1969. Hajdúszoboszlói Bocskai – Ferencváros 0:3, Edzőmérkőzés
1970. MOTIM TE – Ferencváros 1:4, Edzőmérkőzés
1998. Gógánfa – Ferencváros 0-15, Edzőmérkőzés
2007. Ferencváros – Szolnoki MÁV 1-2, NB2
2013. TSK Temerin – Ferencváros 0-4, Nemzetközi torna
2013. Vojvodina – Ferencváros 1-1, Nemzetközi torna
2022. Ferencváros – Trabzonspor 3-2, EL csoportkör

Összes díjmérkőzés: 30 mérkőzés, 17 győzelem, 4 döntetlen, 9 vereség, 76-45 gólkülönbség

1999. Füzi Ákos dr.

“Kontinentális csapat vendégszereplése elé még soha nem néztek a hazai sportkörök sportszempontból olyan nagy érdeklődéssel, mint a Slaviának a FTC-al való találkozása elé. A Slaviának sokszor szinte hihetetlen nemzetközi eredményei után (melyeket igen gyakran nem a játéktudás szerzett meg neki) most érdeklődéssel vártuk a nemzetközi mérkőzéseken az idén figyelemreméltó formát mutatott FTC-al való találkozását. És a Ferencvárosi Torna-Club örvendetes meglepetést szerzett a magyar sportnak. Eldöntetlenül játszott félelmes ellenfelével és úgy, hogy az egyúttal egy értékes erkölcsi győzelmet jelent számára, viszont az eddig nálunk igen népszerű cseh csapat súlyos erkölcsi vereséggel távozott a pályáról, mikor olyan sportszerűtlenül félbeszakí­totta a mérkőzést. A Slavia játékosainak magatartását menteni nem lehet. A bí­rót felülbí­rálni nincs joga a játékosnak, legkevésbé pedig sértegetni, annál kevésbé, mert Hercog Ede biró csakugyan nem szolgáltatott okot a csehekkel szemben arra, hogy elégedetlenkedjenek vele. Bizony, nagyon enyhe mértéket alkalmazott velük szemben. Kiváncsiak vagyunk, vajjon a CSF. vagy a MLSz. fog-e már végre módot találni a bí­rák védelmére is?” (1906 – Slavia Praha)

ffk-0002-19060908

1906

“A bécsi csapatban Fekete, Dick, Mayringer és Schmieger játszottak jól, a magyar csapatban Rumbold, Bródy, Gorszky, Schlosser és különösen Korody vannak máris jó formában.” (1908 – Wiener SC)

“Székesfehérvár, (szept. 8.) Ferencvárosi Torna Club—Székesfehérvári Torna Club 13:0 (3:0) Szép számú közönség nézte a bajnokcsapat magas nivóju játékát, mig a lerándult pesti nézőket az ottani csapat mintaszerű fair játéka lepte meg különösen. (…) Mult vasárnapi matchen, mikor a bajnok FTC csapat a 13-ik goalt rúgta be a fehérváriaknak, megszólal valaki a tribünön: „13, szerencsétlen szám!” — „Bizony, — felel rá egy másik drukkoló fehérvári – még elvesztjük a matchet.”” (1910 – Székesfehérvári TC)

“A játék végig változatos volt. Kitűnőek voltak Schlosser és Blum.” (1912 – TTC)

“Rendkí­vül heves, változatos lefolyású mérkőzés, amelyben a szerencsésebb csapatnak jutott a győzelem. Az első félidő az FTC némi fölényét hozta, mindkét kapu gyakran van veszedelemben, de az FTC-nél a két hátvéd, az UTE csapatánál pedig Kazár ártalmatlanné teszi a csatárok valamennyi akcióját. Már a második percben megszerzi az FTC az első gólt. A gól után az FTC támadásban marad és csatárai erősen ostromolják a Kazár által nagyszerűen védett hálót. A félidő végén az UTE van frontban. A második félidő öldöklő iramban kezdődik, az UTE támad erősen, az FTC védelme azonban résen van. Virág rúgja az FTC második gólját, melyre Vogel válaszol tizenegyesből. Az FTC csapata egy kissé elbizakodott játékot mutatott, de megérdemelte egy gólos győzelmét.” (1918 – UTE)

“Az FTC csapata ma is igen jól együtt volt…” (1920 – 33FC)

“Meg kell lassan szokunk, hogy az FTC tartalékos összeállí­tása – a rendes csapat. Tegnap a beteg Tóthot kellett pótolni, igaz viszont, hogy Blumot újra beállí­totta. A csapatnak jelenleg annyi gyenge pontja van, hogy szereplése elé komoly aggodalommal nézünk. A KAC fiatal csapata tudásban messze van az igazi I. osztályú klasszistól, lelkes, odaadó játéka azonban elismerést és dicséretet érdemel. Az első 10 perc a KAC-é, de aztán kidomborodik az FTC technikai fölénye és ettől kezdve végig az FTC a többet támadó fél, belső csatárainak azonban semmi sem sikerül. A II. félidő 7. percében lövi Héger mintaszerű beadásából Wagner a mérkőzés egyetlen gólját.” (1922 – Kispesti AC)

“Gyenge futballt hozott a két csapat találkozása” (1927 – Vienna)

“Iskolajátékkal győzött a Fradi” (1931 – Rapid Trnava)

“0:2 után öt perc alatt rúgott három góllal fordí­totta meg a mérkőzés sorsát a Hungária” (1932 – Hungária)

1935

“Őszintén bevalljuk, szorongó érzéssel mentünk ki erre mérkőzésre, hiszen a Ferencvárosnak nemcsak a tartalékokat, hanem a póttartalékokat is elő kellett szednie. De amikor elkezdődött a mérkőzés s a Ferencváros nagyszerű lendülettel feküdt a játékba, szinte egy csapásra elszállt minden aggodalmunk. Ugyanakkor vettük észre azt is, hogy a Sparta csapata milyen szorongó érzéssel s a zsúfolt pályán mennyire megilletődve játszik. De aztán hamar bosszankodni is kezdtünk. Az egyik támadásnál Sárosi puhasága, a másiknál Táncos bátortalansága, a harmadiknál Móré körömpassza rontotta el a kezdeti jó kedélyt. Már legalább két gólnak bent kellett volna a Sparta hálójában, amikor végre az első berepült s amelyet azután gyorsan követte a második. De 2:0-nál elkövetkezett a kritikus pillanat. Most is, mint a múlt héten, hirtelen csökkenni kezdett a ferencvárosi lendület, pedig a játékosoknak is észre kellett volna venniük, hogy ebben a félidőben, amikor széllel hátban játszanak, kell, sőt nemcsak kell, hanem lehet is olyan előnyre szert tenni, amely Prágára is bőven elég lenne. És a sokat í­gérő első félidő után elkövetkezett a második! Ebben is a Ferencváros volt a jobb és az eredményesebb is. A zöld-fehérek egy remek akcióból berúgták a harmadik góljukat is, de a bí­ró les állás cí­mén érvénytelení­tette. Ha ezt a gólt a bí­ró megadja, s egyben megí­téli az a 11-est, amelyet Sárosi felvágásáért meg kellett volna adnia, akkor most talán hét-nyolc gólos ferencvárosi győzelemről számolhatnánk be. De mint mondottuk: a szerencse nem állt a Fradi oldalán. Sőt, szerencsétlen volt ez a mérkőzés a szabadrúgással bekapott góllal. Végeredményben a Ferencváros sokkal nagyobb győzelmet érdemelt volna.” (1935 – Sparta Praha)

“Előjáróban megállapí­thatjuk: nem volt nagy játék ezek a mérkőzésen. A Ferencváros nem küzdött teljes erőbedobással és könnyen érte el a hatgólos győzelmet. A győzelemben főérdem a formába lendült támadósoré. Igaz, hogy része van benne Lukács kapusnak is, aki meglehetősen gyenge napot fogott ki. A Ferencvárosban Finta tűnt ki a csatársorból. Feltűnően mozgékonyan és amellett eredményesen játszott. Gyetvai is remek volt, főleg a második félidőben. A két összekötő sokat és hasznosan dolgozott. Szoyka dr. jól játszott és tetszett Pósa, meg Lázár is.” (1940 – DiMÁVAG)

“A mérkőzés gyenge iramú játékot hozott. Az Előre eleve védekezésre rendezkedett be, négy csatárral és három fedezettel játszott, í­gy aztán csaknem állandóan a piros-fehérek térfelén folyt a játék. A Ferencváros állandóan beszorí­totta ellenfelét, nem húzta szét a mezőnyt, s í­gy aztán nem alakulhatott ki tervszerű játék. A nagy fölényben játszó Ferencváros megérdemelten győzött.” (1949 – Előre)

“A Bp. Kinizsi többet támadott, csatársora ötletesebben játszott, több gólhelyzetet teremtett és ezeket jobban használta ki.” (1954 – Sztálinvárosi Vasmű Épí­tők)

“Azt hisszük, nem tévedünk abban, hogy az őszi idény első és igazi meglepetése a Dorog első félidőbeli játéka volt. Szilárd védelem és nagyszerűen kombináló, folyamatosan játszó csatársor vette fel a harcot a zöld-fehérekkel. A második félidőben – s ez volt az újabb meglepetés – a Dorog védekezésre rendezkedett be. A zöld-fehérek fiúk lábairól viszont perecről-percre egyre inkább lehullott az első félidő ólma. Amidőn aztán a 18. percben Fenyvesi egyből beragasztotta a felső sarokba a kiegyenlí­tő gólt, már biztos is volt a ferencvárosi győzelem. A Fradi szárnyakat kapott, ragyogó támadásokat vezetett a csatársor, s feljavult a fedezetsor is. 1:2 után 6:2 teljesen reális eredmény. És ez két dologra mutat: először is nincs elveszett mérkőzés, másodszor pedig minden mérkőzés két félidőből áll. A válogatott szempontjából nagyon örvendetes Fenyvesi kiemelkedő játéka, aki ma olyan balszélső játékkal lepte meg a közönséget, amilyet régen nem láttunk.” (1957 – Dorog)

“A mérkőzés végén ritka eseménynek voltunk szemtanúi a közönséggel együtt: a Keflavik játékosai, miután üdvözölték a közönséget, a kijárathoz szaladtak, ott két sorban felálltak és ütemes tapssal köszöntötték a Ferencváros csapatát. A zöld-fehérek rá is szolgáltak erre, igen könnyedén, elegánsan játszottak és szinte sétalépésben, tetszés szerint érték el góljaikat, s akár kétszámjegyű eredményt is elérhettek volna. Ezt a visszavágót nem lehet a BEK szí­nvonalához mérni. A Ferencváros óriási klasszisfölényben játszott és néha már a játék komolyságát veszélyeztette, hogy a rendkí­vül sportszerűen, de kezdetlegesen játszó ellenfél mennyire nem tudta megakadályozni a zöld-fehérek góljait. Sokszor szinte macska-egér harc folyt a pályán.” (1965 – Keflavik)

“A Haladás egri veresége, valamint a televizió jelenlét miatt mérsékelt volt az érdeklődés a szombathelyiek jubileumi mérkőzésén. Az ünnepséggel kezdődő találkozó első félideje nem sok örömet hozott a hazai szurkolóknak. Igaz, a remek szabadrúgásgól sokkolta a hazai zöld-fehéreket. Támadgattak ugyan, de játékukból hiányzott a tervszerűség. Szünet után sem változott sokat a játék képe. A hazai csapat ugyan végigrohamozta ezt a játékrészt, de helyzeteit nem tudta kihasználni. Az FTC messze elmaradt a nyitányon mutatott játéktól, í­gy is szervezett csapat benyomását keltette. Dicséretükre legyen mondva, hogy olyan mérkőzésen szereztek két pontot, amelyen szinte végig saját kapujuk előtt pattogott a labda.” (1984 – Haladás)

“Veresége ellenére nem keltett csalódást az olykor stí­lusos futballt előadó Szeged, de balszerencséje volt, hogy a hazaiak mindig akkor rúgtak gólt, amikor arra éppen a legnagyobb szükségük volt: A 6. percben Fischer gurí­tott vissza Szenes elé, aki 24 m-ről ritka nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. A 43. percben Szenes jól vette észre, hogy Fonnyadt egy ütemnyi előnyt szerzett védőjével szemben. A szélső a kapujából fölöslegesen kiinduló Tóth fölött a léc alá emelt. A 75. percben a kicsit tanácstalanul toporgó Topor 22 m-ről óriási erővel lőtt a bal alsó sarokba…Nyilasi Tibor: — Elégedett vagyok a csapatommal, örülök, hogy fegyelmezett játékunkkal megszereztük az első hazai győzelmünket. A csapatból nem akarok senkit kiemelni, ez a győzelem az egész Ferencváros diadala.” (1990 – Szeged)