Aissa Laidouni

35 hozzászólás a(z) Aissa Laidouni bejegyzéshez

• A VB-CÍMVÉDŐ LEGYŐZÉSÉVEL BÚCSÚZTAK LAIDOUNIÉK
    Játékosunk gólpasszt adott a franciák ellen 1-0-ra megnyert, de tunéziai búcsúval végződő csoportmeccsen.

• A Ferencváros középpályását, Aissa Laidounit is soraiban tudó tunéziai válogatott szombaton, Ausztrália ellen folytatta szereplését a labdarúgó-világbajnokság csoportkörének 2. fordulójában. Az első, dánok elleni meccs legjobbjának választott Laidouni ezúttal is kezdőként kapott lehetőséget. (…) Az ezúttal kevésbé emlékezetes teljesítményt nyújtó Aissa Laidounit a 67. percben lecserélte a tunéziai szövetségi kapitány. (…) Végül a tunéziai válogatott a második világbajnoki csoportmérkőzésén is gólképtelen maradt, így 1-0-s vereséget szenvedett az ausztráloktól.

• November 22-én, kedden középpályásunk, Aissa Laidouni álma beteljesült, ugyanis kezdőként lépett pályára Katarban a világbajnokságon Tunézia nemzeti csapatában, a dánok elleni első csoportmérkőzésen. (…)Tunézia 0-0-val és egy ponttal kezdte a katari világbajnokságot.

• Az Aissa Laidounival a kezdőcsapatban felálló Tunézia a világsztárokkal teletűzdelt Brazília ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen. Az ötszörös világbajnok jól kezdte a találkozót, Raphina góljával már a 11. percben megszerezte a vezetést, azonban nem sokkal később Talbi egyenlített. Nem sokáig tartott a tunéziai öröm, hiszen a folytatásban Richarlison és Neymar is betalált, de Raphina neve mellé is feljegyezhettünk egy újabb gólt. A szünet után alábbhagyott a nagy brazil nyomás, de az utolsó negyed órában a csereként pályára lépő Pedro is betalált, ezzel beállítva az 5-1-es végeredményt. Laidounit a 90. percben Mejbri váltotta.

• Számos játékosunknak a válogatott szünetben sincs megállás, köztük van Aissa Laidouni is, aki hazája nemzeti csapatával, Tunéziával felkészülési mérkőzést játszott a Comore-szigetek ellen. Középpályásunk végig a pályán volt a Tunézia 1-0-s győzelmével záruló találkozón.

• A Chile felett aratott 2-0-s győzelme után a tunéziai nemzeti csapatra a házigazda Japán várt a Kirin Kupa döntőjében. Az afrikai csapat kezdőjében ezúttal is ott volt középpályásunk, Aissa Laidouni.

Az első félidő még kiegyenlített játékot hozott, ám az 55. percben Tunézia megszerezte a vezetést Ben Romdhane góljával, majd a 76. percben végleg eldőlt a találkozó Ferjani Sassi találata után. Végül a ráadás perceiben még Issam Jebali is betalált, így Laidouni csapata simán, 3-0-ra legyőzte a japánokat a Kirin Kupa döntőjében.

• Június 10. és 14. között Japán két városában, Kobéban és Oszakában rendezik a 2022-es Kirin Kupa nemzetközi labdarúgó-tornát, amelyen a tunéziai válogatott színeiben ott van az FTC játékosa, Aissa Laidouni is. Középpályásunknak az elmúlt válogatott mérkőzésekhez hasonlóan ismét a kezdőcsapatban szavazott bizalmat a szövetségi kapitány a Chile elleni elődöntőben. A magyar idő szerint péntek reggel lejátszott meccsen az első nagy gólszerzési lehetőség a 2015-ben és 2016-van Copa Américát nyerő chileiek előtt adódott, de kihagyták az óriási ziccert. Ezután Tunézia átvette a kezdeményezést, több helyzetet alakítottak ki az egész mérkőzésen. Végül Ali Abdi előbb az első, majd Isszam Dzsebali a második félidő végén szerzett góljaival Tunézia 2-0-ra nyert és bejutott a döntőbe. Az FTC középpályása végig a pályán volt, több jó szerelést is bemutatott.

• Az FTC másik játékosa, Aissa Laidouni (a felső sorban balról a második) a tunéziai válogatott tagjaként Botswanában lépett pályára Afrika Kupa-selejtezőn. A Fradi középpályása az Egyenlítői Guinea ellen 4-0-ra megnyert hazai meccs után ezúttal is kezdőként végig a pályán volt. Csapata bár többet támadott, gólt nem tudott szerezni, így kisebb meglepetésre 0-0-s döntetlent játszott. Tunézia így is négy ponttal vezeti csoportját és legközelebb a Kirink Kupán játszik Chile ellen június 10-én, pénteken.

• Javában zajlanak a válogatott mérkőzések, amelyek során csütörtökön több játékosunk nemzeti csapata is érdekelt volt. Tunézia megkezdte a szereplését az Afrika Kupa-selejtezőjében, ahol első ellenfele Egyenlítői Guinea volt. A hazaiaknál kezdőként kapott helyet középpályásunk, Aissa Laidouni (képünkön jobbról a harmadik), akinek csapata végül sima, 4-0-s győzelmet aratott. Laidouni végigjátszotta a találkozót.

• HÁROM LABDARÚGÓNK IS KIJUTOTT A VILÁGBAJNOKSÁGRA!
    Marokkó magabiztos győzelemmel, Tunézia döntetlennel vívta ki a vb-szereplést.
    Kedd este rendezték az afrikai világbajnoki-selejtezők 3. körének visszavágóit, amelyeken három FTC-labdarúgó volt érintett: Samy Mmaee és Ryan Mmaee Marokkót, Aissa Laidouni pedig Tunéziát képviselte.

A marokkóiak az 1-1-es eredménnyel végződött első mérkőzés után kedden 4-1-re győzték le a Kongói DK-t, ezzel 5-2-es összesítéssel megnyerték a párharcot, így 2018 után újra kijutottak a vb-re. Samy Mmaee a 8. percben állt be csereként, Ryan Mmaee ezúttal kilenc percet kapott a hajrában.

A 2018-ban is vb-induló Tunézia a párharc első meccsét 1-0-ra nyerte meg Mali ellen, a minimális előny pedig elegendőnek bizonyult, a keddi visszavágó ugyanis 0-0-s döntetlennel végződött. Aissa Laidouni végigjátszotta a kijutásról döntő összecsapást.

A selejtezősorozatok végéhez közeledve a Ferencvárosból Oleksandr Zubkovnak lehet még esélye a vb-szereplésre, az ukránok később lépnek pályára a pótselejtezőn.
    Az mindenesetre biztos, hogy az FTC Samy Mmaee, Ryan Mmaee és Aissa Laidouni válogatottja révén nyolcévnyi várakozás után ad újra világbajnoki résztvevő labdarúgót – a trió előtt legutóbb 2014-ben Muhamed Besic jutott ki Fradi-játékosként a vb-re.

Az idei labdarúgó-világbajnokságot november 21. és december 18. között rendezik Katarban.

• A folytatásban Mali–Tunézia mérkőzést rendeztek, a vendégcsapatban Aissa Laidouni is a kezdőcsapatban kapott helyet. Játékosunk végig a pályán volt, csapata, Tunézia pedig Moussa Sissako öngóljának köszönhetően 1-0-ra nyert, így egygólos előnyt szerzett a visszavágóra. A második mérkőzéseket 29-én, kedden rendezik, a győztesek kvótát szereznek a november 21. és december 18. között, Katarban rendezendő vb-re.

• Azok után, hogy Tunézia legyőzte Nigériát a legjobb 16 között az Afrikai Nemzetek Kupájában, a negyeddöntőben Burkina Faso várt az Aissa Laidounival (képünkön a 28-as mezben) felálló tunéziai nemzeti csapatra. Középpályásunk ismét a kezdőben kapott helyet.

Az első félidőben mind a két válogatott előtt adódtak helyzetek, azonban a háló először a 48. percben zördült meg: Dango Ouattara ekkor előnyhöz juttatta Burkina Fasót. A folytatásban Tunézia szinte felborította a pályát, a labda 70%-ban volt Laidouniéknál, ám a mezőfölényt nem sikerült gólra váltani.

A 82. percben a 19 éves gólszerző Ouattarát kiállították, így Tunézia emberelőnyben játszhatott a hajrában, ám ez sem volt elég a hősiesen védekező Burkina Faso ellen, amely így 1-0-ra győzött. Játékosunk, Aissa Laidouni számára ezzel befejeződött az Afrikai Nemzetek Kupája, de Ryan és Samy Mmaee még versenyben van Marokkóval, amely Egyiptommal találkozik vasárnap 16.00-tól.

• A Ferencváros középpályása, Aissa Laidouni a tunéziai válogatott kezdőcsapatában várhatta a Kamerunban zajló Afrikai Nemzetek Kupája (ANK) vasárnap este lejátszott második nyolcaddöntőjét, a Nigéria–Tunézia összecsapást.

Az első játékrészben inkább Nigéria állt közelebb a gólszerzéshez, igazán veszélyes lehetőségeket azonban egyik csapat sem tudott kialakítani, így 0-0-nál cseréltek térfelet a csapatok. A fordulást követően gyorsan változott az állás, Laidouniék a 47. percben Youssef Msakni találatával előnybe kerültek (0-1). Hat perccel később az FTC játékosa (képünkön fehérben) sárga lapot érően szabálytalankodott a felezőnél.

A 65. minutumban újra egy szabálytalanság került a középpontba, a nigériaiak részéről Alexander Iwobi először sárgát kapott, majd a videóbírós segítség igénybevétele után a kiállítás sorsára jutott. Még ember- és gólhátrányban is próbálkozott a nigériai válogatott, Tunézia azonban megőrizte előnyét, 1-0-ra győzött, így bejutott a legjobb nyolc közé. Ellenfele január 29-én, szombaton Burkina Faso lesz.

• A Ferencváros labdarúgója, Aissa Laidouni (a képen a felső sorban jobbról a második) a Malitól elszenvedett 1-0-s vereség után ismét Tunézia kezdőcsapatában kapott helyet, ezúttal Gambia ellen a Kamerunban zajló Afrika-kupa F-csoportjának harmadik fordulójában.

Bár az első félidőben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a meccs iramát Tunézia diktálta. Laidouni és társai többször is eljutottak a gambiai kapuig, de gólt nem sikerült szerezniük. Az első félidő hosszabbításában viszont nagyon közel kerültek a vezetés megszerzéséhez, miután Seifeddine Dzsazirit buktatták a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a videobíró megnézése után büntetőt ítélt. A labda mögé a sértett állt, de Gambia kapusa, Baboucarr Gayé védett. A lefújás előtti pillanatokban a bíró egy piros lapot is kiosztott, az őt megsértő, egyébként a tunéziai kispadon ülő cserejátékosnak, a kapus Faruk Ben Musztafának.

A második játékrészben is folytatódott a tunéziai mezőnyfölény. Kaput eltaláló lövése alig akadt Laidouniéknak, hiába birtokolták 70 %-ban a labdát. Sőt, a 74. percben Gambia centikre volt a vezetéstől, de Touray lövése a kapufán csattant. A hajrában Tunézia mindent megtett a győztes gól megszerzéséért, de Gambia hősiesen védekezett. A hidegzuhany pedig a 93. percben érkezett, amikor Ablie Jallow bevágta a Gambia győzelmét érő találatot. Mivel a négyes másik mérkőzésén Mali 2-0-ra nyert Mauritánia ellen, így jobb gólkülönbségének köszönhetően a csoport élén végzett Gambia, és a harmadik Tunézia előtt. Laidouniék a legjobb csoportharmadikok versenyében a harmadik helyen zártak, így továbbjutottak. A nyolcaddöntőben a tornát háromszor megnyerő Nigéria vár rájuk. A találkozót január 23-án, vasárnap, 20 órától rendezik meg Garoua-ban.

Az már korábban eldőlt, hogy a Samy és Ryan Mmaee-t is a soraiban tudó Marokkó csoportelsőként jutott tovább a legjobb 16 közé, ahol Malawi vár rá.

• A Mali elleni 1-0-s vereség után Tunézia Mauritánia nemzeti csapata ellen lépett pályára az Afrika-kupa F-csoportjának második fordulójában. Középpályásunk, Aissa Laidouni az előző mérkőzéssel ellentétben ezúttal a kispadon kezdett.

Tunézia jól indította a találkozót, és már a negyedik percben Mathlouthi góljával megszerezte a vezetést, majd öt perccel később Khazri volt eredményes, így alig tíz percnyi játék után 2-0 állt az eredményjelzőn. Laidouniék a folytatásban sem vettek vissza, de újabb gól már nem született.

A fordulás után is támadásban maradt Tunézia, és előbb a 64. percben Khazri, két perccel később pedig Jaiziri volt eredményes. A 71. percben Aissa Laidouni is pályára lépett, aki a negyedik gólt szerző Jazirit váltotta. A folytatásban is voltak helyzetek, de újabb gól már nem született, így Tunézia 4-0-s sikerrel javította az első fordulóban elszenvedett egygólos vereségét.

Tunézia így három ponttal az F-csoport harmadik helyén áll, következő ellenfele pedig január 20-án, csütörtökön 20.00-tól a csoportot vezető Gambia lesz.

• Január 12-én, szerdán a tunéziai nemzeti együttes is megkezdte a szereplést a Kamerunban zajló tornán. A Mali elleni találkozón középpályásunk, Aissa Laidouni a kezdőcsapatban kapott helyet, aki 67 percet töltött a pályán az 1-0-ra elveszített találkozón.

• RYAN MMAEE DUPLÁZOTT, DE LAIDOUNI IS EREDMÉNYES VOLT
    A marokkói válogatott 3-0-ra győzte le Guineát, míg Tunézia ugyancsak hármat lőtt Zambiának.

Az európai világbajnoki-selejtezők mellett Afrikában is folytatódtak a küzdelmek a jövő évi, 2022-es katari vb-szereplésért. A Ryan Mmaee-val felálló marokkói válogatott Szudán 3-0-s legyőzése után ezúttal Guinea válogatottja ellen lépett pályára.

Támadónk legutóbb duplázni tudott, és ha egy üzlet beindul alapon Guinea ellen is felvette a góllövő-cipőjét, ugyanis előbb a 21. percben büntetőből volt eredményes, majd alig nyolc perccel később egy óriási bombát akasztott a vendég kapuba. A második félidőben remekül szolgálta ki El Kaabit, aki nem hibázott, meglőtte a harmadik marokkói gólt is. Mmaee-t a 79. percben lecserélte Vahid Halilhodzic szövetségi kapitány, az eredmény pedig már nem változott, Marokkó 3-0-ra nyert.

Marokkó hat forduló után 18 ponttal áll az afrikai vb-selejtezők 2. körének I-csoportjában, ahonnan már korábban bebiztosította továbbjutását a tavasszal sorra kerülő 3. fordulóba.

Ryan Mmaee mellett még egy FTC-játékosért szoríthattunk az afrikai vb-selejtezők alatt. Aissa Laidouni a tunéziai válogatottal Zambiát fogadta a B-csoportban. Középpályásunk a tőle megszokott remek játékkal rukkolt elő a nemzeti csapatban is, ráadásul a 18. percben előnyhöz juttatta csapatát, nagy lépést téve ezzel a csoport első helye felé. A hazaiak az első félidőben még kétszer betaláltak, amire a fordulás után csak egyszer válaszoltak a vendégek, így Tunézia ezzel a 3-1-es győzelemmel csoportja élére ugrott.

• Az Aissa Laidounival felálló tunéziai válogatott Egyenlítői Guinea ellen mérkőzött meg idegenben. A találkozót végül 1-0-ra a hazaiak nyerték és ezzel pontszámban utolérték Tunéziát. Így az utolsó fordulóban dől el, mely csapat jut be az afrikai selejtezők harmadik szakaszába.

• Labdarúgóink többsége szombaton játszotta aktuális világbajnoki selejtezőit, de vasárnap is maradt egy fradista. Aissa Laidouni és Tunézia Mauritániában vendégszerepelt.

Középpályásunk a csütörtöki, 3-0-s hazai győzelem alkalmával végig játszott, Mondher Kbaier szövetségi kapitány pedig ezúttal is a kezdőcsapata jelölte az FTC játékosát.

Amint az várható volt, Tunézia jelentős mezőnyfölényben futballozott. Sok ígéretes lehetőséget is kidolgoztak Laidouniék, de az első féldiőben nem tudták bevenni a hazaiak kapuját. A második félidőben is folytatódott a vendégek lendülete, sorra érkezetek a veszélyes támadások -- a meccs végén 15-7 volt Tunéziának a kapura tartó lövések száma -, de a gól elmaradt, így 0-0-ra végeztek a csapatok.

• “…este pedig Aissa Laidouninak szurkolhattunk, aki a tunéziai nemzeti csapatban kezdőként lépett pályára a Mauritánia elleni, hazai vb-selejtezőn. A hazaiak Skhiri és Khazri góljával a szünetben kétgólos előnyben voltak, végül a pontot az i-re Jaziri tette fel a 88. percben. Laidouni végig a pályán volt a tunéziaiak 3-0-ás győzelmét hozó találkozóján.”

• Az Aissa Laidounit is soraiban tudó tunéziai válogatott Zambia vendégeként lépett pályára a világbajnoki selejtezők második szakaszában. Középpályásunk a kezdőcsapat tagjaként egészen a 89. percig a pályán volt a 2-0-ra megnyert összecsapáson. Tunézia ezzel a győzelemmel két mérkőzést követően 6 ponttal a „B” csoport élén áll.

• Ezt követően péntek este Aissa Laidounival a kezdőcsapatában Tunézia látta vendégül Egyenlítői-Guinea válogatottját a B-csoportban. A Ferencváros középpályása 68 percet játszott, csapata 3-0-ra nyert.

• Egy nappal korábban Aissa Laidouni volt érdekelt a tunéziai válogatottban. Középpályásunk kezdett és végig a pályán volt Algéria ellen, de hazája így is 2-0-s vereséget szenvedett Riyad Mahrezzel felálló vendég együttes ellen.

• Június 5-én este tunéziai középpályásunkért, Aissa Laidouniért izgulhattunk, aki kezdőként lépett pályára a Kongói Demokratikus Köztársaság elleni felkészülési meccsen. Laidouni végigjátszotta a találkozót, amit Tunézia Naim Sliti góljával 1-0-ra megnyert.

• Az Afrikai Nemzetek Kupája selejtezőjében szereplő Tunézia a J-csoport rangadóján 2-1-re otthon Egyenlítői Guinea ellen. A Ferencvárosi játékosa, Aissa Laidouni a 62. percben állt be a hazai csapatba, amely veretlenül 16 ponttal megnyerte a négyest és kijutott a kontinensviadalra.

• Csütörtök este több fradista is pályára lépett hazája válogatottjában: Lovrencsics Gergő és Sigér Dávid a magyar-lengyel (3-3), Lasha Dvali a Svédország-Georgia (1-0), míg Myrto Uzuni az Andorra-Albánia (0-1) összecsapáson kapott lehetőséget. Mindannyian világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

Ezeken kívül azonban Afrikai Nemzetek Kupája-selejtező találkozókat is rendeztek. Itt Tunézia révén voltunk „érdekeltek”, ebben a nemzeti tizenegyben debütált ugyanis középpályásunk, Aissa Laidouni, aki kezdőként lépett pályára. Csapatának pedig szerencsét is hozott, a Líbia elleni mérkőzésen ugyanis 1-1-es félidő után 5-2-re nyertek Laidouniék. Futballistánk a 77. percig volt a pályán.

Tunézia ezzel öt forduló után továbbra is remekül áll a csoportjában: 13 ponttal, veretlenül vezeti azt. Ez azt is jelenti, hogy már biztosan ott lesz az Afrikai Nemzetek Kupáján, amelyet 2022 januárra halasztottak a koronavírus miatt.

03.17.14:45 TV:M4Sport