1977. Újpesti Dózsa – Ferencváros 1-1, NB1
1980. Kiskanizsai MSE – Ferencváros 3-12, Pályaavató mérkőzés
1982. SZTK – Ferencváros 0-2, Edzőmérkőzés
1983. Gödöllői EAC – Ferencváros 1-8, Edzőmérkőzés
1994. Nagykanizsai Olajbányász – Ferencváros 0-2, NB1
1996. Ferencváros – Haladás 2-0, NB1
1997. Ferencváros – Videoton 4-1, NB1
2014. Újpest – Ferencváros 2-1, NB1
2016. Videoton – Ferencváros 1-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 20 mérkőzés, 14 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség, 67-23 gólkülönbség

1924. Rokken Imre

“Múlt héten a MAC elleni bajnoki mérkőzésen befejezés előtt hat perccel még a MAC vezetett egy góllal az FTC előtt és végeredményben a bajnokcsapat győzött. Ma a Rapid ellen megismételték 15.000 néző előtt a múlt heti bravúrt és 9 perccel a befejezés előtt még 4:2-vel a bécsi csapat állt, előbb azonban eldöntetlenné tették, hogy azután szédületes tempóban tartott finis után a jól megérdemelt győzelemhez jussanak. Győzelmük sportszempontból annyival értékesebb, hogy a Rapid ma Bécsnek egyik kimondottan legjobb csapata, viszont az FTC még nem érte el azt a formát, mely őt eddig a többi I-ső oszt. egyletek fölé emelte…Az FTC a győzelem folytán megnyerte végleg a Morgen által kií­rt értékes ezüstserleget, a játékosok pedig igen í­zléses aranyérmeket kaptak.” (1913 – Rapid Wien)

“Egy góllal, Patakinak egy jól sikerült akciójával győzött csak az FTC, noha időnként szép és tartalmas játékot produkálva, gólokkal volt jobb ellenfelénél.” (1919 – TTC)

1924

“A Sabaria fiataljait megölte a sáros, mély talaj” (1930 – Sabaria)

“A Ferencváros könnyű ellenfelet kapott. A várakozásnak megfelelően fölényesen, könnyen győzött. Minden vonalában klasszissal jobbnak bizonyult a zöld-fehér csapat. Egyik veszélyes rohamot a másik után vezette ellenfele kapujára és talán még ez a nagy gólarány sem fejezi ki hűen a két csapat közti különbséget. A MÁVAG támadósora szinte egyetlen egyszer sem tudott komoly helyzetet összehozni. A két ferencvárosi szélsőfedezet és a három hátvéd könnyedén, már csí­rájában elfojtott minden kezdeményezést. A MÁVAG védelme egy ideig tűrhetően állta a sarat, lassan-lassan azonban felőrlődött az ereje a rája zúduló szörnyű nyomás alatt. Érthető, ha a második félidőben összeroppantak. A ferencvárosi csatársor gólerején hatalmasat javí­tott Kiszely, aki a kilencből egymaga ötöt rúgott. Lapajjal szemben nem volt orvossága a MÁVAG-nak.” (1941 – MÁVAG,)

KS_1941_I_095-19410921-2

1941

“Úgy indult a mérkőzés, hogy a Ferencváros hengerel. Egyik pompás támadás a másik után gördült és az EMTK nagyon megilletődötten játszott. Hamarosan kiderült azonban, hogy a három gyönyörű gólt elért Ferencváros még mindig nem az igazi. Védelmében és támadósorában egyaránt vannak hiányosságok. Kétségtelen, hogy a nagyobb tudás a Ferencváros oldalán volt, kétgólos győzelme tehát megérdemelt. Az azonban nem válik dicséretükre a zöld-fehéreknek, hogy az EMTK 0:3 után kétszer is veszélyes egygólos közelségbe tudott kerülni.” (1947 – EMTK)

“Szabó jóformán csak, egy komoly lövést kapott, s ezt védte. A hátvéd hármasban Kispéter jól látta el fel adatát. Dalnoki mindkét szélsőjét biztosan őrizte. Ombódinak nem volt nehéz dolga, mégis egyszer-kétszer zavarba jött. Dékány főleg a szerelésben jeleskedett. Hári megfelelt. Patakinak szünet után volt két-három gyors elfutása. Guba az épí­tésben ügyeskedett. Bircsák jó lövéseiért és góljáért érdemel dicséretet. Mészáros erőtlenül mozgott, sem leadásai, sem kiugrásai nem sikerültek. Koczó is gyengén játszott. ” (1952 – Pécsi Lokomotí­v)

“Vigasztalanul zuhog az eső egész délután, hűvös az idő, egyáltalán nem ősz eleji az időjárás…És mégis: szombaton késő délután tí­zezrek sietnek a Népstadionba, hogy tanúi legyenek kedvenceik küzdelmének. A Ferencváros—Vasas mérkőzés kezdetére már több mint negyvenezren foglalnak helyet a lelátókon. Vajon miért vándoroltak ki a Népstadionba ilyen nagy számba a szurkolók? Ilyen időjárásban, szakadó esőben? Egyszerű a magyarázat. Azért mert szeretik a labdarúgást, s mert tudják, hogy a bajnokságban már jóval többet kapnak a csapatokból, mint az elmúlt bajnoki idényben. Tapasztalják, hogy a játékosok sokkal többet futnak, hogy a tiszta játékidő egyre hosszabb, hogy labdarúgóink kezdik megszokni a sorozatmérkőzések és a kemény edzések nagyobb megterhelését. A szombat esti, negyvenezer lelkes szurkoló bizonyí­téka annak, hogy a foci iránti szeretet, sőt rajongás ismét feléledt. Ezt a szeretetet, hűséget a csapatoknak, a játékosoknak, az edzőknek, a vezetőnek kell meghálálniuk. Még lelkiismeretesebb felkészüléssel, még odaadóbb játékkal.” (1974 – Vasas)

1985

“Erősen közepes szí­nvonalú mérkőzésen úgy nézett ki, mintha a ZTE játszott volna hét közben kupamérkőzést. A hazaiak játékosai enerváltan, ólomlábakon mozogtak, mí­g a fővárosiak jóval frissebbek voltak náluk. Győzelmük ilyen arányban is teljesen megérdemelt…A 42. percben Gyurkityot szerelte Lipcsei, majd végigvezette a pályán a labdát, s mintegy 25 m-ről hatalmas lövést eresztett meg Tóth kapujára. A hálóőr csak kiütni tudta a labdát, és a szemfüles Albert 10 m-ről a bal sarokba lőtte (0:1)…A 65. percben Halápi buktatta Lipcseit a 16-oson belül, a megí­télt büntetőt Albert a jobb sarokba lőtte (0:2). Továbbra is a Fradi maradt fölényben, a ZTE játéka teljesen széteső lett. A 72. percben Albert a védőkről lepattanó labdát 13 m-ről a jobb kapufára bombázta, s az az onnan ellenkező sarokba vágódott (0:3). A 83. percben ismét Fradi-helyzetet láthatott a közönség, Nagy Zsolt lépett ki a tétovázó védők közül, s 12 m-ről bombázott a bal kapufa mellé. A befejezés előtt kavarodás támadt a kék-fehérek kapuja előtt, a védők nem tudtak felszabadí­tani, s a labdát Lipcsei 13 m-ről a jobb sarokba vágta (0:4)” (1991 – ZTE)

1994

“Noha hetven percen keresztül meglehetősen ötlettelen játékot nyújtott a Ferencváros, a hajrában óriási erőkkel rohamozott, akkor roppant veszélyesen támadott, és végül élt emberelőnyével. A szombathelyi vendéggárda példásan harcolt, csaknem elérte célját, a döntetlent. Varga Zoltán, az Üllői útiak vezetőedzője elmondhatja magáról, hogy irányí­tásával a harmadik bajnoki összecsapásán is begyűjtötte a három pontot a bajnoki cí­mvédő. Más kérdés, hogy ez a szombati forma nem túl sok jóval kecsegtet a jövő keddi UEFA-kupa visszavágó előtt. 63. percben Miriuta bal oldali, csodálnivalóan pontos szabadrúgását Limperger, a hórihorgas ferencvárosi védőjátékos óriási lendülettel berobbanva, a bal kapufától mintegy négy lépésnyi távolságról valahogy a hálóba gyömöszölte (1-0). 73. percben Miriuta végezte el a szabadrúgást, a jól kanyarodó labda Limperger elé került, aki tizennégy méterről a lábak között lapos lövéssel bevette a Haladás hálóját (2-0).” (1996 – Haladás)

“A Ferencváros különösen a második 45 percben nyújtott teljesí­tményével megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot…A 19. percben Lipcsei szabadrúgását Bí­ró csak kiütni tudta, Nyilas megkaparintotta a labdát, keresztbe í­velt, és Horváth F. közelről a hálóba fejelt…A félidő végén már a Ferencvárosnál volt az előny. Miriuta lövését Bí­ró kissé suta mozdulattal kitenyerelte, és a berobbanó Nicsenko a kapu jobb alsó sarkába helyezett…A 64. perctől emberhátrányban játszott a Videoton, ugyanis Dvéri megkapta második sárga lapját is. Az előnyt gyorsan kihasználták a hazaiak, a két perccel korábban pályára lépett Vincze 22 m-ről a fehérvári kapu jobb felső sarkába bombázott. Szépségdí­jas gól volt. A 81. percben Vincze 25 m-ről vállalkozott, a labda mintha zsinóron húzták volna, a kapu bal felső sarkában kötött ki. Ez a találat is élményszámba ment.” (1997 – Videoton)