103 éve született Nagy II. András

1901. MUE – FTC 3:2, NB1
1907. vegyes FTC, BTC – Schlesien 5:1, nemzetközi barátságos
1912. BAK – FTC 1:4, NB1
1918. vegyes FTC, MTK, BAK – vegyes WAF, Floridsdorf, Rudolfshügel 5:1, nemzetközi barátságos
2022. Crvena Zvezda – Ferencváros 4-1, EL csoportkör

Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 12 győzelem, 2 döntetlen, 4 vereség, 52-23 gólkülönbség

1940. Pósa Béla

“Délnémetország bajnokcsapatát. a H. Schlesient látta vendégül a BTC. a múlt vasárnap, mely csapatának megerősí­tésére a FTC.-al egyesült. A német csapatot jó hirek előzték meg. A kitűnő berlini bajnokcsapattal, a Viktóriával elért. 1:2-ös eredményünk ezt igazolni is látszott. A boroszlói csapat nem felelt meg a hozzá fűzött reményeknek, mert az itt játszott csapat gyenge klasszist képviselt. Védelmükre a néhány tartalékjátékos beállí­tása és a hosszú utazás hozható fel. A vezető embereik nyilatkozata szerint, még utolsó napokban is kétes volt eljövetelük, éppen a csapat gyenge összeállí­tása miatt. Kötelezettségük folytán 4—5 tartalékkal a magyarokról hallott jó hí­rek folytán a vereség biztos tudatában voltak.” (1907 – Schlesien)

“Csupán az első félidő volt élvezhető. Ekkor mindkét csapat magas ní­vójú játékot produkált. Helycsere után azonban az FTC megszerezte a vezető gólt, a BAK teljesen fejét vesztette és elkeseredett modorban folytatta a játékot. A második félidőnek csupán felé láttuk. Az utolsó 20 perc ugyanis teljes homályban telt el és érthetetlenül volt előttünk, hogy a bí­ró miért nem szakí­totta félbe azt. Az utolsó gólt például akkor vette észre a közönség, midőn György kapus bement a hálóba a labdáért. Lehet, hogy emiatt még a szövetség elé került a mérkőzés ügye.” (1912 – BAK)

“Kellemetlen csalódást keltett mindkét csapat gyenge teljesí­tménye.” (1918 – WAF, Floridsdorf, Rudolfshügel kombinált)

1938

“Erős ellenfél volt az MTK” (1945 – MTK)

1963

“1979. október 6-án, az Üllői úton lejátszott Ferencváros-Győr mérkőzés legjobbja Pusztai László, aki “a találkozó kiemelkedő egyénisége volt, Magyart és Szijártót is rendre állva hagyta, sorozatban küldte középre a jobbnál jobb labdákat, s a góllövők közé is feliratkozott.” A sportújság 9-s osztályzattal is “dí­jazta” a villámlábú szélsőnk teljesí­tményét, aki 33 évesen nem számí­tott még “öreg” játékosnak. A mérkőzést a Fradi nyerte meg 5:2-re, mely sokáig nem vetí­tette előre a fölényes győzelmet. Pölöskei Gábor (1981-ben igazolt a Fradiba) már a 3. percben megszerezte a vezetés a vendégeknek és utána volt két veszélyes kitörése, de Zsiborás mindkétszer bravúrosan hárí­tott. A fordulatot a második félidő hozta, amikor is az Ebedli-Nyilasi-Pusztai-Szokolai négyes “szárnyra” kapott és egymás után vezették a gólveszélyes támadásokat. Külön megemlí­tendő, hogy a második félidő közepén Friedmanszky edző melegí­teni küldte Nagy Mihályt, akit Szokolai helyére tervezett a pályára küldeni. Középcsatárunk “megérezvén” a bajt, két perc alatt két gólt szerzett – a csere el is maradt, Nagy visszaült a kispadra.” (1979 – Rába ETO)