2022.VI.25. Ferencváros – Ludogerec: 3-0

3 hozzászólás a(z) 2022.VI.25. Ferencváros – Ludogerec: 3-0 bejegyzéshez

• Üdítő volt nézni a második félidőt. Knoester játéka igen bíztató.

• Egy bolgár felvételen meg tudtam nézni az összefoglalót. A két kihagyott bolgár helyzetnél a kifutó Dénes olyan jól zárta a szöget, hogy legfeljebb Albertnek vagy esetleg Nyílnak lett volna esélye gólt lőni.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: Vége a találkozónak, jobban játszott a Ferencváros, és biztosan nyert. 3–0

90+1. perc: ÓRIÁSI GÓL! Marquinhos szedett össze egy kósza labdát a bal oldalon, visszapasszolta, majd Wingo majdnem 30 méterről óriási gólt lőtt a kapu jobb oldalába. 3–0

90. perc: Jó helyről végezhetett el szabadrúgást az FTC, 19 méterre a bolgár kaputól. Vécsei és Mercier tanácskozott, hogy aztán a sorfal legyen a labda végállomása.

81. perc: GÓÓÓÓL! Marquinhos szerzett labdát a Ludogorec tizenhatosán belül, majd visszagurított az érkező Wingónak, aki 16 méterről nagy erővel lőtt a kapu jobb oldalába. 2–0

79. perc. Kimaradt! Marquinhos vezette be a labdát a tizenhatoson belülre, de nem lőtt, inkább passzolt, jött a lövés, amely Bassey elé pattant, aki óriási helyzetből lőtte rá, de Sluga ezt is kifogta!

75. perc: Kettőt cserélt a Ferencváros, érkezett Besic Kovacevic helyére, Traorét pedig Auzqui váltotta.

72. perc: A Ludogorec csak a kontrákban bízik az utóbbi időben, de ezekben egyelőre nincs sok fantázia.

66. perc: Újabb csere, Mercier érkezett Laidouni helyére.

62. perc: Jobb oldali szöglet után Knoester fejelhetett 9 méterről, a kapus a léc alól piszkálta ki a labdát.

60. perc: A második félidőben eddig sokkal jobb a Fradi az ellenfelénél, jellemzően a bolgár térfélen jár a labda.

58. perc: Újabb ferencvárosi cserék. Botka helyett Wingo, Zachariassen helyett Loncar, Pászka helyett Civic játszik.

54. perc: GÓÓÓÓL! VEZET AZ FTC! Traoré szaporázta a jobb oldalon, Zachariassenhez játszott, aki szintén jobbról élesen középre lőtt, Sluga kezéről Marquinhos elé pattant a labda, a brazil játékos pedig 8 méterről, középről a hálóba lőtt. 1–0

51. perc: Az eddigi legnagyobb kimaradt lehetőség! Bal oldalról jött a magyar csapat beadása, Középen érkezett Marquinhos, és 6 méterről a levegőből ellőtte, Sluga viszont óriási bravúrral védett.

49. perc: Traoré cselezgetett a bolgár tizenhatos jobb oldala közelében, majd gondolt egyet, és oldalt váltott, Marquinhoshoz passzolt, aki 18 méterről, jobbal elcsavarta a bal alsó irányába, de néhány arasznyit tévedett.

48. perc: Laidouni lőtte el 19 méterről, de bele az előtt álló védőbe.

46. perc: Marquinhos jött Nguen helyett, Bassey Boli, Bodán pedig Dibusz helyére.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, gól nincs. 0–0

42. perc: Összeugrott egy ferencvárosi és egy razgradi, akiket magához hívott a bíró, és elbeszélgetett velük. A magyar csapatból Boli volt a „rossz fiú”. Barátságos meccsen ezért nem járt sárga.

41. perc: Mi maradt ki?! Traoré lépett ki ziccerben, egy az egyben állt a kapussal szemben, de nem tudta ellőni mellette a labdát. A kipattanó Boli elé pattant, de elügyetlenkedte…

40. perc: Dibusz jó védésére volt szükség az imént, hiszen éles szögből, jobbról érkezett egy lövés. A magyar kapus jól figyelt.

38. perc: A szabadrúgást Laidouni végezte el, és éles szögből nagyon jó lövést eresztett meg. Sluga bravúrral védett.

37. perc: Gyors ferencvárosi támadás indult meg a bal oldalon, Pászka és Vécsei szaporázta, végül Pászkát felrúgták a tizenhatos bal oldali vonalánál. Szabadrúgás.

34. perc: Fradi-csere. Esiti helyére Vécsei érkezett.

33. perc: Az utóbbi időben elég csapkodó a játék, a Fradi már a Ludogorec térfelén igyekszik labdát szerezni.

26. perc: Tekpetey ugrott ki középen, teljesen egyedül, és ziccerben lőtte el 17 méterről, de néhány centivel mellé.

22. perc: Ivószünet.

21. perc: Óriási tumultust láttunk a bolgár kapu előtt. Ide-oda pattogott a labda, többször is rá lehetett volna rúgni, de végül ez elmaradt.

20. perc: Most viszont igen! Boli szerzett labdát, betört a tizenhatoson belülre, majd balról, éles szögből ellőtte, Sluga azonban bravúrral védett.

19. perc: Hosszú idő után eljutott a Fradi a bolgár kapuig, mindjárt egy szögletet is rúghatott Pászka, röviden fejelték ki, Laidouni összeszedte, sokáig passzolgatott még a magyar bajnok, de nem sikerült helyzetbe kerülni.

16. perc: Két szögletet is rúghatott a Ludogorec a jobb oldalról, de nagyobb veszély nélkül megúszta a Ferencváros.

12. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Ludogorec 24 méterre Dibusz kapujától. Gropper végezte el, de gyengén találta el, a labda elgurult a kapu mellett.

7. perc: Szabadrúgást kapott az FTC a bolgár térfél közepéről, Laidouni beadását kifejelték a védők.

2. perc: A jobb oldalon futott a bolgár akció, jött is a beadás, amelyet Tekpetey nem sokkal lőtt a jobb alsó mellé.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, az FTC arany-feketében, a Ludogorec tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

• A Tobol elleni Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő Ferencváros a második ausztriai edzőtáborában a main kívül egy előkészületi meccset játszik még: a szintén bolgár CSZKA Szófiával június 28-án, kedden csap össze Sztanyiszlav Csercseszov együttese.

• Csatlakozott az ausztriai edzőtáborhoz az Aalborgból érkezett Rasmus Thelander, a Ferencváros dán igazolása, aki korábban Görögországban, Svájcban és Hollandiában légióskodott.

• A Ferencváros hétfő reggel, vonattal utazott el a második ausztriai edzőtáborának helyszínére – írja a fradi.hu. Ide már a kerettel tartott többek között Dibusz Dénes és Vécsei Bálint is, akik az első edzőtábor idején még a magyar válogatottat szolgálták a júniusi Nemzetek Ligája-mérkőzéseken.

03.17.14:45 TV:M4Sport