1925. MTK – FTC 0-0, NB1 Országos bajnoki döntő
1936. Bratislava – Ferencváros 6-2, nemzetközi barátságos
1948. FC Trnava – Ferencváros 1-1, nemzetközi barátságos
1959. Ferencváros – Újpesti Dózsa 3:4, NB1
1961. Ferencváros – BRESC 15:1, Edzőmérkőzés
1967. Székesfehérvári MÁV Előre – Ferencváros 3:4, MK
1970. Szentesi Kinizsi TE – Ferencváros 0:12, Edzőmérkőzés
1980. DVTK – Ferencváros 3-0, NB1
1987. Videoton – Ferencváros 1-1, NB1
1989. Bp. Honvéd – Ferencváros 1-0, MK döntő

Összes díjmérkőzés: 13 mérkőzés, 3 győzelem, 6 döntetlen, 4 vereség, 22-26 gólkülönbség

1980. Friedmanszky Zoltán

“B. T. K. választ helyet, a F. T. C. kezdi a játékot és finom passzjátékkal a B. T. K. kapujához jut és öt percznyi ostrom után Borbás belövi az első goalt. Most a B. T. K. kezd, de újra az ő mezőjébe terelődik a játék; a Ferenczvárosiak gyönyörűen kombinálnak, passzolnak és mintegy 8 percznyi játék után a közönség tapsai közt Kolhanek a második goalt lövi a Budapesti Torna Klub kapujába. Ezután a játék mindinkább izgalmasabb és hevesebb lesz. A B. T. K. amint alkalma nyí­lik, minden erejét megfeszí­tve támad, de támadásait a meglepő jól működő Ferenczvárosi védelem mindig hamarosan viszszaveri s a játék a két mezőn váltakozva folyik. Ezután megint a B. T. K. lesz a támadó fél, de eredménytelenül. Szép volt a játék befejezése, mikor a Ferenczvárosiak egyfolytában 10-12 lövést tesznek a B. T. K. kapujára, honnan, ugyanannyiszor lövik vissza Bádonyi és Wagner. E jelenet a közönséget is elragadta.” (1902 – BTC)

“Az UTE ugyanabban az összeállí­tásban állt ki, amelyben legutóbbi szép győzelmeit kiví­vta. Csatársora energikus és ésszerű játékával rendkí­vül kemény munkát adott az FTC védelmének. Jó szerencse, hogy Rumbold és Payer mellett Ungár is kitünően megállotta a helyét. A halfsorban Blum volt igazán jó. Kiss szorgalmas, de labdái erősek és nincsenek paálmerhez irányí­tva. A mérkőzés igen heves iramban folyt, tarkitva a durvaságok egész sorával. Csunya incidens is történt: Weiszt egy néző megsértette, mire ő az illetőt arcul ütötte. A bí­ró ezért kiállí­totta.” (1914 – UTE)

“Hét meccs, hét győzelem” (1924 – Rasenport Hamburg)

“Negyedszázad után az idén első í­zben í­rta ki az MLSz az országos bajnokságot, amelyért a vidék legjobbjai is sí­kra szálltak. A végső döntőbe azonban újból a két régi nagy ellenfél, az FTC és az MTK találkoztak. Az első perctől az utolsóig olyan hatalmas tempóban folyt a küzdelem, hogy egy pillanatra sem volt középjáték. Mindkét kapu állandóan veszedelemben volt és a kapusok Amsel és Remete önfeláldozóan, nagy bravúrral védték hálójukat. A küzdő felek egyike sem tudott teljes csapattal kiállani, de különösen a kék-fehéreknek jelentett óriási handikepet Orth hiánya, akit az utolsó napig Baron professzor kezelt. Bár 90 perc alatt számos gólhelyzet alakult, 0:0 arányban eldöntetlenül végződött a küzdelem és a futballtilalom miatt a végső döntőre csak ősszel kerülhet sor.” (1925 – MTK)

1925

“Rangadó, derby vagy…amit akartok. Érdemes elgondolkodni rajta, hogy mí­g régebben a fenti elnevezést csak a bajnoki döntő mérkőzésekre alkalmazták, most az 5-ik és a 8-ik helyezettek találkozását is ennek minősí­tik. Ez a meghatározás persze csak akkor érvényes, ha az ezek a csapatok történetesen a Ferencváros meg az Újpest. ennek a két csapatnak a mérkőzésén most is huszonötezres tömegben sereglett ki a szurkolók és a sportérdeklődök népes tábora, ami ékes bizonyí­téka a labdarúgósportunkban is érvényes hagyományok tiszteletének. A csapatok jó sporttal hálálták meg a közönség hatalmas érdeklődését és végig nyí­lt küzdelem után döntetlenben egyeztek ki egymással. Hiába volt a ferencvárosi fölény, ha nincs átütő erő a csatársorban. A Ferencváros öt öreg támadó harcost küldött a tűzbe a vasárnapi rangadón. Ez a csatársor pompás játékot mutatott be, a labda úgy szállt egyik lábról a másikra mintha zsinóron húzták volna, de…az újpesi kapu előtt csődött mondott a tudományuk. Szemfényvesztően gurigáztak, bravúrakciókat dolgoztak ki, de amikor a góllövésre került volna a sor, a kemény újpesti védőkkel szemben mindig alulmaradtak.” (1943 – Újpest)

1957, A képre kattintva elérhetőek az 1957-s bajnoki idény eredményei

“A magyar bajnokság éllovasa elleni MNK találkozón avatták fel a fehérvári vasutasok újjáépí­tett füves pályáját. A pompás gyepszőnyegen az első félidőben változatos játék folyt. A szünet után félórás ferencvárosi mezőfölény felőrölte a hazai védelem erejét és gyors egymásutánban született három gólos FTC előny. A hajrában a hazaiak feljöttek és igen szorossá tették az eredményt.” (1967 – MÁV Előre)

1980

“A hazaiak már a 3. percben gólt szereztek, s bizony az újabb gólok is a levegőben lógtak – de Józsa bravúros védései ezt megakadályozták. Szünet után a Fradi feljött, és a 77. percben Takács átadásából Dzurják látványos góllal egyenlí­tett. (Az 1986/87. évi bajnokságnak ez volt az utolsó gólja, hiszen a szintén vasárnap este 7-kor kezdődő ZTE-Dunaújváros meccsen a harmadik gól a 75. percben esett… ) A Fradi legjobbjai a szezonzárón Kincses, Dzurják és különösen Józsa Miklós: – A korai gól ellenére sem estem pánikba, éltem a bizonyí­tási lehetőséggel. Úgy érzem, hogy ezt a fehérvári kilencven percet kiemelkedő meccseim közé sorolhatom. Hogy melyik volt a legnagyobb védésem? Ezen az estén nem volt időm kiértékelni egy-egy szituációt, mert sűrűn jöttek a labdák a kapum felé…” (1987 – Videoton)