1977. Ferencváros – Kaposvári Rákóczi 2-2, NB1
1980. Répcelaki Bányász – Ferencváros 3-2, Edzőmérkőzés
1986. Tiszaföldvár – Ferencváros 0-9, Pályaavató mérkőzés
1991. Bajai FC – Ferencváros 2-1, Edzőmérkőzés
1994. ETO FC Győr – Ferencváros 1-1, NB1
1996. Ferencváros – Olimpiakosz 3-1, UEFA
2005. Ferencváros – Felcsút 5-1, Edzőmérkőzés
2014. Vecsés – Ferencváros 1-6, MK
2016. MTK – Ferencváros 2-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 11 győzelem, 3 döntetlen, 4 vereség, 58-26 gólkülönbség

2013. Gyömbér Gábor

“A megszokott környezetben, hatezer néző jelenlétében folyt le a minden tekintetben élvezetes, óriási tempóban játszott, fair mérkőzés. FTC nagy formát mutatott.” (1911 – III. ker. TVE)

“A rendes játékidő 0:0 eredménnyel végződvén, a 15-15 perccel meghosszabbí­tott második félidőben érte el az FTC góljait. Ez a rövid félidő volt a mérkőzés érdekesnek mondható része, a többi részint az FTC csatárok gyámoltalansága, részint a BTC túl erélyes játéka miatt inkább bosszúságot szerzett, mint élvezetet. Az FTC teljesen nélkülözte nagy halfsorát, de örömmel állapí­thatjuk meg, hogy a három pompásan helyezkedő, finoman szerelő s ésszel labdát adogató fiatal játékos felejtetni tudta elődeit. Az ő érdemük, hogy a játék túlnyomó részében az FTC fölényével telt. Héger bekötött fejjel és lesántulva is többet produkált, mint a többi négy csatár együttvéve. Takács helyén Blum játszott teljes sikerrel. A tempót jobban bí­ró s a meghosszabbí­tott félidőben nagyobb igyekezettel játszó FTC Wágner hirtelen kitörése és lövése, majd Héger lövéssel befejelt lerohanásával szerzi góljait.” (1922 – BTC)

Először játszik a Fradi itthon – hallani mindenfelé. Mosolygósan az arcok! Lent az öltözőben is jó a hangulat. Beretvapengéket kapnak a játékosok. Új gyártmány. A kis Taki is kap:  Ilyen éles legyen a lövésed – mondják neki. Taki mosolyog…A végén már alig mosolygott, hiszen nagyon keservesen szerzett két pontot a Fradi, s igazán annak köszönheti a győzelmet, hogy már a mérkőzés elején megszerezte a maga két dugógólját. A Fradinak az első félidőben, az akkor még gyengélkedő Szeged ellen, sokkal több gólt kellett volna rúgni, csak a Ferencváros szerencséjének tudható be, hogy az első félidőbeli két gól elég volt a győzelemhez. Egyébként Fradi szerencséről nem lehet beszélni, sőt határozottan pechjük volt tegnap a zöld-fehéreknek. A csatársornak sehogy sem ment a góllövés. A játék az már ment valahogy. Helyenként döcögött, máskor ki-ki robbant, de az eredmény csak annyi volt, hogy két mérkőzésre való helyzetet hoztak össze – és hagytak ki.” (1933 – Szeged)

1939

1944

npl-1967-II-0006-19670910-honved-villanyujsag“Egy gólzápor története: 6. perc: Rákosi bal oldali szögletet í­vel be, Varga fejjel az alsó sarokba csúsztatja a labdát 1:0. 18. perc: Marosi elhúzza a kitörő Katona lábát. A büntetőt Novák a kapu közepébe helyezi 2:0. 26. perc: Rákosi a Nováktól kapott labdát két csel után Bicskei alatt lövi a kapuba 3:0. 48. perc: A vetődő Bicskei Rákosi lábára üti a labdát 4:0. 54. perc: Vági megy el, jól ad Tóth K. elé, a középcsatár Géczi mellett lövi a Honvéd gólját 4:1. 76.perc: Albert Szőke elé perdí­t, aki 16 méterről nagy gólt lő 5:1. 78.perc: Varga váratlanul lő 6:1. 81. perc: Rákosit ismét fölvágják, Albert a büntetőt a jobb alsó sarokba helyezi. 7:1…A mérkőzésen Rákosi Gyuszit nehezen tudták tartani és ami a legfeltűnőbb, hogy a végén a második büntetőt már nem az ország legjobb „í­téletvégrehajtója”, Novák Dezső lőtte, hanem átengedte Albert Flórinak, akinek nem ment igazán jól (vajon akkor mennyi lett volna vége?), de mégis csak „illett” a Császárnak is gólt szereznie egy ilyen fesztivál jellegű napon, ahol nem csak az esőcseppek kopogtak, de a gólok is potyogtak szép számmal. A szakmai vezetés a tőle megszokott „iróniával” és egyszerűséggel értékelte a kiütéses győzelmet: „A csapat időnként szépen játszott.” Arra meg már csak egy kis mosoly volt a válasz, hogy mi lett volna ha 90 percen át jól játszanak?” (1967 – Bp. Honvéd)

“A Ferencváros továbbra is százszázalékos! A zöld-fehérek olyan lendülettel kezdtek, mint az a Dózsa ellen láttuk tőlük. Egymást követték a támadások, gyakran került veszélybe a vendégek kapuja. A vezető gól azonban egy darabig késett, mert a kaposváriak nagy erővel védekeztek. A 28. percben megtört a jég, majd gyorsan jött a második gól. Szünet után ismét beleerősí­tettek a zöld-fehérek, ám váratlanul szépí­tett a Rákóczi. Ekkor is kitűnt – épp úgy, mint a mérkőzés további szakaszaiban -, hogy az FTC győzelme nem forog veszélyben, hiszen egy percre rá újra két gól volt az előny. A vendégeket dicséret illeti, mert szünet után bátran kitámadtak.” (1975 – Kaposvári Rákóczi)

1983

“A gólok sorát Szokolai nyitotta a jól bevált koreográfia alapján. Szöglet után Nyilasi ugrott a legmagasabbra (ahogy megszoktuk tőle), középre fejelte a labdát, amit Szoki egy akrobatikus mozdulattal helyezett a dermedt Disztl kapujába. A gól után is támadásban maradt a Fradi, a vendégek csak néha tették tiszteletüket Kakas kapujánál, de azok is inkább udvarias látogatások voltak, mert helyzetet nem sikerült kialakí­taniuk. A második találat is egy “igazi” Fradi gól volt. Murai száguldott el a szélen, pontos beadására Nyilasi érkezett menetrendszerűen, egy finom és kecses mozdulattal megszelí­dí­tette a labdát és már lövésre is lendült a lába, amikor észrevette, hogy Pölöskei még jobb helyzetben van. Finoman a nyurga csatár elé pöckölte a labdát akinek már csak a lábát kellett lendí­tenie és máris 2:0. A Népstadion 15 ezres közönsége tombolt a kissé “szemtelenre” sikeredett gólt láttán és várta a gálaelőadás folytatását. A második félidő is úgy indult ahogy az első. Támadásban maradtak a zöld-fehérek, a vendégvédők nem nagyon tudtak mit kezdeni az Ebedli-Murai-Nyilasi-Szokolai-Pölöskei “tengellyel”, akik egymás után alakí­tották ki a helyzeteket. A harmadik gól Ebedlitől indult ki, aki az állandó helyéről, a középkörből indí­totta el “halálpontos” átadását, melyet most Szokolai vett át, majd tett néhány komótos lépést és mivel egyetlen Videoton védő sem gondolt arra, hogy a csatár messziről elvállalja, Csuhayék inkább hátráltak és a felfutó Pölöskeit és Murait figyelték. Szoki meg látta, hogy szabad az út előtte és ha már nem háborgatták a védők, 20 méterről rá is suhintotta, melyre még Disztl sem számí­tott és csak a riadt szemével követte a labdát, amint az a hálóba landol.” (1982 – Videoton)

“Nehézség ide, edzőválság és sérüléshullám oda, a Ferencváros alaposan kitett magáért kedden este. Olyan eredményt ért el, amire jelenlegi zaklatott helyzetében büszke lehet. Nagy kérdés, a szeptember 24-i visszavágón elég lesz-e a két gól különbség. Némileg biztató, hogy az Üllői úton látott Olympiakos alacsony védősora meglehetősen törékeny, sebezhető. A feladat tehát az lesz, hogy görög földön nem beállni védekezni, hanem erőfeszí­téseket tenni a gólszerzésért.” (1996 – Olympiakosz)