1945. Ferencváros – MTK: 1-0, NB1 alapszakasz
2007. Ferencváros – Mezőkövesd: 3-0, NB2
2011. Viadukt SE – Ferencváros: 2-3, Edzőmérkőzés
2013. Ferencváros – Bp. Honvéd: 1-2, NB1

Összes díjmérkőzés: 13 mérkőzés, 10 győzelem, 3 vereség, 40-15 gólkülönbség

Tallózás a korabeli sajtóhírekből:

“Délnémetország bajnokcsapatát. a H. Schlesient látta vendégül a BTC. a múlt vasárnap, mely csapatának megerősítésére a FTC.-al egyesült. A német csapatot jó hirek előzték meg. A kitűnő berlini bajnokcsapattal, a Viktóriával elért. 1:2-ös eredményünk ezt igazolni is látszott. A boroszlói csapat nem felelt meg a hozzá fűzött reményeknek, mert az itt játszott csapat gyenge klasszist képviselt. Védelmükre a néhány tartalékjátékos beállítása és a hosszú utazás hozható fel. A vezető embereik nyilatkozata szerint, még utolsó napokban is kétes volt eljövetelük, éppen a csapat gyenge összeállítása miatt. Kötelezettségük folytán 4—5 tartalékkal a magyarokról hallott jó hírek folytán a vereség biztos tudatában voltak.” (1907.10.06 – Schlesien)

“Csupán az első félidő volt élvezhető. Ekkor mindkét csapat magas nívójú játékot produkált. Helycsere után azonban az FTC megszerezte a vezető gólt, a BAK teljesen fejét vesztette és elkeseredett modorban folytatta a játékot. A második félidőnek csupán felé láttuk. Az utolsó 20 perc ugyanis teljes homályban telt el és érthetetlenül volt előttünk, hogy a bíró miért nem szakította félbe azt. Az utolsó gólt például akkor vette észre a közönség, midőn György kapus bement a hálóba a labdáért. Lehet, hogy emiatt még a szövetség elé került a mérkőzés ügye.” (1912.10.06 – BAK, NB1)

“A Ferencváros öltözőjébe Háda érkezik elsőnek. Új fekete ing várja a helyén. Új zöld ingeket is vett a klub, de azokat kabalából nem merik előszedni. – Legfeljebb a második félidőben játsszunk abban, de csak akkor, ha már 5:0-ra vezetünk – közli mosolygósan Háda. – Hogyne – vágja rá Kovács Fukszi – hogy az Újpest kiegyenlítsen!…Három óra után kilenc perccel fut ki az Újpest lila-kék csikós mezbe öltözött csapata a pályára. Rögtön utánuk nagy éljenzések közepette jön a tiszta zöldbe öltözött Ferencváros. A B-közép – Géza!, Géza, Géza! – kiáltással üdvözli Toldit. Jó iramban indul a játék. Az első helyzet a Fradié, Kiss passzával Táncos jut jó helyzetbe, a beadását Kiss rosszul fejeli. Nagy helyzet volt. Továbbra is a Fradi támad, először Toldi, azután Sárosi hagy ki nagy helyzetet. Sárosi kicselezi az egész védelmet, aztán 10 méterről egy gondolattal a kapu fölé lő – ezt bizony be kellett volna lőni! Javul a hangulat, a Fradi B-közép folyamatosan tapsol és lelkesít. Hádának is van védeni valója, de a ferencvárosi védelem mutató passzjátékkal nyugtatja a szurkolókat. A téves bírói ítéletek is borzolják a nézőket. A 27. percben Sárosi III. szabadrúgása visszapattan a sorfalról, majdnem a pálya közepéig, onnan újból Sárosi III. elé kerül a labda, aki egy szép átadást ad Táncosnak. A partjelző lengeti a zászlótlan kezét, jeléül annak, hogy nincs les, de a játékvezető mégis megállítja a játékot – tévesen! A nézők hangosan fejezik ki nemtetszésüket. A 33. percben csúnya jelenet következik. Vincze beletalpal a labdát rugó Sárosi III-ba, ez elterül a földön, lábát tapogatva, aztán felugrik és hasba vágja Vinczét. Most összeszaladnak a játékosok. Sárosi III-at leviszik a pályára, Vincze is lemegy, jeléül annak, hogy őt is kiállították. Ezek után a Ferencvárosban Sárosi dr. a középfedezet, átveszi testvére szerepét, majd egyből egy távoli lövéssel a kapufát találja el. A Ferencváros támadásait váratlanul újpesti roham váltja fel, oktalan fault a zöld-fehér védők részére, a szabadrúgást meg Kállai 20 méterről gólra váltja. A ferencvárosi B-Közép továbbra is hangosan pfujolja a bírót. A szünetben nagy a hangzavar a Fradi öltözőjében. Döntés születik, átcsoportosít a csapat. A ferencvárosi csatársor nem sokat ér Sárosi dr. nélkül. Kiss hátramegy jobbfedezetnek, Lázár lesz a középfedezet, Sárosi dr. újra csatár és Toldi is visszakerül a baloldalra. Nagy ferencvárosi ostrommal kezdődik a második félidő, de a fölény csak a 27. percben termi meg végre gyümölcsét: Toldi Táncoshoz passzol, aki tisztán fut le vele egészen az alapvonalig. Jól megnézi magának mi a helyzet belül, aztán puhán, ívelten tálal a felhúzódott Toldi fejére, onnan meg védhetetlenül vágódik az újpesti hálóba a labda. Nagy az öröm a ferencvárosi táborban és továbbra is tart a hangzavar, mert egymást követik a ferencvárosi rohamok. A 34. percben az előre törő Toldit Zsengellér buktatja, a megítélt büntetőt Sárosi pontosan lövi az első sarokba. Az egyre idegesebb újpesti Szűcs mond valamit a játékvezetőnek és az haladéktalanul leküldni a pályáról. Most már kilenc emberrel játszik az Újpest. A ferencvárosi rohamok egymást követik, az újpesti védelem már lestaktikával próbálja pótolni fogyó erejét – kevés sikerrel. A 39. percben Lázár fut a labdával középen, 30 méterről hirtelen élesen lő, Sziklait meglepi a váratlan hamis lövés, jobbra dől és aztán már hiába kap balra, kezéről a labda a hálóba perdül, ezzel kialakul a 3:1-es végeredmény a Ferencváros javára. A mérkőzés végén a ferencvárosi öltözőben természetesen kitűnő hangulat uralkodik. Hlavay György edző: – Teljes összeállításban simább és nagyobb győzelmet arattunk volna…Sárosi dr.: – Nem lett volna igazságos, ha elveszítjük ezt a mérkőzést. Ritka érdekes, változatos, fordulatos, izgalmas és elég magas színvonalú volt a mérkőzés. A II.félidőben Toldival a szívét, Lázárral és Pósával a küzdőszellemét, Sárosi dr.-ral a nyugalmat találta meg a Ferencváros – mely együtt győzelmet ért.” (1938.10.06 – Újpest, NB1)

“1979. október 6-án, az Üllői úton lejátszott Ferencváros-Győr mérkőzés legjobbja Pusztai László, aki “a találkozó kiemelkedő egyénisége volt, Magyart és Szijártót is rendre állva hagyta, sorozatban küldte középre a jobbnál jobb labdákat, s a góllövők közé is feliratkozott.” A sportújság 9-s osztályzattal is “díjazta” a villámlábú szélsőnk teljesítményét, aki 33 évesen nem számított még “öreg” játékosnak. A mérkőzést a Fradi nyerte meg 5:2-re, mely sokáig nem vetítette előre a fölényes győzelmet. Pölöskei Gábor (1981-ben igazolt a Fradiba) már a 3. percben megszerezte a vezetés a vendégeknek és utána volt két veszélyes kitörése, de Zsiborás mindkétszer bravúrosan hárított. A fordulatot a második félidő hozta, amikor is az Ebedli-Nyilasi-Pusztai-Szokolai négyes “szárnyra” kapott és egymás után vezették a gólveszélyes támadásokat. Külön megemlítendő, hogy a második félidő közepén Friedmanszky edző melegíteni küldte Nagy Mihályt, akit Szokolai helyére tervezett a pályára küldeni. Középcsatárunk “megérezvén” a bajt, két perc alatt két gólt szerzett – a csere el is maradt, Nagy visszaült a kispadra.” (1979.10.06 – Rába ETO, NB1)

KS_1979_II_01_0047-19791006-3

“A két UEFA Kupa-csapat találkozott szombaton délután az Üllői úton, s az idei örökrangadó előtt sokan latolgatták, vajon a Ferencváros vagy az MTK VM heverte ki hamarabb a hétközi megpróbáltatásokat. Elvileg a vendégeknek erre több lehetőségük volt, hiszen ők kedden csak 90 percet játszottak Luzernben, míg a zöld-fehérek szerdán 120 perces, hatalmas csatában győztek a belga Royal Antwerpen ellen…Kemény küzdelemnek indult, de könnyed hazai győzelemmel zárult az örökrangadó, amelyen a Ferencváros ismét csúcsformában szerepelt, ugyanezt azonban nem lehet elmondani az MTK VM-ről.” (1990.10.06 – MTK,NB1)

TFU_19911012_Zs_015 - 0006-19901006-2

Vélemény a cikkhez: A Fradi naptára, október 6.

• Kérem ha valaki tud segíteni akkor hivjon szeretnék meglepetést szerezni régi FTC meccsekröl mégpedig FTC-DOZSA 1979 ÖSZ VAGY AUGUUSZTUSI FILMET VAGY AMIN JANCSIKA KÁROLY FOCIZIK KÖSZÖNÖM MONIKA 06309856573

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.