1962. Ferencváros – Austria 3:2, Húsvéti serleg
1972. Ferencváros – VM Egyetértés 3:1, NB1
1975. Crvena Zvezda – Ferencváros 2:2, KEK
1981. Pacsai Haladás – Ferencváros ?-?, Pályaavató mérkőzés
1983. TSV Südwest Nürnberg – Ferencváros 1-4, nemzetközi barátságos
1986. Ferencváros – ZTS Kosice 3-1, nemzetközi barátságos
2003. Ferencváros – Újpest 2-1, NB1
2006. Diósgyőr – Ferencváros 0-1, NB1
2014. Ferencváros – Diósgyőr 1-2, Ligakupa
2016. Ferencváros – Újpest 2-2, NB1

Összes díjmérkőzés: 19 mérkőzés, 11 győzelem, 3 döntetlen, 5 vereség, 55-32 gólkülönbség

1967. Szűcs Lajos

“A millenárison lefolyó nemzetközi mérkőzés dacára is jókora, legalább is 3—4 ezer főnyi publikum verődött össze az üllői-uti versenypálya tribünjein. A mérkőzést természetesen az erősebb fél nyerte. A goalarány azonban, amelylyel nyert, egészen váratlan. Elsőosztályú csapatok között ily goaldifferenciáju győzelemnek reálisan előfordulnia nem szabad. Nem is volt ez a nagy goalarány reális. A TTK annak dacára, hogy a mérkőzés már az első perctől kezdve rá nézve veszve volt, jobb sorsra érdemes lelkesedéssel küzdött végig. Hogy mégis 7:0-ával végződött a mérkőzés, annak egyszerűen az a magyarázata, hogy a FTK csatársorának minden sikerült.” (1911 – TTC)

“A mérkőzés kí­nos incidens következtében az első félidő huszonötödik percében félbenmaradt. A FTC ekkor 3:1 arányban vezetett, a harmadik gól után azonban a MAC csapata annyira elégedetlenkedett, a biróval, hogy levonult a pályáról, mire Gerő Ferenc biró a játékot befejezettnek nyilvání­totta. Hosszas tárgyalás után a MAC a közönségre való tekintettel uj biró vezetése mellett folytatta a játékot, a dijmérkőzésről azonban lemondott. A barátságos jelleget öltött mérkőzésben azután a MAC két gólt, a FTC egy gólt szerzett és igv a küzdelem végső eredménye 4:3 volt a FTC javára.” (1916 – MAC)

“A Győri ETO egyáltalában nem volt komoly ellenfele az FTC-nek…” (1922 – Győri ETO)

“2:0, 3:1, 3:3 – a szemfülesebb Ferencváros előnyét a szí­vósabb Újpest be tudta hozni! Óriási harc, a Ferencváros jobban játszott, az Újpest jobban küzdött. Inkább a Ferencvárosnak állt a mérkőzés, de a hajrában teljesen nyí­lt lett a játék. Rendszer nélkül játszó védelmek, pompás fedezetsorok, jobban játszó és főleg jobban lövő ferencvárosi összekötők – még sem sikerült a győzelem. Nagy harcot, sok remek gólt hozott a rangadó, de még nem döntötte el a bajnokság sorsát. A Ferencváros már biztos győztesnek – sőt talán bajnoknak is – látszott, amikor a jobban küzdő Újpest megmentett egy pontot a nagy találkozón. így maradt az egypontnyi különbség az Újpest javára, bár a Ferencváros egy meccsel kevesebbet játszott.” (1939 – Újpest)

1944

“Az ÉDOSz csatársora a Budai-Kocsis szárny vezérletével minden gólhelyzetet kihasznált” (1950 – Vasas)

“Ez a mérkőzés kárpótolta a szurkolókat, mert rövidebb időszaktól eltekintve érdekes, jó iramú és izgalmas is volt. A Ferencváros ezúttal is bizonyí­totta kitűnő formáját. Az I. félidő második felében sziporkázóan, szellemesen, ötletesen, nagyon tetszetősen játszott a magyar együttes, s nagy mezőnyfölényt harcolt ki. A 2:0 ekkor hű kifejezője volt a játék képének. Szünet után nem az Austria, hanem játékvezető kizökkentette a Ferencvárost lendületéből.A 11-es után a zöld-fehérek jó ideig idegesen, kapkodva játszottak. A mérkőzés hajrájában azonban a jó erőben lévő, küzdőképes magyar játékosok újí­tani tudtak, és megérdemelten győztek, s megszerezték a húsvéti torna első helyét.” (1962 – Austria)

1972

“Más szavakkal nehéz jellemezni, de elképesztő egy mérkőzés volt! Bár a Fradi eddig is sok nagy csatán volt túl, amí­g eljutott a döntőbe, de az a pokoli hangulat mely a belgrádi Maracana stadionban (ma már csak 56 ezer a befogadóképessége) fogadta, az még a tapasztalt játékosokra is béní­tóan hathatott volna. A szakmai stáb Dalnoki Jenő vezetésével azonban remekül felkészí­tette a csapatot. | A jugoszláv játékosok teljesen „bevadultak”, melyhez a német bí­ró jó partnernek is bizonyult. Amikor a 70. percben minden előzetes figyelmeztetés nélkül kiállí­totta Bálintot már mindenki tudta, kegyetlen 20 perc vár még a csapatra. Öt perccel a jogtalan kiállí­tás után Filipovics góljával le is dolgozta hátrányát a Zvezda. Elkeseredetten rohamoztak a hazaiak, önfeláldozóan védekezett a Fradi, tombolt a százezer felajzott jugoszláv szurkoló. A drámai fordulat a 80. percben következett be. Mátét szabálytalanul szerelték a tizenhatoson belül. Tizenegyes!” (1975 – Crvena Zvezda)

“Az utolsó percekre engedve a közóhajnak a szakállas Bodnár gyúró is a háló elé állhatott! Bodnár Jóska nevéhez fűződik egy gól is: az amit kaptunk. 11-esből született, í­gy nincs min szégyenkeznie.” (1983 – Nürnberg TSV Süd West)

“Jó: Kvaszta, Pölöskei, Szabadi” (1986 – VSS Kosice)