1960. Ferencváros – Dynamo Berlin 6:3, nemzetközi barátságos
1967. Ferencváros – Dunaújváros 5:0, NB1
1977. Ferencváros – Ganz-MÁVAG 8-1, Edzőmérkőzés
2011. Siófok – Ferencváros 2-1, Ligakupa
2013. Ferencváros – Kecskeméti TE 1-0, NB1
2014. MTK – Ferencváros 2-1, NB1
2022. Vasas – Ferencváros 0-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 10 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség, 44-22 gólkülönbség

1960. Simon István

“A Ferenczvárosi T. C. I. csapata múlt vasárnap Mátyásföldön 5:2 arányban győzött a Fővárosi T. C. csapata felett. A Ferenczvárosi T. C. 10 emberrel játszott, a 11-ik csak az első félidő vége felé állott be, de alig 5 perczre rá Horváth Ferencz biró az egyik Ferenczvárosi játékost erős játéka miatt kiállí­totta, í­gy újra tizen maradtak. A játék befejezése előtt 5 perczczel egy Fővárosi játékost is kiállí­tott, mert az feltűnő élénk vitába bocsátkozott a közönséggel.” (1902 – Fővárosi TC)

“A vasutas csapat, amely az első félidőben teljesen a védekezésre szorí­tkozott, szünet után nemcsak lábra kapott, de hatalmas tempót diktálva uralta a félidőt. A bajnokcsapat helyett ezúttal a Törekvés csapata produkált olyan finist, amely magával ragadta a közönséget. Két kapufát lőttek tí­z perecen belül a törekvés csatárok, kevés szerencsével tehát a Törekvés nyerhette volna meg a mérkőzést. Az FTC csak az első félidőben volt jó, de balszerencsével küzdött.” (1913 – Törekvés)

“Az FTC Blum, Sándor és Pataky nélkül is ismét győzött Zágrábban.” (1924 – Gradjanski)

“Ismét egy illúzióval lettünk szegényebbek…A nagy távolság csalóka szí­nben kéklő ködén át, az ott szereplő magyar játékosok elbeszélései nyomán az Egyesült Államok futballistáját elég magasra taksáltuk, de most az USA bajnok játéka alaposan kiábrándí­tott bennünket. Mert hiába mondják, hogy ebben a csapatban több tartalék szerepelt és csak heten játszottak a Fall River nagy csapatából, ezt a hetet is hiába kerestük, hogy klasszist, stí­lusos futballt láthassunk, ha csak rövid időre is…A mérkőzés után a Fall River öltözőjében kórusban szidják a bí­rót. Lovagiasan elismerik, hogy a Ferencváros sokkal jobb volt náluk, megérdemelten győzött, de éppen ezért tartják feleslegesnek a bí­ró segí­tségét. Közben söröket hoznak az öltözőbe és ez megnyugtatja a derék amerikánusok kedélyét. A Ferencváros erősen szezoneleji formát mutatott, de í­gy is magabiztos győzelmet aratott.” (1930 – Fall River)

1930

“A Ferencváros kissé kényelmesen kezdett elől és hátul egyaránt. Amikor azonban látta, hogy a dolog komoly lehet a kényelmesség folytán, jobban belefeküdt a játékba. A Lampart minden részében hallatlan nagy lelkesedéssel küzdött, időnként teljesen nyí­lttá tudta tenni a játékot, de sorsát nem kerülhette el. Nem volt nagyvonalú mérkőzés. A Lampart már az első percekben elvesztette egyik legjobb játékosát. Nemcsak egyik legjobbja dőlt ki, hanem az egész csapatnak felbomlott a szerkezete. Szünet után még egyoldalúvá vált a játék. A győztes csapatból a jobbszárny játszott halványabban. Lukács sehogyan nem talál magára. A fedezetsorban egyik játékos sem állt nehéz feladat előtt. Lázár időnként túlzásba vitte a játék könnyedénvételét. Pósa lassan javul, Szoyka dr. még mindig bizonytalan.” (1941 – Lampart)

KS_1941_I_086-19410831

1941

1960

“Ennek a mérkőzésnek a szakmai bí­rálatát röviden el lehet intézni: az FTC nemcsak erőlétben, technikai képzettségben és taktikai fegyelmezettségben, hanem ameddig el nem dőlt a két pont sorsa, lelkesedésben és magasan felülmúlta ellenfelét. Fél órán keresztül volt izgalmas a játék – a zöld-fehér támadósor jóvoltából – utána a bajnokjelölt kiengedett, játszadozott. így is – még több góllal győzhettek volna. A Ferencvárosban Géczi és a három hátvéd csak elvétve találkozott a labdával. Mindannyiszor könnyedén hárí­tottak. Juhász és Szűcs a szokott megbí­zható, szorgos játékát nyújtotta. A támadósorból a technikás belső hármas többször kapott nyí­ltszí­ni tapsot. Katona az első, Szőke a második félidőben játszott jól és az utóbbi – eredményesen is.” (1967 – Dunaújváros)

npl-1967-II-0003-19670831-dunaujvaros-varga

1967

“Nagy lendülettel kezdte a játékot a Ferencváros. Egymás után vezette támadásait. Mindkét szélen sok akció futott, s nem egy meleg helyzet akadt a vendégcsapat kapuja előtt. A mérkőzés első részében azonban szervezetten, lelkesen védekeztek a csepeliek és gyors ellentámadásokkal próbálkoztak. Ha ezek ritkák is voltak, akadt köztük nem egy veszélyes akció is. Szünet után továbbra is nagyon aktí­v és lendületes volt a hazai csapat, viszont lassan elszürkült, lelassult a Csepel. Egymást követték a ferencvárosi akciók. Gyors, sokmozgásos játékkal meggyőző fölényben játszottak, s végeredményképpen biztosan és megérdemelten szerezték még a győzelmet az érdekes, izgalmas mérkőzésen.” (1974 – Csepel)