1928. III. Kerület – Ferencváros: 0-3, NB1
1934. Ferencváros – III. Kerület: 3-1, NB1
1945. Haladás – Ferencváros: 1-2, NB1 alapszakasz
1948. Ferencváros – Bp. Lokomotiv: 3-4, SZOT serleg
1970. Dunaújváros – Ferencváros: 1-3, NB1
1980. AIK Topola – Ferencváros: 2-2, nemzetközi barátságos
1989. Ferencváros – Békéscsaba: 2-0, NB1
1995. Ferencváros – Stadler: 3-0, NB1
2006. Ferencváros – Jászberény: 4-0, NB2
2015. Nagyecsed RSE – Ferencváros: 0-10, MK
2017. PFLA – Ferencváros: 1-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 11 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség, 49-13 gólkülönbség

2014. Dibusz Dénes

“Bajnoki mérkőzésen eddig még alig tapasztalt óriási érdeklődés nyilvánult e mérkőzés iránt a millenáris pályán. Joggal. A legjobb formában levő két magyar csapat küzdelme a vezetésért olyan sportesemény volt, amely felülmúlta sok nemzetközi mérkőzés értékét és izgalmasságát. És hogy az erősen rivális két csapat küzdelme általában fairen és élvezetesen folyt le, az mig egyrészt bizonysága a két egyletet átható helyes sportszellemnek, másrészt a legnagyobb dicséret is a két csapatra nézve. A mérkőzésen egyébként a két csapat teljesen méltó ellenfélnek bizonyult. És ha a FTC. szép győzelme teljesen kiérdemelt volt is, az mégis inkább csak jobb össztréningjének és egyöntetűbb játékmodorának tudható be. A FTC. ezúttal igazán sokat nyújtott. Az első félidőben csatársora, a másodikban védelme dolgozott úgy, hogy mindkettőt az év legjobb e nemű munkái közé sorozhatjuk, amit csak hazai pályán láttunk.” (1906 – MTK)

“A váratlanul nagy arányban kivívott győzelmét főleg annak köszönheti az FTC, hogy csatársora alaposan megerősödött Weisz Ferenc jobbszélső részvételével. Jó formában volt ma Hegyi mint centercsatár is. A MÁV védelem szokottnál gyengébb, kapusa pedig egyenesen rossz volt, érthető tehát a zöld-fehérek fényes győzelme.” (1917 – MÁV Gépgyár)

“A zöld-fehérek játékán , különösen az első félidőben nagyon meglátszott a nyugalom és önbizalom hiánya. A bajnokságban vett rossz kezdés szemmel láthatólag erősen befolyásolja a játékosokat, bizonyos lelki depressziót lehet észrevenni a csapat munkáján. Az óbudaiak ezzel szemben bámulatos lelkesedéssel kezdtek s kisebb tudásukat lendülettel igyekeztek pótolni, ami Drössler túl szigorú kiállítása szülte elkeseredés miatt csak fokozódott és így az első félidőben tíz emberrel is végig méltó ellenfele volt a meglepetősen gyengén játszó bajnokcsapatnak. A második félidőben azután fokozatosan visszaestek, a Ferencváros döntő fölénybe kerülve nyerte meg a mérkőzést.” (1928 – III. Kerület FC)

“Az Üllői-úti meccs csalódást okozott. Alacsony nívó, sok durvaság. A mérkőzést erősen elrontotta, hogy az első negyedórától kezdve centerhalf nélkül játszott mind a két csapat. Úgy indult a játék, hogy a Ferencváros egyelőre nem is óraműként működő gépezete könnyedén gyártja majd a gólokat, de a kettős kiállítás teljesen megváltoztatta a játék képét. Leromlott, elfajult a mérkőzés és a kiállítások terén mutatkozó bírói erély sem tudta a játékot illő korlátok közé szorítani. A Ferencváros csatársora Sárosi hátravonásával elvesztette a gondolkozó és összefogó dirigenst és Sárosi hátul sem pótolt annyit, amennyit hiánya elől jelentett.” (1934 – III. Kerület)

“Az első félidben a Dunaújváros jobban játszott, s ekkor a gólon kívül egy kapufát is rúgtak. Fordulás után az átcsoportosított Ferencváros huszáros rohamokat vezetett és 15 perc alatt megnyerte a mérkőzést. Lelkesebben, biztosabban és tervszerűbben játszottak a zöld-fehérek. A második 45 percben nagyon gyenge Dunaújvárost láttunk, mely alapján megérdemelt a Ferencváros sima győzelme. A találkozó legjobbja Branikovits volt, aki két gólt szerzett, pedig Somogyvári személyében kellemetlen őrzőt kapott, de rendre átjátszotta. Ragyogó lövéseket láttunk tőle, s kapura is állandó veszélyt jelentett. Albertet régen láttuk ilyen lelkesen küzdeni.” (1970 – Dunaújváros)

KS_1970_II_02_0035-19701014

1970

NS-19781015-01-19781014

1978

“Sokáig, egészen pontosan, 81 percig “csípett a csabai”, azaz a Viharsarokból érkező gárda magabiztosan verte vissza az erőtlen, elképzelés nélküli hazai rohamokat. Az a tény, hogy teljes egy félidőn keresztül tíz emberrel küzdött a Békéscsaba, végül is hátsó alakzatait megbontotta, ez okozta vereségét. A 81. és 84. percben két jó Keresztúri-átadás után előbb Bánki (az 5-ös jobboldali sarkáról ritkán látható nagy lövést eresztett a jobb alsó sarokba), majd Wukovics lőtt gólt, és ezzel el is dőlt a három pont sorsa.” (1989 – Békéscsaba)

“A ferencvárosiak jobb felkészültségéhez, nagyobb tudásához szemernyi kétség sem fért, győzelmük ilyen arányban is teljesen megérdemelt. Ami az élvonalbeli mérkőzést illeti: az első negyedórában jóformán minden eldőlt. A 8. percben Vincze O. 22 m-ről a kapu bal oldalába lőtte a Lisztes buktatásáért megitélt szabadrúgást (1-0). Három perccel később Nyilas szerzett labdát az ellenfél térfelén, Lisztest szöktette, ő igazított egyet a pettyesen, majd 20 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0). A sorozatos ferencvárosi támadások a 90. percben ismét meghozták a várva-várt eredményt. Egy előreívelést Kuntic szépen visszatett Zavadszky elé, ő 10 m-ről a jobb felső sarokba helyezett (3-0).” (1995 – Stadler)

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..