1965. Manchester United – Ferencváros 3:2, VVK
1967. BVSC – Ferencváros 0:4, Edzőmérkőzés
1973. Ferencváros – MOM 14:0, Edzőmérkőzés
1989. TSV Thiersheim – Ferencváros 2-9, nemzetközi barátságos
2000. Ferencváros – Baja 4-2, Edzőmérkőzés
2013. Ferencváros – Kaposvári Rákóczi 2-2, NB1
2017. Vasas – Ferencváros 1-1, MK döntő
2020. PFLA – Ferencváros 1-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 20 mérkőzés, 8 győzelem, 5 döntetlen, 7 vereség, 45-33 gólkülönbség

2005. Takács Ákos

“A Ferencváros Bécsbe rándul, hogy összemérje erejét a veretlen Rapiddal. A császárváros és a magyar főváros veretlen csapatai szokatlan nagy érdeklődés mellett találkoztak. Megérdemelt, szép és reális győzelmet aratott ma FTC csapata Rapid ellen, megtörve a bécsi csapat tavaszi diadalutját. Mint t. i. már többször jeleztük volt, Rapid a tavaszi idény folyamán egy csapattól sem szenvedett vereséget, dacára, hogy WAC. kivételével, valamennyi bécsi csapattal került össze, sőt nemzetközi mérkőzést is játszott…A magyar csapat győzelmét a bécsi közönség, amelynek FTC. kiváló formájáról alig volt tudomása, nagy meglepetéssel és elismeréssel fogadta, FTC. játékát ezúttal minden tekintetben dicsérhetjük.” (1908 – Rapid)

1908, Állnak (balról): Gorszky, Koródy, Szeitler, Weinber II., Rumbold, Schlosser, Bródy, Weisz F., Rónai, Fritz, Kucsera

“A bí­ró hármas sí­pjele után zászlóit lobogtatva bezúdul a pályára a B) közép és ott búcsúztatja messze útra induló kedvenceit…Fölényes győzelmük ellenére igazán jól csak Sárosi és a jobbszárny játszott a zöld-fehéreknél. Mellettük voltak bizony a csapatnak meglehetősen gyenge részei is. Sárosi játéka azonban ismét teljes mértékben kielégí­tett. A fiatal centerhalf helyezkedése, labdaosztogatása ismét mintaszerű volt és megnyugvást keltett a jövőt illetőleg. A csatársor jobbszárnyán Takács II. és Táncos egymást megértése a legörvendetesebb, nem csak megszokott akciókkal dolgoznak, hanem minden helyzetben feltalálják és megértik egymást. Szinte ellenállhatatlanok. A tegnapi siker oroszlánrésze őket illeti.” (1931 – Bocskay)

“A 3. percben Táncos Takács elé ad, aki lefut a kornervonalig s onnan í­veli befelé a labdát, mely átszáll balra. Toldi és Beretvás ugrik fel érte, a csatár feje magasabbra nyúl s róla csúsztatottan meg a labda, de még elég erősen a kapu jobb alsó sarkába. A nézőtér hatalmas ünnepléssel fogadja a gólt, amely a Ferencváros századik gólja a bajnokságban! Ropog a taps, harsog az éljen s most tűnik csak fel, hogy a kegyetlen esőben is mennyi nézője van a mérkőzésnek…A mérkőzésben első sorban a futball győzelmét kell látnunk, amely két pompás legénységben legyőzte az idő kellemetlenkedését. Ezzel hálálta meg a közönség szeretetét és kitartó lelkesedését, amely valósággal hősies volt ebben a záporos, esőáztatta időben. Hogy ez megtörténhetett, annak elsősorban az FTC-pálya kitűnő talaja az előidézője.” (1932 – III. ker. FC)

“A Ferencváros öltözőjében Kiszely miatt van izgalom. A csatár nem érkezik meg. Végül is úgy döntenek, hogy Finta lesz a balszélső. Amikor Fintát behí­vják a nézőtérről és mondják neki, hogy játszania kell, Finta í­gy szól vissza: — Úgy látszik, hogy ha Kiszely nem érkezik meg, mindjárt nem vagyok sérült…Aztán a végén mégis befut Kiszely, Finta tehát nem játszik…A mérkőzés előtt hangtölcsérrel felszerelt rendező járja körül a pályát és hirdeti: Felhí­vjuk a nézőközönség figyelmét, hogy szervezett tüntetés esetén a nézőteret kiürí­ttetjük…A mérkőzésen a ferencvárosi csikók biztosan harcolták ki a győzelmet a kapu előtt tehetetlen Kispesttel szemben.” (1942 – Kispest)

“A Kinizsi hátvédhármasa mindvégig kitűnően játszott. Kispéter az egész mérkőzésen megbí­zható pont volt a védelem tengelyében, tértölelő rúgásaival sok nehéz helyzetben tisztázott. A szélsőhátvédek közül Dalnoki az első, Ombódi a második félidőben játszott igen jól. Dékány bizonyult a mezőny legjobbjának. Mindenütt ott volt, nagyszerűen alkalmazkodott a csúszós talajhoz. Fenyvesi néhányszor zavarbahozta Buzánszkyt. Csoknyai a második félidőben kissé visszaesett. Mátrai remek gólja után magáratalált, Orosz technikája jól érvényesült. ” (1953 – Dorogi Bányász)

“Ismét kitett magáért a Ferencváros. Ezen a mérkőzésen a zöld-fehérek azokat az erényeket csillogtatták, amelyeket legutóbb a Honvéd ellen is. Magasra csapott a fradisták lelkesedése, s a nagy akart a mérkőzés nagy részében kitűnő játékkal párosult. Egyes időszakokban valósággal feltartóztathatatlanul rohamoztak, gyorsak voltak futásban, helyzetfelismerésben és labdakezelésben egyaránt. Legtöbbször állí­tgatás nélkül, gyorsan, pontosan adták a labdát, s két-három húzással már ott volt az MTK 16-osánál. Mezőnyben különösen szünet után játszottak ötletesen, ügyesen, nagyon mozgékonyan, bár támadás befejezésük több esetben nemigen sikerült.” (1959 – MTK)

“A Ferencváros fantasztikus sorozaton volt túl: Brno, Wiener SC, AS Roma, Athletic Bilbao. Nem voltunk esélytelenek az Uniteddel szemben sem, a Mészáros József által dirigált Fradi mindenhol tekintélyt parancsolt magának, de az Old Traffordon pályára lépni, már akkor sem volt egy „leányálom”. Negyvenezer néző, szeles, hűvös, igazi angolos időjárás fogadta a pályára lépőket. Nem volt sérültünk, a legerősebb 11 lépett a pályára. Az angoloknál: Connelly, Charlton, Herd, Law, Best – a Fradinál: Rátkai, Varga, Albert, Rákosi, Fenyvesi. Világklasszisok rohamozták az ellenfél kapuját. Vajon Bobby Charlton vagy Albert Flórián? Dennis Law vagy Varga Zoltán? George Best vagy Fenyvesi Máté? 1965-ben ez volt a szint…” (1965 – Manchester United)

1975

“A Fradi megtette az első lépést a duplázás felé…Megkezdődött az aranyhét az Üllői úton?…A 60. percben az alig pár másodperce csereként beállt Nagy Zsolt értékesí­tette Keller átadását. Remekül mozdult ki a védők vonalából a ferencvárosi csatár, majd állí­tás nélkül, 15 méterről középről hatalmas gólt ragasztott a váci kapu jobb felső sarkába (1-0)…A 87. percben újabb Koszta-bravúrok következtek, előbb Neagoe, majd Nagy Zs. lövését hárí­totta a váci kapus. Egy perc múlva azonban tehetetlen volt Koszta is, Nagy Zs. élesen belőtt szögletét Czéh remekül csúsztatta meg, a labda védhetetlenül vágódott a váci kapuba (2-0)…A közepes iramú és szí­nvonalú mérkőzésen a második félidőben nyújtott határozottabb, bátrabb támadójátékával, két remekül sikerült cseréjével, megérdemelt kétgólos győzelmet aratott az FTC. Ez megnyugtatható lehet számára a váci visszavágóra.” (1995 – Vác)

2017

1914

1934

1962

1980

6 hozzászólás a(z) A Fradi naptára, május 31. – A 23. Magyar Kupa-győzelem bejegyzéshez

• “Vajon Bobby Charlton vagy Albert Flórián? Dennis Law vagy Varga Zoltán? George Best vagy Fenyvesi Máté? 1965-ben ez volt a szint… ”
    Igen, és egyik poszton sem voltunk gyengébbek! Holott 3 kolosszális képességű, 3, Aranylabdát nyert játékosa volt a MU-nak … 1965 óta kedvenc angol csapatom :mrgreen: 1968 óta pláne … Charlton, Law, Best … kb. mint ma a Barca csatársora, és ez nem túlzás! Csak az az érdekes, hogy a Ferencváros (gyak. csak saját nevelésúekkel, max. 18-19 éves korban vidékről hozott 1-2 tehetséggel!) MINDEN szempontból felvette a versenyt ezzel az akkori szupercsapattal, amelyik 3 év múlva teljesen megérdemelten BEK-et nyert! Sőt, hátul mi voltunk erősebbek! Elől, ahogy a nevekből is látszik, forma-forma … zsenik gyülekezete itt, zsenik gyülekezete ott! Akkor hogy áll most az utánpótlás-képzés, T. FTC-vezetés??? Bocsánat: + T. “oldfradis”, mert ezek szerint az ő véleményét is ki kell kérni, mielőtt bárki í­rni mer valamit!

• Ja, a szóra sem méltatott Connelly nevű jobbszélső “csak” világbajnok volt 1966-ban, akárcsak Sir Robert Charlton (Isten éltesse még nagyon sokáig!!!(, a világ valaha volt kb. 30 legnagyobb futballistájának egyike), és Nobby Stiles … Ja, csak egy ilyen, a mai MU-nál nagyságrendekkel fajsúlyosabb csapatot vert ki az a Fradi, amelyiknek még igazából egy normális meze sem volt … Meccsenként 800 Ft-os győzelmi prémiumért …