A Fradi dicső kupamúltja – 1934/35

A profi csapatok a világbajnokság miatt visszaléptek a Magyar Kupától, az 1933/34 évi kií­rásban csak a második vonal, az amatőr csapatok szerepeltek. A kupát a Soroksár nyerte.

Góllövők: Kelemen, Vadász

A kupagyőztes csapat: Pécsi – Vadász, Dudás – Holzer, Szenes, Magyar – Kelemen, Zimonyi, Szecsey, Horváth, Szeder
A kupát átvette: Koch István dr., a soroksáriak elnöke

* * *

MAGYAR KUPA – 1934/35: KUPAGYŐZELEM TIZENEGYESSEL…

Ferencváros – Hungária 2:1

Fölényes, de meddő csatárjáték után csak 11-essel tudta megszerezni a Ferencváros a mezőnyjáték alapján egyébként megérdemelt győzelmét.

A sorsdöntő 11-es a második félidő 40. percében született meg. Az előzményekről í­gy í­rt a Nemzeti Sport:

Korner után Ujvári kiüti a labdát, amely az előrehúzódott Sárosi előtt ugrik fel, aki a hatosról élesen a jobb felső sarokba fejel. Gólnak látszik, de a kis Ujvári vetődik, Kiss a gyorsabb, szép elvetődéssel kézzel (!) kitolja a labdát – 11-es! A Hungária érthetetlenül tiltakozik az í­télet ellen. A bí­ró nem tágí­t, miután határbí­rája is igazat ad neki.
Hatalmas tüntetés közben próbál a Hungária változtatni a sorsán, de 3 perc szünet után tovább kell játszani. Sárosi laposan a jobb sarokba lövi a büntetőt, 2-1.

Bővebben …

Az ünnepélyes átadást ezúttal a Hungária közönségének a tüntetése zavarta. A kupát Fischer Mór adta át a győztes csapat elnökének Maillinger Bélának. Érdekes módon tehát nem Sárosi a csapatkapitány, hanem az í­zig-vérig fradista szakosztályi elnök, a játékosok hőn szeretett Béla bácsija vette át a dí­szes trófeát.

Negyeddöntő: Ferencváros – Szürketaxi 4:1
Elődöntő: Ferencváros – Újpest 2:1

Döntő: 1935. június 9. Hungária út, Ferencváros-Hungária 2:1
8000 néző, vezette: Ivancsics Mihály
Góllövők: Toldi, Sárosi ill. Cseh

A kupagyőztes csapat:

Háda – Polgár, Korányi – Lyka, Sárosi, Lázár – Táncos, Kiss, Toldi, Móré, Kemény

a

A Magyar Kupát 1935 és 1940 között nem í­rták ki. A szüneteltetés a KK miatt és a nagycsapatok terminus nehézségei miatt következett be.