A Fradi naptára, március 29.

2 hozzászólás a(z) A Fradi naptára, március 29. bejegyzéshez

• Akár mit firkált a Népsport, ’86-ban már Nyí­í­l nélkül lefociztuk a lilákat.

• Az 1980. március 29-i Ú. Dózsa-FTC meccs szünetében -- 10 éves voltam, nem szégyellem -- sí­rva fakadtam és zokogva kértem édesapámat, hogy menjünk haza mert nagyon ki fogunk kapni! Pedig akkor még csak 2-0-ra égett a csapat…
    Az 1986-os 3-1-es győzelem már szebb emlék, emlékszem mivel nagyszombat volt nem mentünk meccsre, a rádióban hallgattam és örültem, hogy a félidőben már 3-1 volt az eredmény, ide! Aztán szünet után megállt a góllövőtudomány… Aztán az 1989-ben a Bozsik stadionban rendezett Honvéd-Fradi utólag tulajdonképpen bajnoki döntőnek is tekinthető. A teltházas kispesti rangadón nagyon jól fociztak a fiúk, de a helyzetek -- sajnos Fischer Pali 11-ese is -- kimaradtak és a végén Bánki Dodó találata csak a szépí­téshez volt elegendő. Pedig, ha nyerünk miénk lehetett volna az arany… Az a vereség nekem akkor legalább annyira fájt mint 2 évvel korábban amikor szintén a Honvédtól kaptunk ki egy már-már megnyert meccsen a Népstadionban 3-2-re,azzal az emlékezetes Détári góllal! Remélem sok szurkoló emlékszik szí­vesen vissza ezekre az évekre főleg a mostani “3 500 nézős” időszakban! Még annyit, hogy az általam felemlí­tett meccsek nézőszámai sorrendben; 60 000, 30 000 és 20 000 voltak!