1964. Pápai Kinizsi – Ferencváros 0:12, Edzőmérkőzés
1965. Ferencváros – Békéscsabai VTSK ?:?, Edzőmérkőzés
1966. Pécsi Dózsa – Ferencváros 0:0, NB1
2007. Ferencváros – Nyíregyháza 1-1, NB2
2010. Ferencváros – Újpest 0-1, NB1
2014. Diósgyőr – Ferencváros 1-1, Ligakupa
2016. Haladás – Ferencváros 0-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 22 mérkőzés, 11 győzelem, 6 döntetlen, 5 vereség, 56-25 gólkülönbség

1922. Takács Géza

“Gyönyörű szép időben és igen szép számú közönség jelenlétében tartotta meg e két egyesület múlt vasárnap bajnoki mérkőzésüket. Főváros kezd és azonnal támad. Roóz remek lövése már foglalkoztatja Fritz-et a kapuban. Majd a zöld-fehérek támadnak, de Gulyás és Szentey hátvédek mindent elkövetnek, hogy kapujukat goaltól megmentsék. Változatos játék után mindkét részen a kombinált támadások meddők maradnak, mig a félidő 41-ik perczében Braun vagy 30 mtr-ről a kapura lő úgy, hogy Bogács észre sem veszi, hogy a labda kapujában van. Félidő 1:0. Fer. T. C. javára. Amily szép és fair volt az első félidő, annál durvább volt a második. Ferenczváros mindenképen akart goalarányt felállí­tani és ezen czéljának keresztülviteléhez footballnál meg nem engedett eszközökhöz folyamodott. Szentey-t a kitűnő hátvédet oly harczképtelenné tették, hogy 10 perczre a játéktérről távoznia kellett, utána Bucsek-kel bántak el hasonlóképen. Daczára Ferenczváros durva és kí­méletlen játékának csak 2 goalt tudott beszorí­tani, ezek közül is egy 11-es hands in goal volt.” (1905 – Fővárosi TC)

“A második halftimeban a MAC teljesen visszaesik. A FTC teljesen kapujához szegezi, honnan csak nagy ritkán tud a félvonalon áthaladni. Mindazáltal a fáradtnak látszó ferenczvárosi csatárok, daczára nagy fölényüknek, csak három gólt tudnak rúgni és számos igen kedvező helyzetet hagynak kiaknázatlanul. A gólokat az 5-ik, 40-ik és 43-dik perczekben lövi Schlosser.(1908 – MAC)

“A győzelmet eléggé könnyen szerezte meg a FTK. Felállás után nagy meglepetésre a fürge újpestiek diktálják a tempót…Vagy negyedórái játék után Schlosser körülbelül negyven méterniyre a goal előtt labdát kap s kényelmesen driblizve végigfut a gyengén álldogáló UTE. védelmen s védhetetlen goalt lő. A második goal után, amely tizenegyesből esik, az újpestiek mindjobban visszaesnek…A harmadik goalt megint Schlosser rúgta. Félidő végén a biró jóvoltából az UTE. egy újabb 11-eshez jut. Megint Molnár I. áll a labda elé; ezúttal azonban azt a kapu sarkába lövi. De mit nem tesz a balsors! A biró a goalt azon a cí­men, hogy nem fütyült, nem érvényesí­ti. Az újabb 11-est pedig Molnár I. a kapus ölibe lövi…Félidő végéig állandóan a FTK. támad s Weisz és Schlosser révén további három goalt rúg…A FTC teljesen igazolta a múlt héten e helyen róla elmondottakat — 7:1-re végezvén az UTE csapatával.” (1911 – UTE)

“A Ferencváros új mezben játszik. Még a télen Görögországban új mezt kellett vásárolniok, de azután mégsem lett szükség rá és valahogyan a mai napig még nem szentelték fel az új ingeket. Ezek tiszta zöldszí­nűek, csak a nyak körül van háromszögletű fehér rész. Új mez a futball-életben rendszerint vereséget jelent, de Tóth Lajos dr. intéző azzal nyugtatott meg mindenkit, hogy a Zuglón még az sem segí­thet, ha a Ferencváros mezt szentel.” (1939 – Zugló)

“Végig nagyiramú játék folyt a két közepes formában lévő csapat találkozóján. A Bp. Dózsa kezdett jobban, s mintegy 20 percig csatárainak ötletes helycseréivel jobban is játszott. Aztán a Bp. Kinizsi vette át a játék irányí­tását és főleg két kitünő fedezete révén végig a kezében is tartotta azt. A Bp. Dózsát láthatóan megzavarta a Kinizsi mélyen hátrahúzott középcsatára. Emiatt és néhány játékosának gyengébb formája miatt a Dózsa meg sem tudta közelí­teni két-három héttel ezelőtti játékát. A győzelmet a Kinizsi megérdemelte.” (1951 – Bp. Dózsa)

“Nemrég még azt í­rtuk a Kinizsiről, hogy csak akkor biztosí­thatja az élmezőnyben, ha támadósora is felnő védelmi vonalainak szí­nvonalához. Ezúttal a támadósora túltett a védelmen. Olyan ötletes, taktikailag is jól elgondolt, váratlan helycserés támadásokkal lepték meg az ellenfelüket, amelyek a Honvéd-csatársor legjobb napjaira emlékeztettek…A Kinizsi fiataljai ezen a mérkőzésen nemcsak lelkesen, hanem a játékidő legnagyobb részében kitűnően is játszottak, s valósággal lelépték a győrieket. Az élelmezési csapat jóformán már az első negyedórában bebiztosí­totta győzelmét, amikor is már háromgólos vezetésre tett szert. Már az első félidőben is 6:1 volt az eredmény! A második játékrészben mindkét csapat több lehetőséget puskázott el. A legnagyobbat Dalnoki, aki még büntetőt is hibázott!” (1955 – Győri Vasas)

“Nagyszerűen játszott a Fürth” (1957 – SpV Fürth)

“Már a 7. percben 2:0 volt az eredmény! — Ötletesen, lendületesen játszott a Ferencváros, az egri védelem pedig gyakran megingott. — Németh Miklós négy gólt szerzett! — Két újonc is játszott a Fradiban!” (1969 – Eger)

Kakas, a kupagyőztes

“A kupadöntő nem hozott rossz mérkőzést, hiszen a játékon kí­vül izgalmakkal is szórakoztatta a közönséget. Gól nem született, de volt helyette egy kis verekedés, két kiállí­tás, hosszabbí­tás majd az „í­télet napja” a büntetőrúgások…Sajnos nem a mi három betűnk került előre, hiszen a Vasas 11-es rúgásokkal 5-4-re „győzött”. Pedig a Fradi mind a rendes játékidőben, mind a hosszabbí­tásban megnyerhette volna a kupadöntőt. Dehát a labdát a kapuba kell rúgni… Az FTC tizenegyeseit Pintér, Strausz, Kincses és Takács értékesí­tette. Aki kihagyta a tavaszi idény egyik legjobb ferencvárosi labdarúgója – Szántó volt…” (1986 – Vasas)

“A második félidő sokkal gyengébb játékot hozott. Az FTC előnye tartására törekedett, a pécsiek meddő támadásai viszont nem jelentettek igazi veszélyt. A hazaiak végre megmutatták, hogy képesek nagy akaraterővel, célratörően játszani, í­gy ezen az estén megérdemelten tartották otthon a két pontot.” (1994 – Pécs)