FTC – Eger: Vissza a kezdetekhez!

Újra a Népstadionban fogadjuk az egrieket hazai pályán. Ez történt a múltban.

1967. május 14-én, Egerben találkozott először a két csapat. A 80. percig Sárközi és Varga M. illetve Varga Z. és Szőke góljaival 2:2-re állt a mérkőzés, majd Albert öt perc alatt kettőt villant, í­gy alakí­tva ki a 2:4-es végeredményt. Az őszi találkozón már bajnokként várták a Lakat-legények a tabella utolsó helyezettjét és Varga 83. percben szerzett góljával győztek is 1:0 arányban a Népstadionban.

Az 1969-es idényre újra feljutottak az élvonalba az egriek. Április 30-án hatszor mattolták az egykori csapattárs, Landi kapuját a zöld-fehérek. Németh Miklós 4, Branikovits és Szűcs Lajos góljaival 6:2-re nyertek a ferencvárosiak a IX. fordulóban. Ősszel már a csatárok helyett Géczi parádézott, í­gy 0:0-val zártak a csapatok Egerben. Ez volt a hazaiak első pontszerzése a Ferencváros ellen.

Az 1971/72-es idényben oda-vissza verte Csanádi Ferenc csapata az újoncot. Az őszi 6:1-es találkozót (góllövők: Branikovits, Szőke (2-2), Megyesi, Rákosi ill. Simon) tavasszal 1:0-s vendégsiker követte Dobó István városában. A gólszerző az a Novák Dezső volt, aki utolsó bajnoki gólját szerezte az NB I-ben.

Az 1984/85-ös szezonban ismét két zöld-fehér siker született. Csank János csapatát előbb 2:1-re (góllövők: Szabadi, Pogány illetve Horváth), majd tavasszal a Képes Sport által kiesési rangadónak (a csapatok egyaránt 12 ponttal álltak a 14. és a 15. helyen) titulált mérkőzésen Szántó 83. percében szerzett góljával 1:0-ra verték Zsiborásék és tettek egy lépést a bennmaradás felé.

Az 1986/87-es idény őszi találkozóján, 1986. szeptemberében Fodor góljával vezettek a hazaiak, majd a 87. percben Dukon mentett pontot a Fradinak. 1987 áprilisában Fischer 2, Kincses illetve Simon II góljaival 3:1-es hazai győzelem született 15.000 néző előtt.

Az eddigi utolsó bajnokin, 2012 szeptemberében a Fradi már kettővel is vezetett Debrecenben Peric és Böde révén, amit Németh N. egymaga egyenlí­tett ki és alakí­totta 2:2-es döntetlenre az eredményt.

A Ferencváros bajnoki mérlege az Eger ellen:

Mérkőzésszámok, gólok:

A két csapat bajnoki mérkőzésein Juhász István szerepelt a legtöbbször a Ferencváros csapatában, 6 pályára lépéssel. Az Eger elleni képzeletbeli góllövőlistát Németh Miklós vezeti 4 góllal (ráadásul ezt egy mérkőzésen érte el), mögötte Branikovits és Szőke 3-3 valamint Albert, Varga és Fischer 2-2 alkalommal talált a kapuba.

A kispadon dr. Lakat Károly ült a legtöbbször, összesen négyszer vezette a csapatot.