1974. MOM – Ferencváros 0:5, Edzőmérkőzés
1976. Kaposvári Rákóczi – Ferencváros 1:1, NB1
1985. Ferencváros – Bag 2-1, Edzőmérkőzés
1993. Ferencváros – Kispest-Honvéd 1-0, NB1
2001. Ferencváros – Gomel 3-0, nemzetközi barátságos
2004. PMFC – Ferencváros 0-1, NB1
2010. Paks – Ferencváros 1-2, NB1
2013. Eger – Ferencváros 1-3, Ligakupa

Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 14 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség, 39-14 gólkülönbség

2001. Varga Zoltán

1949. Villányi Tibor

“A ferencvárosiak a Hohe Wartén olyan játékot produkáltak, a minőt a bécsiek állí­tása szerint is, csak elsőrangú angol csapattól láttak. Mesés, gyors összejátszás, szédületes lefutások, rettenetes lövések valósággal félelmetessé tették a magyar csapatot, A Vienna képtelen volt a F. T. C. csatázósorát megállí­tani, vagy akciójában föltartóztatni. Borbás a balszélen, Szeitler a jobboldalon lefutásaikkal, Schlosser és Veisz pokolian éles lövéseivel, Koródy villámgyors kitöréseivel ragadta bámulatra a nagy közönséget. A Vienna legjobb embere a hihetetlen szerencsével védő gólkipper volt. Nagy munkát teljesí­tett Lincsefszky középsőfödözet és a két hátvédő. A csatázósor abszolút gyöngén működött.” (1910 – I. Vienna FC)

“Ragyogó koratavaszi délután, 35 ezer főnyi rekordközönség a hatalmas arénában, túlfűtött hangulat, amelynek fékentartására ott állt teljes készültséggel az Üllői úti sporttelep rendezősége és a rendőrség – ez volt a külső kerete a joggal bajnoki döntőnek nevezhető mérkőzésnek: Ferencváros győzelem, Újpest fölény, négy kiállí­tás a profibajnokság döntő mérkőzésén…Botrányos durvaságok egész sorozata csúfí­totta el a a klasszikusnak indult mérkőzést! – Takács indí­totta meg a lavinát, de a bí­ró az első félidő elején Lutz II. kiállí­tásával elfojtotta a küzdelem elfajulását…A második félidő utolsó negyedórájában visszataszí­tó faultokért a bí­ró egymásután állí­totta ki Takácsot, Fogl III-at és Dánt…” (1927 – Újpest)Tempó, Fradi!: a klasszikus derbi ezekben is években már magán hordozta azokat a jellemző vonásokat, melyek kisebb-nagyobb megszakí­tásokkal a mai napig jellemzik a két ősi rivális találkozóját.

1927

“Az első félidőben a Ferencváros balszárnyát kivéve, jól játszott. Sokkal többet támadott ellenfelénél, megérdemelten érte el a két gólt. A második félidőben a zöld-fehérek visszaestek, csatársoruk sehogyan sem boldogult a keményen játszó lőrinci védelemmel.” (1949 – SZAC)

“Változatos, küzdelmes, de elég alacsony szí­nvonalú mérkőzést láthatott a két csapat találkozóján a hatalmas közönség. A Bp. Kinizsi ezúttal lényegesen gyengébben játszott, mint az elmúlt hetekben. Főleg a jó szárnytámagásokból láthattunk keveset. Néhány játékos, elsősorban Szabó, Ombódi és Orosz fölényeskedve játszott, az egyszerű megoldások helett többnyire túlságosan körülményesen, erőltetetten, meglepetésszerűen akarták a helyzeteket megoldani.” (1955 – Diósgyőri Vasas)

“A forduló mérkőzése a Ferencváros biztos győzelmét hozta, a mérkőzést tulajdonképpen már az első félidő utolsó negyedórájában megnyerték. A II. félidőben egyre jobban érvényre jutott a Ferencváros csapatának, de különösképpen a támadósorának helyes játékfelfogása. Nem erőltették a mezőnyfölényt, hanem inkább a gyakori helycseréknek, pontos adogatásra fektették a hangsúlyt. Ezt annál inkább is megtehették, mivel a játékosok kitűnően tagozódtak mélységben és sokat játszottak labda nélkül. A Tatabánya és Ferencváros támadósora közötti nagy különbség volt az eredményre és a játékra döntő befolyással.” (1960 – Tatabánya)

“A mérkőzés előtt a legvérmesebb Kohász-szurkoló is kiegyezett volna a kétgólos vereségben, a látottak alapján azonban szorosabb eredmény is születhetett volna. A Kohász jól megszervezett védelme viszonylag jól védte az első húsz percet, amikor Aczélnak szinte félpercenként akadt dolga. Később a Ferencváros kissé lazí­tott a szorí­táson, s ekkor már kapura is veszélyesek voltak a dunaújvárosiak, bár az általában előltartózkodó két-három csatár csupán védelmi hibákból került gólhelyzetbe. Egyénileg a Ferencvárosból Novák, Juhász, Varga és helyenként Fenyvesi dr. játéka tetszett, valamint Albert helyzetfelismerése.” (1966 – Dunaújváros)

“Nagy várakozás előzte meg a tavalyi bajnok Ferencváros és az ezüstérmes Tatabánya összecsapását. A játék méltó volt az elvárásokhoz. Végig izgalmas, kemény küzdelmet, férfias viadalt hozott a találkozó…Döntő volt, hogy a fővárosiak kulcsemberei az ellenlábasaik fölé nőttek. Szabó nem tudta semlegesí­teni Nyilasit, Pölöskeivel sem bí­rt Deákvári és nehéz dolga volt középen Szokolaival a védőknek. Ebedlit hagyták szabadon épí­teni, mí­g Pogány hatékonyan gátolta Csapót, a tatabányai csapatjáték formálásában…Novák Dezső: — Nagyon fontos mérkőzésen jutottunk túl. Újabb lépést tettünk terveink megvalósí­tása felé…Dr. Lakat Károly: — A futballt lábbal űzik, de fejjel játsszák. Sajnos, mi ezúttal egyiket sem tettük…” (1982 – Tatabánya)