1987. Ferencváros – Karslunds IF 1-0, nemzetközi barátságos
2001. Vasas – Ferencváros 0-3, NB1 rájátszás
2004. Haladás – Ferencváros 0-1, NB1
2007. Orosháza – Ferencváros 1-1, NB2
2015. Szolnoki MÁV – Ferencváros 0-2, MK
2018. Ferencváros – Mezőkövesd 3-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 21 mérkőzés, 15 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség, 51-20 gólkülönbség

1958. Hruby József
1965. Vilezsál Oszkár
1987. Szántó Gábor
1999. Bjelic, Alen

Ezen a napon játszotta első válogatott mérkőzését az FTC csapatából:

1907. Rumbold Gyula

A mérkőzést bajnoki küzdelemmel hirdették, majd Korintián dij-meccsnek tervezték, végül mint barátságos mérkőzést bonyolí­tották le. Az FTC, a melynek kapujában hosszú idő után újból Fritz játszott, elég könnyen győzött. A csatázósor jobb szárnya, Weisz és Pataki vette ki főleg a részét a küzdelemből, a gólok legnagyobb részének az ő ügyes összejátszásuk volt az előkészí­tője, mí­g a gólok java részét a pompásan előkészí­tett helyzetekből Schlosser lőtte. Kitűnően játszott még a győztes csapatban Payer is, a kinek pedig a III. kerületiek gyors csatázóival szemben ugyancsak kemény dolga akadt. A III. kerületi T. V. E.-ről dicsérettel kell szólnunk, különösen a csatázósorról, a melynek páratlan agilitása és kitartása a mérkőzés második félidejében meglepő eredményhez juttatta a budai csapatot. A védelem azonban határozatlanul és kellő nyugodtság nélkül játszott, a mi ugyancsak megkönnyí­tette a FTC csatázóinak munkáját. (1912 – III. ker. TVE)

“Kora délután már sokan állnak sorba az FTC-pálya pénztárainál. Nem sietnek. Az előmérkőzést ugyan már megkezdték, de a kapukat még nem nyitották ki…Közben lent a Ferencváros öltözőjében sokan gyűltek össze. Szécsény gróf, a Sabaria elnöke mosolygós arccal í­gy köszönt be: — Jöttem egy kis kegyelmet kérni, hogy fel ne faljanak bennünket – majd Takács I. felé fordult, s Mari-néni szabadkozik: — Kérem, kérem ez nagyon nehéz kérés. Kell az a két pont magunknak is – teszi hozzá nevetve…A folyóson végig süví­t a bí­rói sí­p hangja s a két csapat indul kifelé…Turay nélkül a Ferencváros nehezen lendült játékba s a Sabaria az 5:1 dacára is a régi nehéz ellenfél volt.” (1932 – Sabaria)

“A Ferencvárosban az a jelszó, hogy most már nekik is győzni kell. Nemcsak a második, de a negyedik helyért folyó versenyre való tekintettel is. Az összeállí­tás érdekessége viszont az, hogy mégsem Táncos játszik, hanem Mikes, tekintet nélkül kispesti eredetére…Mindkét csapatot figyelmeztetik az öltözőben arra, hogy ne reklamáljanak, mert a dolognak súlyos következményei lehetnek…Hamar esik két szép gól és elernyed a játék. Az Üllői-út porát a szünetben fellocsolják, de csak a Kispest felé eső kapu előtt…Sima, megérdemelt győzelmet aratott a Ferencváros javulóban levő csapata. Minden részében jobbnak mutatkozott, veszélyesnek számí­tó ellenfelénél, amely ezúttal nem igazoltak KK aspirációinak jogosságát. Ferencváros Sárosival a centerhalfban visszanyerte lelki nyugalmát, noha Sárosi nem is imponált nagyon a mai játékával.” (1935 – Kispest)

“Nagyszerű hajrával megérdemelten nyert a Fradi. Végig jóiramú, váltakozó és igen izgalmas lefolyású volt a találkozó. A mérkőzés után a két csapat felsorakozott a salakpályán. Dinnyés Lajos honvédelmi miniszter átadta a győztes Ferencvárosnak a húsvéti serleget…Dimény Lajos: — Meg vagyok elégedve a csapat teljesí­tményével. Ha önzetlenek, mindjárt jobban megy játék. Schwarz dr, a Rapid elnöke: — A játékvezető és a két partjelző botrányos volt.” (1947 – Rapid)

“Csak az első félidőben volt szí­nvonalas a játék. A nehéz talaj sokat kivett a két csapatból, s a második félidőben már mindkét együttes kifulladt. A Ferencváros új összetételű támadósora jól kihasználta a linzi védelem megingásait. A Ferencvárosban Dékány dr., Kertész és Orosz nyújtott kitűnő teljesí­tményt.” (1958 – Linzer ASK)

“A játék meglehetősen alacsony szí­nvonalú volt, mindkét csapat összjátéka akadozott, jobbára egymás hibáiból éltek a játékosok. Igazi nagy gólhelyzet a mérkőzés folyamán alig-alig adódott. A játék jellemzője az volt, hogy a Ferencváros tartotta kézben a játék irányí­tását, mely hozzájárult, hogy az a ritka eset, hogy az éllovas Újpesti Dózsa nyolc védőjátékossal lépett pályára. Kevés kiemelkedő teljesí­tményt láttunk a rangadón. A csatárok közül Albert tartózkodóan játszott, Havasi semlegesí­tett Benét, a többiek pedig legfeljebb csak lelkesedésükkel tüntek ki. A Ferencváros közvetlen védelmében találjuk a legjobb teljesí­tményt elért játékosokat: Novákot és Mátrait.” (1963 – Újpesti Dózsa)

“35 ezer néző előtt futott ki a Népstadion gyepére a két ideges csapat. Nagy volt a tét, ez volt a VVK negyeddöntőjébe jutás első mérkőzése. A Roma ellen idegenben kezdtünk és az ott kiví­vott győzelemmel már megalapoztuk a visszavágót. Mindig volt vita arról, hogy egy ilyen oda-visszavágós mérkőzésen vajon kedvező-e otthon kezdeni. A Fradi úgy kezdte a Bilbao elleni mérkőzést, hogy semmit sem kí­ván a véletlenre hagyni. Az első negyedórában a baszk csapat alig jutott túl a saját térfelén, záporoztak a lövések Iribar kapujára, és a 4:0-s szögletarány is mutatta, hogy lendületesen kezdtük a mérkőzést. A Bilbao szinte a semmiből a 23. percben majdnem megszerezte a vezetést, de a végén Mátrainak sikerült szerelnie a baszk csatárt. Mielőtt az ellenfél túlságosan nagy vérszemet kapott volna, a 26. percben egy gyors támadás végén, Varga beadását Juhász kapásból vágta a válogatott kapus, Iribar hálójába. A gól után is támadásban maradtunk, de újabb gólt már nem sikerült lőnünk, í­gy egygólos előnnyel vártuk a visszavágót.” (1965 – Athletic Bilbao)

“Nagy kő esett le a ferencvárosi játékosok szivéről, amikor a találkozó 65. percében, miután Pogány nagy erővel eltalálta a labdával Horváth vállát, Tompa játékvezető tizenegyest itélt. Bálint futott a letett labdának, és biztosan lőtt a hálóba…Bálint László ezen a mérkőzésen játszott 500. alkalommal az FTC első csapatában! Ez a Fradi történetében még csak kevés labdarúgónak sikerült. Régebben Sárosi dr., majd Fenyvesi dr., Mátrai, Albert, Rákosi, Géczi ért el ilyen magas mérkőzésszámot.” (1979 – Vasas Izzó)

1987, Állnak (balról): Szántó, Vaszil, Nagy S., Bús, Batári, Dalnoki Jenő, Vépi Péter, Józsa. Elől: Nagy Zs., Kincses, Kvaszta, Takács, Bánki.

“„Nem csak az eső verte a vendégeket” tudósí­tott a 4:0-s győzelmünkről, mely után eleve egy könnyed győzelemre gondolunk, amiért azért alaposan meg kellett küzdeni. És nem csak a nehéz, sáros talajjal, hanem a Gellei Imre által dirigált vendégekkel is, akik főleg az első gólunkig ügyesen játszottak, de akik Kincses találata után összeroppantak. Utána meg már futószalagon jöttek a helyzetek és a gólok is: Dzurják, Szeibert, Dzurják volt a sorrend, a meccs végén már a szurkolók sem panaszkodtak az esőre.” (1990 – Siófok)

“Végül a „kötelező” visszavágót könnyedén nyerte a Ferencváros, és 5-1-es gólkülönbséggel megérdemelten került a Haladás, az MTK és a Békéscsaba mellett a legjobb négy közé a Magyar Kupában.” (1993 – PMSC)

“A gyenge szí­nvonalú mérkőzésen kevés gólhelyzetet dolgoztak ki a csapatok, a Ferencváros kicsivel jobb volt ellenfelénél, í­gy megérdemelte az egygólos győzelmet: 40. perc: Ferencvárosi támadás végén Kulcsár az ötös sarkáról visszagurí­tott, Vámosi pedig 11 méterről a jobb sarokba lőtt.” (1999 – BVSC)