1985. Újpesti Dózsa – Ferencváros 1-0, NB1
2003. Ferencváros – Matáv-Sopron 2-0, NB1
2013. Pápa – Ferencváros 0-2, NB1
2014. Ferencváros – PFLA 2-1, NB1
2016. BKV Előre – Ferencváros 0-1, MK
2019. Paks – Ferencváros 0-4, NB1

Összes díjmérkőzés: 21 mérkőzés, 12 győzelem, 3 döntetlen, 6 vereség, 43-32 gólkülönbség

1924. Rokken Imre

MLSZ. Kivonat az igazgató-tanács f. hó 14-én tartott üléséből. (…) Egy korábbi tanácsi utasí­tásból vett meghagyás alapján a főtitkárság jelenti, hogy az 1905. évi I. osztályú bajnokságban eredménykép az első helyre egyenlő pontszámmal a FTC. és a Posta és TT. SP. E. kerültek, az előbbi 18.75, az utóbbi 22.58 gólaránynyal; minél fogva az 1905. évi I. osztályú bajnokságot a Ferencvárosi Torna Club nyerte. E jelentés tudomásul vétetett.” (1905)

1913

“A Müegyetemieknek a múltkori súlyos vereség után szép eredménye nagy meglepetés. A MAFC a védelemben némi változást eszközölt, ami igen jól bevált. Ugyancsak megerősödött a támadás is. A technikusok óriási lelkesedéssel mentek a küzdelembe. Az FTC-ben Pataki helyén Tóth játszott s kevés tréningje ellenére is jól állotta meg a helyét. A csapat még mindig nem fitt. A csatársorban minden Nemesre játszanak s ha őrá megfelelően vigyázz az ellenfél, akkor a támadás ereje megbénul. Ő az egyetlen nagy formában lévő csatára az FTC-nek. Az első félidőben teljesen egyenrangúak az ellenfelek, nem is születik gól. Szünet után a MAFC visszaesik. Az 5. percben Landsmann szabályosan leszereli Nemest, a bí­ró azonban általános meglepetésre 11-est í­tél, amit Kovács góllá értékesí­t. Az FTC ezek után kihasználja a technikusok lehangoltságát és sorozatos támadásokat vezetve lő még egy gólt, és biztosan nyeri meg a meccset.” (1919 – MAFC)

“Az első pillanattól fogva meglátszott a zöld-fehéreken, hogy mindig erejükkel arra törekednek, hogy a debreceni kudarcot feledtessék. Az első perctől kezdve fokozott lendülettel és energiával feküdt a küzdelembe a zöld-fehér gárda, ha nem is olyannal, mint legjobb napjaiban. Voltak ötpercek, ahol egyik remek akció a másikat követte, amikor felcsillant ismét a régi Fradi szemet gyönyörködtető játéka, de voltak bizony periódusok, amikor kihagyott az azelőtt óramű pontossággal dolgozó gépezet, amikor egyes játékosainak gyengeségén elromlott és megakadt a legszebben induló akció is. Végeredményben megállapí­thatjuk, hogy a debreceni játék óra határozottan fejlődött és javult a csapat, de még mindig nem a régi és még igen sok csiszolni való van rajta.” (1930 – Budai 11)

“Már délután 3 órakor feketélik a tömeg a Mező-utcában. Minden jóval korábban igyekszik kifelé, mert attól fél, hogy nem kap helyet. És ennek az aggodalomnak alapos az oka. Félnégy órakor már jóval több mint 10.000 ember szorong a nézőtéren és számuk folyton gyarapszik. A kezdésre minden hely megtelik, 18.000 néző várja izgatottan a mérkőzés indulását. És nem csalakszik. Idei nézőcsúcs előtt az idény talán legérdekesebb NB1-s mérkőzését ví­vták a csapatok. A játék úgy indult, hogy a zöld-fehérek lépésben nyernek. A Ferencváros rutinjának tudható be, hogy a a 9. percben már 2:0-ra vezettek. De mint annyiszor, most is megbosszulta magát ez a vezetés. A Ferencváros gyors vezetés után hajlamos a kényelmes játékra. Az öreguras játék most is jelentkezett és meg is bosszulta magát. Mire feleszméltek már a Gamma vezetett és vége is lett a félidőnek. Szünet után kicserélve játszottak a zöld-fehérek. Játékuk meggyorsult, puhaságuk eltűnt, játékkedvük megjött és a közönség fergeteges biztatásának hatása alatt a sokat dicsért Fradi-szí­v is jelentkezni kezdett. Ekkor lényegesen jobban játszottak a zöld-fehérek és megérdemelten nyerte meg a meccset. A pompás iramért egyformán érdemel dicséretet a két csapat és külön meg kell dicsérnünk őket azért, hogy ilyen szépszámú közönség előtt jó hí­rvető mérkőzést ví­vtak.” (1941 – Gamma)

“Eszményi labdarúgóidőben, ragyogó napsütésben, a viszonylag jó talajú, igen széles pályán csak a játékidő egy-egy részében láthattunk igazi kupaküzdelmet. A Ferencváros csapata nagyon idegesen kezdett, s ez alól a játékosok még akkor sem oldódtak fel, amikor már vezettek. Pedig az első pillanattól kezdve nagy volt a tudásbeli különbség a magyar együttes javára, s ez különösen akkor látszott meg, amikor nyugodtan játszottak, passzoltak és küzdöttek is. Az ellenfél gyors, lendületes játéka azonban nem nagyon í­zlett a zöld-fehéreknek, s védelmük hamar zavarba jött. Amikor aztán 2:1 után valamennyire megnyugodtak a kedélyek, s játszani kezdtek, nagy magyar fölény alakult ki. Ekkor úgy tűnt, hogy a Ljubljana feladta. Az FTC játékosok könnyelműsködése volt elsősorban az oka, hogy az utolsó negyedórában fel tudtak támadni a hazaiak. Végeredményben a magyar együttes biztos győzelmet engedett ki a kezéből.” (1966 – Olimpija Ljubljana)

“Ünnepre készült szombaton a Ferencváros; az egykori 75-szörös válogatott, Albert Flórián vasárnap tölti be 50. születésnapját. Ez alkalomból a Nemzeti Sport különkiadványa már szombaton nagy sikert aratott, az egykori Császárról szóló kiadványt több tí­zezer példányban adták el, és maga az ünnepelt is szorgosan dedikált 10-től délig. Minden együtt volt ahhoz, hogy a mai ferencvárosi labdarugók méltó módon emlékezzenek meg a nagyszerű elődről, a mérkőzéslabda is az égből jött, ejtőernyős ejtette a pálya kezdőkörébe. A vendégek viszont nem nagyon akartak tudomást venni az ünnepről.” (1991 – Haladás)

“A rendkí­vül kellemetlen, késő őszt idéző hidegben lejátszott találkozón a ferencvárosiak csak annak örülhettek, hogy új vezetőedzőjük, Varga Zoltán győzelemmel mutatkozott be. A mutatott játék azonban ezúttal sem adott okot túl sok örömre. Az első nagy tapsot Varga Zoltán, az FTC új vezetőedzője kapta, amikor a találkozó megkezdése előtt elfoglalta a helyét a kispadon. A 72. percben megtört a jég: Nagy N. bal oldali beadását Horváth F. 6 m-ről bombázta a kapu jobb oldalába (1-0).” (1996 – Stadler)