1978. Újpesti Dózsa – Ferencváros: 2-2, NB1
1980. Velky Krtis – Ferencváros: 1-7, nemzetközi barátságos
1986. Ferencváros – Dunaújváros: 2-1, NB1
1987. Békéscsaba – Ferencváros: 1-1, NB1
1993. Ferencváros – Vác: 0-0, NB1
1997. ZTE – Ferencváros: 2-4, NB1
2008. Cegléd – Ferencváros: 1-1, NB2
2014. Diósgyőr – Ferencváros: 2-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 8 győzelem, 5 döntetlen, 2 vereség, 46-19 gólkülönbség

Tallózás a korabeli sajtóhírekből:

“Nem volt nagyvonalú mérkőzés, mert a szegedi csapat még mindig nem lábalt ki hullámvölgyéből. Néhány régi erő felvonultatása ugyan jelentősen feljavította a csapatot, ez azonban nem volt elég ahhoz, hogy a formába lendülő ferencvárosi csatársorral szemben tartani tudja a védelmi vonalat. A ferencvárosi védelem ezúttal is szilárdnak bizonyult és csak az újra csatasorba álló Kalmár elismerten nagy képességei tették erős próbára a zöld-fehérek védelmi vonalát. A játék a nagy gólkülönbség ellenére sem volt egyoldalú, mert bár a Ferencváros volt lényegesen többet támadásban, a szegedi csatársor gyors rajtaütésekkel sokszor ellátogatott Csikós kapuja elé. A ferencvárosi csatársor már javuló formát árult el és így a győzelem ebben az arányban is megérdemelt.” (1942.10.04 – Szeged, NB1)

A ferencvárosi gólt Beke beadásából Lukács fejelte be

“Izgalmaktól mentes nemzetközi találkozóban volt része a közönségnek. A tartalékos Kickers Offenbach nem tudta azt a teljesítményt nyújtani, amit vártak tőle. A Ferencváros kitűnő első félidőbeli teljesítményének értékét azonban ez a körülmény alig rontja le, hiszen ekkor – a közönség nagy örömére – a zöld-fehérek ötletesebbnél ötletesebb támadásokat vezettek. Játékuk ekkor szinte ellenállhatatlan volt. A második félidőben a vendégek megerősítették a védelmüket és a támadásaik is jobban kibontakozhattak. Igaz azt is, hogy ekkor néhány ferencvárosi játékos könnyelműsködött. Végeredményben a Ferencváros fölényes, könnyű győzelmet aratott.” (1959.10.04 – Kickers Offenbach)

KS_1959_01_0085-19591004

“Az első percben kitűnt, hogy a ZTE-t csak egy cél vezérli: gól nélkül megúszni a kilencven percet. Éppen ezért, amikor a labdát elvesztették, valamennyi mezőnyjátékos azonnal betömörült saját térfelére. Az FTC óriási mezőnyfölényben játszott, amit csak egy-egy szórványos ellentámadás tört meg, de ezekben éppen úgy nem volt átütőerő, mint a hazaiak támadásaiban. Szünet után szinte végig a ZTE térfelén folyt a játék, ekkor már az FTC-hátvédek is minden erejükkel a góllövésre törekedtek, így többször adódott alkalom arra, hogy a gyors Bogáti és Soós ellentámadásokat vezessen, nemegyszer sakk-matt helyzet elé állították Hajdút és csak az ügyetlenségükön múlt, hogy nem szereztek gólt. A ZTE Antoni óriási hibája miatt szenvedett vereséget.” (1975.10.04 – ZTE, NB1)

TFU_19760100_Fmf_0001-19751004

“A Real Madrid ellen is helytálló bányászcsapat ezen a vasárnap délelőtti mérkőzésen nem tudta a nagy gólarányú vereséget elkerülni. A zöld-fehérek félidőben már 3:0-ra vezettek! A 38. percben Szokolai a balösszekötő helyén kiugratta Szabadit, a szélső maga elé tette a labdát, s a kifutó Kiss mellett 13 m-ről laposan a bal sarokba helyezett. Nagy taps fogadta a fiatal Szabadi ügyes helyzetfelismerését, higgadtságát, de az elismerés elsősorban annak szólt, hogy a Ferencváros színeiben most lőtte az első gólját! A 72. percben Szokolai az előretörő Judiknak adta a labdát, Ő a tatabányai térfél közepéről megiramodott, a vendégvédők tehetetlenkedtek. Judik feltalálta magát és 10 m-ről a jobb sarokba helyezett. Egy közepes formában játszó Ferencváros érte el kénye-kedve szerint a gólokat. A szurkolók, akik nem sajnálták az időt, és kilátogattak az Üllői útra, Szokolai erőszakos játékának, Szabadi néhány ügyes megmozdulásának, Rab támadásszervező kedvének, Jancsika nagyvonalú hátvédjátékának örülhettek. És a góloknak. A győzelem értékes, főleg, mert a tavalyi második helyezett ellen érte el a Ferencváros.” (1981.10.04 – Tatabánya, NB1)

(1986.10.04 – Dunaújváros, NB1)

NS-19861005-01-19861004

“Az első félóra eseménytelen mezőnyjátékkal telt el. El-eljutottak a csapatok a kapuhoz, de gólhelyzet egyik oldalon sem adódott. A 32. percben Albert a kezdő körből vezette fel a labdát, mindenki átadást várt tőle, ő ragyogóan kilépett a védők közül és a bal alsó sarokba gurított (1:0) A 47 percben sakk-matt lett a hazai védelem és ezt Cigan ügyesen kihasználta (2:0). A 75. percben Albert a saját térfeléről indulva kígyózott át a védők között, Rott mellett is elhúzta a labdát, de a lövés pillanatában Kozma ellökte, 11-es. A büntetőt Fodor magabiztosan helyezte a hálóba (3:0)…A veszprémiek lelkesedésükkel csak félóráig tudtak lépést tartani az addig mérsékelten játszó FTC-vel. Az első gól után, majd az egész második félidőben egyértelműen a zöld-fehérek uralták a pályát, számtalan nagy helyzetet teremtettek, s ha Rott nem véd ilyen parádésan, győzelmük még nagyobb arányú lehetett volna.” (1992.10.04 – Veszprém, NB1)

“A Ferencváros egy góllal mindenképpen jobb volt a ZTE-nél, de győzelmét főleg annak köszönheti, hogy a második félidő elején kettős emberelőnyben játszott hosszú ideig. A hazaiak csak 9 emberrel pörögtek fel igazán, ki is egyenlítettek, de a hajrában a Ferencváros megszerezte a győztes találatokat. Gól: Németh (29., 75.) illetve Dragóner (25.), Zavadszky (41.), Horváth F. (80.), Schultz L. (90.) | Sárga lap: Casoltan (8.), Filó (34.) illetve Zavadszky (40.) Milovanovic (57.), Nagy N. (59.), Dragóner (75.) | Kiállítva: Casoltan (59.), Szabó II. Zs. (59.) illetve Limperger (79.)” (1997.10.04 – ZTE, NB1)

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.