0-5 bejegyzéshez

• Figyelemmel kísérve a három mérkőzést sok pozitívumot láttam. A megszokott sorrendtől eltérően először jött a két komoly ellenfél, utánuk az örömfocira is alkalmas alsóbb osztályú. Hogy a két szintén BL-re készülő ellenfelet tartalékosan is ilyen simán legyőztük, az megnyugtató. A Legia ellen tétmeccset még nem játszottunk, de a barátságosan eddig mindig kikaptunk tőluk; a bolgárokról pedig a közelmúltból vannak vegyes tapasztalataink. A harmadik mérkőzéstől azt vártam, hogy kapnak egy ötöst, mert ha a Ludotól kettőt kaptak, az meg tőlünk hármat -- ez a várható eredmény. Be is jött.
    A játékosokról is néhány szót. Fiataljaink nagyon jók voltak. Nekem elsősorban Iyinbor feltűnően érett középhátvéd-játéka tetszett -- nekem a fiatal Telek jutott az eszembe róla -- de mindegyiknek volt nem kevés jó megmozdulása. Viszont Wingo, de főleg Tokmac csalódást okozott.

• PERCRŐL PERCRE

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Véget ért a mérkőzés, a Ferencváros 5–0-ra nyert.

90. perc: Mergl védett nagyot, szöglettel jöhetnek a német játékosok.

89. perc: Haratin kapott sárga lapot.

88. perc: GÓL! OTT AZ ÖTÖDIK! Egy jobb oldali beadás után a kapus nem tudta elöklözni a labdát, amelyet így Gera Dániel fejelt közelről az üres kapuba. 5–0

82. perc: Gera jobb oldali beadása után szögletre pattant a labda egy védőről.

74. perc: Újabb védés, egy jobb oldali beadás után Uzuni fejelt, de a németek kapusa ismét hárított.

71. perc: Uzuni remek keresztlabdája után Wingo lőtt, de a kapus nagyot védett.

63. perc: Stöger sort cserélt, egyedül a kapuban Mergl maradt a pályán. Így folytatja az FTC: Mergl – Wingo, Blazic, Dvali, Civic – Vécsei, Haratin, – Gera D., Nguen, Uzuni – R. Mmaee.

54. perc: KAPUFA! Csontos távoli lövése után a kapufán csattant a labda.

Az FTC nem cserélt a szünetben.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, a szünetben 4–0-ra vezet az FTC.

45. perc: Baturinát állították meg lesen, egymás után kétszer.

36. perc: GÓL! OTT A NEGYEDIK! Boli labdaszerzése után Baturina ugratta ki Ammar Ramadant, aki jobbal, nyolc méterről a bal alsó sarokba lőtt. 4–0

35. perc: Ramadan jobb oldali szöglete után Bolinak éppen csak hosszú volt a labda.

28. perc: Ramadan éles szögből lőtte a kapu mellé a labdát.

26. perc: GÓL! EZ IS BENT VAN! Laidouni passza után Ammar Ramadan húzott balról befelé, több védőt is kicselezett, majd 16 méterről jobbal a kapu közepébe lőtte a labdát. 3–0

18. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Zyen Jones jobb oldali beadása után Roko Baturina mellel átvette a labdát, majd három méterről jobbal a kapuba lőtt. 2–0

16. perc: Ramadan kemény belépője után megsérült a Heimstetten játékosa, ápolni is kell. Krüger nem tudja folytatni, cserélnek a németek.

15. perc: Egy jobb oldali német szöglet után nem alakult ki helyzet.

8. perc: Baturina tolta el a kapus mellett a labdát, de túl hosszan, már nem érte el az alapvonal előtt.

2. perc: GÓL! MÁRIS VEZETÉST SZERZETT AZ FTC! Ilyinbor indítása után Franck Boli húzott el az ellenfele mellett, majd rendkívül éles szögből, már szinte az alapvonalról jobb külsővel átemelte a kapust, a labda pedig a kapu jobb oldalában kötött ki. 1–0

A ferencvárosiak hagyományos zöld-fehér mezükben léptek pályára, míg a németek bordó szerelésben játszanak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ferencvárosiak indították útjára a labdát.

Az FTC a pénteki edzőmeccsel zárja tíznapos németországi edzőtáborát. A magyar bajnok legközelebb június 30-án lép pályára: jövő hét szerdán a DAC-ot fogadja a Groupama Arénában – a zöld-fehéreknek az a meccs lesz a főpróba a Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójára.

Peter Stöger csapata ezúttal a német negyedosztályú Heimstettennel méri össze az erejét.

Az FTC az első nyári felkészülési mérkőzésén 2–0-ra nyert a lengyel Legia Warszawa ellen, majd 3–1-re legyőzte a bolgár Ludogorecet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros–Heimstetten felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

03.17.14:45 TV:M4Sport